reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

از کدام از روغن موتور ها استفاده میکنید؟ با کدام گرانروی؟    1,002 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

11,320 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 26 دقیقه قبل، aalpsat گفته است :

اساتید یعنی بلد نیستن؟!

سلام

تا جایی که میدونم مجرای ورودی وخروج روغن روی شاتون دارن و باید سمت خار های یاتاقان باشن

وهمینطور رنازل روغن پاش هم روی هر سیلندر داره 

در 6 دقیقه قبل، feredi گفته است :

چند روز پیش رفتم برای تعویض روغن.
روغن رو با ساکشن تخلیه کرد، ولی اینبار هیچ شیلنگی به لوله گیج وارد نشد و هیچ شیلنگی تا اون پایین نرفت.
با یه شیلنگ کلفت که سرش لاستیک آببندی هوا داشت، از همون دهانه لوله ساکشن شد.
در مقابل تذکر من که این روش رو نمیپسندم، آپاراتی با یه عکس العمل معروف که همگی میدونید، فرمودند: ما همه 206 ها رو همینجوری نخلیه میکنیم و...

به نظر من اینجوری حتما مقدار قابل ملاحظه ای روغن ته مخزن باقی خواهد ماند.
دوستان برای کیفیت این روش، تجربه و نظری دارند؟
با سپاس.

سلام

اون شلنگ را از ورودی لوله گیج عبور میدن وقتی به کف کارتل برسه طرف متوجه میشه واقدام به خالی کردن روغن میکنه

حالا اینی که جدیدا انجام میدن هم شاید کلا خالی کرده 

شما چند لیتر ریختی بعد از تعویض ؟ایا فیلتر هم عوض کردید؟

بعد گیج هم کنترل کردید ؟

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 24 دقیقه قبل، feredi گفته است :

چند روز پیش رفتم برای تعویض روغن.
روغن رو با ساکشن تخلیه کرد، ولی اینبار هیچ شیلنگی به لوله گیج وارد نشد و هیچ شیلنگی تا اون پایین نرفت.
با یه شیلنگ کلفت که سرش لاستیک آببندی هوا داشت، از همون دهانه لوله ساکشن شد.
در مقابل تذکر من که این روش رو نمیپسندم، آپاراتی با یه عکس العمل معروف که همگی میدونید، فرمودند: ما همه 206 ها رو همینجوری نخلیه میکنیم و...

به نظر من اینجوری حتما مقدار قابل ملاحظه ای روغن ته مخزن باقی خواهد ماند.
دوستان برای کیفیت این روش، تجربه و نظری دارند؟
با سپاس.

اگه شیلنگی نره داخل یعنی باید بصورت وکیوم بشه موتور. چجوری میشه آخه؟

به نظر من دیگه پیشش نرو.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

مشکلی با این قضیه ندارم تا حالا یک دفعه هم بهش نگفته بودم خودشم میدونه! ولی وقتی تیکه میندازه و این قضیه رو توی سر من میزنه باید اینجوری منتظرجواب تیکه هم باشه.

دیگه جمله ایشونو عوض نکن :::P ایشون ننوشت یکی میشه یا یه کمی بیشتر میشه! نوشت یکی میشه و تازه ۱۵٪ کمتر هم میشه!!! این دیگه چه دلیل غیر فنی هست!  با روغن ۵-۴۰  توتال مثلا میشه ۱۰ هزار تا رفت ولی با ۵-۴۰ sm  ایرانول یا sn بهران مثلا میشه ۸ تا رفت و اگه ده تا بری مثل اون مشکل پیش میاد؟ دیگه شما بدترش نکن! در اینکه کیفیت توتال بهتره  شکی نیست! ولی ایشون یا هر کس دیگه پول بیشتر داره هزینه میکنه واس کیفیت بهتر! نوش جونش! منم فیلتر K&N انداختم واس کیفیت بالاتر ! یک و خورده ای پولشه! نیاد بگه هیچ هزینه بیشتری نمیکنم! تازه کمترم میشه! ایشون کلااحساس میکنه که مثلا خودش خیلی میفهمه و بقیه نمیفهمن! و خودش زرنگ ماجراست که اینکار رو کرده.. در حالیکه اینطور نیست.بعدشم من چیزی نگفتم گفتم کسی که روغن ۲۰۰-۳۰۰ تومنی میریزه داخل ۲۰۶ وضعش خوبه! داره بیشتر هزینه میکنه در حالی که واقعا نیازی نیست. نگفتیم که چرا میکنه! حالا ایشون به خودش میگیره و میاد میگه نه تازه من از کسایی هم که ایرانی می ریزن کمتر هزینه م میشه! این دیگه جالبه خدایی. پس ای ملت تاپیک جامع روغن موتور ۲۰۶. همگی  از دفعه بعدی توتال انرژی اصلی بخرید چون در نهایت ارزون تر از روغن ایرانی براتون تموم میشه تا حالا همگی در نادانی به سر می بردین.

(قبلا هم یه پست کامل گذاشتم و توضیح دادم. منی که روغن قوطی ۴۲۰ تومن و فیلتر ۳۵ تومنی خریدم، هزینه سرویس ماشینم از بعضی از دوستانی که روغن زیر ۱۰۰ تومن می خرن هم کمتر میفته و یا حداقل اینکه بیشتر از ۱۰-۱۵٪ بیشتر نمیشه. همیشه اون که پول بیشتری پرداخت می کنه، لزوما تو پاچش نرفته و گاهی خیلی هم به نفعشه.)

این عین نوشته منه. به کلمه بعضی و بیشتر دقت کنید.

شما اول درست خوندن رو یاد بگیر بعد از مردم انتقاد کن.

نوشتم هزینم از بعضی از دوستان کمتر میشه. ننوشتم ۱۰-۱۵٪ کمتر میشه، نوشتم ۱۰-۱۵٪ بیشتر میشه. امیدوارم فرق کمتر و بیشتر رو بدونی.

این پستم گذاشتم که فقط بگم اگه کسی روغن گرونتر خریده، حتما خر نبوده و اونم اندازه خودش فهمیده چکار کنه. لزومی نداره یه عده هی انتقاد کنن که چرا تو ۲۰۶ روغن گرون ریختید؟

اون پست چند صفحه قبلی رو هم اگه درست خونده بودی متوجه منظورم می شدی. درست مثل این دوستمون که کاملا فهمید و حالا از اونم داری انتقاد می کنی که چرا حرف منو عوض کرده؟ اون استیکر خنده رو هم سعی کن دیگه استفاده نکنی.

این دوستمون حرف منو عوض نکرد، بلکه با دقت خوند و درست متوجه منظورم شد.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 16 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

شما چند لیتر ریختی بعد از تعویض ؟ایا فیلتر هم عوض کردید؟

بعد گیج هم کنترل کردید ؟

فیلتر روغن هم عوض شد. روغن 3.5 لیتر ریختم.

در 10 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

به نظر من دیگه پیشش نرو.

آره، دقیقا با ایجاد وکیوم تخلیه کرد!
برای تست حدسم، فردا صبحش رفتم و مقدار روغن رو با گیج چک کردم.
با اینکه فقط 3.5 لیتر روغن ریخته شد، ولی الان سطح روغن از کل قطعه پلاستیکی نوک گیج هم، 5 میلیمتر بالاتر هست!
و این نشون میده که از روغن قبلی در داخل محفظه باقی مونده بوده متاسفانه!

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، feredi گفته است :

اگه ساکشن کنی 200 سی سی بیشتر باید بریزی 

با فیلتر بدون ساکشن 3.25 

حالا الان گیچ میزونه ؟

در 8 دقیقه قبل، feredi گفته است :

با اینکه فقط 3.5 لیتر روغن ریخته شد، ولی الان سطح روغن از کل قطعه پلاستیکی نوک گیج هم، 5 میلیمتر بالاتر هست!

پس بیشترداره 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، feredi گفته است :

آره، دقیقا با ایجاد وکیوم تخلیه کرد!
برای تست حدسم، فردا صبحش رفتم و مقدار روغن رو با گیج چک کردم.
و این نشون میده که از روغن قبلی در داخل محفظه باقی مونده بوده متاسفانه!

به نظرم برو به تعویض روغنی بگو با این کاری که کردی روغن من کامل تخلیه نشده. خودتو مهندس حساب نکن.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 22 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

(قبلا هم یه پست کامل گذاشتم و توضیح دادم. منی که روغن قوطی ۴۲۰ تومن و فیلتر ۳۵ تومنی خریدم، هزینه سرویس ماشینم از بعضی از دوستانی که روغن زیر ۱۰۰ تومن می خرن هم کمتر میفته و یا حداقل اینکه بیشتر از ۱۰-۱۵٪ بیشتر نمیشه. همیشه اون که پول بیشتری پرداخت می کنه، لزوما تو پاچش نرفته و گاهی خیلی هم به نفعشه.)

نوشتم هزینم از بعضی از دوستان کمتر میشه. ننوشتم ۱۰-۱۵٪ کمتر میشه، نوشتم ۱۰-۱۵٪ بیشتر میشه. امیدوارم فرق کمتر و بیشتر رو بدونی.

این پستم گذاشتم که فقط بگم اگه کسی روغن گرونتر خریده، حتما خر نبوده و اونم اندازه خودش فهمیده چکار کنه. لزومی نداره یه عده هی انتقاد کنن که چرا تو ۲۰۶ روغن گرون ریختید؟

اون پست چند صفحه قبلی رو هم اگه درست خونده بودی متوجه منظورم می شدی. درست مثل این دوستمون که کاملا فهمید و حالا از اونم داری انتقاد می کنی که چرا حرف منو عوض کرده؟ اون استیکر خنده رو هم سعی کن دیگه استفاده نکنی.

منم همینو گفتم! گفتم شما گفتی هزینه ت کمتر هم میفته! عین جمله خودت!

هزینه سرویس ماشینم از بعضی از دوستانی که روغن زیر ۱۰۰ تومن می خرن هم کمتر میفته

ولی ایشون اینو گفت :

هزینه شما در یک کیلومتر خاص با سایر افراد یکی میشه یا کمی بیشتر میشه . 

کجای این کمتر میفته داشت؟ پس یعنی جملت رو عوض کرده! داخل جمله ای که از شما نقل کرده کمتر میفته نیست!

من درست خوندم! اینم مدرک اثباتش! پس اول کمی نفس عمیق بکش بعد مچ گیری کن :::P

مشکل شما اینکه همه چیو به خودت میگیری فکر میکنی باید جواب بدی من اصلا پستم خطاب به شما نبود ! گفتم هر کس روغن گرون توی ۲۰۶ میریزه داره هزینه بیشتری میکنه که واقعا نیاز نیست  یکی رو بیار که مخالف باشه با این جمله! خودت در صفحات اخیر خطاب به همه داری روغن ۱۰-۴۰ رو پیشنهاد میدی به عنوان روغنی که کافیه برای این موتور! منم یه جورایی همین رو به صورت دیگه ای گفتم! منتهی شما روغن گرون خریدی نوش جونت ولی حالا شما بهت برخورده از جمله من  یا دوس داری توضیح الکی بدی و همه پستا رو کوت کنی به خودت مربوطه! اصلا نمیفهمم مشکلت چیه!

در ضمن ایموجی با استیکر متفاوته! اول اینو یاد بگیر بعد به من بگو چیکار کنم چیکار نکنم. حالا دوس داری هی قضیه رو کش بدی؟ کش بده.

ویرایش شده در توسط Ali207

لینک به ارسال

سلام خدمت دوستان اقا مصطفی وعلی اقا 

اگر امکان داره این بحث ها تمام بشه بهتره --این مسائل از شما بعیده --حالا یه روغن که دیگه مشاجره نداره---سال جدید دیگه باید با شادی و نشاد باشه -از کدورت وکینه دوری کنیم 

در گفتگو ممکنه کلمات و...کامل نوشته نشه دیگه کاربر متوجه مطلب میشه اگر نشد میتونه بپرسه

ممنون

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/01/07, 17:30:33، endwaiter گفته است :

سلام

اقا مصطفی و علی آقا ، از قدیم گفتن هرچی بیشتر پول بدی بیشتر آش میخوری، زمانی که روغن بیزول قوطی ۱۴۷ تومن بود من میریختم تعویض روغنی خودش حال می‌کرد

04684DF3_DB0F_4089_9F3A_6B964B8A54E5.jpe

حالا همون بیزول شده ۷۵۰ تومن، من بخاطر نگهداری ماشین میریختم و سالی یکبار تعویض میکنم الانم دارم از توتال ۵-۴۰ استفاده میکنم فقط باز بخاطر نگهداری ماشین و فشاری که توی تابستون خوزستان هست. هرچند سلیقه ای هست، و اینم بگم بیشتر از ۱۵ درصد که هیچ...

پس بهتره اینجوری بگیم که موتور سالم تر میمونه.

ختم کلام بحث سر هزینه نیست بحث بخاطر نگهداری درست و صحیح ماشینه، حالا اگر بخوایم همون ایرانی بریزیم و در سال دوبار هزینه تعویض روغن کنیم خوب میشه همون روغن خارجی .

موفق و پیروز باشید این نوشته منظور و قصد و قرض به هیچ شخصی نیست.🌹

ویرایش شده در توسط pezhman 207
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، pezhman 207 گفته است :

سلام

اقا مصطفی و علی آقا ، از قدیم گفتن هرچی بیشتر پول بدی بیشتر آش میخوری، زمانی که روغن بیزول قوطی ۱۴۷ تومن بود من میریختم تعویض روغنی خودش حال می‌کرد

04684DF3_DB0F_4089_9F3A_6B964B8A54E5.jpe

حالا همون بیزول شده ۷۵۰ تومن، من بخاطر نگهداری ماشین میریختم و سالی یکبار تعویض میکنم الانم دارم از توتال ۵-۴۰ استفاده میکنم فقط باز بخاطر نگهداری ماشین و فشاری که توی تابستون خوزستان هست. هرچند سلیقه ای هست، و اینم بگم بیشتر از ۱۵ درصد که هیچ...

پس بهتره اینجوری بگیم که موتور سالم تر میمونه.

ختم کلام بحث سر هزینه نیست بحث بخاطر نگهداری درست و صحیح ماشینه، حالا اگر بخوایم همون ایرانی بریزیم و در سال دوبار هزینه تعویض روغن کنیم خوب میشه همون روغن خارجی .

موفق و پیروز باشید این نوشته منظور و قصد و قرض به هیچ شخصی نیست.🌹

متوجه ام عزیز ولی بحث من فقط سر هزینه بود وگرنه شکی نیست که توتال بهتره...چندین بار هم گفتم منم فیلتر هوام K&N‌هست و مسلما از فیلتر های سرکان و حتی فیلتر هوای اورجینال سیتروئن هم بهتره هم پرفومنس بالاتری میده. و قضیه اینکه من این هزینه رو پذیرفتم همون  سال ۹۲ و سالی یه بار هم فیلتر رو میرم و یه جای مخصوص در تهران که محلول شست و شوش رو داره می شوره!و نیاز به تعویض هنوز بعد ۵-۶ سال نداره قبلا شست و شو ارزون تر بود یعنی ۲۰ تومن از من میگرفت...چون محلولش ارزان بود بعد اینکه دلار شده ۱۳ تومن امسال از من ۷۰ تومن فقط هزینه شست و شوی فیلتر رو گرفت که طبیعی هم هست اگر سه برابرش کنی. به قول شما هر چقدر پول بدی آش میخوری...ولی واقعا نیازه که همه برن فیلتر هوای آمریکایی بخرن؟ خیر.

ممنون.

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری