jelodarian.h

نظر درباره سیستم هوای 206 ایرانی و امکان تعویض آن

58 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام

بنده دیروز طبق آموزش دوستمون این روش رو اجرا کردم که متاسفانه نتتیجه خوبی نداشت.

1. شتاب ماشین کم شد،به حدی که برای دور گرفتن ماشین باید پام رو تا ته روی پدال فشار میدادم تا ماشین دور بگیره.

2.بعضی اوقات ماشین کپ میکرد برای دور گرفتن.

3.توی سینه کشی ها کم آوردن ماشین محسوس بود.

4.تو سرعت بالای 120 کیلوتر با دنده 5 هرچی گاز میدادم عکس العملی نمیدیم به حدی که احساس کردم ماشین بیشتر از 130 تا نمیره.

کاملا محسوس بود که سیستم مکش فابریک خیلی بهتر از این عمل میکرد،به نظر بنده کم اوردن 206 های ایرانیزه تو سرعت بالای 130 فقط به خاطره گیربکسه.

ماشین بنده وی هشت مدل 93+اخرین اپدیت پارامترهای ecu

اما تغییر مثبت این بود که صدای ماشین تا حدودی کمتر شده بود.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان.کسی سیستم مکش اسپرت روی ماشینش داره؟؟

من میخوام سیستم مکش فابریک تیپ 5 مدل 95 ام رو با سیستم مکش اسپرت عوض کنم و بین دو مدل موندم؟؟بنظرتون کدوم یکی بهتره؟؟عکساشو گذاشتم

mladmakhi_160803-1617697!2.jpg

new207_tornado.jpg.7aabbffd423f31aaa9af7adc8f73beb2.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 23 ساعت قبل، emad0098 گفته است :

سلام دوستان.کسی سیستم مکش اسپرت روی ماشینش داره؟؟

من میخوام سیستم مکش فابریک تیپ 5 مدل 95 ام رو با سیستم مکش اسپرت عوض کنم و بین دو مدل موندم؟؟بنظرتون کدوم یکی بهتره؟؟عکساشو گذاشتم

mladmakhi_160803-1617697!2.jpg

new207_tornado.jpg.7aabbffd423f31aaa9af7adc8f73beb2.jpg

سلام

هر دو گزینه خوب هستن و نسبت به مکش ایرانیزه فوق العاده بهتر هستن. با این حال نکاتی که من بهشون برخورد کردم رو عرض میکنم.

مکش اول سیموتا هست معمولا ۲ تا مشکل داره. اول مشکل عمده شکستن پایه های جلویی که اکثر دوستانی که استفاده میکنن گرفتارش هستن. دوم فیلتر هوای کوچک که حجم ورودی هوا رو محدود میکنه...

مکش دوم تورنادو (کپی تایفون K&N) نسبت به سیموتا به نظرم بهتر هست. (نظر شخصی) هم هوای نسبتا خنک تری رو مکش میکنه و هم با توجه به قطر لوله و اندازه فیلتر هوا هوای بیشتری رو به موتور میرسونه! با این حال به دلیل نصب در نقطه پایین، امکان آب گرفتگی داره. در مواقع بارندگی میشه تکه دوم رو حذف کرد ولی موجب ورود هوای گرم میشه و بازدهی موتور کمی کاهش پیدا میکنه....

در کل تفاوت چندانی نمیکنن و با توجه به سلیقه و هزینه نسبت به تهیه اقدام کنید.

:hello:

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان.سیستم مکش هوا رو عوض کردم.بین لوله ها یه فن توربو سیموتا هم نصب کردم(داخل جنت مشکی وسط) که خیلی خوب شده.کشش ماشین بهترشده و توی دور بالا صدای خوبی میده.ضمنا یه نکته بگم برای دوستانی که خواستن از فن توربو هم استفاده کنن اینه که قسمت توری فن باید به سمت دریچه گاز باشه و قسمت پره ها به سمت فیلتر.    دریچه گاز سیمی کروز مدل  آذر 1395

photo_2017-06-21_16-02-11.jpg

ویرایش شده در توسط emad0098
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/03/31, 16:08:52، emad0098 گفته است :

سلام دوستان.سیستم مکش هوا رو عوض کردم.بین لوله ها یه فن توربو سیموتا هم نصب کردم(داخل جنت مشکی وسط) که خیلی خوب شده.کشش ماشین بهترشده و توی دور بالا صدای خوبی میده.ضمنا یه نکته بگم برای دوستانی که خواستن از فن توربو هم استفاده کنن اینه که قسمت توری فن باید به سمت دریچه گاز باشه و قسمت پره ها به سمت فیلتر.    دریچه گاز سیمی کروز مدل  آذر 1395

سلام دوست عزیز

ممنون از اطلاعات خوبتون

این سیستم را از کجا باید تهیه کرد؟

قیمتش چقدره؟

نصبش سخته یا خودمون هم میتونیم نصبش کنیم؟

فیلتر هواش توی بازار راحت گیر میاد؟

در کنار تأثیرات مثبتش، تأثیرات منفی هم داشته؟ مثلاً افزایش مصرف سوخت

این سیستم یهتره و کارایی بیشتری داره یا سیستم K&N ؟

در کل با توجه به تأثیرات مثبتی که ازش دیدید این سیستم را توصیه میکنید یا نه؟

با تشکر و ببخشید که سؤالا زیاد شد

لینک به ارسال
در در 1396/03/31, 16:08:52، emad0098 گفته است :

اون فن توربو رو بردار هیچ تاثیری نداره فقط جلوی ورود راحت هوا رو میگیره .
خیلی مکش هواشون قویه یه قطعه هم بذاری که با گرفتن انرژی جنبشی و کم کردن سرعت هوای ورودی فقط شروع به چرخش کنه و صدا تولید کنه .
کلا هرچیز اسم سیموتا داره بندازین سطل آشغال ، یه شرکت رده چندمی چینی که با کیفیت ترین جنسش نصف یه سیستم K&N هم بازدهی نداره فقط تنها امتیازش ارزون بودنشه که اونم تو ایران دارن به قیمت کیت های حرفه ای میفروشن .

همین قطعه مثلا فن توربو قیمتش 4 دلاره تو ایران خیلی جا ها از جمله موتور مارکت دیدم 95 هزار تومان میکنن تو پاچه ملت .

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/04/02, 13:20:57، skynet گفته است :

سلام دوست عزیز

ممنون از اطلاعات خوبتون

این سیستم را از کجا باید تهیه کرد؟

قیمتش چقدره؟

نصبش سخته یا خودمون هم میتونیم نصبش کنیم؟

فیلتر هواش توی بازار راحت گیر میاد؟

در کنار تأثیرات مثبتش، تأثیرات منفی هم داشته؟ مثلاً افزایش مصرف سوخت

این سیستم یهتره و کارایی بیشتری داره یا سیستم K&N ؟

در کل با توجه به تأثیرات مثبتی که ازش دیدید این سیستم را توصیه میکنید یا نه؟

با تشکر و ببخشید که سؤالا زیاد شد

سلام.

قیمت  360 تومن. لوله ها از جنس استیل و جوش ها آرگون هستن.

کاراییش که خوبه.هوای خنک و با حجم بیشتر میره برای موتور که شتاب و قدرتش بیشتر میشه.

نصبش خیلی راحته.البته نیازه که سینی باز بشه و فیلتر را از زیر نصب کنی.

مصرف سوخت بهتر نشه بدتر هم نمیشه.من تست نکردم ولی فکر میکنم باید کمتر بشه.

من کاملا توصیه میکنم .تنها عیبش شاید به نسبت گرون بودنش و اینکه در زمستان بخاطر بارندگی باید مراقب باشید فیلتر خیس نشه چون فیلتر دقیقا روی سینی قرار میگیره.البته میشه در زمستان فیلتر را با یک جنت بلندتر به قسمت بالایی وصل کرد.اگر فقط در شهر و آسفالت رانندگی میکنید فیلترش را هر 20000 تا میتونید بشورید.ولی در خاکی هر 1000 تا شاید لازم باشه.من از سایت بهنوین تهیه کردم.فیلترش هم راحت گیر میاد.

پیام مدیریت: قرار دادن لینک تبلیغاتی ممنوع!!

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

اقا اينا باز نميشه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری