reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   828 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      416
    • کاسترول
      96
    • بهران
      142
    • آترود
      16
    • لیکومولی
      25
    • ادینول
      37
    • گرانروی 10w40
      246
    • گرانروی 5w40
      88
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      54
    • سطح کیفی API-SM
      65

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

7,390 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 14 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اویل پمپ که وظیفش همونطور که از اسمش پیداست کارش اینه روغن رو پمپ کنه به جاهای مهمی مثل میل لنگو یاتاقانها و سیلندرو سوپاپها و انگشتیا و غیره که کارکردشون به وجود روغن وابستس و حتی به بعضی قطعه ها حتی لحظاتی روغن نرسه اسیب جدی میبینن و چون داخل موتور هم هستن برای تعویض یا تعمیرشون مستلزم باز شدن موتور هست و هزینه های زیاد

ورودی اویل پمپ کف کارتر نیست چون باعث میشه اشغال و ناخالصیا که کف کارتر جمع میشه به داخلش بره به همین دلیل ورودی روغن اویل پمپ کمی بالاتر از کف کارتره وقتی ام روغن پمپ میشه  تا برگرده به کارتر طول میکشه و در هنگام روشن بودن ماشین سطح روغن پایینتر از وقت عادیه حالا شما حساب کنید ماشینی سطح روغنشم پایینتر از نرمال باشه تو شرایط سختو شیب زیاد امکان داره لحظاتی روغن وارد ورودی اویل پمپ نشه و موتور ظرف چند لحظه اسیب جدی ببینه علاوه  بر این بعضی قطعات تو روغن قوطه ورن مثل قسمتهایی از میل لنگ که با گردششون باعث میشه روغن پاشیده شه و بعضی قطعه های دیگه روغنکاری یا خنک شن که در صورت پایین بودن سطح روغن این عملکرد هم مختل میشه و یه موضوع مهم دیگه   هر وقت سطح و مقدار روغن توی موتور کمتر باشه روغن سختر خنک میشه چون همیشه با قطعه های داغ در تماسه و یکی از وظیفه هاش پایین اوردن دماس درست مثل اب رادیاتور که کم باشه زودتر ماشین داغ میکنه اضافه کنید به اینها همیشه داخل محفظه موتور ناخالصی و رسوب هست وقتی مقدار روغن کم باشه این ناخالصیا و رسوبات درصدش تو روغن باقیمونده بالاتر میره مثلا اگه با چهار لیتر روغن 3 درصد ناخالصی تو روغنه با دو لیتر روغن ناخالصی میشه 6 درصد که میتونه به بربرنگها کانالهای روغن و یاتاقانها اسیب بزنه به خاطر همین سطح روغن داخل موتور خیلی مهمه و باید همیشه چک شه حالا شاید با دو لیتر روغن ماشین چند ساعتی کار کنه قفل نکنه یاموتور نسوزه ولی اول ریسک سوختن و خرابی بالا میره دو با عث استهلاک بالاتر و کم شدن طول عمر قطعات میشه این چند دلیل دلایلی بود که من الان به ذهنم رسید شاید دلایل دیگه ایم باشه که من حواسم نبود یا اصلا اطلاعی در موردش ندارم ولی همین دلایل بالا کافیه برا اینکه همیشه و به طور مرتب سطح روغن چک شه شاید ماشینی که سالها روغن کم نکرده با خراب شدن یه کاسه نمد مقدار قابل توجهی روغنو تو چند ساعت از دست بده پس همیشه چک کنید سطح روغنو

ممنون داداش بابت توضیحات کامل

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان عزیز من تازگی یه 207 جدید خریدم و یه سوال برام پیش اومده

بعضی ها میگن روغن موتور ماشین صفر رو باید بین 200 تا 500 تعویض کنیم چون یه نوع روغن مخصوص میریزن که جذب براده اهنش قوی تره و یکم هم آبکی تره پس بین 200 تا 500 عوض کنید که براده ها خارج شه و به موتور اسیب نرسونه

گفتن حتی اگ روغن عادی هم داخلش بود فرقی نمیکنه و باید عوض شه بین 200 تا 500

ایا این گفته ها درسته؟؟؟؟

ویرایش شده در توسط erwin

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، erwin گفته است :

سلام دوستان عزیز من تازگی یه 207 جدید خریدم و یه سوال برام پیش اومده

بعضی ها میگن روغن موتور ماشین صفر رو باید بین 200 تا 500 تعویض کنیم چون یه نوع روغن مخصوص میریزن که جذب براده اهنش قوی تره و یکم هم آبکی تره پس بین 200 تا 500 عوض کنید که براده ها خارج شه و به موتور اسیب نرسونه

گفتن حتی اگ روغن عادی هم داخلش بود فرقی نمیکنه و باید عوض شه بین 200 تا 500

ایا این گفته ها درسته؟؟؟؟

نه باور نکنید!!

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/06/21, 12:06:30، immunology گفته است :

دوستان من ماشینم تیپ5 مدل ۸۹هست و تازه تعمیره.الان یه مدته  که روغن بیزول ریختم تو ۴هزار نیم لیتر کم کرده بود و تو پرکاز دود هم داره.به نظرتون ممکنه با توجه به ویسکوزیتی اینا مشکل از روغن باشه؟اینم مشخصات روغن.

20170912_120442.png

دوستان پیرو  پست قبلی بنده خدمتتون عرض کنم که با تعویض روغن به کاسترول۹۰۰۰ مشکل دود و کم کردن روغن حل شد.الان تو پرگاز هم دود نداره.پس میشه گفت روغن ۱۰ ۴۰بیزول اصلا به درد ۲۰۶نمیخوره و ویسکوزیتش خیلی پایینه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام‌به همگی

ماشین من sd v8 هست، حدودا ۲۳ هزارتا راه رفته.

دفعه اول‌کاسترول‌مگناتک ریختم، دو دفعه بعدی لیکومولی ۱۰_۴۰ ریختم.

حس‌میکنم لیکومولی بهتر، صدای موتور کمتر و ماشین نرم تر.

دفعه قبلی هفت هشت هزارتا با لیکومولی رفتم، توی‌گرمای ۴۰_۵۰ درجه تابستون قم و‌کولرروشن و ... اصلا روغن کم نکرد.

کاسترول‌مگناتک‌ کم میکرد.

لیکومولی ۴۰_۱۰ قوطی زردپلاستیکی، تمام سنتتیک هست و sl. 

بنظر میرسهروغن خیلی خوبیه و تقلب هم توش یا نیست یا خیلی کمه، من ندیدم.

خواستم ببینم نظر شما در‌مورد این روغن چیه؟ تجربه استفاده ازش رو‌دارید؟

لینک به ارسال
در 44 دقیقه قبل، M_T گفته است :

سلام‌به همگی

ماشین من sd v8 هست، حدودا ۲۳ هزارتا راه رفته.

دفعه اول‌کاسترول‌مگناتک ریختم، دو دفعه بعدی لیکومولی ۱۰_۴۰ ریختم.

حس‌میکنم لیکومولی بهتر، صدای موتور کمتر و ماشین نرم تر.

دفعه قبلی هفت هشت هزارتا با لیکومولی رفتم، توی‌گرمای ۴۰_۵۰ درجه تابستون قم و‌کولرروشن و ... اصلا روغن کم نکرد.

کاسترول‌مگناتک‌ کم میکرد.

لیکومولی ۴۰_۱۰ قوطی زردپلاستیکی، تمام سنتتیک هست و sl. 

بنظر میرسهروغن خیلی خوبیه و تقلب هم توش یا نیست یا خیلی کمه، من ندیدم.

خواستم ببینم نظر شما در‌مورد این روغن چیه؟ تجربه استفاده ازش رو‌دارید؟

من لیکومولی 5-40 را استفاده کردم بسیار روغن خوبی هست ولی سایر گرانروی هاش را تجربه ای ندارم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

من هم ليكومولي استفاده ميكردم

اما اينبار الف ١٠-٤٠ گرفتم 

هفته ديگه بايد برم تعويض ببينم چجورياست

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

من دو بار مگناتک ریختم کم نمیکنه تو گرما خوزستان

یه نفر از بچه های اینجا چن سال مگناتک ریخته بود و بعد باز کردن موتورش واسه تعویض واشر سر سیلندر عکس قطعات داخلی موتور رو گذاشته بود که انصافا عین روز اول بودن

هر سه تاشون روغنای خوبین به نظرم و البته توتال هم همینطور

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان می‌خوام کاسترول مگناتک بریزم تو ماشین. دو سه روز پیش تهرانسر بودم قیمت گرفتم 65 تومن قیمت داد. منتهی روش نوشته بود تولید در ایران توسط شرکت فلان در قشم. قضیه چیه؟ این روغنا کسی تجربه استفاده ازش رو داره؟

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، s115rz گفته است :

دوستان می‌خوام کاسترول مگناتک بریزم تو ماشین. دو سه روز پیش تهرانسر بودم قیمت گرفتم 65 تومن قیمت داد. منتهی روش نوشته بود تولید در ایران توسط شرکت فلان در قشم. قضیه چیه؟ این روغنا کسی تجربه استفاده ازش رو داره؟

سلام. اساتید میخواهم روغن لوتوس ۵w40 برای وی ۸ بگیرم . به نظر شما روغن خوبی هست؟ رو چند هزار تا باید عوض بشه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری