reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   899 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      454
    • کاسترول
      100
    • بهران
      157
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      39
    • گرانروی 10w40
      274
    • گرانروی 5w40
      99
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      62
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

8,991 ارسال در این موضوع قرار دارد

۳-۴ سال پیش پارس سوپر پیشرو ۵-۴۰ به جرات بهترین روغن تولید داخل و ادتیو ها به گفته یکی از کارمندای شرکت نفت از اروپا وارد میشد.

اما حالا به نظر از چین وارد میشن ادتیو ها و اگه هم تولید بشه ۵-۴۰ کیفیت اون قبلیارو نخواهد داشت.

هرچند بازهم جزو روغنهای با کیفیت هست و به نظرم پارس روغنهای بهتری از ایرانول داره

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام در مورد موتور شور چه مارکی رو پیشنهاد میکنین ؟ و اینکه خوب هست یا نه ؟

Flush#

ویرایش شده در توسط Saeidmm
غلط املایی
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، Saeidmm گفته است :

سلام در مورد موتور شور چه مارکی رو پیشنهاد میکنین ؟ و اینکه خوب هست یا نه ؟

Flush#

سلام

من سوناکس استفاده کردم 

بعد از ۳ بار استفاده +  روغن فول سنتتیک (توتال ۹۰۰۰ انرژی) رنگ جدار داخلی موتور از قهوه ای  به عسلی تغییر رنگ داد

البته ماشین زانتیا بود

اگر روغن حالت گریسی پیدا کرده یا تیکه های جامد روغن می بینید با احتیاط مصرف کنید یا بعد از مصرف،کارتل باز کنید و توری اویل پمپ تمیز کنید

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

در 2 ساعت قبل، Amir 1978 گفته است :

نه دوست  عزیز اتفاقا یه قوطی خالی مال قبل داشت که می‌گفت تمام کردم قوطی قهوه‌ای پلاستیکی ۴۰_۵ بود دیدم نگاه کردم قیمت داشت تاریخ هم داشت ولی سال تاریخه پاک شده بود ماه و. روزش بود علامت خاصی داره که بشه متوجه شد اصلی هست یا نه .بارکد قابل اعتماده. ویه چیزه دیگه شما بین پارس وایرانول کدوم قبول دارید.چون گفت از هر دو میارم.

بعید می دونم اونی که شما دیدی پارس سوپر پیشرو بوده باشه. چون سوپر پیشرو قوطیش فلزیه. توی سایت خود پارس می تونید مدل ها رو ببینید.

روغن های ایرانی خوب مثل پارس، سپاهان، ایرانول و بهران، تقریبا یه کیفیت دارن. همشونم خوبن و تصفیه اولم هستن. البته روغن های دیگه هم مثل توتال ایرانی ادیتیو های خوبی دارن که اونا هم کیفیتشون خوبه. شما یه مدل ۱۰-۴۰ SM از هرکدوم این شرکت ها بریزی اونچنان فرقی به حالت نمی کنه.

روی ۶-۷ هزار تا هم تعویض کن. فیلترم سرکان بنداز، چه روغن و چه هوا.

به نظرم کسانی که یکسره دور موتورشون روی ردلاین نیست که بیشتر دوستان هم جزو همین دسته هستن، و البته روغن رو هم همون ۶-۷ هزار تا تعویض می کنن، بهتره روغن ایرانی خوب بریزن تا از شرکت های داخلی هم حمایت بشه.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

۳-۴ سال پیش پارس سوپر پیشرو ۵-۴۰ به جرات بهترین روغن تولید داخل و ادتیو ها به گفته یکی از کارمندای شرکت نفت از اروپا وارد میشد.

اما حالا به نظر از چین وارد میشن ادتیو ها و اگه هم تولید بشه ۵-۴۰ کیفیت اون قبلیارو نخواهد داشت.

هرچند بازهم جزو روغنهای با کیفیت هست و به نظرم پارس روغنهای بهتری از ایرانول داره

سلام دوست عزیز

هنوز هم پلیمرهای روغنهای داخلی از المان و هلند وارد میشه چین خیلی نمیدونم چرا که بیستر روغنهای داخلی تایید شده خودروسازهای مطرح اروپایی هستن و یکی از تاییدهها معرفی پلیمرها به خودرو ساز هست

دررابطه با اون دوستی که از روغن 5w40 پارس سوال کرده بود بله مدتها پیش 4 لیتری پارس سوپر پیشرو قهوه ای بود روغن با اصل و نسبی بود طوریکه نمایندگیهای ماشینهای خارجی ازش استفاده میکردن اما چون روش خیلی تبلیغ نشد دیگه اینکه زیاد تو بازار نیامدودیگه  واسه داخل تولید نمیگنه و صادر میکنه ایرانول هم بیشتر محصولاتشو صادر میکنه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان خوبم.من از سال ۹۰ که اس دی خریدم هربار روغن توتال ۹۰۰۰  5w40 قوطی حلبی طلایی میریختم اما اینبار بهران سوپر رانا قوطی حلبی سبز  5w30 ریختم تو موتور. دو هفته میشه روغن موتور عوض کردم.بد نیست موتور دیگه تو استارت سرد لرزش نداره. توتال اصل هم خوب بودا اما خواستم ایرانی هم امتحان کنم.زیاد هم ارزون نیست ۴ لیتر رو گرفتم ۸۰ هزار تومن.از نمایندگی پخش عمده ی بهران تو تبریز. باتوجه به اینکه فکر کنم توتال تقلبی زیاد شده ، ایرانی بگیریم بهتره. نظر شما چیه؟

Screenshot_20171224-200938.png

لینک به ارسال
در 43 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

بعید می دونم اونی که شما دیدی پارس سوپر پیشرو بوده باشه. چون سوپر پیشرو قوطیش فلزیه. توی سایت خود پارس می تونید مدل ها رو ببینید.

روغن های ایرانی خوب مثل پارس، سپاهان، ایرانول و بهران، تقریبا یه کیفیت دارن. همشونم خوبن و تصفیه اولم هستن. البته روغن های دیگه هم مثل توتال ایرانی ادیتیو های خوبی دارن که اونا هم کیفیتشون خوبه. شما یه مدل ۱۰-۴۰ SM از هرکدوم این شرکت ها بریزی اونچنان فرقی به حالت نمی کنه.

روی ۶-۷ هزار تا هم تعویض کن. فیلترم سرکان بنداز، چه روغن و چه هوا.

به نظرم کسانی که یکسره دور موتورشون روی ردلاین نیست که بیشتر دوستان هم جزو همین دسته هستن، و البته روغن رو هم همون ۶-۷ هزار تا تعویض می کنن، بهتره روغن ایرانی خوب بریزن تا از شرکت های داخلی هم حمایت بشه.

دقیق ظرفش رو بر داشتم نگاه کردم قوطی ۴لیتری پلاستیکی قهوه‌ای رنگ ۴۰_۵ که پشتش نگاه کردم یاد صحبتهای یکی از دوستانه اینجا افتادم که می‌گفت این چیزا که رو این روغن‌ها مینویسن با هم جور در نمیاد مثل a3.B3.A4.B4.A1.B1.    وC2..C3. 

ویک سوال روغنهای کی C2.C3رو آنها نوشته شده محدودیتzddpدارن درسته ومیگنlowspeas هستن یه همچین چیزی فکر کنم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

استفاده اط موتور فلش ایرادی نداره؟

وی 8 مدل 90 با کارکرد 150 دارم که همیشه از روغن توتال استفاده کردم.که در فصل گرم از توتال 7000 و در فصل سرد از توتال 9000.یه مدتی میشه صدای فیلر کمی به گوش میخوره.قصد دارم از موتور فلش استفاده کنم.مشکل ساز نمیشه؟

بعد از استفاده چه کارهایی انجام بدم؟

لینک به ارسال
در در 1396/10/12, 17:18:37، نیما (206 گفته است :

دوستان  206 تیپ 2 مدل 83 کارکرد 300000 

هنوز موتور تعمییر نشده ..چه روغنی واسش مناسبه؟؟[helpme]

سلام،برای تیپ 2،  که 8سوپاپ، روغن20_50تمامی فصول

برای تیپ 5،  16 سوپاپه،  10_40، چون کانال روغن باریک تره،باید شل تر باشه.

برای شماکه تیپ 2هستش،فقط از 20_50 استفاده کنید

من این سری میخام 25_50دیزل بریزم، ببینم چه طوری میشه.

لینک به ارسال

تو تک تک صفحات این تاپیک سوال شده واسه tu5 چی بریزم واسه tu3 چی بریزم چه گرانروی بریزم و ..... و بارها و بارها هم با تجارب زیاد و هم با مستندات علمی زیاد جواب داده شده و این پروسه الان به میزان 756 صفحه داره تکرار میشه و باز هم عینا همون سوال پرسیده میشه!

چرا؟

چرا سعی نمیکنید صفحه اول(جواب اکثرسوالات اونجا هست) و چند صفحه اخر رو بخونید و یا داخل تاپیک سرچ کنید و جواب تمام سوالات رو بگیرید؟؟؟

ویرایش شده در توسط yoosefheidari
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری