reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

از کدام از روغن موتور ها استفاده میکنید؟ با کدام گرانروی؟    1,004 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

11,423 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 58 دقیقه قبل، Seyyedali گفته است :

والله ما خیلی وسواسی به خرج میدیم.این ایران خودرو هم از وسواسی ما سواستفاده میکنه ماشین خودم که تکنولوژیش ماله چند ده سال پیشه توصیه کارخونش روغن sl هست(405) ولی درواقع به این حتی بی کیفیتر از sj هم بریزی بازم چیزیش نمیشه چون تکنولوژی قدیمیه حالا ایرانخودرو اومده کمی تغییرات تو سیستم موتور داده و اینارو بهونه کرده که روغن 10-40 sl بریزیم تو ماشین فقط برا جیبش.اگه یه بار وقت شد توصیه میکنم یه سری به این مکانیکای ماشینای خارجی سر بزنید خیلی موتور بر اثر تعویض روغن تقلبی یاتاقان زدن و بعضیاشونم توشن از قیرم بدتره در حالی که خیلی کارکرد پایینی داشتن.چون همیشه به این فکر بودن که روغن خارجی بریزن با اینکه بالای 500 هم خرج تعویض روغن 4 سیلندراشون میشه ولی بازم موتور بر اثر روغن تقلبی و تصویه شده که 99 درصد روغنای خارجی از مارکای zic-champion و... به این درد دچار هستن و اگه تبریز بودید یه آدرسی میدادم میرفتید و میدید روغنی که ازمون میخرنو (همون روغنی که تعویض کردید بعد 5000 تا) چه جور تصویه میکنن و یه پلمپ شیک و یه لیبل مارک خرجی میزنن روشو میفرستن به تعمیرگاهای خارجی به اسم روغنی که از دبی اومده یعنی طرف یه جور پلمپ میکنه که از مارک خارجیم بهتره.الان وقتی تو مغازه میبینی یه 100 لیتر روغن قدیمی مونده به یکیشون زنگ میزنی با کله میان و قیمت خوبی به هر لیترش میدنو میبرن برا تصویه چون سوده خیلی خوبی داره.یه رفیقمم به بنز c240 اش یه زمونی روغن خارجی میریخت میگفت سر 5000 تا 1/5 لیتر کم میکنه بعدش رفت 10/40 بهرانو ریختو الان خیلی وقته از اون استفاده میکنه و هیچ مشکلی نداره و کارکرد ماشینشم 196 تاس.یادم نمیره به بار به اصرار یکی از ابزار فروشای آشنا رفتم واسکازین 75w80 شرکت آترودو خریدمو و ریختم به گیربکسم وقتی ته جعبه آترودو نگاه کردم دیدم پر لجنه گفتم لعنت به پدرتون و فرداش تخلیش کردم با اینکه اون زمون ارزونی 35 تومن هر لیترش پول داده بودم.به قول یکی از مکانیکای تبریز که کارش از قدیم تو کار موتور آمریکایی بود میگفت شما دنبال روغنی که چی بریزی تو ماشینت منم به موتورای جنرال موتور روغن نمیرختم و میروندم ببینم چقدی کار میکنه میگفتم مگه میشه گفت اینا یاتاقانشون و اجزای متحرک موتور یه جنسی داشت(یادم نمونده اسم جنس) که روغنو جذب خودش کرده بود و تا یه مدتی اگه روغن نداشت پس میداد بیرون و خودشو روغن کاری میکرد.دیگه نمیدونم حرفش علمی بود یا نه خخخ

نکات حالبی توی حرفات بود، ممنون بابت مطرح کردنش.

منم تا الان روغن خارجی می ریختم(لیکومولی) بد نبوده ها ولی دیگه از این به بعد میخوام ایرانی بریزم چون ایییینقدر از فیک بودن خوندم و شنیدم دیگه می ترسم والا.

گرچه فک کنم توی ایرانیا هم فیک هست واسه همین میخوام هر سری برم نمایندگی پخش خود شرکت پارس یا ایرانول از خودشون مستقیم روغن بخرم.

پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خارجی نمیشه گفت اصلیه 

قبلا که توتال اماراتی کیفیت خوبی داشت

الان به نظرم همون ایرانی بهتره 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 38 دقیقه قبل، M_T گفته است :

نکات حالبی توی حرفات بود، ممنون بابت مطرح کردنش.

منم تا الان روغن خارجی می ریختم(لیکومولی) بد نبوده ها ولی دیگه از این به بعد میخوام ایرانی بریزم چون ایییینقدر از فیک بودن خوندم و شنیدم دیگه می ترسم والا.

گرچه فک کنم توی ایرانیا هم فیک هست واسه همین میخوام هر سری برم نمایندگی پخش خود شرکت پارس یا ایرانول از خودشون مستقیم روغن بخرم.

خواهش میکنم.اینا رو گفتم تا کسی که پولشو به زور بدست میاره نده با این روغنای خارجی

بله حرفای شما متینه.اگه روغن خارجی اصل باشه خیلی بهتره از روغن ایرانیه ولی درد اینه که با این وضع اقتصاد جنس فیک به مردم دادن خیلی به صرفه تره و انصاف ندارن اینا و اکثر روغنای داخلی یعنی از 10 تا 9 تاش تقلبین.این قضیه فقط شامل قطعات خودرویی نمیشه کل اقلام از مصرفی بگیرید تا ... تقلبیش زیاد شده.الان بازارو پر کردن از جنسای فرانسوی آدم نمیدونه وقتی خود جنسو با دلار حساب میکنی میشه 2 میلیون بر فرض اینا دارن میدن  1 میلیون معلومه فیکه من جدیدا شنیدم واشر سرسیلندرای میلور که میزنه فرانسستو تو مشهد دارن تولید میکنن معلومه نمیصرفه بره از ترکیه بیاره چه برسه به فرانسه از فرانسه اگه بخواد جنس بیاد ایران قیمتش برابر یه سرسیلندر 206 آب میخوره براش.من یه آشناییم از دبی هی موتور RC-GTI16-MI16 و قطعات سر سیلندر ماکسیما و هیوندای و.. میاره با اون که حرف میزنم قیمت میپرسه بهم میگه با قیمتا مقایسه میکنم میفهمم فیکن.خودشم میگه کسی که توزیع میکنه به اسم دبی میده ولی اینجور نیست.به بچه ها گفتم من یه صفحه کلاج لوک اصل از ترکیه برام پیدا کردن رفتن قیکت گرفتم با لیر شد قیمتش حدود 1700 اینا الان دارم میگن والئو فرانسه 700 تومن.این والئو ها معلوم نیستن چین میزنه یا کجا.بهرانم هم تقلبیش تو بازار هست بهتره از یه فروشگاه عمده فروش تهیه کنید به نظرم بهتره اگه میخواید پارس بخرید از بشکه های 20 لیتری استفاده کنید 10/40 sl 20 لیتری من حساب کردم 4 لیترش مفت میوفته و به صرفه تره.فقط از عمده فروش یا روغن قروشای معتبر تهیه کنید.اگه هم که طبق حرف خودتون از نمایندگی مستقیم بتونید بخرید عالیه.

در 8 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

خارجی نمیشه گفت اصلیه 

قبلا که توتال اماراتی کیفیت خوبی داشت

الان به نظرم همون ایرانی بهتره 

والله آقا آرمین الان وضعیت جوری شده من قبل عید کل بازار تبریزو گشتم یه کفش اصل پیدا نکردم جایی نمون که نگردم حتی نمایندگی اسپرت لندو کینتکس ترکیه هم فیک میفروختن.یه هفته پیش رفتم جلفا(منطقه آزاده)به زور از یه جا یه دونه کفش اصلا پیدا کردم به قیمت قدیم اونم تکی مونده بود.دیگه وارد کننده ها چیزی به اسم خارجی نمیارن.ولی هستن بعضی با انصافا که میارن ولی در حد هر 1000 تا تریلی یه تریلی شاید اصل بیاد برا شهرای بزرگ ولی منطقه آزادا به لطف شوتیا میشه کمی اصل پیدا کرد

ویرایش شده در توسط Seyyedali
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، Seyyedali گفته است :

والله آقا آرمین الان وضعیت جوری شده من قبل عید کل بازار تبریزو گشتم یه کفش اصل پیدا نکردم جایی نمون که نگردم حتی نمایندگی اسپرت لندو کینتکس ترکیه هم فیک میفروختن.یه هفته پیش رفتم جلفا(منطقه آزاده)به زور از یه جا یه دونه کفش اصلا پیدا کردم به قیمت قدیم اونم تکی مونده بود.دیگه وارد کننده ها چیزی به اسم خارجی نمیارن.ولی هستن بعضی با انصافا که میارن ولی در حد هر 1000 تا تریلی یه تریلی شاید اصل بیاد برا شهرای بزرگ ولی منطقه آزادا به لطف شوتیا میشه کمی اصل پیدا کرد

حالا شما سمت تبریز هستید بالاخره در کناره اذربا یجان -ارمنستا ن و...مشکلات دارید --چه برسه به تهرانی ها 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

حالا شما سمت تبریز هستید بالاخره در کناره اذربا یجان -ارمنستا ن و...مشکلات دارید --چه برسه به تهرانی ها 

والله به ما میگن جنس ترکیه به زور یه اصلشو که پیدا میکنیم میفهمیم جنس اصلی یعنی چی ولی از چند ماه پیش دیگه جنس اصل نیست

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Iran National گفته است :

من تابستون پارسال

اوج گرما بهران،بندر۵۰،مونو گرید ریختم

مخصوص موتور دیزل

یه بدی که داشت دیرتر سیاه میشد.

اقا یک خدا قوت باید به ماشین شما گفت... :grin:

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، ramin___hz گفته است :

اقا یک خدا قوت باید به ماشین شما گفت... :grin:

زبون بسته، از دست من اگه بدونید چی میکشه

براش های های گریه کنید[gerye]

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Seyyedali گفته است :

خواهش میکنم.اینا رو گفتم تا کسی که پولشو به زور بدست میاره نده با این روغنای خارجی

بله حرفای شما متینه.اگه روغن خارجی اصل باشه خیلی بهتره از روغن ایرانیه ولی درد اینه که با این وضع اقتصاد جنس فیک به مردم دادن خیلی به صرفه تره و انصاف ندارن اینا و اکثر روغنای داخلی یعنی از 10 تا 9 تاش تقلبین.این قضیه فقط شامل قطعات خودرویی نمیشه کل اقلام از مصرفی بگیرید تا ... تقلبیش زیاد شده.الان بازارو پر کردن از جنسای فرانسوی آدم نمیدونه وقتی خود جنسو با دلار حساب میکنی میشه 2 میلیون بر فرض اینا دارن میدن  1 میلیون معلومه فیکه من جدیدا شنیدم واشر سرسیلندرای میلور که میزنه فرانسستو تو مشهد دارن تولید میکنن معلومه نمیصرفه بره از ترکیه بیاره چه برسه به فرانسه از فرانسه اگه بخواد جنس بیاد ایران قیمتش برابر یه سرسیلندر 206 آب میخوره براش.من یه آشناییم از دبی هی موتور RC-GTI16-MI16 و قطعات سر سیلندر ماکسیما و هیوندای و.. میاره با اون که حرف میزنم قیمت میپرسه بهم میگه با قیمتا مقایسه میکنم میفهمم فیکن.خودشم میگه کسی که توزیع میکنه به اسم دبی میده ولی اینجور نیست.به بچه ها گفتم من یه صفحه کلاج لوک اصل از ترکیه برام پیدا کردن رفتن قیکت گرفتم با لیر شد قیمتش حدود 1700 اینا الان دارم میگن والئو فرانسه 700 تومن.این والئو ها معلوم نیستن چین میزنه یا کجا.بهرانم هم تقلبیش تو بازار هست بهتره از یه فروشگاه عمده فروش تهیه کنید به نظرم بهتره اگه میخواید پارس بخرید از بشکه های 20 لیتری استفاده کنید 10/40 sl 20 لیتری من حساب کردم 4 لیترش مفت میوفته و به صرفه تره.فقط از عمده فروش یا روغن قروشای معتبر تهیه کنید.اگه هم که طبق حرف خودتون از نمایندگی مستقیم بتونید بخرید عالیه.

جنس وارداتی با ارز دولتی وارد شده که ارزونتره. همه اجناس تو بازار که با ارز ۱۳-۱۴ تومنی نیومده. منتها فروشنده برای فریب ذهن مردم، میگه دلار انقده، جنس منم میشه انقد.

پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

جنس وارداتی با ارز دولتی وارد شده که ارزونتره. همه اجناس تو بازار که با ارز ۱۳-۱۴ تومنی نیومده. منتها فروشنده برای فریب ذهن مردم، میگه دلار انقده، جنس منم میشه انقد.

از قدیم اکثر فروشنده ها این کارو میکردن.حتی زمون دلار 3-4 تومنی جنسامون از چین میومد ولی چون ارزون بودن زود زود عوض میکردیم.اونموقع هم قیمتارو بررسی میکردید کمی اینور اونور میزد چون جنس اصلیو نگه میداشتو و نمیفروخت و جنس به نام درجه 2 رو میفروخت اما یه قیمت بیشتر و کیفیت آشغالتر.همین جنسای که الان میدن بر فرض 400 تومن بعضیاشون از قدیم موندن که طرف خریده 50 تومن و برااینکه بتونه بزاره سرجاش میگه 400.ما وارد کننده های به تعداد انگشت دست داشتیم که حداقل جنس درجه 2-3 وارد کنه نه جنس درجه 5-6 چینی چون سود کمتر میکرد.رفیقم میگفت وقتی تو ترکیه رفتم سراغ صفجه ای که 1/700 گفت کنارش یه ایرانی بود که با تاجرای ایرانی جنس میداد گفت اینو نبر ها گفت چرا گفت اینا به فروش نمیرن ببری میمونه دستت.اینو گفت چون وقتی یه تاجری میره ازش جنس میگیره میگه کف قیمتت چند فروشنده هم یه قیمتی میده بازم از اون میگه بی کیفیتر اما ارزون تر بده.زمونی که والئو رو میدادن بازار خیلیا از بلبرینگاشون شاکی بودن چون حتی به بلبرینگشم رحم نمیکرد.الان تسمه تایمارو نگاه کنید حتی به چاپ روشم رحم نکردنو و به فکر سودشون بودن بعد مدت خیلی کوتاهی میره حتی بهترین جنس بازار.من نگران بودمو زنگ زدم به رفیق ابزار فروشم تو مشهد بهم گفت الان برای صرفه اقتصادی اینو کردن .قدیما تسمه ی خوبو بعد 60 تا باز میکردی هنوز نوشتش روش بوده.حرف شما هم کاملا درسته هیش کی به هیش کی رحم نمیکنه الان.اینم بگم من حدود یه ماه پیش بعد اینکه کل تبریزو گشتم یه دیسک اصل مال خیلی قدیمو پیدا کردم تو جعبه کاهی با چسب آبی ایساکو و لیبل ایساکو و لیبل فرانسه توش لوک انگلیس بود.قیمتی که از طرف گرفتم 300 تومن گفت و الان یکی از فروشنده های سایت که خیلیم آدم معتبریه و تا اونجایی که بهم گفتن جنس اصلا وارد میکنه همین دیسکو میده 1 تومن در حالی که من تو گرونی 300 خریدم.بلبرینگ اس کا اف اصلم میگفت از قدیم مونده اونم 130 داد که گرون داد بهم ولی مجبورا خریدم.خودمون به خودمون رحممون نمیاد...

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

بازم اومدم با کلی تجربه روی چندین ماشین. همه ی روغن ها 10-40 هستن. روی تیپ 2 و 5 و پاترول و پراید.

روغن توتال ایرانی=100 درصد برابر بهران سوپر پیشتاز = کیفیت کاملا معمولی و قدرت تمیز کنندگی کم، صدای بیشتر سوپاپ. قیمت بیشتر.

روغن بهران کلا کیفیتش جالب نیست ولی بدم نیست که آسیب بزنه، پاک کنندگی کم و صدای تقریبا زیاد تر. (خیلی کم سیاه میشه، بعد از باز کردن موتور دیدم که زیاد تمیز نیست (ولی جرم نداشت)

روغن توتال خارجی= بسیار گرون و اصلا به صرفه نیست و همچنین کیفیت معمولی چیز خاصی نیست. (توتال 7000 انرژی باید بهتر باشه)

کاسترول مگناتک=کیفیت عالی ولی کمی گرون، صدای موتور کم

ایرانول ریسینگ= کیفیت متوسط رو به خوب، آخرای عمرش صدای موتور زیاد میشه، پاک کنندگی خوب

توتال 9000 خارجی=کیفیت عالی صدای کم تمیز کنندگی عالی ولی قیمت خیلی بالا

پارس سوپر پایا= قیمت مناسب کیفیت عالی صدای کم و تمیز کنندگی عالی. (بعد از 600-700 کیلومتر سیاه میشه ولی وقتی بعد از 5500 کیلومتر راننگی با روغن سیاه، درسوپاپ رو باز کردم برای فیلر گیری، تو موتور برق میزد و ذره ای جرم نبود و روغن بود که سیاه بود)

ویرایش شده در توسط nYm7697
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری