reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

از کدام از روغن موتور ها استفاده میکنید؟ با کدام گرانروی؟    1,004 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

11,423 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 37 دقیقه قبل، pezhman 207 گفته است :

سلام و عرض ادب

خیلی عالی توضیح دادید، حقیقتا قبلا ندیده بودم نقل شمارو.

بسیار ممنون🌹

مخلصم عزیزم. خوشحالم که خوش تون اومد.

در 27 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

سعید جان

حقیقتا ویکی پدیا به واسطه ویکی نویس های مبتدی و گاهی نامطلع، در جزئیات همیشه دارای اشکالات و یا نقیصه هایی هست. به نظرم اگر می خواهید با دستجات 5 گانه روغن موتور بیشتر آشنا شوید، این پست من بتواند کمک کننده باشد.

در 19 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

روغن موتور aisinبرای کدوم کشور و کمپانی،؟

634896.jpg

اصالت شرکت ژاپنی است، بیشتر از صنایع لوبریکنت هم در دنیا به واسطه گیربکس های فوق العاده اش مشهور است. قطعا دوستان ماشین باز که با toyota aurion بیشتر آشنا هستند، می دانند که تنها برگ برنده این خودرو در پیروزی درگ بر hyundai genesis coupe, BMW 523, MB E350 و ... همین گیربکس فوق العاده ساخت آیسین است. ولی شخصا هیچ وقت از روغن های ژاپنی راضی نبودم، نه از Aisin و نه از totachi ...

پسند شده توسط 5 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یچیز جالب میخوام نشون بدم

F362910C_509A_452A_8570_BD5730F9E369.jpe

حالا خرید خودم از دیجی کالا

0C52534A_1666_40F8_B58E_32C3D84EEF38.jpe

این همون حکایت شمع اتولایت هست که دیجی اصل داد بقیه فروشنده ها طرح

پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال

دوستان نظرتون در مورد روغن موتور های شرکت کاسپین چیه؟

کسی استفاده کرده؟

ویرایش شده در توسط Iran National
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، pezhman 207 گفته است :

یچیز جالب میخوام نشون بدم

F362910C_509A_452A_8570_BD5730F9E369.jpe

حالا خرید خودم از دیجی کالا

0C52534A_1666_40F8_B58E_32C3D84EEF38.jpe

این همون حکایت شمع اتولایت هست که دیجی اصل داد بقیه فروشنده ها طرح

سلام، قیمت اول از سایت دیگه ای هست ؟ یا همون دیجیکالا هست با فروشنده ی دیگه؟!

----------------------------------------

الان  جنس های دیجیکالا ضمانت اصل بودن و کیفیت کالا مثل سابق نداره و بعبارتی مردم اعتماد سابق ندارن دیگه!! بخاطر فروشهای جنسهای بی کیفیت در قالب جنس اصلی (چه فروشنده هایی که با دیجیکالا کار میکنن و بعضاً چه خود دیجیکالا). این موضوع فقط مربوط به قطعات خودرو نمیشه، اینستاگرام دیجیکالا کافیه نگاه بندازین و در بعضی از پست ها مربوط به کالاها و فروش و قیمت ، به جرات پستهای معترض دیده میشه

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، ramin___hz گفته است :

سلام، قیمت اول از سایت دیگه ای هست ؟ یا همون دیجیکالا هست با فروشنده ی دیگه؟!

----------------------------------------

الان  جنس های دیجیکالا ضمانت اصل بودن و کیفیت کالا مثل سابق نداره و بعبارتی مردم اعتماد سابق ندارن دیگه!! بخاطر فروشهای جنسهای بی کیفیت در قالب جنس اصلی (چه فروشنده هایی که با دیجیکالا کار میکنن و بعضاً چه خود دیجیکالا). این موضوع فقط مربوط به قطعات خودرو نمیشه، اینستاگرام دیجیکالا کافیه نگاه بندازین و در بعضی از پست ها مربوط به کالاها و فروش و قیمت ، به جرات پستهای معترض دیده میشه

سلام،

قیمت اول از سایت دی جی کالا هست اما فروشنده دیگر،

توی فضای مجازی خیلی چیزها نوشته میشه، من بارها هست که خرید میکنم مثلا روغن ۵/۴۰ هم ۲ تا گرفتم از دی جی کالا که فروشنده خودش بود و اصل بود. بیزول گرفتم از خودش اصل بود. الان دیگه بیزول نمیاره. واسه هیوندای کلا فروشنده که خودش باشه خوبه

شمع اتولایت گرفتم از خودش اصل بود و یکی از دوستان انجمن هم گرفته بوداز دیجیکالا  فروشنده متفرقه که طرح بود.

بهترین کار اینه که شما هرچی که میخری با سایت خارجی و قطعه اصلی نمونه برداری کنید

ویرایش شده در توسط pezhman 207
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Iran National گفته است :

دوستان نظرتون در مورد روغن موتور های شرکت کاسپین چیه؟

کسی استفاده کرده؟

رفیق من برا گیربکسش اسفتاده میکنه همیشه.واسکازینشو استفاده میکنه و میگه خوبه ولی روغن موتورشو بهران همیشه استفاده میکنه ماشینشم دناست و موتورش Ef7 بدون توربو cvvt.ولی حد سواد من میگه بهتره برا موتور پارس یا بهران تهیه کنید و برا گیربکس منوالم اگه اهل ایرانی هستید باز همین پارسو و بهرانو و کاسپین.اگه خارجی پسندم هستید انتخابای زیادی دارید ولی ریسک 99 درصدی فیک فروشی دارید.

ویرایش شده در توسط Seyyedali
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 25 دقیقه قبل، Seyyedali گفته است :

رفیق من برا گیربکسش اسفتاده میکنه همیشه.واسکازینشو استفاده میکنه و میگه خوبه ولی روغن موتورشو بهران همیشه استفاده میکنه ماشینشم دناست و موتورش Ef7 بدون توربو cvvt.ولی حد سواد من میگه بهرته برا موتور پارس یا بهران تهیه کنید و برا گیربکس منوالم اگه اهل ایرانی هتسید باز همین پارسو و بهرانو و کاسپین.اگه خارجی پسندم هستید انتخابای زیادی دارید

من یه بار ۱۰۴۰کاسپین ریختم

به نسبت روغنای دیگه که استفاده کردم

زودتر سیاه شد

حالا دیگه نمیدونم،از کیفت خوبش بود یا از بی کیفیتی.

ویرایش شده در توسط Iran National
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

من یه بار ۱۰۴۰کاسپین ریختم

به نسبت روغنای دیگه که استفاده کردم

زودتر سیاه شد

والله من تجربه استفاده موتوریشو ندارم ولی واسکازینشو که استفاده کردیم فرقی با روغنای ایرانی دیگه ندیدم.والله من پارس جدید روغن پارس پلاس داده بیرون من با 700 تا روندن روغنش سیاه شد خیلی برام عجیب بود چرا.الانم بهران ریختم این روغنای ایرانی همشون در یه حدن به نظرم ولی میگن بهران در حد خیلی کمی بهتره.من این رفیقم 160000 تا ماشینو رونده و همیشه روغن 20 لیتری 25w50 میریزه توش که از 20-50 هم کمی با غلظتره و بهش میگم چرا 10-40 نمیریزی و قبول نمیکنه و بهش خیلی گفتم توصیه کارخونت 10-40 هستو و هم برا موتورت و هم برا تایپتات خوب نیست.میگه همیشه سر 3000 تا عوض میکنم روغن ایرانیو و ماشینشم روندم صدای اضافی تاحالا نداشته اصلا.موتورشم تمیزه تمیزه.این طرز فکر ایشون بود شاید به درد کسی بخوره ولی حرفاشون علمی نبود.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، Seyyedali گفته است :

والله من تجربه استفاده موتوریشو ندارم ولی واسکازینشو که استفاده کردیم فرقی با روغنای ایرانی دیگه ندیدم.والله من پارس جدید روغن پارس پلاس داده بیرون من با 700 تا روندن روغنش سیاه شد خیلی برام عجیب بود چرا.الانم بهران ریختم این روغنای ایرانی همشون در یه حدن به نظرم ولی میگن بهران در حد خیلی کمی بهتره.من این رفیقم 160000 تا ماشینو رونده و همیشه روغن 20 لیتری 25w50 میریزه توش که از 20-50 هم کمی با غلظتره و بهش میگم چرا 10-40 نمیریزی و قبول نمیکنه و بهش خیلی گفتم توصیه کارخونت 10-40 هستو و هم برا موتورت و هم برا تایپتات خوب نیست.میگه همیشه سر 3000 تا عوض میکنم روغن ایرانیو و ماشینشم روندم صدای اضافی تاحالا نداشته اصلا.موتورشم تمیزه تمیزه.این طرز فکر ایشون بود شاید به درد کسی بخوره ولی حرفاشون علمی نبود.

من تابستون پارسال

اوج گرما بهران،بندر۵۰،مونو گرید ریختم

مخصوص موتور دیزل

یه بدی که داشت دیرتر سیاه میشد.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 19 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

من تابستون پارسال

اوج گرما بهران،بندر۵۰،مونو گرید ریختم

مخصوص موتور دیزل

یه بدی که داشت دیرتر سیاه میشد.

والله ما خیلی وسواسی به خرج میدیم.این ایران خودرو هم از وسواسی ما سواستفاده میکنه ماشین خودم که تکنولوژیش ماله چند ده سال پیشه توصیه کارخونش روغن sl هست(405) ولی درواقع به این حتی بی کیفیتر از sj هم بریزی بازم چیزیش نمیشه چون تکنولوژی قدیمیه حالا ایرانخودرو اومده کمی تغییرات تو سیستم موتور داده و اینارو بهونه کرده که روغن 10-40 sl بریزیم تو ماشین فقط برا جیبش.اگه یه بار وقت شد توصیه میکنم یه سری به این مکانیکای ماشینای خارجی سر بزنید خیلی موتور بر اثر تعویض روغن تقلبی یاتاقان زدن و بعضیاشونم توشن از قیرم بدتره در حالی که خیلی کارکرد پایینی داشتن.چون همیشه به این فکر بودن که روغن خارجی بریزن با اینکه بالای 500 هم خرج تعویض روغن 4 سیلندراشون میشه ولی بازم موتور بر اثر روغن تقلبی و تصویه شده که 99 درصد روغنای خارجی از مارکای zic-champion و... به این درد دچار هستن و اگه تبریز بودید یه آدرسی میدادم میرفتید و میدید روغنی که ازمون میخرنو (همون روغنی که تعویض کردید بعد 5000 تا) چه جور تصویه میکنن و یه پلمپ شیک و یه لیبل مارک خرجی میزنن روشو میفرستن به تعمیرگاهای خارجی به اسم روغنی که از دبی اومده یعنی طرف یه جور پلمپ میکنه که از مارک خارجیم بهتره.الان وقتی تو مغازه میبینی یه 100 لیتر روغن قدیمی مونده به یکیشون زنگ میزنی با کله میان و قیمت خوبی به هر لیترش میدنو میبرن برا تصویه چون سوده خیلی خوبی داره.یه رفیقمم به بنز c240 اش یه زمونی روغن خارجی میریخت میگفت سر 5000 تا 1/5 لیتر کم میکنه بعدش رفت 10/40 بهرانو ریختو الان خیلی وقته از اون استفاده میکنه و هیچ مشکلی نداره و کارکرد ماشینشم 196 تاس.یادم نمیره به بار به اصرار یکی از ابزار فروشای آشنا رفتم واسکازین 75w80 شرکت آترودو خریدمو و ریختم به گیربکسم وقتی ته جعبه آترودو نگاه کردم دیدم پر لجنه گفتم لعنت به پدرتون و فرداش تخلیش کردم با اینکه اون زمون ارزونی 35 تومن هر لیترش پول داده بودم.به قول یکی از مکانیکای تبریز که کارش از قدیم تو کار موتور آمریکایی بود میگفت شما دنبال روغنی که چی بریزی تو ماشینت منم به موتورای جنرال موتور روغن نمیرختم و میروندم ببینم چقدی کار میکنه میگفتم مگه میشه گفت اینا یاتاقانشون و اجزای متحرک موتور یه جنسی داشت(یادم نمونده اسم جنس) که روغنو جذب خودش کرده بود و تا یه مدتی اگه روغن نداشت پس میداد بیرون و خودشو روغن کاری میکرد.دیگه نمیدونم حرفش علمی بود یا نه خخخ

ویرایش شده در توسط Seyyedali
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری