mmg

عمل نکردن پدال گاز (گاز نخوردن،عدم واکنش به پدال گاز)

140 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 5 ساعت قبل، Saman Asadolahi گفته است :

با سلام .من یه پژو پارس دارم دندش تو دور موتور 3000میلرزه تو تمام دنده ها حتی وقتی خلاصم باز تو دور موتور 3000میلرزه.پولس و تخم مرغی دنده و دسته موتورا رو هم عوض کردم ولی درست نشد.لطفا راهنماییم کنید ممنون.اگه مقدوره به ایمیلم

دوست عزیز خوش آمدید. این انجمن مربوط به خودروی پژو 206 بوده و تمامی قطعات خودروی شما ( در مدل های xu7 ) با پژو 206 متفاوت می باشد.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1396/03/07, 14:29:18، mehdi727 گفته است :
مشکل بسیار شایعی که در مورد خودرو پژو 206 وجود داره از کار افتادن پدال گاز و گاز نخوردن و نوسان دور موتور حداکثر روی 1200 دور همزمان با روشن شدن دور تند فن اتفاق میافته و رفع عیب خیلی مشکلی داره گاهاشده بر اثر تشخیص اشتباه و تفسیر اشتباه کد خطا در دستگاهای متفاوت دیاگ هزینه های زیادی روی دست صاحب خودرو گذاشته طرف دریچه گاز تعویض تعویض کرده باز هم مشکل برگشته یا پدال گاز یا سیم کشی من خودم نزدیک 6 ماه با این مشکل درگیر بودم توی سایت های داخلی به نتیجه نرسیدم و متوجه شدم افراد زیادی با این مشکل مواجه هستن در نتیجه تصمیم گرفتم تمام تجربیاتی که تو این مدت به دست اوردم در اختیار دوستان بزارم تا شاید کمکی باشه در جهت رفع سریع تر عیب خودرو و کاهش هزینه ها.
اروری که روی pps برای من میزد این بودp0121 MOTORISED THROTTLE SIGNAL INCONSISTENT BETWEEN TRAK 1 AND 2 در جهت رفع این خطا من سوکت های ای سیو و سوکت دریچه گاز و پدال تعویض کردم چون باور عمومی بر این بود احتمال زیاد گاز نخوردن و روشن شدن فن به دلیل قطعی ناگهانی بوجود میاد درسته اگر ما سوکت یا یکی از سیم های اتصال به دریچه و پدال جدا کنیم پدال از کار می افته و فن دور تند میزنه اما نوع خطا متفاوت خواهد بود حتی کد رو p0121 میزنه ولی متن کامل خطا چیز دیگری خواهد بود
مثلا P0121 Throttle Position Sensor/Switch A Circuit Range/Performance Problemکد خطا همونه ولی متن فرق میکنه و ممکنه طرف دریچه گاز نو بخره ولی باز همون اتفاق پیش بیادیا حتی سیم کشی و پدال...
در نهایت بنده با تعویض تستی سیم کشی پدال و دریچه گاز و سوکت های ای سی یو مشکل پابرجا بود و هیچ گونه اتصالی در مسیر وجود نداشت با تعویض ecu مشکل به طور کامل رفع شد در یکی از سایت های خارجی پژو به صراحت گفته بود که خطای مربطه به دلیل خرابی ای سی یو میباشد و زمانی ای سی یو خنک هست مشکل نشون نمیده و موجب اشتباه در تعویض قطعه و تشخیص مشکل خواهد شد
یا حق

سلام

ممنون از اینکه اطلاعات خودتون رو با ما به اشتراک می گذارید.

تاپیک شما "خطاهای مربوط به از کار افتادن پدال گاز 206 همراه با روشن شدن فن با دور تند" با این تاپیک ادغام شد.

لینک به ارسال
در در 1396/03/07, 14:29:18، mehdi727 گفته است :
مشکل بسیار شایعی که در مورد خودرو پژو 206 وجود داره از کار افتادن پدال گاز و گاز نخوردن و نوسان دور موتور حداکثر روی 1200 دور همزمان با روشن شدن دور تند فن اتفاق میافته و رفع عیب خیلی مشکلی داره گاهاشده بر اثر تشخیص اشتباه و تفسیر اشتباه کد خطا در دستگاهای متفاوت دیاگ هزینه های زیادی روی دست صاحب خودرو گذاشته طرف دریچه گاز تعویض تعویض کرده باز هم مشکل برگشته یا پدال گاز یا سیم کشی من خودم نزدیک 6 ماه با این مشکل درگیر بودم توی سایت های داخلی به نتیجه نرسیدم و متوجه شدم افراد زیادی با این مشکل مواجه هستن در نتیجه تصمیم گرفتم تمام تجربیاتی که تو این مدت به دست اوردم در اختیار دوستان بزارم تا شاید کمکی باشه در جهت رفع سریع تر عیب خودرو و کاهش هزینه ها.
اروری که روی pps برای من میزد این بودp0121 MOTORISED THROTTLE SIGNAL INCONSISTENT BETWEEN TRAK 1 AND 2 در جهت رفع این خطا من سوکت های ای سیو و سوکت دریچه گاز و پدال تعویض کردم چون باور عمومی بر این بود احتمال زیاد گاز نخوردن و روشن شدن فن به دلیل قطعی ناگهانی بوجود میاد درسته اگر ما سوکت یا یکی از سیم های اتصال به دریچه و پدال جدا کنیم پدال از کار می افته و فن دور تند میزنه اما نوع خطا متفاوت خواهد بود حتی کد رو p0121 میزنه ولی متن کامل خطا چیز دیگری خواهد بود
مثلا P0121 Throttle Position Sensor/Switch A Circuit Range/Performance Problemکد خطا همونه ولی متن فرق میکنه و ممکنه طرف دریچه گاز نو بخره ولی باز همون اتفاق پیش بیادیا حتی سیم کشی و پدال...
در نهایت بنده با تعویض تستی سیم کشی پدال و دریچه گاز و سوکت های ای سی یو مشکل پابرجا بود و هیچ گونه اتصالی در مسیر وجود نداشت با تعویض ecu مشکل به طور کامل رفع شد در یکی از سایت های خارجی پژو به صراحت گفته بود که خطای مربطه به دلیل خرابی ای سی یو میباشد و زمانی ای سی یو خنک هست مشکل نشون نمیده و موجب اشتباه در تعویض قطعه و تشخیص مشکل خواهد شد
یا حق

سلام

206 تیپ 2 مدل 90 دارم از اول دست خودم بوده . من هم این مشکل رو دارم . گاز نمی خوره و دور تند فن روشن می شه بعد از خاموش کردن ماشین  مشکل حل میشه . جدیدا هم یه مشکل جدید هم اضافه شده که تو حرکت ماشین گاز می خوره و دور موتور از 1500 کمتر نمیشه  که اون هم با خاموش ، روشن درست میشه .

خطای سنسور دریچه گاز نشون میده . و چند تا خطای دیگه که یادم نیست .

تنظیم موتوری بعد از چند بار چک کردن گفته باید دریچه گاز عوض بشه .که با قیمت گرون بخرم یا بهاش فعلا سرکنم . می ترسم که تشخیص اشتباه باشه و یه دریچه گاز رو دستم بمونه .

ecu تعمیر نمی شه  و باید نو خرید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، shahram5681 گفته است :

سلام

206 تیپ 2 مدل 90 دارم از اول دست خودم بوده . من هم این مشکل رو دارم . گاز نمی خوره و دور تند فن روشن می شه بعد از خاموش کردن ماشین  مشکل حل میشه . جدیدا هم یه مشکل جدید هم اضافه شده که تو حرکت ماشین گاز می خوره و دور موتور از 1500 کمتر نمیشه  که اون هم با خاموش ، روشن درست میشه .

تنظیم موتوری بعد از چند بار چک کردن گفته باید دریچه گاز عوض بشه .که با قیمت گرون بخرم یا بهاش فعلا سرکنم . می ترسم که تشخیص اشتباه باشه و یه دریچه گاز رو دستم بمونه .

سلام

شما باید این قطعات رو (دریچه گاز ECU یا هر چیزی که مکانیک محترم می فرمایند ) رو تستی تعویض کنید تضمین از سوی مکانیک.

سوای بحث ایراد، این رو خدمتتون عرض کردم که متحمل هزینه بی مورد نشید.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

پدال های گاز 4 سیم مدل های قبل 91 با مدل های ایرانی شده 91 به بعد تفاوت دارند؟ راه شناسایی چی هست؟

لینک به ارسال
در در 1396/09/14, 10:53:31، shahram5681 گفته است :

سلام

سلام منم با ۲۰۶ موافقم حتما قبل از خرید ecu یا دریچه گاز قبلش پیش کسی برو که قطعه تست داشته باشه و برات تستی عوض کنه 

Ecu دست دوم زیاده تو دیوار اگهیاش هست ecu نو خیلی گرونتره حتی دریچه گاز استوک  هم توی شوش یا خاوران بری حتی تو چراغ برق گیرت میاد ولی قبلش از خراب بودن مطمعن شو

لینک به ارسال

ما دو نوع پدال گاز 5سیمه داریم...
پدال گاز 5 سیمه برای افزایش شتاب و برطرف کردن کپ 206 مورد استفاده هستش این قطعه با ارسال سریعتر سیگنال به ECU باعث افزایش شتاب و برطرف کردن کپ یا همون مکث اولیه 206 میشه و یه مزیت دیگه این هستش که فنرهایی که توی این نوع پدال به کار رفته باعث نرمی بیشتر پدال نسبت به نوع فابریکی که روی اتومبیل شما نصب شده میشه.پدال گاز 5 سیمه 2 نمونه G و GLVV داره که نوع G فقط برای اقزایش شتاب به کاربرد داره. چون ماشین کروزکنترل نداره!
نوع GLVV علاوه بر افزایش شتاب لیمیتر ، کروز کنترل رو هم به صورت فابریکی فعال میکنه به طوری که وقتی که شما یه سرعتی رو روی لیمیت ( محدود میکنید ) هر چقدر هم که گاز بدید از سرعت محدود شده بیشتر نمیرید .

اون فرمان گاز دادن رو که شما به ECU میدی فقط برای 1 لحظه نیست و پیغام بصورت رفت و برگشت پیوسته و بدون مکث توی اون مسیر تک لاین در حال ارسال و دریافته!!!مطمئنا این ارسالها و دریافتها هرچی دارای مسیرهای بیشتری و باشند دستورات سریعتر فرستاده و دریافت و اجرا میشن. بخاطر همین هست که پدال گاز 5 سیمه یا بهتر بگم (5 مسیره) باعث افزایش قابل قبول و متفاوت شتاب اتومبیل ما در مقایسه با نوع تک میشه 

سیم 5 برا فعال کردن لیمیت اسپید هست یعنی اگه کروز لیمیت ساپورت ببندی و بخوای لیمیتش رو فعال کنی باید یک طرف سیم رو با سر سوکت به سیم 5 پدال وصل کنی و سر دیگه سیم رو به ecu برسونی و به f1 سوکت مشکی ای سی یو وصل کنی 

چون عدم تاخیر در گاز خوردن تو پدال 5 سیمه ربطی به 5 تا سیم داشتنش نیست بلکه بخاطر اینه که پتانسیومتر داخل پدال نسبت به پدال فابریک که حالت لگاریتمی داره خطی عمل میکنه

لینک به ارسال

سلام

من v9 دارم مدل 88 با 182تا کارکرد

گیربکس چندماه پیش تعمیرات اساسی کردم از چند وقت بعد مشکلات مختلفی پیش اومد.  صبحا که هوا سرد بود اسنو اسپرت میداد که با روشن خاموش کردن درست میشد

ی دوره هم حین حرکت طول روز ریپ میزد که دیاگ زدم گفتن ارور کوئل بوده و رفعش شد دیگه تکرار نشد

حالا ی مشکلی که دارم گاز نخوردن ماشین وفتی تو سربالایی میخوام راه بیفتم یا دنده عقب برم و روزایی که هوا خیلی گرمه با کولر حتی تو کفی هم ماشین به فشار پدال سریع عکس العمل نشون نمیده

این اوخر 3بار ماشین تو جاده گذاشته منو و نمیخوام دوباره تکرار شه 

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان،من ٢٠٧ مدل ٩٦ دارم تا كيلومتر ١٠٠٠٠ هيچ مشكلي نداشت اما از اون موقع به بعد هر از چندگاهي ماشين گاز نميخوره و بايد پامو از پدال دارم و دوباره بزارم تا گاز بخوره و اين مشكل توي روز خيلي پيش مياد و واقعا اذيتم ميكنه ،تا الان هم هر تعمير كار و نمايندگي يه چيزي گفتن، در ضمن سنسور دور موتور هم تميز شد و وقتي اين مشكل پيش مياد برام اصن چراغ چك روشن نميشه،يعني هيچ اروري نميده.

خواهشا اگر كسي اطلاع داره راهنماييم كنه

ویرایش شده در توسط Ali767676
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام من یک 206 تیپ 2 دارم مدل 87 با ای سی یو والئو j34 و دریچه برقی فلزی 

نزدیک یک سال هست که با این مشکل درگیرم مشکلم اینه که فرقی نمیکنه ماشین چه سرد و چه گرم وقتی روشن میکنم چراغ چک روشن میشه فن دور تند روشن میشه و ماشین نهایت گاز تا 2000 بیشتر نمیخوره 8 ماه پیش این موضوع اتفاق افتاد و تعمیر کار تشخیص داد ای سیو و دسته سیم موتور عوض بشه و این کار شد و من یک ای سیو تستی گذاشتم و خدارو شکر خوب شد 4 ماهیی خوب بود تا به فصل بارندگی رسیدیم کم کم ماهی یک بار دو هفته یک بار این اتفاق می افتاد و من با برداشتن بست باتریوگذاشتنش گاها تا چندبار این کار رو میکردم تا درست میشد و میرفتم خطایی که میداد خطای دریچه گاز بود الان همدوباره مث 8 ماه پیش اصن دیگه با برداشتن بست باتری هم درست نمیشه. یکبار هم دریچه گاز تستی گذاشتم فرقی نکرد 

یکبارواسم برنامه دانلود زدن طبق حرف تعمیرکار تا دوروز خوب بود البته تو این تایم هوا هم افتابی بوداما به محض بارون گرفتن دوباره شرو شد نمیدونم بارون ربطی داره یا نه ولی تایم هایی که درگیر این موضوع بودم اینجوری بود هوا 

به نظرتون چیکار کنم تعمیر کاری نیس که تو مشهد رو ماشینم کار نکرده باشه همه حرف اخرشون اینه ای سی یو عوض کن میگم 8 ماه پیش عوض کردم یکبار چه تضمینی دوباره این اتفاق نیافته

خواهش دارم جوابمو بدیدخیلی عذاب میکشم هیچ کس نمیفهمه خطایی هم که میده خطای دریچه گاز و پدال گازه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری