nima2com

چگونگي تغيير ترمز هاي عقب از کاسه ای به ديسك

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

32 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام من این کار را در سال 93 انجام دادم هزینه حدود یک میلیون تمام شد و یک روز کاری زمان برد ولی ارزش داره انجام بدین...

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

دوستان تصمیم دارم ترمز عقب کاسه ای رو به دیسکی تغییر بدم زیرا ترمز من ABS نیست !

حالا سوالات بوجود آمده :

- دوستان کسی تجربه این کار رو داره ؟ اصلا کمکی میکنه به قدرت ترمز ؟

- هزینه تقریبی چقدره و لوازم مورد نیازش چیه ؟ (اگه قیمت لوازم رو هم بفرمایید عالی میشه)

- اینکار توسط مکانیک شدنیه یا ترمز سازی ؟ کار پیچیده ای هست و نیاز به دانش یا تجربه ای داره یا اینکه نه !

سلام

من روی تیپ ۲ غیر ای بی اس با تیپ پنجی کردن چرخها ، اینکار رو کردم،البته اکسل عقب ار سی رو هم بستم وبجای ای بی اس ، ای اس پی بستم. نتیجه روی ترمز گیری بسیار عالی شد.ا تعادل هم با اکسل ارسی عالی شد اگه ماشینتون ای بی اس داره هزینه کمترمیشه. بنظرم کسی باید انجام یده که هم به مکانیکی جلوبندی سازی و ترمز آشنایی داشته باشه و زیاد پیچیده نیست

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام

دوستان تصمیم دارم ترمز عقب کاسه ای رو به دیسکی تغییر بدم زیرا ترمز من ABS نیست !

حالا سوالات بوجود آمده :

- دوستان کسی تجربه این کار رو داره ؟ اصلا کمکی میکنه به قدرت ترمز ؟

- هزینه تقریبی چقدره و لوازم مورد نیازش چیه ؟ (اگه قیمت لوازم رو هم بفرمایید عالی میشه)

- اینکار توسط مکانیک شدنیه یا ترمز سازی ؟ کار پیچیده ای هست و نیاز به دانش یا تجربه ای داره یا اینکه نه !

سلام

من روی تیپ ۲ غیر ای بی اس با تیپ پنجی کردن چرخها ، اینکار رو کردم،البته اکسل عقب ار سی رو هم بستم وبجای ای بی اس ، ای اس پی بستم. نتیجه روی ترمز گیری بسیار عالی شد.ا تعادل هم با اکسل ارسی عالی شد اگه ماشینتون ای بی اس داره هزینه کمترمیشه. بنظرم کسی باید انجام یده که هم به مکانیکی جلوبندی سازی و ترمز آشنایی داشته باشه و زیاد پیچیده نیست

موفق باشید

حمید جان چقدر هزینه کردی؟

مراحل کار قطعات مورد نیاز رو اگ ممکنه ی توضیح کلی بده

لینک به ارسال

با اجازه دوستان

ااگه بخواهید کاسه رو به دیسک جابجا کنید ذکر چند نکته لازم هست

1 اگه تیپ 2 بدون abs دارید به این کار دست نزنید بهتره

2 شفت اکسل کاسه ای به مراتب کوتاهتر از دیسک هست حدود 5 میلیمتر

3 سنسور abs دیسک باز بلندتر هست

علاوه بر موارد قابل تامل لیست مورد نیاز

کالیپر

پایه کالیپر

قاب پشت دیسک

توپی همراه بلبرینگ و حلقه مغناطیسی

دیسک

لنت

سیم ترمز دستی دیسکی

لوله ترمز

باید جفت با اونا عوض بشن

قیمت استوک شاید از 400 تا 700 تمام بشه ، در مواردی ممکنه کل اکسل رو جابجا کنید به صرفه تر باشه

لینک به ارسال

این ترمز دستی من دیشب کار نمیکرد سه نفر عقب بودن

حالا اگه بخایم کاسه ای عقبو به دیسکی تبدیل کنیم ب سیستم تعلیق ربط داره یا خود ترمز عوض میشه بعد این پارس جدیدا عقبشم ای بی اسه نمیشه اونا رو انداخت این مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ چون روش کارشون فرق داره

میشه یکی ک این کارو کرده عکس بذاره؟

لینک به ارسال

این ترمز دستی من دیشب کار نمیکرد سه نفر عقب بودن

حالا اگه بخایم کاسه ای عقبو به دیسکی تبدیل کنیم ب سیستم تعلیق ربط داره یا خود ترمز عوض میشه بعد این پارس جدیدا عقبشم ای بی اسه نمیشه اونا رو انداخت این مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ چون روش کارشون فرق داره

میشه یکی ک این کارو کرده عکس بذاره؟

شما ترمز دستی رو رفع عیب کنید چرا که قدرت ترمز دستی شما خیلی بهتر از دیسکی هست ، مگر اینکه بخواهید قدرت ترمز گیری و نصب abs و ... در پیش داشته باشید

سیستم ترمز پارس فرق داره و وقتی خود 206 فرانسه نه ایرانیزه بصورت فابریکی این سیستم رو داره نیازی نیست بخاد از اون استفاده بشه ، گرچه سیستم abs اون هم پیاده سازیش سخت میشه

لینک به ارسال

با اجازه دوستان

با سلام

مورد ذکر شده چه مشکلی ایجاد میکنه؟

لینک به ارسال

نه مشکل ک نداشت ولی وقتی ک من تنهام تا نیمه ک میکشم یا دو دندونه

کامل ماشین ثابت میشه ولی دیشب باید تا اخر میکشیدم

لینک به ارسال

با اجازه دوستان

با سلام

وقتی شفت کوتاه باشه مهره با متعلقات کامل بسته نمیشه

کاسه ای فقط یک واشر داره اونم فقط پشت مهره اصلی هست

ولی نکته مهم اینه که دیسکی 2 تا واشر داره که یکیشون حدود 6 میلیمتره و پشت توپی میافته و باعث میشه فاصله لاستیک از گلگیر در محدوده قرار بگیره .

شما با شفت کاسه ای دیگه امکان بستن مهره و واشر پشت مهره که نقش اونم حایز اهمیت هست رو ندارید ، مگر اینکه بگردید یک واشر3 میلی پشت توپی و یه واشر 1و نیمی پشت مهره بندازید تا مهره مطمئن تورک بخوره و سفت بشه ولی دیگه امکان استفاده از لاستیک 195 و 205 بدون حلقه پشت رینگی وجود نداره

لینک به ارسال

با اجازه دوستان

با سلام

وقتی شفت کوتاه باشه مهره با متعلقات کامل بسته نمیشه

کاسه ای فقط یک واشر داره اونم فقط پشت مهره اصلی هست

ولی نکته مهم اینه که دیسکی 2 تا واشر داره که یکیشون حدود 6 میلیمتره و پشت توپی میافته و باعث میشه فاصله لاستیک از گلگیر در محدوده قرار بگیره .

شما با شفت کاسه ای دیگه امکان بستن مهره و واشر پشت مهره که نقش اونم حایز اهمیت هست رو ندارید ، مگر اینکه بگردید یک واشر3 میلی پشت توپی و یه واشر 1و نیمی پشت مهره بندازید تا مهره مطمئن تورک بخوره و سفت بشه ولی دیگه امکان استفاده از لاستیک 195 و 205 بدون حلقه پشت رینگی وجود نداره

من این کار رو انجام دادم(روی تیپ 2 بدون abs دیسکی و abs نصب کردم) یادمه موقع نصب بخاطر نبود این واشر مشکل ایجاد شد برای اینکار تعمیرکارم یک واشر حدودا 3 میلی متری رو پشت توپی بست ولی از اینکه واشر یک و نیمی پشت مهره ببنده اطلاعی ندارم و یادم نمیاد، در حال حاضر هم رینگ 15 با لاستیک 195/55/15 دارم و بدون هیچ تغییری جایگزین رینگ و لاستیک فابریک(سایز14) قبلیش کردم و یکسالی هست که نصبه و هیچگونه مشکلی ندارم...

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری