pejman1978

مباحث مربوط به نشانگر روغن پشت آمپر 206 و سنسور آن

376 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 5 ساعت قبل، amirtiam7777 گفته است :

سلام

دوست عزیز من دو سالی هست کاسترول مگناتک میریزم خودم(پلاستیکی سبز) و 8000km هم عوض میکنم

البته همیشه موقع تعویض روعن هر چهارتا فیلتر ماشین رو هم عوض میکنم

اولین دلیل اصلی روشن شدن چراغ روغن همون کثیفی هست که یا به دلیل روغن نامرغوب کاسه فیلتر جرم میگیره و یا دیر عوض کردن فیلترش

نمیدونم این چه جویه که تو کشور راه افتاده و میگن فیلتر ها با 2 بار و یا 3 بار تعویض روغن عوض کنید

البته روغن شما هم خوبه ولی سعی کنید بهترش رو بریزید تا زود جرم نگیره،البته ریسینگ واسه تیپ 2 خوبه نه تیپ 5

با سلام:

مرجع اصلی تعین کننده نوع روغن موتور و زمان تعویض آن با فیلتر روغن، فقط کمپانی سازنده است. اگ از تعویض روغنی ها بپرسید زمان تعویضروغن چه زمانی است با افتخار می گویند هر موقع که رنگ آن سیاه شد.!!! اگر از کارشناسان خبره آزمایشگاه های شرکت تولید روغن بپرسید، جواب می دهند هر موقع که چسبندگی یا ویسکاسیته روغن کم شد. فیلتر روغن مرغوب در هر 12000 کیلو متر تعویض می شود. من خودم روغن و فیلتر را درهر 12000 کیلومتر تعویض می کنم و بدست تعویض روغنی ها هم نمی دهم و این عیب هایی که اکثرا کاربران در سایت اعلام می کنند بالای 7000 کیلو متر چراغ روغن روشن می شود هرگز ندیده ام. نوع روغن بهران سوپر پیشتاز و نوع فیلتر فقط سرکان.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1397/08/03, 07:31:32، تحیری گفته است :

با سلام:

مرجع اصلی تعین کننده نوع روغن موتور و زمان تعویض آن با فیلتر روغن، فقط کمپانی سازنده است. اگ از تعویض روغنی ها بپرسید زمان تعویضروغن چه زمانی است با افتخار می گویند هر موقع که رنگ آن سیاه شد.!!! اگر از کارشناسان خبره آزمایشگاه های شرکت تولید روغن بپرسید، جواب می دهند هر موقع که چسبندگی یا ویسکاسیته روغن کم شد. فیلتر روغن مرغوب در هر 12000 کیلو متر تعویض می شود. من خودم روغن و فیلتر را درهر 12000 کیلومتر تعویض می کنم و بدست تعویض روغنی ها هم نمی دهم و این عیب هایی که اکثرا کاربران در سایت اعلام می کنند بالای 7000 کیلو متر چراغ روغن روشن می شود هرگز ندیده ام. نوع روغن بهران سوپر پیشتاز و نوع فیلتر فقط سرکان.

سلام

12000km واسه روغن به نظرم زیاد باشه،،مخصوصا اگه این 12 تا رو هم تو شهر رفته باشید،،من همیشه 4000 تایی از دویدنن ماشنم تو جادس و روغن کاسترول مگناتک میریزم و بازم 8000 تا عوض میکنم،،به نظرم تنها راهی که میتونیم به موتور ماشین حال بدیم همین رود عوض کردن روغنه

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، amirtiam7777 گفته است :

سلام

12000km واسه روغن به نظرم زیاد باشه،،مخصوصا اگه این 12 تا رو هم تو شهر رفته باشید،،من همیشه 4000 تایی از دویدنن ماشنم تو جادس و روغن کاسترول مگناتک میریزم و بازم 8000 تا عوض میکنم،،به نظرم تنها راهی که میتونیم به موتور ماشین حال بدیم همین رود عوض کردن روغنه

متاسفانه کاستارول رو من چند سال پیش استفاده می‌کردم این روغن بیشترین مشکلی که داره تحمل دمای روغن اون بسیار پایین هست ودر دمای بالا شدیدا چسبندگی رو از دست میده

من سال 91در جاده با یک 405 برای نیم ساعت کل کل کردم که از اینکه 405رو سوسک کرد خوشحال بودم بعد از اولین توفق صدای تایپیتها در اومد وزمانی که رسیدم اهواز مجبور به تعویض استکانی ها شدم تجربه ای بود

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

بنده گژ روغن طرح قدیم 206 تیپ 5  میخوام بخرم ی جا دیدم نوشته تا قبل مدل 85 هست !

میشه بگید فرقش تو چی هستش مدل ماشینم 90 هست

لینک به ارسال

سلام دوستان گرامی. اگه با باز کردن سوییچ و قبل از استارت که اون مربع های روغن نمایش میده ، ماکزیمم چشمک بزنه معنی اش چیه. ماشین من دو سه روزه اینجوری شده و امروز رفتم روغن رو تعویض کردم و ۳/۷۵ لیتر ریختیم ولی بازم درست نشد. قبل از استارت قبلا برای چند ثانیه مربع ها روشن باقی میموند و در طرف راست max و در طرف چپmin مینوشت. ولی حالا چشمک میزنه و فقطmaxروشن میشه.

لینک به ارسال
در در 1397/08/07, 08:34:20، Mehdi.T گفته است :

متاسفانه کاستارول رو من چند سال پیش استفاده می‌کردم این روغن بیشترین مشکلی که داره تحمل دمای روغن اون بسیار پایین هست ودر دمای بالا شدیدا چسبندگی رو از دست میده

من سال 91در جاده با یک 405 برای نیم ساعت کل کل کردم که از اینکه 405رو سوسک کرد خوشحال بودم بعد از اولین توفق صدای تایپیتها در اومد وزمانی که رسیدم اهواز مجبور به تعویض استکانی ها شدم تجربه ای بود

سلام آقا مهدی

خب منم الان دزفول زندگی میکنم و 2 ساله که کاسترول مگناتک میریزم(tu5),,و ذره ای هم نه کم میکنه و نه صدای غیر عادی از موتور شنیدم

شاید به موتور ماشین هم ربط داشته باشه و شایدم حرف شما باشه،،چون من زیاد اهل فسار آوردن به ماشین نیستم

تعویض دنده هام هم رو دور 3.5 یا 4 همیشه

کلا هم دور از 4.5 بالاتر نرفتم

در 3 ساعت قبل، parsa zarkhord گفته است :

سلام دوستان گرامی. اگه با باز کردن سوییچ و قبل از استارت که اون مربع های روغن نمایش میده ، ماکزیمم چشمک بزنه معنی اش چیه. ماشین من دو سه روزه اینجوری شده و امروز رفتم روغن رو تعویض کردم و ۳/۷۵ لیتر ریختیم ولی بازم درست نشد. قبل از استارت قبلا برای چند ثانیه مربع ها روشن باقی میموند و در طرف راست max و در طرف چپmin مینوشت. ولی حالا چشمک میزنه و فقطmaxروشن میشه.

سلام

کلا به اون گیج دیجیتالی اصلا اعتنا نکن و خودت به روش سنتی اندازه روغن رو چک کن،،و اگه ماشین تیپ 2 هست که 3.2 یا 3.3 لیتر و اگه تیپ 5 هست نهایتا 3.5 لیتر بیشتر روغن نریز،،البته با احتساب تعویض فیلتر روغن

و اگه فیلتر رو عوض نکردی 150 تا 200  سی سی کمتر از اون مقداری که گفتم بریزید

من سوکت اون گیج رو هم بیرون کشیدم ولی باز تمام مربعها رو امل نشون میداد،،اکثرا خرابن و یا درست کار نمیکنن

در در 1397/08/09, 12:29:17، SABURI گفته است :

سلام دوستان

بنده گژ روغن طرح قدیم 206 تیپ 5  میخوام بخرم ی جا دیدم نوشته تا قبل مدل 85 هست !

میشه بگید فرقش تو چی هستش مدل ماشینم 90 هست

سلام

احتمالا زیاد فرقشون بخاطر اندازه هاشون باشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری