reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

از کدام از روغن موتور ها استفاده میکنید؟ با کدام گرانروی؟    1,024 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

11,975 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 56 دقیقه قبل، omid1621 گفته است :

نه 

نشتی نداره چند بار عوض کردم روغن

منظورم من از تعویض روغن ۲۰ ۵۰ بود 

چون چند جا میگن رینگ ضعیف کرده

وقتی کمرپس نداره وروغن سوزی نداره برای چی موتورباز میکنی؟

مگه شمعها روغنی شده که رینگ ضعیف کرده؟

الان حرفهای جدیدزیا دمیگن شما گوش نکن ---رینگ ضعیف میکنه یعنی چی ؟

رینگ اگه عمرش تموم بشه نشتی به احتراق میده روغن سوزی بوجود میاد رینگ گشاد میکنه ----روغن در لبه رینگ پیستون به سمت بالا وپایین درحرکت هست تا جداره سیلندر را روغن کاری کنه حالا شما هر روغنی بریزی فقط جنبه روغن کاری اون قسمت را داره تا خشک کار نکنه 

اگه شما قبلا روغن 20w50ریختی الان 10w40ریختی این روغن پاک کنندگی قویتری داره واون کثیفیهای روی موتور را تمیز تر میکنه درنتیجه ممکنه استکان تایپیت ها وپلانچرها کثیف بشن

دوم اینکه روغن قاطی داشته باشه زود تر بخار میشه 

ویرایش شده در توسط Armin Cadilac
پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

وقتی کمرپس نداره وروغن سوزی نداره برای چی موتورباز میکنی؟

مگه شمعها روغنی شده که رینگ ضعیف کرده؟

الان حرفهای جدیدزیا میگن شما گوش نکن ---رینگ ضعیف میکنه یعنی چی ؟

رینگ اگه عمرش تموم بشه نشتی به احتراق میده روغن سوزی بوجود میاد رینگ گشاد میکنه ----روغن در لبه رینگ پیستون به سمت بالا وپایین درحرکت هست تا جداره سیلندر را روغن کاری  کنه حالا شما هر روغنی بریزی فقط جنبه روغن کاری اون قسمت را داره تا خشک کار نکنه 

اگه شما قبلا روغن 20w50ریختی الان 10w40ریختی این روغن پاک کنندگی قویتری داره واون کثیفیهای روی موتور را تمیز تر میکنه درنتیجه ممکنه استکان تایپیت ها وپلانچرها کثیف بشن

دوم اینکه روغن قاطی داشته باشه زود تر بخار میشه 

در نتیجه چیکار کنم و چه روغنی پیشنهاد میدین

الان ۱۰ ۴۰ ریسینگ ریختم

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، omid1621 گفته است :

در نتیجه چیکار کنم و چه روغنی پیشنهاد میدین

الان ۱۰ ۴۰ ریسینگ ریختم

خودتون بهتر میدونید الان وضعیت روغن ها جالب نیست تقلب زیاد شده هر کسی هم میگه روغن های که میفروشین اصلیه و....بعد از استفاده میبینی بخار میشه مثل همین مورد ماشین شما

والا چی بگیم به نظرمصفحات قبل را بخونید ببینید دوستان چی استفاده کردن ونتیجه خوب بوده مثلا یکی از دوستان monazzah زحمت کشیدن و اطلاعات خوبی از کیفیت روغن ها که استفاده کردن دادن ایشون در مشهد هست اما ممکنه شما همین روغن را از تهران بخری یا ....کیفیت خوبی نداشته باشه 

بخاطر همین باید از یه شخص مطمئن خرید کنید 

ویرایش شده در توسط Armin Cadilac
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

بنده سواالاتی دارم فقط قصدماین نیست که بگم این روغنه مناسبه یا خیر 

پس روغن 20w50باعث میشه جداره سیلندر ساییده بشه 

ایا شما یه بلوک میتونید نشون بدید که این روغن جداره سیلندر را ساییده باشه؟

اگر همچین چیزی باشه که دیگه هر وقت روغن 20w50ریخته بشه باید بلو ک موتور تراش بره ویه سایر پیستون بزرگتر نصب بشه و حتما لنگ های میللنگ هم تراش بره و یاتاقان ها و میل سوپاپ ها هم باید عوض بشه 

ایا شما رینگ پیستون را دیدید که یه لبه داره وکارش اینه که روغن را به سمت بالا وپایین حرکت بده وپاک کنه ودوباره روغن کاری میکنه ؟

زمانی که رینگ پیستون گشاد کنه موتور روغن سوزی داره در این حالت جداره سیلندر ساییده نمیشه این درحالی هست که راننده دیر اقدام به تعویض رینگ ها کنه و همین علت باعث میشه رینگ گشاد شده جداره سیلندر را خط بندازه دلیلش این هست که روغن از بین رینگ به سما محفظه احتراق میره و اون لبه داخلی رینگ دیگه قادر به روغن کاری جداره نیست و ودومین دلیل رینگ از حالت کلیرنس گپ خارج شده و فشار ساییدگی روی جداره سیلندر ببشتره اما این عوامل به این راحتی رخ نمیده 

بند ه خودم موتور پژو را که روغن سوزی داشت و مدتی گذشته بود باز کردم اما بلوک لبه نکرده بود بخاطر کیفیت قطعات هم هست 

موتور 206 کیفیت خوبی داره به این راحتی با این روغن ها تراش نمیره 

چه روغن ۲۰-۵۰ باشه چه ۱۰-۴۰ چه ۵-۴۰ و چه ۵-۳۰ در هر صورت جداره سیلندر ساییده میشه چون دوتا فلز روی هم دیگه دارن سایش میکنن.به مقدارش کار ندارم ممکنه تو ۳۰۰ هزار کیلومتر چند صدم میلیمتر ساییده بشه ولی به هر حال ما تو موتور سایش داریم.اینو خودتونم قبول دارید.

حالا این سایش با روغن ۲۰-۵۰ مثلا ایرانول ۱۶۰۰۰  و توتال ۹۰۰۰ انرژی اروپا یکسانه؟هیچ منطقی اینو قبول نمیکنه.

بنابراین سایش جداره سیلندر با روغن ۲۰-۵۰ بیشتر و سریع تر هست طبیعی هم هست چون این یه روغن معدنی ساده بدون هیچ کدوم از ادتیو های ضد سایشی که داخل روغن های سنتتیکه هست.

واقعا دلیلی نمیبینم با وجود روغنای سنتتیک و نیمه سنتتیک که اختلاف قیمت ناچیزی هم دارن با معدینا چرا یه عده ۲۰-۵۰ استفاده و توصیه میکنن.هیچ نکته ی مثبتی به جز یکم ارزونتر بودن نداره این روغن و گرانروی

ویرایش شده در توسط yoosefheidari
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

ایا واقعا روغن موتور با این گرانوری بلوک سیلندر را ساییده میکنه --البته من قصدم حاشیه سازی و جسارت نیست 

والا یه مسائلی شنیده میشه که اصلا با عقل جور درنمیاد تا حالا شنیده نشده در این دوره شنیده میشه 

مثلا روغن 20w50 باعث ساییده شدن جداره سیلندر میشه چون مولکول بزرگتر داره پس لایه روغنی که باید مابین رینگ و سیلندر بشینه نمیشینه و جداره سیلندر ساییده میشه.ما که خودمون استفاده میکردیم مشکلی ندیدم 

دوست دیگه اظهار داره که . فقط دوستانی که کارکرد بالا دارن باید احتیاط کنن چون به دلیل استفاده طولانی از 20W50 و ضعیف شدن کاسه نمد ها و رینگ ها و ...... امکان نشتی و موارد دیگه هست .

---------------------- 

ای کاش قدیم بر می گشت 

یاد قدیم بخیر- واقعا راننده ها روغن موتور را حتی بدون سواد --اینترنت -مولکول و...میخریدن وتا حدودی تشخیص میدادن که کدوم کیفیت داره -کدوم نداره-کی عوض بشه و...

تکنیک های خاصی داشتن خودم یادم هست 

با این اوضاع تقلب و ....چه ترکیباتی دارن --مولکول هم داخلش باشه --

اگر واقعا کسانی هستن که داخل روغن را ترکیباتش را اطلاع دارن یا تست میتونن کنن و...یه روغن تولید کنن ما هم میخریم اینطوری خیلی نتیجه خوبی حاصل میشه 

IM0000000000.jpg

من فکر میکنم شما تو همون حال و هوای قدیم هستی که فقط روغن ۲۰-۵۰بوده و همه هم همونو میریختن و کسی با ۱۰-۴۰ یا ۵-۴۰ اشنایی نداشته.ولی خب تکنولوژی خیلی خیلی پیشرفت کرده.الان هیچ کدوم از تولید کننده های بزرگ دنیا ۲۰-۵۰ تولید و توصیه نمیکنن مگر برای خودرو های ۵۰-۶۰ سال پیش الان حتی روغن ۱۰-۴۰ هم واسه خودروهای جدیدتر توصیه نمیشه.

الان تکنولوژی سنتتیک خیلی مزایای زیادی نسبت به معدنی داره که به ده ها دلیل استفاده از روغن معدنی رو بی دلیل میکنه.

شما اصلا کاری به ۲۰-۵۰ بودن روغن نداشته باشه فقط به معدنی بودنش توجه کن.الان روغن معدنی واقعا منسوخ شده.شاید اگه ۲۰-۵۰ فول سنتتیک تولید میشد هممون استفاده ازشو توصیه میکردیم ولی الان یه روغن ارزان و اقتصادی بدون هیچ نکته ی مثبتی هست این روغنای معدنی.

قدیم گذشت(تو این مورد بخصوص) و بهتره از تکنولوژی‌روز دنیا استفاده کنیم.

ویرایش شده در توسط yoosefheidari
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

خداییش وسواسی که واسه انتخاب روغن داشتیم تو خود خودرو سازی بود الان خودرو پرنده سوار می شدیم

روغن بریزید بره ول کنید دیگه

با توجه به بالا رفتن قیمت و گیر نیومدن ایرانول رفتیم سمت اسپیدی سوپر پاور

photo_2019-05-16_13-10-57.jpg

لینک به ارسال

صبح تهرانسر بودم. همه فروش داشتن. هیچ جا نبود که بگن نمیفروشیم...همه روغن ها هم موجود بود...از بهران و پارس گرفته تا اسپیدی و ایرانول ریسینگ و...

پارس سوپر پایا رو همه جا میگفتن ۱۲۵ توی همون بلوار گلها...یه جا میداد ۱۱۵ که خریدم.

اسپیدی ۸۵ تومن!!!! خوب میداد خدایی ولی اسپیدی اصلا راضی نبودم. بخار روغنش زیاده.سوپر پاور مزخرفه. البته SL  ش ..یه Sn   هم داره ۱۰-۴۰ ش که قوطیش سفیده. اونو نمیدونم چطوره کیفیت.

ریسینگ ۱۱۰

بهران سوپر پیشتاز ۱۲۵ یا ۱۳۰ یادم نیست

ایرانول تترا میگفت ۱۳۰ تومن

فلومکس ۱۰-۴۰  میگفت ۱۳۰ تومن. ۴ لیتری

رفتم نمایندگی فیلتر سرکان

فیلتر روغن ۱۹

فیلتر بنزین ۳۰ تومن. همون فیلتر بنزینی که دی جی کالا گذاشته ۶۴ تومن نمایندگی سرکان میداد ۳۰

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

صبح تهرانسر بودم. همه فروش داشتن. هیچ جا نبود که بگن نمیفروشیم...همه روغن ها هم موجود بود...از بهران و پارس گرفته تا اسپیدی و ایرانول ریسینگ و...

پارس سوپر پایا رو همه جا میگفتن ۱۲۵ توی همون بلوار گلها...یه جا میداد ۱۱۵ که خریدم.

اسپیدی ۸۵ تومن!!!! خوب میداد خدایی ولی اسپیدی اصلا راضی نبودم. بخار روغنش زیاده.سوپر پاور مزخرفه. البته SL  ش ..یه Sn   هم داره ۱۰-۴۰ ش که قوطیش سفیده. اونو نمیدونم چطوره کیفیت.

بهران سوپر پیشتاز ۱۲۵ یا ۱۳۰ یادم نیست

ایرانول تترا میگفت ۱۳۰ تومن

فلومکس ۱۰-۴۰  میگفت ۱۳۰ تومن. ۴ لیتری

رفتم نمایندگی فیلتر سرکان

فیلتر روغن ۱۹

فیلتر بنزین ۳۰ تومن. همون فیلتر بنزینی که دی جی کالا گذاشته ۶۴ تومن نمایندگی سرکان میداد ۳۰

اسپیذی پاور مشهد زیر 110 نیست
سوپر پایا قبل عید 70 بود

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، monazzah گفته است :

اسپیذی پاور مشهد زیر 110 نیست
سوپر پایا قبل عید 70 بود

۸۵ میداد.

سوپر پایا میدونم گرون شده ولی روغن خوبیه دیگه ۱۱۵ گرفتم...هیچ جا ۱۱۵ پیدا نکردم. کل تهرانسر میگفتن ۱۲۵. اون یه مغازه یه پیرمرد مشتی بود فقط ۲ تا داشت. میگفت ۱۱۵

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در هم اکنون، Ali207 گفته است :

۸۵ میداد.

سوپر پایا میدونم گرون شده ولی روغن خوبیه دیگه ۱۱۰ گرفتم...هیچ جا ۱۱۰ پیدا نکردم. کل تهرانسر میگفتن ۱۲۵. اون یه مغازه یه پیرمرد مشتی بود فقط ۲ تا داشت. میگفت ۱۱۵

من سوپر پایا ریختم تو 3 هزار تا 1.5 کم کرد
ریسینگ تو 6 تا 0.5 لیتر
اسپیدی پلاتینیوم که الان شده 140  تو 3 هزار تا 0.5 لیتر
فعلا هم 3 تا سوپر پاور گرفتم دونه 75 با بدبختی :grin:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری