reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

از کدام از روغن موتور ها استفاده میکنید؟ با کدام گرانروی؟    1,004 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

11,423 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

سوالی داشتم من چندسال پیش(3یا4 سال) 2 تا پارس سوپر پیشرو 5w40 خریدم هردفعه که امدم استفاده کنم یا گم شده بود زیر لوازم تو انبار یا تابستون بود میخواستم بپرسم به نظرتون قابل استفاده هست استفاده بکنم یا نه اخه هیچ مرجعی پیدا نکردم که روغن تاریخ انقضا داشته باشه حتی یه تعویض روغنی گفت روغن 10 سال تاریخ مصرف داره و باخیال راحت استفاده کن حالا نظر اساتید میخوام بدونم ممنون از راهنماییتون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 ساعت قبل، Ali.MB گفته است :

سلام دوستان،

از دو سال پیش هر سری که روغن موتور رو عوض میکردم ۳.۳ لیتر میریختم و اضافه های روغن که هر دفعه جمع شده الان نزدیک ۳.۵ لیتر شده و همشون از یک برند و یک مدل روغنه، الان نزدیک موعد تعویض روغنمه بنظرتون از همین جمع شده ها استفاده کنم؟ با روغن جدید که بخرم از نظر کیفیتی فرقی نداره؟ یا خاصیتشو از دست نداده؟  دقیقا در ۲ سال جمع شدن و در ظرف خود روغن (کاسترول مگنتیک ۱۰w۴۰) جمع کردم گذاشتم انباری.

دوستان اضافه های روغنتون رو بعد از مدتی استفاده میکنین؟ لطفا نظرتون رو بفرمایید، ممنون.

بریز حالشو ببر. نمی دونم چند تا عوض می کنی. ولی اینو ۷ هزار کیلومتر تعویضش کن.

در 44 دقیقه قبل، hrch1362 گفته است :

سلام دوستان

سوالی داشتم من چندسال پیش(3یا4 سال) 2 تا پارس سوپر پیشرو 5w40 خریدم هردفعه که امدم استفاده کنم یا گم شده بود زیر لوازم تو انبار یا تابستون بود میخواستم بپرسم به نظرتون قابل استفاده هست استفاده بکنم یا نه اخه هیچ مرجعی پیدا نکردم که روغن تاریخ انقضا داشته باشه حتی یه تعویض روغنی گفت روغن 10 سال تاریخ مصرف داره و باخیال راحت استفاده کن حالا نظر اساتید میخوام بدونم ممنون از راهنماییتون

با خیال راحت استفاده کن. اتفاقا روغنش محشره. شما هم حالشو ببر.

فقط قوطی دوم رو تا زمان استفاده بازش نکن.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

اره داداش بریز استفاده کن مشکلی نداره خیالت راحت

ممنون، اتفاقا چند روز پیش یک ۴لیتری روغن نو خریدم که عوض کنم ولی دیدم اینایی که اضافه امده جمع شده دقیقا اندازه یک تعویض روغنه  حیفم امد گفتم اسراف نشه، پس همه همین کارو میکنن ظاهرا

ویرایش شده در توسط Ali.MB
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

بریز حالشو ببر. نمی دونم چند تا عوض می کنی. ولی اینو ۷ هزار کیلومتر تعویضش کن.

معمولا بین ۶۵۰۰ تا۷۰۰۰ عوض میکنم، چون کم راه میرم فاصله بین تعویض ها ۷ ماه میشه تقریبا، اینایی که توی ۲ سال جمع شده اضافه های ۲تا ماشینمونه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Ali.MB گفته است :

ممنون، اتفاقا چند روز پیش یک ۴لیتری روغن نو خریدم که عوض کنم ولی دیدم اینایی که اضافه امده جمع شده دقیقا اندازه یک تعویض روغنه  حیفم امد گفتم اسراف نشه، پس همه همین کارو میکنن ظاهرا

حالا اگرم قبلا نمی کردن، جدیدا دیگه مجبور میشن.😐 

در 4 ساعت قبل، Ali.MB گفته است :

معمولا بین ۶۵۰۰ تا۷۰۰۰ عوض میکنم، چون کم راه میرم فاصله بین تعویض ها ۷ ماه میشه تقریبا، اینایی که توی ۲ سال جمع شده اضافه های ۲تا ماشینمونه

همون روغن نو رو هم ۸۰۰۰ تا استفاده کن.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، hrch1362 گفته است :

سلام دوستان

سلام

مشکلی نداره استفاده کنید 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام و عرض ادب 

به گفته توتال:

Under optimal conditions (stored in the original, unopened containers at moderate temperatures), motor oil usually remains stable for an extended period of time. There should not be deposits on the bottom of the container. You cannot redissolve the deposits by simply shaking the container. The oil has to be replaced.

That said, an engine oil’s properties are best if it is used within two years. After that, we recommend replacing the oil.

به گفته باقی کارخانه ها:

Every driver knows the importance of regular oil changing. Typically, motor oils stay stable and have a shelf life of up to five years. However, this stability can depend on a number of factors and it is always advisable to follow the manufacturer’s storage instructions. You must also keep a watch on the expiry date and refrain from using the motor oil once it has crossed that date. There are different types of motor oils available in the market such as synthetic motor oil, synthetic blend motor oil, high-mileage motor oil, and conventional motor oil. Their composition and the additives in them will affect their stability and storage capacity.

عمر مفید روغن توتال ۲ سال میباشد به گفته سازنده، مثلا من ۲ تا روغن ۹۰۰۰ دارم که هر کدوم ۱/۵ داره ته ظرف اما استفاده نکردم، به گفته سازنده روغن نباید ته ظرف باقی بماند، به دلیل اینکه خاصیت قلیایی خود را از دست میدهد. به گفته توتال سازنده روغن:( روغن در شرایط مطلوب در ظرف اصلی  باز نشده و در دمای متوسط مدت طولانی باقی میماند.)

باقی شرکتها

شما همچنین باید ساعت را در تاریخ انقضا حفظ کنید و از استفاده از روغن موتور بعد از آن تاریخ عبور نکنید. انواع مختلفی از روغن موتور موجود در بازار وجود دارد از قبیل روغن موتور سنتزی ، مسافت پیموده شده و روغن موتور معمولی. ترکیب و افزودنی های آنها بر ظرفیت ذخیره سازی و ذخیره آنها تأثیر می گذارد.

(این مطلب اموزنده میباشد و جای هیچ بحثی با هیچ شخصی نیست)

لطفا خودتان تحقیق بفرمایید از شرکت سازنده روغن هایی که مصرف میکنید🌹

ویرایش شده در توسط pezhman 207
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

😭😩😱

بالاخره تهمونده از دفعات قبلی استفاده کنیم یا نه؟

تازه داشتیم از وسواس چی بریزیم چی نریزیم خلاص میشدیم....

یه وسواس جدید اضافه شد

😂😐😐

ویرایش شده در توسط Iran National
پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در 19 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

😭😩😱

بالاخره تهمونده از دفعات قبلی استفاده کنیم یا نه؟

سلام

اقا سعید گل

من یک مثال بزنم برای شما،

من روغن بیزول و توتال که خریدم همشون تاریخ تولید داشتن. 

اگر روغنی که در ظرف ته نشین مونده باشه، بافتش کلفت میشه یا به عبارت دیگه اون خاصیت بافت ریزی که بین قطعات موتور صورت میگیره که باعث خوردگی موتور نشن از بین میره، اینو من چند سال پیش خوندم تو فروم های خارجی بعد خودم تصمیم گرفتم که بیشتر تحقیق کنم و دیدم بله درسته روغن خاصیت قلیایی خودش رو از دست میده.

E4E0895C_0EDD_4AC5_9D6B_C7F2FF4377CB.jpe 

ویرایش شده در توسط pezhman 207
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، pezhman 207 گفته است :

سلام

اقا سعید گل

من یک مثال بزنم برای شما،

من روغن بیزول و توتال که خریدم همشون تاریخ تولید داشتن. 

اگر روغنی که در ظرف ته نشین مونده باشه، بافتش کلفت میشه یا به عبارت دیگه اون خاصیت بافت ریزی که بین قطعات موتور صورت میگیره که باعث خوردگی موتور نشن، اینو من چند سال پیش خوندم تو فروم های خارجی بعد خودم تصمیم گرفتم که بیشتر تحقیق کنم و دیدم بله درسته روغن خاصیت قلیایی خودش رو از دست میده.

E4E0895C_0EDD_4AC5_9D6B_C7F2FF4377CB.jpe 

من خودم تا به حال روغنای قبلی نگه نداشتم

تنها کاری که کردم با اون نیم لیترها،این بود که،بعد تخلیه روغن کهنه،از بالا سریز میکنم،تا روغن کهنه کاملا از حفره ها،...بالای سر سیلندر خالی بشه،بعد پیج کارتل میبندم،بعد روغن نو میریزم.

......

ولی بازم ادم به فکر فرو میره😐

ریختن یا نریختن مسیله این است😀

ویرایش شده در توسط Iran National
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری