reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

از کدام از روغن موتور ها استفاده میکنید؟ با کدام گرانروی؟    1,004 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

11,423 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 دقیقه قبل، yoosefheidari گفته است :

خب ببین وقتی روغن رو باز میکنیم و مجدد درش رو میبندیم فرض ما اینه که درشو محکم بستیم که هوا واردش نشه و واقعا هم همینطوره

بنابراین همون اول یه مقدار اکسیژن واردش میشه و بعد از اون دیگه نه درسته؟بنابراین همون اول هر واکنشی قراره بده با همون یه ذره اکسیژن میده و دیگه تقریبا باهمون کیفیت باقی میمونه.

ضمن اینکه روغنی که بخوایم یه سال نگهش داریم واقعا بحثی توش نیست که قطعا سالم میمونه و میشه استفادش کرد.بحث بیشتر به نظرم سر بیشتر از این زمان بود!

ترکیبات شیمیایی خیلی پیچیده تر از اونی هستن که بشه از اندازه و شکل ظاهری شون قضاوتشون کرد.

اون مقدار اکسیژن داخل قوطی که به جای یک یا دو لیتر روغن وارد شده، خیلی کارها می تونه انجام بده. دیدید توی آزمایشگاه ها مثلا یه قطره از فلان ماده یهو یه شعله دو متری ایجاد می کنه؟ ترکیبات شیمیایی اینجوری هستن. به نظر من که روغن باز شده بیشتر از ۷-۸ ماه یا ۱ سال نمونه بهتره. باید اینم در نظر بگیریم که خب بعد از این قضیه قراره حدود ۱ سالی رو هم داخل موتور و تحت فشارهای مختلف باشه. بنابراین هرچی بیشتر نمونه بهتره.

در 5 دقیقه قبل، pezhman 207 گفته است :

همه ی اینکارارو کردم روغن باد میکنه ظرفش، من کاری به مطالب اینجا ندارم فقط توصیه سازنده واسم مهمه 

شما کارت درسته. ولی خب هر کسی سلیقه ای داره. من اون روغن های شما رو استفاده می کنم. هرچقدر توتال ۹۰۰۰ SN اروپایی داری، داخل یه دونه قوطی فابریکش برام ارسال کن بیاد. کلی هم دعا به جونت می کنم😘👌👍 

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 7 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

ترکیبات شیمیایی خیلی پیچیده تر از اونی هستن که بشه از اندازه و شکل ظاهری شون قضاوتشون کرد.

اون مقدار اکسیژن داخل قوطی که به جای یک یا دو لیتر روغن وارد شده، خیلی کارها می تونه انجام بده. دیدید توی آزمایشگاه ها مثلا یه قطره از فلان ماده یهو یه شعله دو متری ایجاد می کنه؟ ترکیبات شیمیایی اینجوری هستن. به نظر من که روغن باز شده بیشتر از ۷-۸ ماه یا ۱ سال نمونه بهتره. باید اینم در نظر بگیریم که خب بعد از این قضیه قراره حدود ۱ سالی رو هم داخل موتور و تحت فشارهای مختلف باشه. بنابراین هرچی بیشتر نمونه بهتره.

شما کارت درسته. ولی خب هر کسی سلیقه ای داره. من اون روغن های شما رو استفاده می کنم. هرچقدر توتال ۹۰۰۰ SN اروپایی داری، داخل یه دونه قوطی فابریکش برام ارسال کن بیاد. کلی هم دعا به جونت می کنم😘👌👍 

چشم داداش مصطفی فکر کنم نزدیک ۲/۵ هست توتال 9000 انرژی. یک مقدارش رو ریختم توی جا روغنی واسه لولا درها از این قبایل. 

پیام خصوصی کن آدرست رو میفرستم برات بیاد.

ویرایش شده در توسط pezhman 207
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 20 دقیقه قبل، pezhman 207 گفته است :

واقعا چرا درست نمیخونیم ما مطلب رو؟

روغن موبیل حتی تمام سنتزی طبق گفته موبیل ۵ سال میمونه، نه همه روغن‌ها این تا اینجاش.

هیچ کدوم نگفتن درباره روغن باز شده؟ توتال نگفته ۲ سال ؟من عکس نزاشتم؟

من کی گفتم تمام روغن‌هامو قاطی کردم؟ گفتم از اینا دارم!

داداش من بهت نمیفروشم مجانی واسه خودت، هر روز که اینجا مطالب رو میخونم انگیزم واسه رفتن بیشتر میشه

همه ی اینکارارو کردم روغن باد میکنه ظرفش، من کاری به مطالب اینجا ندارم فقط توصیه سازنده واسم مهمه 

اینجا همونجاست که مصرف سوخت ماشین من با شما تفاوت داره مهم نگه داشتن ماشینه که اطلاعات میخواد، گفتن باردلاین امکان نداره مصرف سوخت اینقدر بشه من فیلم گذاشتم دیدین همتون. گفتن جاده همواره فلانه هزاران دلیل آوردن که بازم نشد.

ادرس پیام خصوصی کن داداش

من پیشنهاد میکنم اول خودتون مطلبی که اینجا میزارید رو بخونید بعد حرف خودتون رو نقض کنید.

ExxonMobil recommends a five-year maximum shelf life for engine oils, including Mobil 1™ synthetic motor oil

من واستون معنی میکنم انشالا متوجه موضوع بشید.

موبیل ماکزیمم عمر پنج ساله رو واسه روغن موتور ها پیشنهاد میکنه که شامل روغن سینتتیک موبیل وان هم میشه

امیدوارم متوجه شده باشید اون engine oils رو.(مگه معنیش نمیشه روغن موتورها یاهمه ی روغنها؟!!)تازه من دارم به منابع خودتون استناد میکنم!!!!!!

در مورد اون توتال 2 سال هم یبار دیگه بخونید که نیاز به درک درست متون انگلیسی داره نه صرفا ترجمه ی لغت به لغت! اگه متوجه نشدید من واستون تشریحش میکنم.

خواهشا زود جبهه نگیر و .... دوست عزیز من

ویرایش شده در توسط yoosefheidari
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

مثال- روغن ELF تا 5سال تاریخ مصرف داره بعد از اون مواد ترکیبی روغن خاصیتشون را از دست میدن 

بعضی مغازه ها ممکنه نور افتاب به قوطی های روغن بخوره که همین باعث افت کیفیت روغن میشه 

دما هم مهمه --مثلا نباید دمای 40 درجه نگهداری بشه --یا در رطوبت هم نگهداری نشه 

من فکر میکنم قوطی های پلاستیکی بخاطر جداره داخلی -واکنش بیشتری دارن عمر روغن کمتر میشه 

رسوب در روغن 

zx54_osadok-702x468.jpg

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، pezhman 207 گفته است :

چشم داداش مصطفی فکر کنم نزدیک ۲/۵ هست توتال 9000 انرژی. یک مقدارش رو ریختم توی جا روغنی واسه لولا درها از این قبایل. 

پیام خصوصی کن آدرست رو میفرستم برات بیاد.

چشم، هماهنگ می کنم.

من الان ۲/۵ لیتر روغن مخلوط دارم. از پارس سوپر پایا تا توتال ۷۰۰۰ و ادینول ۱۰-۴۰. چون قاطی کردم کدوم به کدومه، همه رو ریختم رو هم برای روغن کاری چیزای مختلف.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، yoosefheidari گفته است :

من پیشنهاد میکنم اول خودتون مطلبی که اینجا میزارید رو بخونید بعد حرف خودتون رو نقض کنید.

ExxonMobil recommends a five-year maximum shelf life for engine oils, including Mobil 1™ synthetic motor oil

من واستون معنی میکنم انشالا متوجه موضوع بشید.

موبیل ماکزیمم عمر پنج ساله رو واسه روغن موتور ها پیشنهاد میکنه که شامل روغن سینتتیک موبیل وان هم میشه

امیدوارم متوجه شده باشید اون engine oils رو.(مگه معنیش نمیشه روغن موتورها یاهمه ی روغنها؟!!)تازه من دارم به منابع خودتون استناد میکنم!!!!!!

در مورد اون توتال 2 سال هم یبار دیگه بخونید که نیاز به درک درست متون انگلیسی داره نه صرفا ترجمه ی لغت به لغت! اگه متوجه نشدید من واستون تشریحش میکنم.

خواهشا زود جبهه نگیر و .... دوست عزیز من

دوست عزیز گفته باز نشده!!!!

If the oil is unused, and unopened

این تا اینجاش

توتال هم‌ گفته توصیه میکنیمتا دو سال استفاده شود.

That said, an engine oil’s properties are best if it is used within two years.

والا من اصلا جبهه نمیگیرم داداش یوسف اما اصلا مطلب شما رو به هیچ وجه به هیچ وجه قبول نمیکنم اگر قرار بود قبول کنم الان باید مدیر خورده فروش بودم بجای مدیر فروش

در 8 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

مثال- روغن ELF تا 5سال تاریخ مصرف داره بعد از اون مواد ترکیبی روغن خاصیتشون را از دست میدن 

بعضی مغازه ها ممکنه نور افتاب به قوطی های روغن بخوره که همین باعث افت کیفیت روغن میشه 

دما هم مهمه --مثلا نباید دمای 40 درجه نگهداری بشه --یا در رطوبت هم نگهداری نشه 

من فکر میکنم قوطی های پلاستیکی بخاطر جداره داخلی -واکنش بیشتری دارن عمر روغن کمتر میشه 

رسوب در روغن 

zx54_osadok-702x468.jpg

ایول آقا ارمین، قربون آدم چیز فهم.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، pezhman 207 گفته است :

دوست عزیز گفته باز نشده!!!!

If the oil is unused, and unopened

این تا اینجاش

توتال هم‌ گفته توصیه میکنیمتا دو سال استفاده شود.

That said, an engine oil’s properties are best if it is used within two years.

والا من اصلا جبهه نمیگیرم داداش یوسف اما اصلا مطلب شما رو به هیچ وجه به هیچ وجه قبول نمیکنم اگر قرار بود قبول کنم الان باید مدیر خورده فروش بودم

داداش خودت گفتی چرا ما مطالب همو نمیخونیم درسته؟

این مطلبی که من گفتم:

دستت درد نکنه پژمان جان 

پس با توجه به منابعی که خودت گذاشتی تقریبا مطمئن شدیم که روغن باز نشده 5 سال تاریخ انقضا رو داره حتما

1-پس شما این حرفو منو نخوندی.

----------

این حرف شما:

روغن موبیل حتی تمام سنتزی طبق گفته موبیل ۵ سال میمونه، نه همه روغن‌ها این تا اینجاش.

اینم حرف من

امیدوارم متوجه شده باشید اون engine oils رو.(مگه معنیش نمیشه روغن موتورها یاهمه ی روغنها؟!!)

دیگه تصمیم رو به خودتون میسپرم:razz:

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

مطالب و بحث بسیار جالبی شده این تاریخ انقضا روغن اما بهتره که به حاشیه نریم...

البته من نظر همه دوستان رو خوندم و هرکدام استدلال های جالبی داشتن.نظر همه هم کاااملا محترمه،اما منم یه وسواسی توی این قضیه دارم که هربار اضافی روغن رو یا برای کارهای دیگه استفاده میکنم یا دور میریزم.

تابحال هیچوقت نشده از اضافی روغن توی خودرو استفاده کنم گرچه به گفته دوستان مشکلی هم ایجاد نمیکنه.بنظر منم 2 سال جمع کردن اضافی روغن ها و استفاده کردن 1 سرویس اونقدرا صرفه اقتصادی هم نداره که بخوایم خیلی جدی بگیریمش.من قبلا از روغن Shell Rotella 10w-40 قوطی فلزی استفاده میکردم که حدود 250 پام آب میخورد.پس از انجام تغییرات ریمپ برای موتور رفتم روغن رو کاااملا ساکشن کردم و روغن Shell Helix Ultra 5w-40 رو ریختم با فیلتر اصلی،اما همونطور که گفتم واقعا گرونه و از پسش برنمیام برای هر سرویس.الانم کم کم نزدیک سرویس دوره ای هستم و طبق نظر دوستان میخوام از ایرانول رویال یا رویال پلاس استفاده کنم.میخواستم بگم توی این مدت خیییلی از همون روغن شل روتلا جمع شد اما همرو یا دور میریختم یا واسه کارای دیگه استفاده کردم.به هرحال اینم نظر من بود :razz:

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 13 دقیقه قبل، yoosefheidari گفته است :

داداش خودت گفتی چرا ما مطالب همو نمیخونیم درسته؟

این مطلبی که من گفتم:

دستت درد نکنه پژمان جان 

پس با توجه به منابعی که خودت گذاشتی تقریبا مطمئن شدیم که روغن باز نشده 5 سال تاریخ انقضا رو داره حتما

1-پس شما این حرفو منو نخوندی.

----------

این حرف شما:

اینم حرف من

امیدوارم متوجه شده باشید اون engine oils رو.(مگه معنیش نمیشه روغن موتورها یاهمه ی روغنها؟!!)

دیگه تصمیم رو به خودتون میسپرم:razz:

عزیزم موبیل که نمیاد تعریف روغن موتورای بقیه کارخونه رو بده، منظور! روغن های خود موبیل هست.

پس روغن اکسون مال کجاست؟ موبیل چیه؟

روغن شل رو واسه گیربکس تهیه کردم عکسش تو تاپیک خودم هست اونم انقضا داره

8EA82738_386C_486D_ABFB_52D5BBA9AA62.jpe

FDC6EA54_AE3A_454E_B808_9F9D282E9375.jpe

آقا یوسف امکان نداره که من منبع اشتباه بزارم 

در 14 دقیقه قبل، captainmamad گفته است :

مطالب و بحث بسیار جالبی شده این تاریخ انقضا روغن اما بهتره که به حاشیه نریم...

البته من نظر همه دوستان رو خوندم و هرکدام استدلال های جالبی داشتن.نظر همه هم کاااملا محترمه،اما منم یه وسواسی توی این قضیه دارم که هربار اضافی روغن رو یا برای کارهای دیگه استفاده میکنم یا دور میریزم.

تابحال هیچوقت نشده از اضافی روغن توی خودرو استفاده کنم گرچه به گفته دوستان مشکلی هم ایجاد نمیکنه.بنظر منم 2 سال جمع کردن اضافی روغن ها و استفاده کردن 1 سرویس اونقدرا صرفه اقتصادی هم نداره که بخوایم خیلی جدی بگیریمش.من قبلا از روغن Shell Rotella 10w-40 قوطی فلزی استفاده میکردم که حدود 250 پام آب میخورد.پس از انجام تغییرات ریمپ برای موتور رفتم روغن رو کاااملا ساکشن کردم و روغن Shell Helix Ultra 5w-40 رو ریختم با فیلتر اصلی،اما همونطور که گفتم واقعا گرونه و از پسش برنمیام برای هر سرویس.الانم کم کم نزدیک سرویس دوره ای هستم و طبق نظر دوستان میخوام از ایرانول رویال یا رویال پلاس استفاده کنم.میخواستم بگم توی این مدت خیییلی از همون روغن شل روتلا جمع شد اما همرو یا دور میریختم یا واسه کارای دیگه استفاده کردم.به هرحال اینم نظر من بود :razz:

👌🌹

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، pezhman 207 گفته است :

عزیزم موبیل که نمیاد تعریف روغن موتورای بقیه کارخونه رو بده، منظور! روغن های خود موبیل هست.

پس روغن اکسون مال کجاست؟ موبیل چیه؟

روغن شل رو واسه گیربکس تهیه کردم عکسش تو تاپیک خودم هست اونم انقضا داره

8EA82738_386C_486D_ABFB_52D5BBA9AA62.jpe

FDC6EA54_AE3A_454E_B808_9F9D282E9375.jpe

آقا یوسف امکان نداره که من منبع اشتباه بزارم 

👌🌹

موفق باشی پژمان جان:razz::salamaty:

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری