reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

از کدام از روغن موتور ها استفاده میکنید؟ با کدام گرانروی؟    1,006 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

11,462 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/09/16, 08:52:02، endwaiter گفته است :

دوستانی که ماشین صفر داشتن لطفا بفرمان که آیا ماشین صفر روغن کم می کنه؟

فکر می کنم ماشینم داره روغن کم می کنه. البته همونطور که بیشترتون می دونید صفر مدل ۹۱ هستش.

روغنم توتال ۷۰۰۰ SN اماراتی هستش و از جای همیشگی گرفتم. تا حالا تو این چند ساله با هیچ توتالی سابقه کم کردن نداشتم.

سلام ماشین روغن فابریک را حدود 1 لیتر در 4000 تا کم کرد ولی بعد از تعویض از روغن توتال 7000 به توتال استفاده میکنم و اصلا کم نمیکنه ( تا 6-7 هزارتا)

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1396/09/16, 20:22:02، endwaiter گفته است :

دوستانی که ماشین صفر داشتن لطفا بفرمان که آیا ماشین صفر روغن کم می کنه؟

فکر می کنم ماشینم داره روغن کم می کنه. البته همونطور که بیشترتون می دونید صفر مدل ۹۱ هستش.

روغنم توتال ۷۰۰۰ SN اماراتی هستش و از جای همیشگی گرفتم. تا حالا تو این چند ساله با هیچ توتالی سابقه کم کردن نداشتم.

سلام

اولش یک مقدار کم میکنه و بعد به حالت نرمال بر میگرده. البته مواردی هم هست که همیشه کم کنه خصوصا توی tu5.

کم کردن رابطه زیادی هم با کیفیت روغن مصرفی داره.

با یک روغن معمولی توی حدود 10 هزار تا کم کردن تقریبا نصف گیج تو خیلی از tu5ها دیده میشه و خیلی غیر طبیعی نیست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

من مدل ۹۰ دارم با کارکرد ۱۶۷۰۰۰ تا

همیشه هم کاسترول مگناتک ۱۰:۴۰ ریختم روی ۱۰۰۰۰ تا هم تعویض می‌کنم (حدود ۵ ماه) تا حالا ندیدم روغن کم کنه

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 28 دقیقه قبل، ZÆR گفته است :

همیشه هم کاسترول مگناتک ۱۰:۴۰ ریختم روی ۱۰۰۰۰ تا هم تعویض می‌کنم (حدود ۵ ماه) تا حالا ندیدم روغن کم کنه

ماشین از صفری دست خودتون بوده؟

اگر بله، اون اولش هم کم نکرده بود؟

ویرایش شده در توسط endwaiter

لینک به ارسال

در ۱ ساعت قبل، ZÆR گفته است :

دقیقا ماشین ما هم اینجوریه حتی 1سی سی هم کم نمیکنه .  ادینول سوپر لایت حتی قبلش هم ایرانول رویال پلاس میریختم اونم همینجوری بود

کم کردن روغن یا به کیفیت روغن بستگی داره که بخار میشه یا نشت از قطعات ( واشر - اورینگ ها )

ویرایش شده در توسط a.m.i.n

لینک به ارسال
در 45 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

ماشین از صفری دست خودتون بوده؟

اگر بله، اون اولش هم کم نکرده بود؟

شما ماشینت چنتا راه رفته؟

بهترین راه برای تشخیص مشکل فنی موتور اینه ببینی سر شمعت روغنیه یا نه

اگه خشکه  حساس نباش

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

صدای موتور ماشین نه به خاطر اینکه زمستونه و هوا سرده، کلاً نسبت به یکی دو سال پیش یه نمه همچین درشت تر شده، یک مقدار به این دو تا قوطی روغن هایی که سری آخری از تهرانسر برام گرفتن شک کردم.

قبلاً هم شهرستان ایرانول ریسینگ استفاده کردم که مشکلی نداشت. نمیدونم موضوع چیه. قوطی که شهرستان گرفتم از این پلاستیک نازک های مثلاً پلمپ و قیمت حک شده روی قوطی داشت. ولی این قوطی هایی که تهرانسر خریداری شد قیمتش حدود 15 تومن ارزونتر بود، درش پلمپ بود و به ظاهر مشابه قبلی ها بود ولی این مشمای پرسی روی چهارلیتری و قیمت حک شده رو نداشت. نمیدونم تجربه ای دارید ...

لینک به ارسال

در مورد کم کردن یک مورد دیگه هم اینه که بستگی داره چقدر روغن ریخته بشه. بعضی ها بیش از 3.4 که نیاز tu5 هست میریزند که اون مازاد اضافه را موتور کم میکنه و موقع تعویض روی خط اخر فول می ایسته.  

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در 3 ساعت قبل، ZÆR گفته است :

بعد از  5 سال tu5 داشتن و استفاده ار مگناتک   حرف شما رو تایید میکنم

ویرایش شده در توسط sasan206sedan
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Javad7 zamani گفته است :

شما ماشینت چنتا راه رفته؟

بهترین راه برای تشخیص مشکل فنی موتور اینه ببینی سر شمعت روغنیه یا نه

اگه خشکه  حساس نباش

ماشین که راهی نرفته. ۵۵۰۰ کیلومتر رفته.

در 9 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

در مورد کم کردن یک مورد دیگه هم اینه که بستگی داره چقدر روغن ریخته بشه. بعضی ها بیش از 3.4 که نیاز tu5 هست میریزند که اون مازاد اضافه را موتور کم میکنه و موقع تعویض روی خط اخر فول می ایسته.  

من دقیقا ۳/۵ لیتر ریخته بودم. بعدا دیدم از خط حداکثر تا حداقل گیج، یه کم اومده پایینتر.  حدود ۲۰۰-۳۰۰ سی سی بهش اضافه کردم، بعدش از اون مقدار قبلی هم باز اومد پایینتر. قبل از رفتن به مسافرت نیم لیتر دیگه ریختم روش که از خط فول گیج هم یه کم زد بالا. بعد از رفتن و برگشتن از یزد هنوز چک نکردم ببینم وضعیتش چطور شده.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری