بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

farid.si

نقد و بررسی رانا...و مقایسه با خودروهای دیگر

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

17 ارسال در این موضوع قرار دارد

شاید خیلی قابل مقایسه نباشن هم از لحاظ قیمت و ...L90از لحاظ ظاهر به رانا نمی رسه ولی...بهتره ببینیدش

منبع تی وی پلاس : http://www.ritmezendegi.com/801-runna-vs-tondar-1080p-car-ir-2

و اما لینک ویدئو : http://www.ritmezendegi.com/media/com_hwdmediashare/files/0b/48/58/25065f9a306c5031f7c639dc53f2baa5.mp4

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دادا

از نظر تیپ و اهر خداییش ال 90 مثه فرغونه ولی از نظر کیفیت و ساخت ال 90 خیلی بهتره

در کل من به شخصه حاضرم همه دردسرای رانا را به خاطر تیپش تحمل کنم مخصوصا حالا که ال 90 وان هم اومده !!!!

لینک به ارسال

والا ال نود جز موتورش چیز با کیفیتی من توش ندیدم اونم این جدیداش

تازه موتورش هم ایراد بزرگ پولی سر میلنگ داره

کولر که اوضاعش جالب نیست

حتی تعمیرات موتوریشم ساده و راه دست نیست

لینک به ارسال

والا ال نود جز موتورش چیز با کیفیتی من توش ندیدم اونم این جدیداش

تازه موتورش هم ایراد بزرگ پولی سر میلنگ داره

کولر که اوضاعش جالب نیست

حتی تعمیرات موتوریشم ساده و راه دست نیست

درسته منم چند مورد دیدم به خصوص پارس تندر

لینک به ارسال

کاملا مشخصه یارو تعصب داره روی تندر

کی گفت ترمز هایه رانا عقبش کاسه هست؟ با هم از سرعت 150 بزنن رو ترمز بعد ببینه کدوم زودتر توقف میکنه

شتابش چی؟ حلا شاید تو 0 تا 100 با هم برن ولی 400 متر تندر هیچ حرفی نمیتونه بزنه با اینکه برداشته روی 5500 دنده میده همه میدونن tu5 تو دور بالا وحشی میشه

کمبود فظای صندلی عقب درسته رانا کمتره ولی نه به اون حدی که اون یارو 2 تا دیوانه رو کنار خودش مینشونه و اونجور ادا در میاره

مصرف سوخت درسته هر 2 در یه سطح هستن

من نه تندر دارم و نه رانا ولی کاملا مشخصه تعصبی برخورد میشه

لینک به ارسال

کاملا مشخصه یارو تعصب داره روی تندر

کی گفت ترمز هایه رانا عقبش کاسه هست؟ با هم از سرعت 150 بزنن رو ترمز بعد ببینه کدوم زودتر توقف میکنه

شتابش چی؟ حلا شاید تو 0 تا 100 با هم برن ولی 400 متر تندر هیچ حرفی نمیتونه بزنه با اینکه برداشته روی 5500 دنده میده همه میدونن tu5 تو دور بالا وحشی میشه

کمبود فظای صندلی عقب درسته رانا کمتره ولی نه به اون حدی که اون یارو 2 تا دیوانه رو کنار خودش مینشونه و اونجور ادا در میاره

مصرف سوخت درسته هر 2 در یه سطح هستن

من نه تندر دارم و نه رانا ولی کاملا مشخصه تعصبی برخورد میشه

موافقم باهات به خصوص اینکه مصرف tu5 کمتر از اونیه که این گفتش

لینک به ارسال

آقا کلا چرت گفت!!!

من ۲ سال تندر۹۰ داشتم! اونم مدل ۸۷ یعنی اولین مدل های تولیدی.... همین الان هم داریمش و دست پدرمه....

هر کی ندونه من یکی خیلی خوب میدونم که ال ۹۰ در مقابل ۲۰۶/اس‌دی/رانا غیر از اندازه فضای داخلی و کیفیت جلوبندی دیگه هیچ برتری نداره....

قیمت قطعات رو خیلی مزخرف گفت! گرون ترین اجناس ۲۰۶ رو با ارزونترین اجناس ال ۹۰ مقایسه کرده....

ترمز رو هم که دوستان اشاره کردن... ضمنا هیچ اشاره ای به نوع طراحی اتاق و جذب ضربات در تصادفات نکرد! اتاق ۲۰۶ خیلی نسبت به ال ۹۰ امن تره و همه ما بارها تو تصاویر و تجربیات دیگران شاهد این قضیه بودیم... تاپیکش هم تو انجمن موجوده...

ال ۹۰ شتاب خوبی داره ولی اصلا به tu5 نمیرسه! دیگه درگ ۴۰۰ متر که سر جای خودش.... ال ۹۰ حتی تو سرازیری هم به ۲۰۶ نمیرسه... هم خودم تست کردم و هم فیلمش الی ماشالله تو نت موجوده.... در حالی که اینجا نتیجه کاملا برعکس بود...

کیفیت داخل کابین که در مورد تندر اصلا حرفش رو هم نزنید....

مقایسه تجهیزات و امکانات هم خیلی بیخود بود....

در مورد ظاهر هم نظر داد و نتیجه رو به نظرسنجی سپرد! اونم چه نظرسنجی‌ای!! از کجا اومده! تعداد آرا چند تا بود... جامعه آماری کیا بود..... کلا غیر قابل استناد بود.... (هر چند به نفع رانا بود ولی از حق نباید گذشت)

نحوه امتیاز دهی هم اصلا درست نبود!

با یه اختلاف جزئی ۳ امتیاز جابجا میشد....

در نهایت با اینکه همه میدونیم این دو خودرو در یک سطح هستن (اگه نگیم رانا بهتره که واقعا بهتره) ولی نتیجه امتیازات ۲۱ به ۱۲ بود....!!! واقعا یکی این نتیجه رو ببینه چه فکری در مورد این دو خودرو میکنه؟؟!!

در کل واقعا بیخود بود.....

لینک به ارسال

hi.gifhi.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/hi.gif' alt='URL>'> سلام

آقا خون خودتون رو کثیف نکنید... اگه مال mvm 315 رو با 206 نگاه کنید چی میگید..... ghahkardan.gifghahkardan.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/ghahkardan.gif' alt='URL>'>

من تمام نقدر های این سایت رو دارم از مزدا 3 و مگان که اولیناش بودم تا آخریش که گرنجور بود (14 تا نقد)

جز همین 2 مورد که گفتم مقایسه نمیکنه و معمولا نقد 1 خودرو هست

ولی کلا با پیش فرض سراغ ماشین میره... و از اول معلومه که پایان نقد چه نتیجه ای حاصل میشه

مثلا توی هر ماشینی که میشینه شروع به گفتن امکاناتی مثل سنسور نور و کروز میکنه.... ولی از 1001 آپشنی که مثلا آزرا داره حرفی نمیزنه آپشن هایی که خیلی ها نمیدونن (دیگه کروز رو هر ماشینی بالای 100 تومن داره)

در کل اگه توجه به بقیه نقد ها بکنبد خیلی طرف ماشین های رنو رو میگیره.....

بگذریم که خیلی ها به نقد 206 با mvm و l90 با رانا انتقاد کردن....

لینک به ارسال

سلام بر همه

سال 87 که تازه تندر وارد بازار میشود یک عدد خریداری کردیم ورژن ای 2.

از همان سال همین ماشین دست ماست و باهاش 250000 تقریبن رانندگی کردیم البته به قیمت ان زمان ماشین مفت بود.

حدود یک ماه پیش هم من خودم یک 206 اس دی اریان خریدم که هنوز 1200 تا باهاش رانندگی کردم و صفر از نمایندگی گرفتم.

هر دو ماشین رو الان سوار میشم.

اون مقایسه ی غیر صحیح رو خوندم که واقعن غیر علمی و غیر صحیح بود و آقا مهدی عزیز درست می فرمایند 206 ویژگی های بهتری دارد.

از نظر ظاهر من خودم 206 هاچ بک رو دوست دارم تا تندر و 206 اس دی و باز سلیقه ای هست و رانا خیلی جالب هست از نظر ظاهری.

اما چرا خودم 206 گرفتم نه رانا:

206 کمی سبک تر است و گیربکس متفاوتی دارد.

سیستم بخار گیر اتوماتیک 206 رو بسیار دوست دارم توی روزهای بارانی معرکه است که رانا و تندر ندارند.

206 سیستم تعلیق بهتری نسبت به تندر داره، بار ها جلوبندی تندر را باز کردم حتا اگه دوستان بخواهند اکثر قطعات نو جلوبندی تندر را خونه دارم که در صورت نیاز باز تعمیر کنم تندر از طبق های بسیار بی کیفیت استفاده می کنه و این مسله باعث میشه که هر بار کل طبق عوض بشه چون در صورت تعویض سیبک یا بوش طبق خود طبق دفورمه میشه ولی در 206 اینطوری نیست و میشه با هزینه ی کمتر یک بوش طبقی زد.

در حالی که هر دو به مثل هم عمر میکنند.

تندر موتور خوبی داره و اما تفاوت چندانی با تی یو فایو نداره و نمیشه این دو را از هم جدا دونست.

کیفیت ساخت قطعات داخلی تندر که معلومه و 206 به ان نازی و زیبایی هم معلوم.

تندر خیلی راحت تر از 206 دنده عوض میکنه و این خیلی بهتره در تندر.

گیربکس رانا بی ایی 4 هست و گیربکس 206 ام ای که باز هر دو تقریبن عین هم.

در مقایسه تندر و رانا من هر دوی انها را یکی می دونم چون چیزهایی که 206 را بهتر از تندر میکنه خود رانا نداره.

اما اتاق و صندوق عقب تندر واقعن خیلی جالبه با انکه جنس خوبی در صندلی و غیره دیده نمیشه و رانا همان جنس و کوچیکتر و اما 206 صندلی دو تیکه و جالب.

تندر در اکسل عقب از رانا و 206 بهتر هست با انکه باعث میشه در پیچ ها عکس العمل بهتری نداشته باشه اما برای من که پر وسایل و بار میکنم و گاهی خاکی میرم بهتره.

تندر سیم کشی خوبی داره و حتا یه محافظ بسیار خوب برای ای سی یو اما 206 ای سی یو رو ول کرده تو کاپوت تقریبا.

کلی مسایل هست که میشه بین دو خودرو مقایسه کرد اما رانا تست تصادف 206 رو نخواهد داشت و این خیلی مهمه شما به تفاوت رکاب رانا و 206 نگاه کنید در تصادفات مقاومت کمتری نسبت به 206 خواهد داشت.

لینک به ارسال

آقا ما دیروز یه رانا ال ایکس از ایران خودرو تحویل گرفتیم 800 کیلومتر هم باهاش راه اومدیم

موتور و گیربکس عالی فرمون نرم

کیفیت ساخت خوبه در کل راضی کنندس

لینک به ارسال