reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

از کدام از روغن موتور ها استفاده میکنید؟ با کدام گرانروی؟    1,004 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

11,423 ارسال در این موضوع قرار دارد

روغن ایرانی تقلب زیاد داره

یه مدل زود بخار میشه یه مدل دیرتر و..

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 24 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

در 41 دقیقه قبل، bahram4633 گفته است :

من یه بار از روغن ایرانی استفاده کردم روغن ده چهل اسپیدی اونم سر ۵۰۰۰ عوض کردم  ولی دوستانم هستن که از روغن سوپر پیشتاز استفاده میکنن اونها هم سر ۵۰۰۰  عوض میکنن واقعیتش من به علت گرون شدن روغن توتال میخواستم عوضش کنم و از روغن ایرانی استفاده کنم ولی هر چی گشتم و تحقیق کردم  هیچ جایی قابل اطمینانی نبود که نظر دقیقی نسبت به روغن های ایرانی و کیفیت ساختشون که ایا واقعا چیزی که روی قوطی روغن نوشته تووی قوطی هم هست یا نه یا مثلا هیچ جایی پیدا نکردم که کیلومتر یا زمان کار کرد روغنهای ایرانی رو تایین کرده باشه  و با خودم یه حساب سر انگشتی کردم استفاد از روغن توتال با وجود قیمتش باز هم به صرفه تر البته چون ما بوشهر زندگی میکنیم و روغن توتالی که استفاده میکنیم مستقیم از دبی میاد امکان تقلبی بودنش تقریبا صفره الان یه روغن ایرانی که  واقعا کیفیتشون نامعلومه بخوای عوض کنی با فیلتر ۱۵۰ تومن اب میخوره واسه ۵۰۰۰ کیلومتر ولی یه روغن توتال اماراتی ده هزارتا با خیال راحت استفاده میکنی با ۲۵۰ هزارتومن البته شاید روغن ایرانیه بتونی بیشتر ۵۰۰۰ هم استفاده کنی ولی ریسکش زیاده و اگه تووی کوتاه مدت هم چیزی نشه ممکنه تووی بلند مدت به موتور ماشین صدمه بزنه

کاملا  موافقم که روغن خارجی که اصل باشه استفاده کنید بهتره ولی از نظر من  اینجوری نیست که تو شرایط یکسان اون ده تا کار کنه این ۵ هزار کیلومتر .خیلی از  تعویض روغنی ها  میگن توتال  باید سر ۷ هزار عوض کنی چون روش نوشته توتال ۷۰۰۰ هزار یا یکسری اطلاعات  غلط که فقط شنیدن شما مقدار روغن از اکثرشون بپرسی نمیدونند به نظرم کیفیت روغن ایرانی قابل قبوله.

نظر شما هم کاملا محترمه 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

زیاد سر هزار تا بالا پایین کارکرد روغن حساس نشید. مثلا اگه قراره روغن رو سر ۷۰۰۰ کیلومتر تعویض کنید، بشه ۸۰۰۰ تا هیچ اتفاقی نمی افته. بعضی از دوستان فکر می کنن حالا که تصمیم گرفتن روغن رو روی ۷۰۰۰ تا عوض کنن، دیگه روی ۷۱۰۰ کیلومتر روغنشون موتور رو نابود می کنه. روغن ۷۰۰۰ تا با روغن ۹۰۰۰ تا کار کرده، شاید اختلاف کیفیتشون ۱۰٪ هم نباشه.

اینم که میگیم نسبت به توصیه سازنده که ۲۰ هزار کیلومتر هست روغن رو زودتر تعویض کنیم، یک دلیل نداره. ترافیک زیاد شهرهای ما، دمای بالا در بیشتر مناطق، هوای غبار آلود و کثیف در نقاط مختلف ، بنزین بی کیفیت و کیفیت پایینتر روغن و فیلتر های مصرفی ما نسبت به روغن و فیلتر ایده آل کارخونه، همه و همه از عواملی هستن که باعث میشن ما روغن رو زودتر تعویض کنیم.

توصیه من اینه؛

روغن اروپایی سطح بالا و فیلتر اورجینال، ۱۲۰۰۰ کیلومتر

روغن ایرانی سطح بالا و فیلتر ترجیحا اورجینال یا سرکان، ۱۰۰۰۰ کیلومتر

توتال اماراتی و فیلتر سرکان، ۱۰۰۰۰ کیلومتر

توتال ایرانی و فیلتر سرکان، ۸۰۰۰ کیلومتر

ایرانی یک سطح پایین تر از درجه یک ها و فیلتر سرکان، ۸۰۰۰ کیلومتر

ایرانی ارزان قیمت و فیلتر سرکان یا غیره، ۶۰۰۰ کیلومتر

حالا اگه کسی یه کم ترافیک، گرما یا جاده رفتنش بیشترم باشه مهم نیست. همین حد اوکیه. اما اگه حس می کنید ترافیک، گرما یا مسیر جاده تون واقعا زیاده، هزار تا از این اعداد کم کنید. اما چون هوای کثیف و بنزین بی کیفیت رو همه جا داریم، با بهترین مواد مصرفی هم دیگه بیشتر از ۱۲۰۰۰ تا رو پیشنهاد نمی کنم. این اعدادی که گفتم چکیده این چند سال مطالعه ی سایت خوبمون هست به اضافه تجربیات شخصی از ۷ سال ۲۰۶ سواری.

به همتون هم قول میدم با رعایت این اعداد، کوچکترین ایرادی متوجه موتور ماشیناتون نمیشه. البته به شرط اصالت روغن و فیلتر مصرفی.

از تعویض به موقع فیلتر هوا هم غافل نشید.

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، bahram4633 گفته است :

این روغن رو چند ماه پیش از سر ناچاری چون توتال اماراتی پیدا نکردم استفاده  امروز سر پنچ هزارتا عوضش کردم توتال ریختم سری قبل صدتومن پول روغن دادم سی چهار پنج تومن هم پول فیلتر پنج هزارتا با دلهره باهاش رفتم حساب کتاب کردم دیدم نمیصرفه یه روغن توتال هفت هزار گرفتم دویست ده تومن با کل فیلترها دویست چهل پنج افتاد ده هزارتا هم با خیال راحت باهش رانندگی میکنم

5 هزار تا تو چند وقت راه رفتی؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

خدا وکیلی من سر این جریان روغن 206 و تعصب دوستان رو یک برند و شرکت خاص خسته شدم تو هر فروم یا گروهی می ری سر این جریان بحث هست

تیپ 2 20 50 تیپ 5 10 40  بریزد تموم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

نه خیر تیپ ۵ ۵-۴۰ و ۵-۳۰ هم می تواند بریزد :::P

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

نه خیر تیپ ۵ ۵-۴۰ و ۵-۳۰ هم می تواند بریزد :::P

اونوقت تو گرمای تابستون کم میشه روغن شما کلی در نظر بگیر

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/01/01, 21:24:44، alizadeeh گفته است :

من از ایرانول رونیا 5-40 استفاده می کنم 4500 تا کارکرده چیزی هم تا حالا کم نکرده

من رونیا 10-40 استفاده میکنم با فیلتر هم 3.5 میریزم روی 8 هزار تا 9 هزار عوض میکنم به هیچ عنوان کم نکرده تا حالا

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

روغن ایرانی تقلب زیاد داره

یه مدل زود بخار میشه یه مدل دیرتر و..

بله روغنای خارجی همه اورجینالن. شک نکن

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

بله روغنای خارجی همه اورجینالن. شک نکن

روغن های خارجی اگه واقعا از اون ور بیاد خوبه 

اینایی که ایرانه مشخص نیست کجا پر میشه 

قبلا روغن اماراتی قوطی فلزی خیلی خوب بود الان را نمیدونم قیمتش هم یادمه 60 تومن بود 

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری