pedram 206

پروژه عایق صدا و صداگیری به صورت کلی

333 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

شما هرجا فوم بزاری تاثیر داره

منتهی واسه هر کجا باید فوم مخصوص به خودش قرار داده بشه

واسه داخل درها من فوم جاذب صدا گذاشتم و بعد از اون فوم عایق صدا

واسه ستون ها اسپری فوم پلی یورتان زدم

اتاق الا بی سر و صدا هست(405-tu5) اما رو هر ماشینی من جمله 206 جواب میده

بین اتاق و کاپوت فوم الاستومری حرارتی با روکش الومینیوم زدم و تو کاهش صدای موتور در اتاق موثر بوده

------

فقط دوتا صدا مونده که قابل حل نیست

1-صدای نویز تایر تو جاده داخل اتاق 

2-صدای کوبش مخصوصا عقب که ذات خانواده پژو هست

ببخشید می شه بگین این فوم چه فومی هست اسم دیگه همه داره؟

از کجا تهیه کنم؟

و قیمتش؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 13 ساعت قبل، نیما (206 گفته است :

ببخشید می شه بگین این فوم چه فومی هست اسم دیگه همه داره؟

از کجا تهیه کنم؟

و قیمتش؟

کدوم فوم چه فومی هست؟

اسماشونو که گفتم چند نوع هستند.

در پست قبلتر گفتم از کجا خریداری بشه

قیمتش هم بستگی به نوع و کیفیت بین متر مربعی ۳ تا ۳۵ هزار تومن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام
داشبورد ۲۰۶ من روش صدا میده.
دستم میذارم روش فشار میدم صدا قطع میشه.
کل پیچهای نگه دارنده داشبورد رو هم از اول سفت کردم ولی فایده ای نداشت.
الان مجبورم یه تیکه ابر یا اسفنج فشار بدم بین داشبورد و شیشه جلو و بذارم اونجا باشه تا صدا کم شه.
دیگه کلافه شدم.
ممنون میشم راهکار معرفی کنید.
به سرم زده بود برم داشبوردو عوض کنم ولی دیدم با قطعه و اجرت حدود ۵۰۰ آب میخوره

لینک به ارسال

سلام

من رو ستون وسط و عقب سمت شاگرد صدا دارم

عکس هاي اين تاپيکم که نيست

مطالب آقاي پدرام را خوندم کمک کرد ولي اگه عکس هاش بود خيلي بهتر بود

کسي ميتونه کمک کنه؟

يا عکس ها را دوباره آپلود کنيد

ممنون

لینک به ارسال

پدرام خان خسته نباشی.حداقل pdf میکردیش الان همه عکس ها پاک شدن.اگه داری بزار استقاده کنیم

لینک به ارسال

جدیدا ورق هایی داخل بازار اومده و برای پروژه دامپینگ انجام میشه  البته نمیدونم هزینه چقدره اما ی ورق رو داخل در و ورق دوم دقیقا پشت رودری میزنن 

البته نمیدونم چقدر صدا رو کم میکنه 

ماشین های وارداتی پشت رودری ها شون ی نوع فوم جالب هست و وقتی در رو میبندیم احساس تو پر بودن در رو انتقال میده اما ماشین ما مثل طبل تو خالی صدا میده شیشه هم که پایین باشه وای انگار در میخواد کنده شه هر چقدر اروم می بندیمش 

ی مورد دیگه هم عبور جریان هوا و سوز سرد خصوصا توی زمستون از درچه بلنگو ها نمیدونم این سوز از کجا داخل درب ها میشه 

در کل راهنمایی میخواستم از دوستان برای عایق کاری درب ها کف ماشین خصوصا صندلی های عقب تا داخل صندوق 

البته با نمونه های قابل بازگشت به حالت قبل چون با بعضی کار ها مثل پر کردن با فون نوار پیچی با ابرهایی که بعد مدتی شروع به پودر شدن میکنه و حتی مانع گردش هوا بین سیم ها میشه 

الان با توجه به اوضاع احوال مشکلات سخت میشه ادم ماشینش رو بهتر کنه یا با این وضع اقتصادی ضرر ی ماشین گرون کمی سخته جبرانش 

پس خیلی هامون ترجیه میدیم همین ماشین های خودمون بخ بهترین نحوه نگداری و بهبود بدیمش 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Dariush-Es گفته است :

در کل راهنمایی میخواستم از دوستان برای عایق کاری درب ها کف ماشین خصوصا صندلی های عقب تا داخل صندوق 

باید از فوم الاستومری استفاده کنی البته سایز فوم ها هم جداست مثلا 10میل 20 میل باید خودت کف پوش ویا غیره را کنار بزنی اندازه بگیری ضخیم نشه  باید حواستون باشه که کجا رو با چه ضخامت فومی کار کنین 

و مثلا زمانیکه کف ماشین رو لخت میکنین میبینین اصلا عایقی نداره و بیشتر قسمت ها آهن هست و همین باعث میشه صدا بیشتر تو اتاق حس بشه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/12/11, 16:00:08، un4g1v3n گفته است :

سلام
داشبورد ۲۰۶ من روش صدا میده.
دستم میذارم روش فشار میدم صدا قطع میشه.
کل پیچهای نگه دارنده داشبورد رو هم از اول سفت کردم ولی فایده ای نداشت.
الان مجبورم یه تیکه ابر یا اسفنج فشار بدم بین داشبورد و شیشه جلو و بذارم اونجا باشه تا صدا کم شه.
دیگه کلافه شدم.
ممنون میشم راهکار معرفی کنید.
به سرم زده بود برم داشبوردو عوض کنم ولی دیدم با قطعه و اجرت حدود ۵۰۰ آب میخوره

ممنون میشم راهنمایی کنید

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، un4g1v3n گفته است :

ممنون میشم راهنمایی کنید

دیگه چرا داشبوردو عوض کنید تهایت باز میکنن و زیرش فوم کار میزارن و میبندن 

حتی اگه جای خارهاش یا جا پیچهاش شکسته باشه میشه جوش پلاستیک داد

کلا باز کردن داشبورد و بستن اصولی مجددش خیلی رو صدا گیری تاثیر داره میشه حفره های بین اتاق و موتورم تماما با چسب اکواریوم گرفت و دسته سیمها و کابلها و اوپراتور کولرو بخاری و کلا هر چیزی پشت داشبورد هستو چک کرد تا شل ول نباشه و با فوم صدا گیری کرد 

البته خوب کار پر زحمتیه و اجرت زیادی میگیرن 

و پیدا کردن استادکاری که با‌ حوصله و منصف باشه برای انجام اینکارهایی که ریزه کاری داره و زمانبره کمی سخته 

وگرنه من شنیدم مثلا برای تعویض اوپراتور کولر تو یک ساعتو نیم طرف باز کرده با کمک یه شاگرد و بسته‌که خوب معلومه به ریزه کاریا توجه نکرده چون اونجا بحث درامده و باید هر چی زودتر کارو تموم کنه و کار بعدیو شروع کنه حتی شاید بینشم چندین کار خورده ریز برای ماشینهای دیگه انجام بده یا بخشهای بزرگی از کارو بده دست شاگرد  

ولی تو همین سایت دوستانی بودن که خودشون داشبوردو باز کردن و بستن که  یک روز وقت صرف کردن و اموزششم قرار دادن 

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

دیگه چرا داشبوردو عوض کنید تهایت باز میکنن و زیرش فوم کار میزارن و میبندن 

حتی اگه جای خارهاش یا جا پیچهاش شکسته باشه میشه جوش پلاستیک داد

کلا باز کردن داشبورد و بستن اصولی مجددش خیلی رو صدا گیری تاثیر داره میشه حفره های بین اتاق و موتورم تماما با چسب اکواریوم گرفت و دسته سیمها و کابلها و اوپراتور کولرو بخاری و کلا هر چیزی پشت داشبورد هستو چک کرد تا شل ول نباشه و با فوم صدا گیری کرد 

البته خوب کار پر زحمتیه و اجرت زیادی میگیرن 

و پیدا کردن استادکاری که با‌ حوصله و منصف باشه برای انجام اینکارهایی که ریزه کاری داره و زمانبره کمی سخته 

وگرنه من شنیدم مثلا برای تعویض اوپراتور کولر تو یک ساعتو نیم طرف باز کرده با کمک یه شاگرد و بسته‌که خوب معلومه به ریزه کاریا توجه نکرده چون اونجا بحث درامده و باید هر چی زودتر کارو تموم کنه و کار بعدیو شروع کنه حتی شاید بینشم چندین کار خورده ریز برای ماشینهای دیگه انجام بده یا بخشهای بزرگی از کارو بده دست شاگرد  

ولی تو همین سایت دوستانی بودن که خودشون داشبوردو باز کردن و بستن که  یک روز وقت صرف کردن و اموزششم قرار دادن 

آیدین جان اتفاقا منم در برنامه ام هست که اواسط خرداد که تعطیلی هست داشبورد رو باز کنم چون دو تا صدای وحشتناک و اعصاب خوردکن دارم

یکی از زیر شیشه سمت سرنشین هست و یکی دیگه هم انگار یه قطعه پلاستیکی یه جایی افتاده و توی حرکت و لرزش صدا ایجاد میکنه

البته آموزشی که توی سایت هست کامله و به نظر من تنها جای حساس و سخت کار مربوط به ایربگ ها و جدا کردن سیم های BSI هست

به نظرم اگر کسی ابزار و جاش رو داشته باشه و طی پروسه باز و بسته کردن به مشکل خاصی بر نخوره طی 4-5 ساعت انجام شدنی هست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.