pedram 206

پروژه عایق صدا و صداگیری به صورت کلی

294 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 16 دقیقه قبل، Dariush-Es گفته است :

منم مدتی میخوام پروژه صداگیری شروع کنم اما خب دنبال بهترین روش ها هستم دامپینگ فوم زدن نوار پیچی نمیدونم کدوم جواب گو هست 

صدای لقی در های جلو ورود بار از طرق دریچه بلند گو ها و ... 

توی اینستا ی پیج هست دقیقا سایز همین فوم نازک دونوع فوم برس خورده داره یکی از جنس نمد یکی فوم 1 سانتی پشت چسبی 

خواستم بپرسم شما برای صدا گیری و روغن کاری داخل درب مشکلتون چی بود و چطور رفعش کردید؟

مشکل صدای درب جلو هنگام پایین بودن شیشه هم داشتید؟

1.png

سلام.مشکل خاصی نبود ولی چندسال بود رودری باز نشده بود و کمی داخلش به صدا افتاده بود

یونیت قفل درب های عقب هم خیلی خاک گرفته بود و گاهی نمایشگر میزد درب عقب باز است کمی تمیز و روغن کاری کردم درست شد

با اسفنج صداگیری کردم.مشکل لقی شیشه هم اپیدمی هست در تمام ۲۰۶ ها.اگه خیلی بیش از حد لق باشه برای ریل شیشه بالابره و با تعویض کمی بهتر میشه

فعلا دنبال فوم هستم برای عایق صدا که قیمتای فضایی هم داره .وقت نکردم خوب بگردم

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان پشت سری صندلی اگه در ریلش لق بزنه و صدا بده چجوری میشه فیکسش کرد که دیگه صدا نده؟ کسی تجربه داره

لینک به ارسال

رودری های ماشین خصوصا در های جلو حالت نوز و ویبره صدا میده گاهی وقتی هم ضبط روشنه این لرزش بیشتر میشه 

این مشکلات به چه قطعاتی مربوط میشه؟ خار حای رودی؟ دیروز خار پیدا کردم میگه دونه 1500 :-( میگه اصلیه 

اگر از این نمد ها بین درب و رودی بزارم لرزش میگره؟ ابر بلند گو ها سیستم فروشی دارن فکر میکنید؟ 

میشه ایده روی خار های رودی و خود رودری پیدا کرد برا کاهش لرزش مثل زدن چسب اکواریو و این که بزاریمش کامل خشک شه تا موقع نصب مثل واشر بشه 

یا روش های دیگه 

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Dariush-Es گفته است :

رودری های ماشین خصوصا در های جلو حالت نوز و ویبره صدا میده گاهی وقتی هم ضبط روشنه این لرزش بیشتر میشه 

این مشکلات به چه قطعاتی مربوط میشه؟ خار حای رودی؟ دیروز خار پیدا کردم میگه دونه 1500 :-( میگه اصلیه 

اگر از این نمد ها بین درب و رودی بزارم لرزش میگره؟ ابر بلند گو ها سیستم فروشی دارن فکر میکنید؟ 

میشه ایده روی خار های رودی و خود رودری پیدا کرد برا کاهش لرزش مثل زدن چسب اکواریو و این که بزاریمش کامل خشک شه تا موقع نصب مثل واشر بشه 

یا روش های دیگه 

سلام دونه ای 1500؟ . قدیمی هاش مشخصه کیفیت و جنس ببینی نه خیلی سفت هستن نه خیلی نرم . اگه رو دری باز کردی مراقب باش که ای جای خار ها رودری نشکنه(بعد باز کردن چک کن). باند ماشین ببین سرجاش محکمه  . بین درب و رو دری عایق چسب مانند وجود داره که صدارو میگیره و نمیزاره صدای جیر جیر بده (حتما ماشینت داره) . داخل در هم قفل و سیم و اتصالات خودش هست که اونا هم با عایق مهارش کن ببین خار های اونا هم سالمه .عایق خود درب هم باعث میشه صد کمتر بشه. 01112013999.jpg.58d22be30b153470084ef8bf380987c9.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام دونه ای 1500؟ . قدیمی هاش مشخصه کیفیت و جنس ببینی نه خیلی سفت هستن نه خیلی نرم . اگه رو دری باز کردی مراقب باش که ای جای خار ها رودری نشکنه(بعد باز کردن چک کن). باند ماشین ببین سرجاش محکمه  . بین درب و رو دری عایق چسب مانند وجود داره که صدارو میگیره و نمیزاره صدای جیر جیر بده (حتما ماشینت داره) . داخل در هم قفل و سیم و اتصالات خودش هست که اونا هم با عایق مهارش کن ببین خار های اونا هم سالمه .عایق خود درب هم باعث میشه صد کمتر بشه. 01112013999.jpg.58d22be30b153470084ef8bf380987c9.jpg

دنبال فرصت هستم تا کامل درب ها رو بررسی کنم ولی خب تو بررسی اول چیزی برخورد نکردم هنوزم دلیل لقی شیشه وقتی پایین و درب و میبندم اون صدای بد که همه تجربش داریم

دنبال جایی هستم که انوع فوم بفروشه ی نفر بهم گفت سمت خیابون چراغ برق  ولی نمیدونم کجاش 

راستی ی سوال اون فوم داخل درب قرار دادید تاثیری داشته؟ چون درب عقب هستش نمیدونم روی درب جلو هم اجرا کردید؟

نمیدونم این کار درست یا نه تمام سیم کشی ها رو با چسب موکتی بپوشونم نمیدونم درست یه نه یا توی ماشین خارجی این کار کردن  نمیدونم این کم نوار پیچی دلیلش ارزون کاری یا دلیل فنی داره 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 21 دقیقه قبل، Dariush-Es گفته است :

دنبال فرصت هستم تا کامل درب ها رو بررسی کنم ولی خب تو بررسی اول چیزی برخورد نکردم هنوزم دلیل لقی شیشه وقتی پایین و درب و میبندم اون صدای بد که همه تجربش داریم

دنبال جایی هستم که انوع فوم بفروشه ی نفر بهم گفت سمت خیابون چراغ برق  ولی نمیدونم کجاش 

راستی ی سوال اون فوم داخل درب قرار دادید تاثیری داشته؟ چون درب عقب هستش نمیدونم روی درب جلو هم اجرا کردید؟

نمیدونم این کار درست یا نه تمام سیم کشی ها رو با چسب موکتی بپوشونم نمیدونم درست یه نه یا توی ماشین خارجی این کار کردن  نمیدونم این کم نوار پیچی دلیلش ارزون کاری یا دلیل فنی داره 

صدای در هم از خود در می‌تونه باشه  هم داخل در  و ریل و ... .فوم زیر رو دری نصب میشه  که به صورت فابریک روی چهارتا در نصب میکنند ماشین من که اینجوری بود بعید می‌دونم که الان ایران خودرو نصب نکرده باشه مگه اینکه در رنگ کرده باشی  یا قبلا باز و نصب نشده. آره تأثیر داشت من از در جلو صدای جیر جیر داشتم یه صداهای نامتعارف دونه ای ۷ تومن خریدم چسبی هست عکسش هم برات میفرستم . ولی صداهای تو در ربطی به فوم نداره اون فقط صدای برخورد رو دری با در و بلندگو میگیره.  مثلا صدای بم یا هنگام بستن در که فکر می‌کنی انگار حلبه مال اینکه داخل در ماشین به صورت فابریک عایق و قیرداره که همون داخل در نصب میشه هم صدای خود درب میگیره هم صدای حلب نمیده. اما در مورد سیم که گفتی عایق پیچی کنم سیم ها اتصالات با خار مهار میشن بعد یه مدت از جاشون در میاد یا عایق روی سیم از بین می‌ره و خود روکش خود سیم خشک میشه به بدنه بخوره صدا میده هیچ مشکلی نداره عایق کنی ابر بگیر یا فوم مهارشون کن . در مورد شیشه باید لاستیکی که شیشه توش بالا پایین میشه چک کنی خود ریل همینطور گاهی ریل ایراد پیدا می‌کنه با پرچ اون می‌شکنه. شیشه توسط خار پلاستیکی تو ریل مهار میشه گاهی اون می‌شکنه یا لق میشه بعضی وقتا صدا از اونه . ارزش نداره بخایی ریل عوض کنی چیسب آکواریوم بگیر اونجارو پر کن صدای اونم میوفته. 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000

لینک به ارسال

در 5 ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام 

خار دونه ای ۱۵۰۰!!!!!!!

ببین این خار اورجینال ۵۰ عددی هست من خریدم ۵ ماه پیش ۴۰ هزار تومن شاید الان گرون شده دونه ای ۱۵۰۰ میدن 

عکس برای دوستان علاقمند 

033615F6_E5F1_4A30_B9CD_891947133DA2.jpe

این عایقی که شما گزاشتی ضد حریق هست؟

اگر نیست حتما درش بیار بجاش دمپینگ بزار ۲ ورقی ۱۸۰ میشه جنس خوبش منتها تاثیرات بسزایی هم داره که خودت لذتش رو میبری

امیدوارم کمکی کرده باشم.

در 36 دقیقه قبل، Dariush-Es گفته است :

ماشین خارجی هم فقط فوم داره منتها فومش ضخیمتره من در النترا که باز کردم فقط فوم داشت یک بنده خدایی ناخواسته نوشابه باز کرد که پاشید توی باند مجبور به باز کردنش شدم و همون باند فابریکش رو نزدیک ۱۹۰ پیاده شدم

ویرایش شده در توسط pezhman 207
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، pezhman 207 گفته است :

سلام 

خار دونه ای ۱۵۰۰!!!!!!!

ببین این خار اورجینال ۵۰ عددی هست من خریدم ۵ ماه پیش ۴۰ هزار تومن شاید الان گرون شده دونه ای ۱۵۰۰ میدن 

عکس برای دوستان علاقمند 

033615F6_E5F1_4A30_B9CD_891947133DA2.jpe

این عایقی که شما گزاشتی ضد حریق هست؟

اگر نیست حتما درش بیار بجاش دمپینگ بزار ۲ ورقی ۱۸۰ میشه جنس خوبش منتها تاثیرات بسزایی هم داره که خودت لذتش رو میبری

امیدوارم کمکی کرده باشم.

سلام ممنون آره خودشه گ.خیلی گشتم عایق ضد حریق پیدا نکردم این عایق از شرکتی که برای اکثر ماشین های تولید داخل  حتی اونایی که تو ایران مونتاژ میشن  عایق تولید می‌کنه خردیم خوب صدارو گرفت ولی مشکل من فقط از صدای رو دری نبود صدای از همه جای در بود. ریل شیشه خود درب که همه رو صداگیری کردم  

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام ممنون آره خودشه گ.خیلی گشتم عایق ضد حریق پیدا نکردم این عایق از شرکتی که برای اکثر ماشین های تولید داخل  حتی اونایی که تو ایران مونتاژ میشن  عایق تولید می‌کنه خردیم خوب صدارو گرفت ولی مشکل من فقط از صدای رو دری نبود صدای از همه جای در بود. ریل شیشه خود درب که همه رو صداگیری کردم  

بسیار عالی که مشکل حل شد و بسیار عالی تر که خود شخص تعمیر کار ماشین خودش باشه و عیب یابی کنه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در 10 دقیقه قبل، pezhman 207 گفته است :

بسیار عالی که مشکل حل شد و بسیار عالی تر که خود شخص تعمیر کار ماشین خودش باشه و عیب یابی کنه 

ممنون خودش پروژه ای شد درسته فوم ماشین خارجی ها بهتره که اینوری به صدا نمیوفته.  این مدل فوم (شبیه این عکس)من خریدم دونه ای 7 تومن و به همراه یه مدل دیگه فوم که دسترسی ندارم عکسش بزارم نصب کردم. ریل شکسته بود، سیم ها صدا میدان، هم اینکه درب  موقع بسته شدن صدای حلب میداد که عایق مخصوص(به قول صافکار ایزوگام) گرفتم داخل در زدم خوب شد 

18809460_1422556861137144_3129098840112627712_n.jpg

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری