reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

از کدام از روغن موتور ها استفاده میکنید؟ با کدام گرانروی؟    1,004 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

11,423 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 ساعت قبل، Ashkanatt گفته است :

حالا که میبینم مایل به اذیت شدن هستید پیشنهاد میکنم تاپیک های اختصاصی ماشین های اقا مصطفی و آقا پژمان رو دنبال کنید .

من تاپیک های این دوستان رو که میخونم از ماشین خودم بدم میاد . 

ای بابا، چرا آخه؟

من اگه بدونم کسی با دیدن تاپیکم ذره ای ناراحت میشه دیگه پست نمی ذارم و به مدیران میگم پاکش کنن.

ماشین مال خودتونه. اتفاقا منم خیلی کارا دوست دارم رو ماشین انجام بدم و نمی تونم. نباید زیاد سخت گرفت.

پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 43 دقیقه قبل، aliagha86 گفته است :

درسته، ولی من معمولا از 2 تا جایگاه ثابت بنزین می‌زنم و قبلا همیشه این صدا رو داشتم ولی الان ندارم یا خیلی کم دارم. ناک با گرم شدن موتور از بین میره؟

بی تاثیر نیست،ولی گرم هم بشه موتور،بازم صداش میاد

من تو اون لحظه پام از پدال گاز برمیدارم،بلافاصله فشار که میدم صدا قطع میشه.

الان تقریبا یه ماهی سوپر میزنم،صدا قطع شده.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، hagard005 گفته است :

بالاخره امروز بهران سوپر رانا گرفتم که یه مدت دیگه تعویض کنم ، 4 لیتری 135 هزار

5 40 خریدی 135 ؟  

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 22 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

چند مدل روغن با قیمت های متفاوت میده... بطور مثال کاسترول مگناتک 40-10 چهار لیتری هم قیمت 125هزارتومن دیدم و هم 135 هزار تومن 

آخرین گزینه هم کاسترول مگناتک 5W30 (ظروف پلاستیکی تولید داخل) به قیمت 690هزارتومن نوشته ! 4 تا 4لیتری هم اینقدر نمیشه

ویرایش شده در توسط ramin___hz
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، aliagha86 گفته است :

با سلام خدمت دوستان. من همیشه روغن ادینول سوپرلایت استفاده می‌کردم که بخاطر گرونی بیش از حد، شیفت کردم روی روغن ایرانی. قبل از عید روغن قبلی (ادینول) رو بعد از حدود 7 هزار تا عوض کردم (می‌دونم شاید زود بود، ولی من بالای 80 درصد اوقات تو ترافیک هستم و قشنگ احساس می‌کردم روغن کارآیی خودش رو از دست داده). حدود 1 ماه قبل عید ایرانول سوپر رویال (40-5، SM) ریختم (110 تومن) و جون گرفتن موتور نسبتا محسوس بود (البته شاید بخاطر از دست دادن خاصیت روغن قبلی بوده). یه صدای چیک چیک هم زمان استارت سرد داشتم که با گاز دادن بیشتر می‌شد و تا گرم شدن موتور ادامه داشت. اما از وقتی روغن رو عوض کردم این صدا تقریبا قطع شده. البته هنوز بعضی وقتا این صدا میاد اما خیلی کمتر شده. بعد از بالای 2 هزار کیلومتر استفاده هم چیزی کم نکرده. در کل تو این بلبشوی قیمت‌ها و وتوان خرید پایین مردم، به نظرم روغن ایرانی معتبر کاملا جواب‌گوی نیاز این ماشین هست.

اون صدای چیک چیک صدای تایپیت هیدرولیک هست و تا زمانی که روغن گرم بشه و بتونه فیلرو دقیق تنظیم کنه اون صدا هستش.

وقتی روغن کارکردش میره بالا به دلیل جرمهایی که داخل روغن حل میشه روغن دیرتر فشار مورد نیاز تایپیت رو تامین میکنه و به همین خاطر شما این صدا رو وقتی کارکرد روغن بالاست میشنوید.

از طرفی وقتی هوا سرده بازهم مدت زمان بیشتری طول میکشه تایپیت ها پر بشن.

بنابراین شما با اون روغن کارکرده و در فصل سردتر این صدا رو به صورت تشدید شده میشنیدید.از این به بعد با گرم شدن هوا دیگه اون صدارو ندارید روغنتون هم که نو شده و اون صدا خیلی کمتر میشه

ادینول رو من ۸۵ تومن میخریدم از عمده فروشی و اون موقع خیلی ارزش داشت استفاده ازش ولی الان دیگه بصرفه نیست و بقول خود شما روغن با کیفیت ایرانی زیاد داریم.

پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

5 40 خریدی 135 ؟  

بله ، نمایندگی هم نبود کلا تو شهر ما خیلی کم بود .

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 17 دقیقه قبل، hagard005 گفته است :

بله ، نمایندگی هم نبود کلا تو شهر ما خیلی کم بود .

خوبه خوب خریدی 

5 30 118 هست

5 40 120 تا 130

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

ای بابا، چرا آخه؟

من اگه بدونم کسی با دیدن تاپیکم ذره ای ناراحت میشه دیگه پست نمی ذارم و به مدیران میگم پاکش کنن.

ماشین مال خودتونه. اتفاقا منم خیلی کارا دوست دارم رو ماشین انجام بدم و نمی تونم. نباید زیاد سخت گرفت.

سلام

آقا اشکان درست میگن هم تاپیک شما (آقا مصطفی)  و هم آقا پژمان از جمله تاپیک های بسیار عالی و لذتبخش انجمن هست. کارهایی را که خودم توان انجامش را ندارم را تو اون دو تاپیک و برخی از تاپیکهای دیگه میبینم و به شخصه از اون ها لذت میبرم.... همیشه سلامت و  پایدار باشید....

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

دوستان یه سوال

روغن ۵-۴۰ برای تابستون مناطق گرم و خشک با دمای بالای ۴۰ درجه نامناسبه؟ 

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری