pedram 206

پروژه عایق صدا و صداگیری به صورت کلی

327 ارسال در این موضوع قرار دارد

نکته بد موکت پوسیدگیش هست

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 4 ساعت قبل، Kiarash_banagar گفته است :

سلام دوستان 

من ماشینم  مدل ۹۰ هست و اخیرا خیلی به صدا افتاده بود و کلافه کننده بود.

دقت که کردم دیدم ۹۰ درصد صدا ها از توی در های ماشین میاد. صدای تلق تلوق و خوردن اهن به هم و...

در های ماشین رو هم که باز و بسته میکردم صدای حلبی میداد

بلندگو های ماشین هم وقتی بیس میزدصدای کوبش  اهن به گوش میرسید که خیلی رو اعصاب بود.

میخواستم بدم بیرون ماشینو صداگیری کنن که دیدم خیلی گرون میگیرن 

عایق دمپینگ هم که خیلی گرون در میومد و ارزش برای ماشین من نداشت.(چون سیستم خفن ندارم که برام مهم باشه عایق بودن ماشین )

ایده ای که به ذهنم رسید این بود که  موکت بخرم و توی درب ها بچسبونم. نتیجه با توجه به هزینه ای که کردم عالی بود 

دیگه باز و بست درب صدای حلبی نمیده

تمام سر و صدای در ها افتاده 

شیشه هارو که میدم پایین و بالا دیگه صدا نمیده 

صدای باند ها هم واضح تر شده و وقتی بیس میزنه دیگه در ها نمیلرزه و صدای اهن و کوبش نمیاد.

نمیدونم چقدر کارم علمی و اصولی بوده و چه خطراتی داره  ولی به نظرم به نتیجه کار میارزید.

موکت دسته دوم پیدا نکردم و مجبور شدم نو بخرم به قیمت ۴۰ هزار تومن

چسب صنعتی هم به قیمت ۲۰ هزار تومن خریدم.

کلا به ۶۰ هزار تومن درب ها عایق صوتی شدن(بازم میگم در حد مبلغی که هزینه کردم نتیجه عالی بود و شاید عایق های گرونتر تو بازار و محصولاتی که برای این کار ساخته شدن خیلی بهتر جواب بدن)

چون بار اولم بود ی ذره کثیف کاری شد تو چسبوندن و برش کاری که شما به بزرگی خودتون ببخشید:grin:

برش موکت هم به این صورت بود که دو تا از درب های سمت راننده که عایق فابریک کمپانی رو داشتن  رو عایقشون رو کندم و روی موکت گذاشتم و برش دادم.(دوتا درب سمت شاگرد نداشتن عایق رو. که اعتمالا اقای صافکار حال نداشته دوباره نصب کنه)

توی درب ها پشت بالابر شیشه هم موکت چسبوندم 

20190215_161839.jpg

بسیار عالی

بابت عکسها ممنون خیلی خوب شده

اما به نظر من اون موکت پشت بالابر رو بکنید. چون امکان داره توی بارندگی اب بهش برسه و چون به سادگی خشک نمیشه در مدت کوتاهی زنگ میزنه و میپوسه

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

خسته نباشی داداش 

ولی به نظرم دوستان اگه میخوان همچین کاری بکنن از لوازم مبل فروشی ها فوم بخرن که هم ضد آب هست هم ضد صدا و در قطرهای مختلفی هم موجوده و قیمتش هم خیلی ارزونتر از موکت هست

فقط مثل من جوگیر نشین برین از اون ضخیم هاش بخرین که دیگه رودری بسته نشه:grin:

polyetylen.JPG

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/11/27, 13:58:00، MOHAMAD WRC گفته است :

بسیار عالی

بابت عکسها ممنون خیلی خوب شده

اما به نظر من اون موکت پشت بالابر رو بکنید. چون امکان داره توی بارندگی اب بهش برسه و چون به سادگی خشک نمیشه در مدت کوتاهی زنگ میزنه و میپوسه

ممنون از بابت توضیحات و عکس 

اما ی در خواست میشه توضیح دقیق تر با جزئیات لطفا بگید که چه کارهایی انجام شد؟ چون عکس فقط کلی توضیح داده موکت های هنوز کامل نصب نشده 

چطور 2 تکته موکت اون همه صدا رو گرفته؟ 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Dariush-Es گفته است :

ممنون از بابت توضیحات و عکس 

اما ی در خواست میشه توضیح دقیق تر با جزئیات لطفا بگید که چه کارهایی انجام شد؟ چون عکس فقط کلی توضیح داده موکت های هنوز کامل نصب نشده 

چطور 2 تکته موکت اون همه صدا رو گرفته؟ 

ی سوال از دوستان 

ابر مناسب برای دور بلند گو ها که تراکم مناسب داشته باشه و چشت چسب باشه کجا میشه تهیه کرد ؟

ابر فابریک زود از بین میرن و عمده ورود هوای سرد به داخل و بخش شدن صدای بلندگو داخل رو دردی همین فکر کنم 

لینک به ارسال
در در 1397/11/27, 09:31:29، Kiarash_banagar گفته است :

سلام دوستان 

من ماشینم  مدل ۹۰ هست و اخیرا خیلی به صدا افتاده بود و کلافه کننده بود.

دقت که کردم دیدم ۹۰ درصد صدا ها از توی در های ماشین میاد. صدای تلق تلوق و خوردن اهن به هم و...

در های ماشین رو هم که باز و بسته میکردم صدای حلبی میداد

بلندگو های ماشین هم وقتی بیس میزدصدای کوبش  اهن به گوش میرسید که خیلی رو اعصاب بود.

میخواستم بدم بیرون ماشینو صداگیری کنن که دیدم خیلی گرون میگیرن 

عایق دمپینگ هم که خیلی گرون در میومد و ارزش برای ماشین من نداشت.(چون سیستم خفن ندارم که برام مهم باشه عایق بودن ماشین )

ایده ای که به ذهنم رسید این بود که  موکت بخرم و توی درب ها بچسبونم. نتیجه با توجه به هزینه ای که کردم عالی بود 

دیگه باز و بست درب صدای حلبی نمیده

تمام سر و صدای در ها افتاده 

شیشه هارو که میدم پایین و بالا دیگه صدا نمیده 

صدای باند ها هم واضح تر شده و وقتی بیس میزنه دیگه در ها نمیلرزه و صدای اهن و کوبش نمیاد.

نمیدونم چقدر کارم علمی و اصولی بوده و چه خطراتی داره  ولی به نظرم به نتیجه کار میارزید.

موکت دسته دوم پیدا نکردم و مجبور شدم نو بخرم به قیمت ۴۰ هزار تومن

چسب صنعتی هم به قیمت ۲۰ هزار تومن خریدم.

کلا به ۶۰ هزار تومن درب ها عایق صوتی شدن(بازم میگم در حد مبلغی که هزینه کردم نتیجه عالی بود و شاید عایق های گرونتر تو بازار و محصولاتی که برای این کار ساخته شدن خیلی بهتر جواب بدن)

چون بار اولم بود ی ذره کثیف کاری شد تو چسبوندن و برش کاری که شما به بزرگی خودتون ببخشید:grin:

20190215_145145.jpg

برش موکت هم به این صورت بود که دو تا از درب های سمت راننده که عایق فابریک کمپانی رو داشتن  رو عایقشون رو کندم و روی موکت گذاشتم و برش دادم.(دوتا درب سمت شاگرد نداشتن عایق رو. که اعتمالا اقای صافکار حال نداشته دوباره نصب کنه)

20190215_161037.jpgتوی درب ها پشت بالابر شیشه هم موکت چسبوندم 

20190215_161839.jpg20190215_155804.jpg20190215_162900.jpg

ایول داداش خیلی حال کردم.

منم میخوام همچین حرکتی بزنم!

بنظرت موکت بیشتر صداگیره یا از این چرم های دوختی که واسه کفپوش ماشین میزنن استفاده کنم؟

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Dariush-Es گفته است :

ی سوال از دوستان 

ابر مناسب برای دور بلند گو ها که تراکم مناسب داشته باشه و چشت چسب باشه کجا میشه تهیه کرد ؟

ابر فابریک زود از بین میرن و عمده ورود هوای سرد به داخل و بخش شدن صدای بلندگو داخل رو دردی همین فکر کنم 

منم هوای سرد از اطراف باند اذیتم میکرد

ابر خودش رو کندم و یه تیکه  ابر زیر در ساختمان که برای جلوگیری از ورود باد میزنن بریدم و با چسب پاتکس چسبوندم. فک کنم همه لوازم ساختمان فروشی ها دارن.

از ابر خودش یکم بزرگتره و وقتی رودری بسته میشه کاملا کیپ میشه و هوا سرد دیگه نمیاد.

فک کنم حدود 4 سال هست که چسبوندم هنوز که خوبه.

فقط رنگ ابر سفید بود و بعد از بستن رو دری از بیرون یکم معلوم بود. رو دری باز کردم و با اسپری مشکیش کردم. یکمی هم از روش بریدم چون رودری خیلی سفت جا میرفت اوکی شد.

متاسفانه عکس بعد از رنگ کردن و بریدنش ندارم .

11.jpg

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری