reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

از کدام از روغن موتور ها استفاده میکنید؟ با کدام گرانروی؟    1,006 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

11,462 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 50 دقیقه قبل، majid924 گفته است :

تو جنوب روغن 5w50 خوب است 

سللام نیست که اگرم باشه خیلی محدوده من 10-50 دیدم که برای موتور میریختم لیتری 70

پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 ساعت قبل، majid924 گفته است :

تو جنوب روغن 5w50 خوب است 

به نظر من نه. هرچقدر این اعداد از هم دورتر باشن، افزودنی ها بیشتر میشه و مقاومت کمتر. توی جنوب ۲۰-۵۰ بهتر از ۵-۵۰ هست. البته اگه ۱۰-۵۰ هم وجود داشته باشه خوبه، ولی به نظرم ۱۰-۴۰ مناسب ترین روغن برای تمام نقاط ایرانه.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 27 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

به نظر من نه. هرچقدر این اعداد از هم دورتر باشن، افزودنی ها بیشتر میشه و مقاومت کمتر. توی جنوب ۲۰-۵۰ بهتر از ۵-۵۰ هست. البته اگه ۱۰-۵۰ هم وجود داشته باشه خوبه، ولی به نظرم ۱۰-۴۰ مناسب ترین روغن برای تمام نقاط ایرانه.

البته مصطفی خان فکر نمیکنم هرچی این اعداد از هم دورتر باشن افزودنی ها بیشتر بشه.

به عنوان مثال ایا افزودنی های!؟ ایرانول‌ ۸۰۰۰ با گرانروی ۲۰-۵۰(اختلاف۳۰) از افزودنی های روغن pennzoil امریکا با گرانروی ۰-۲۰( اختلاف ۲۰)بیشتره؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

البته مصطفی خان فکر نمیکنم هرچی این اعداد از هم دورتر باشن افزودنی ها بیشتر بشه.

به عنوان مثال ایا افزودنی های!؟ ایرانول‌ ۸۰۰۰ با گرانروی ۲۰-۵۰(اختلاف۳۰) از افزودنی های روغن pennzoil امریکا با گرانروی ۰-۲۰( اختلاف ۲۰)بیشتره؟

راستش من اون اصطلاح علمی درستش رو نمی دونم چیه. منظورم از افزودنی اون موادی هست که بهش اضافه می کنن که بتونه این رنج بالای اختلاف اعداد بالا و پایین رو تحمل کنه.

مثل یه کابل HDMI که ۱۰ متریش نسبت به ۲ متریش قیمتش ۵ برابر هم خیلی بیشتره. چون باید داخلش رو یه جوری بسازن که این طول زیاد باعث افت سبگنال نشه.

حالا تو روغن شاید بحث قیمتیش اونقدر مطرح نباشه، اما این اختلاف اعداد هرچی زیاد نباشه بهتره.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، alizadeeh گفته است :

فلومکس هم آمریکا نرفته استاندارد گرفت!

محصولات جدید شرکت نفت پارس که البته پس از بررسی مجدد سایت انجمن نفت آمریکا یعنی API توسط خبرنگار روزنامه «دنیای خودرو»، ‌آمریکا نرفته استانداردهای آمریکایی را گرفته‌اند! بدون تایید موسسه API استانداردهای SL،SMوSN را روی قوطی‌هایشان درج کرده‌اند. این اولین مشکلی است که راه ورود این محصولات به بازارهای بین‌المللی را خواهد بست.

از سوی دیگر این مجموعه بزرگ تولید روانکار برای هر سه محصول خود مدعی استفاده از روغن پایه‌های تمام‌سنتتیک است که از قضا تکنولوژی تولید آنها در ایران وجود ندارد و اگر قصد واردات آنها را هم داشته باشند باید به‌ازای هر لیتر، سه دلار و نیم به تولیدکننده‌های بزرگ دنیا ارز پرداخت کنند. پس با یک حساب سرانگشتی مشخص می‌شود که برای خرید روغن‌پایه روانکاری که قوطی 4لیتری آن به قیمت 96هزارتومان در بازار به فروش می‌رسد باید بیش از 150هزارتومان هزینه کرد، البته این جدا از هزینه خرید ادتیو،‌ بسته‌بندی، ‌تولید،‌ بارگیری و ... است.

نام‌گذاری‌های عجیب به‌جای شفاف‌سازی

نفت پارس با توجه به اطلاع از وجود علاقه برخی مشتریان ایرانی به برندهای خارجی و فرهنگ مصرف کالاهای خارجی محصولات خود را به اولتراتک،‌ های‌تک و مگاتک تقسیم‌بندی کرده است. البته روی قوطی روغن‌موتور 0W20با API-SN به استفاده از روغن پایه تمام‌سنتتیک اشاره کرده است. اما هرگز مانند کمپانی‌های بزرگ تولید روانکار در دنیا این مهم را برای مصرف‌کننده نهایی تشریح نکرده که این روغن پایه از نوع روغن پایه گروه 4یعنی PAO است یا روغن پایه گروه 5یعنی ESTER.

این مورد برای باکیفیت‌ترین روغن موتور فلومکس است و داستان وقتی جالب می‌شود که روغن موتور 10W40 API-SLفلو مکس درست برخلاف تمام روغن‌های موجود در دنیا به‌جای تولید با روغن پایه نفتی با روغن پایه سنتتیک ساخته شده است! البته در روغن موتور SL و SM هم نامی از نوع روغن پایه سنتزی به کار رفته در این محصول برده نشده است.

اگرچه شرکت نفت پارس به‌عنوان تولیدکننده برند فلومکس مدعی است که تمام‌ این محصولات با روغن پایه‌های سنتزی تولید شده‌اند و از قضا از بهترین نوع ادتیو نیز در آنها استفاده شده است اما آنچه خریدار را به شک می‌اندازد، قیمت‌های بسیار پایین این محصولات در مقایسه با روغن‌موتورهای خارجی است که از بهترین نوع روغن پایه و ادتیو استفاده کرده‌اند.

این نکته بیش از هر چیز بیانگر این است که این محصول طبق روال معمول در صنعت تولید روانکارهای ایرانی با نسبت 30 به 70 از روغن پایه سنتزی و روغن پایه گروه یک تولیدی در کشور و حتی 30به 70 از روغن‌های گروه دوو سه وارداتی از ترکمنستان با روغن پایه گروه 1ایرانی تولید شده است که در این زمینه باید منتظر توضیح مسئولین این شرکت بود.

عمده فروشانی که به خرید فلومکس توصیه می‌شوند!

بازاری‌ها معتقدند که شرکت نفت پارس با توصیه خرید محصولات فلومکس می‌خواهد مردم را به استفاده از این محصول ترغیب کند. به گفته چند عامل فروش محصولات نفت پارس،‌ کارشناسان فروش این شرکت به هر عامل شرط می‌کنند محصولات فلومکس را به میزان 3درصد از کل خریدشان در هر دوره تهیه کنند. البته بسته به محل و شهری که در آن فعالیت دارند، باید یکی از سه محصول را انتخاب کنند.

به گفته فعالان بازار این یک ترفند بازاریابی برای گران‌کردن همان کالاهای قدیمی است، چراکه فلومکس 10W40 همان پارس «سوپرپایا» است که به قیمت هر قوطی 4لیتری 59هزار تومان به فروش می‌رسید و بعد از مدتی با اضافه شدن پسوند پلاس به آخر نامش 66هزارتومان قیمت گرفت. حالا هم با تغییر برند و لوگو برای نماینده‌های فروش بالای 90هزارتومان فاکتور می‌شود.

بنا بر گزارش‌های رسیده به «دنیای خودرو»، ‌شرکت نفت پارس برای اولین محموله‌های تولیدی فلومکس از ادتیوهای باکیفیت‌تری استفاده کرده تا به مرور بتواند این برند نوپا را بین بازار محصولات خارجی‌که دیگر امکان ورود ندارند، جا بیندازد.

44444.jpg

نه دوست عزیز، من دیتا شیتش رو دارم، هم شاخص گرانرویش، هم نقطه ریزشش و هم TBNش بهتر از سوپر پایاست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/12/16, 11:07:18، endwaiter گفته است :

درست گفته. فقط من فرق ۹۰۰۰ انرژی و معمولی رو دوست دارم بدونم. چون ۹۰۰۰ اروپایی غیر انرژی هم هست.

آیا هردو SL هستن؟

شرکت پاسارگاد 2نوع روغن تحت عنوان سوپر پایا میزنه.روغنی که سمت چپ هست و رنگش روشن تره از نظر کیفیتی بالاتر از اون یکی هست.

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان روغن فلو مکس ۱۰w۴۰  امروز قیمت کردم۸۵ تومن‌. گرون نخرید 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

دوستانی که از ایرانول رونیا و رویال پلاس برای TU5 استفاده کردن لطفا تجربشون بگن عملکرد این روغنا چطور بوده و میزان تبخیر روغن چه مقدار بوده

با تشکر

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام دوستان روغن فلو مکس ۱۰w۴۰  امروز قیمت کردم۸۵ تومن‌. گرون نخرید 

وقت بخیر

از کجا قیمت کردین؟

قیمت اسپیدی سوپرپلاتینیوم۳۰-۵ هم دارید؟

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، arshavin گفته است :

دوستانی که از ایرانول رونیا و رویال پلاس برای TU5 استفاده کردن لطفا تجربشون بگن عملکرد این روغنا چطور بوده و میزان تبخیر روغن چه مقدار بوده

با تشکر

من از روغن ایرانول رویال استفاده کردم 5-40 فکر می کنم برای آب و هوای اهواز گرم سیر خوب نباشه فعلا هم 4 هزار کار کرده روغنی هم کم نشده فقط حس می کنم تو دور بالا صدای موتور بیشتر میشه یه حالت غرش داره

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری