pejman1978

مباحث مربوط به نشانگر روغن پشت آمپر 206 و سنسور آن

360 ارسال در این موضوع قرار دارد

سنسور منم گاکثر اوقات خطا داره

میخواستم عوضش کنم مکانیک گفت کل منیفولد اگزوز و کاتالیزورباید باز شه تا بشه عوضش کرد!نمیدونم چقدر درست گفته 

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 53 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

میخواستم عوضش کنم مکانیک گفت کل منیفولد اگزوز و کاتالیزورباید باز شه تا بشه عوضش کرد!نمیدونم چقدر درست گفته 

سلام اقا حمید بعیدم نیست چون همونجور که تو عکس معلومه درازه و شاید هنگام بیرون کشیدن گیر کنه به کاتالیزور البته باز کردن کاتالیزور زیاد سخت نیست برا یه مکانیک 4 تا پیچ بالا داره دو تا ام به گلویی ولی منیفولد دیگه فکر نکنم بخواد باز شه 

این سنسور اکثرا اینطوریه من 3 تا تیپ دو داشتم هر سه گهگاهی بود ولی یه قلقهایی داره محمترینش صاف بودن جایی که ماشین پارکه بعدم مثلا ماشین روشن بوده خیلی از روغن تو سرسیلندر رفته بعد ماشینو خاموش میکنی بعد چند دقیقه مجدد میای روشن کنی کمی روغن رو کم نشون میده یا اینکه یه شب تا صبح ماشین خاموش بوده ما ام که همیشه روغن زیاد میریزیم تو ماشینامون و ممکنه کمی زیاد نشون بده  کلا به نطرم نباید به فکر تعویضش باشید اگه بگیر نگیر داره چون همشون ایتجوری برای من یه روز کلا کم نشون میداد روغن رو بعدم خود به خود درست شد 

لینک به ارسال

ممنونم از راهنماییت. بله موضوع اینه که قبل از اینکه موتور رو سرویس کامل کنم، عملکردش 50-50 بود. البته الان روغن سوزی نداره و روغن هم کم نمیکنه. درموردش با مکانیکم که موتور رو تعمیر کرد، صحبت کردم و بهش گفتم که بررسی کنه. گفت شستشو دادم. ولی دقیقا نمیدونم چه اتفاقی داره می افته الان. آخه محلش یه جایی هست که دسترسی بهش خیلی سخته.
باید بره روی چال. بعید هم نیست که عجله کرده و فیش رو جا نزده. حالا فردا یه نگاهی بهش میندازم ببینم چی میشه.

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

با سلام:

مکانیک درست گفته است. کلا این مراحل باید طی شود ولی پیچ های منیفولد و کاتالیست بعلت در معرض قرار گرفتن حرارت زیاد به سختی باز می شوند.  من خودم یک بار به سختی باز کردم  در گلویی کاتالیست روسوب سنگ های زیادی بود که به ارامی جدا کردم تا شبکه طوری آسیبی نبیند چون در آن موقع حرارت زیادی در آنجا ایجاد می شود و منجر به خرابی سنسور اکسیژن بالای موتور میشود. وقتی منیفولد و کاتالیس ترا باز کردم  دسترسی برای باز کردن سنسور سطح روغن کمی آسان تر شد . سنسور را کاملا بیرون اوردم و با بنزین و اسپری شسستو شو دادم. از نحوه تست، کار در بیرون خودرو نه تنها کارشناسان ایران خودرو، بلکه سایت های قدر آمریکایی خودرو ماننده سایت FIXIA هم که من سوال کردم متاسفانه در مورد نحوه تست این سنسور و آزمایش صخت آن بدون وصل بودن به خودرو را نمی دانستند. البته این سنسور در خودرو اینجانب گاهی خوب و 6 مربع را نشان می دهد و گاهی 6خط منفی  و گاهب با باز کردن سوکت خودرو هم 6 مربع پر را نشان می دهند. !!! بهترین روش اندازه گیری روغن درسطح صاف و قبل از روشن کردن خودرو و یا نیم ساعت پس از خاموش کردن خودرو می باشد تا کل روغن درته کارتل باقی بماند.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/05/26, 01:21:14، aidin1384 گفته است :

سلام در مدل مدلهای مختلفش نمیدونم ولی فرانسویا اون اپشنو داره که خیلی ام دقیق نیست زمین کج باشه یا ماشین تازه خاموش روشن شده باشه یا به قول شما گاهی عشقی اشتباه نشون میده ولی در کلیت اپشن خوب و کارامدیه یه مدت که باهاش کار کنید قلقهاش میاد دستتون ولی در مورد اینکه واقعا هیچ وقت نشون نده و همیشه خط نشون بده به نظر من خیلی جالب نیست و ممکنه حتی یه روز کم بودن روغن رو همین اپشن به راننده گوشزد کنه و از خرجهای هنگفت تعمیر موتور طرف رو نجات بده 

به نظرم شما قبل هر چی این سنسور رو پیدا کن و ببین فیشش وصله شاید مکانیک فیششو جا نزده چون این سنسور عمر بالایی داره و به ندرت خراب میشه مکان قرار گیریشم پایین موتور روی کارتر کنار پمپ روغن هست فقط با سنسور فشار روغن اشتباه نگیرید یه سنسور زیر پایه فیلتر روغن هست که وظیفش اندازه گیری فشار روغنه اون نه یه سنسورم پایینتر از اون که برای دسترسی بهتر باید چال باشه و سینی زیر کارتر باز شده باشه 

oil_temp_level.jpg

IMAG1069.jpg

سنسور روغن.jpg

سلام
این نمونه ای که عکسش رو ارسال فرمودید مربوط به تیپ5 یا مدل های بالا تر هست. مال بنده سه پین(سوکت سه پایه) هست.  رفتم پیش مکانیکم برام باز کرد و یدونه از همون مدل داشت ولی دو فیش بود. نصب شد ولی کار نکرد. بعدش مال خودم رو مجددا بست رو ماشین. چند روز از اون موضوع گذشت. و دیروز دیدم دوباره کار میکنه. ولی باز قطع و وصل میشه.

برام عجیب بود. چون مدلهای ما، یه پایه لاکی کوتاه داره ولی مال بدنه شکسته بود ولی دو تا پایه فلزی ازش بیرون زده بود. اولش فکر کردم که باید صبر کنم ببینم به قول خودش، میتونه از روی موتورهای استوک اروپایی برام گیر بیاره یا نه، ولی وقتی دیدم خودش یهو شروع کرد به کار کردن، برای جالب شد که احتمال داره، یه جایی یه اتصالی بوجود اومده که باعث شده، توی این مدت قطع بشه. از اون جایی که خیلی بد دست هست و باید سینی زیرموتور باز بشه، نمیتونم ریسک کنم و توی پارکینگ بیوفتم به جونش. ولی باز هم ممنونم ازت که پیگیری کردی. خواستم اطلاع بدم از نتیجه کار.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، ehsanaliabadian گفته است :

سلام
این نمونه ای که عکسش رو ارسال فرمودید مربوط به تیپ5 یا مدل های بالا تر هست. مال بنده سه پین(سوکت سه پایه) هست.  رفتم پیش مکانیکم برام باز کرد و یدونه از همون مدل داشت ولی دو فیش بود. نصب شد ولی کار نکرد. بعدش مال خودم رو مجددا بست رو ماشین. چند روز از اون موضوع گذشت. و دیروز دیدم دوباره کار میکنه. ولی باز قطع و وصل میشه.

برام عجیب بود. چون مدلهای ما، یه پایه لاکی کوتاه داره ولی مال بدنه شکسته بود ولی دو تا پایه فلزی ازش بیرون زده بود. اولش فکر کردم که باید صبر کنم ببینم به قول خودش، میتونه از روی موتورهای استوک اروپایی برام گیر بیاره یا نه، ولی وقتی دیدم خودش یهو شروع کرد به کار کردن، برای جالب شد که احتمال داره، یه جایی یه اتصالی بوجود اومده که باعث شده، توی این مدت قطع بشه. از اون جایی که خیلی بد دست هست و باید سینی زیرموتور باز بشه، نمیتونم ریسک کنم و توی پارکینگ بیوفتم به جونش. ولی باز هم ممنونم ازت که پیگیری کردی. خواستم اطلاع بدم از نتیجه کار.

سلام اگه تهرانی بری شوش یا خاوران یا تو شهر خودتون امار جایی که موتور استوک رو خورد میکنن و لوازم دست دوم میفروشن رو بگیر برو و یه سنسور مثل خودت ازشون بخر اونجا چون ماشین خورد میکنن و این سنسورم مشتری نداره قطعا با قیمت خیلی چایین میتونی بخری 

بعد بیار بده برات عوض کنه اگه درست شد که فبها اگه نشد و دوباره قطعو وصلی داشت معلومه سیمکشیت موردی داره و یه باطریساز با حوصله باید بدی برات چک کنه وسیمکشیشو 

ولی من حدس میزنم سیمکشیت سالمه که گاهی اوقات نشون میده فقط سنسورت خرابه و قطعی داره بعضی وقتها قطع میشه و بعضی وقتها وصل میشه 

به هر حال ساده ترین کار فعلا همین عوض کردن سنسوره اگه سیمکشی ایراد داشته باشه چون به قول خودتون بدجا ام هست کمی اذیت کننده میشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان :gol:

امروز یه تست زدم ببینم فشنگی فشار روغن(همون که زیر فیلتر روغنه) سالمه یا نه

و یه تستی که همینجوری اومد به ذهنم انجام دادم

🖐🖐🖐قبلش اینم بگم که ماشین هیچ مشکلی نداره و فقط واسه اطلاع از سلامت فشنگی فشار روغن این کار رو انجام دادم🖐🖐🖐

ماشین رو روشن کردم و یه سر اهم متر رو زدم به سیم فشنگی و سر دیگه اهم متر رو زدم به بدنه(ماشین روشن)

و دیدم یه برق 6.5v ولت داشت و پیش خودم گفتم احتمال زیاد فشنگی سالمه چون یه برقی داره تولید میکنه

حالا واقعا این عدد نشون داده شده نشان از سالم بودن فشنگی داره؟؟

نمیدونم این ولتاژ تولیدی فشنگی(سالم) باید چقدر باشه؟

و دوم اینکه ولتاژ چقدر باشه چراغ روغن روشن میشه؟؟؟

🖐🖐🖐💞💞💞

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، amirtiam7777 گفته است :

🖐🖐🖐قبلش اینم بگم که ماشین هیچ مشکلی نداره و فقط واسه اطلاع از سلامت فشنگی فشار روغن این کار رو انجام دادم🖐🖐🖐

ماشین رو روشن کردم و یه سر اهم متر رو زدم به سیم فشنگی و سر دیگه اهم متر رو زدم به بدنه(ماشین روشن)

و دیدم یه برق 6.5v ولت داشت و پیش خودم گفتم احتمال زیاد فشنگی سالمه چون یه برقی داره تولید میکنه

🖐🖐🖐💞💞💞

با سلام:

برای مشاهده صحت و سلامتی فشنگی روغن با اهمتر، شما باید سیم فشنگی روغن را از خودرو جدا کنید. یک سر اهمتر را به بدنه و سر دیگر سیم اهمتر را به سیم ورودی فشنگی ( جای سیم جدا شده ) وصل کنید. اهمتر باید صفر اهم را بخواند. اگر خواند درست است و اگر اهم نخواند خراب است. لازم به ذکر است سنسور روغن تولید برق نمی کند و هیچ ولتاژی ندارد. تمام این آزمایش ها زمانی انجام می شود که سویچ در وضعیت خاموش یا OFFباشد. 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، amirtiam7777 گفته است :

🖐🖐🖐💞💞💞

سلام اقا امیر درسته منم یه مدت درگیر این داستان بودم اکثر ماشینها وقتی سوییچ رو باز میکنی چراغ فشار روغن روشن میشه و با روشن شدن ماشین چراغ خاموش میشه که ادم خیالش راحت میشه ماشین فشار روغنش خوبه اگرم به هر دلیلی سیم فشار روغن قطع شه چراغ قرمز فشار روغن پشت امپر روشن نمیشه 

ولی 206 اینطوری نیست و وقتی چراغ رو روشن میکنی چراغ فشار روغن روشن نمیشه و ادم نمیدونه واقعا این چراغ وصله و سیمکشی وصله و در روز مبادا به درستی کار میکنه 

من یه 206 داشتم که فشار روغنش پایین بود و چراغ اویل پمپ هی سو سو میزد منم کلا قطعش کردم وقتی ام فروختم به طرف گفتم چون ماشین کلا روغنسوزی داشت و تعمیر اساسی میخواست

206 بعدی که خریدم برای اینکه خیالم راحت شه چراغش درست کار میکنه یک راه داشتم وقتی رفتم تعویض روغنی و روغن خالیه یه لحظه استارت بزنم ببینم چراغ اویل پمپ روشن میشه ولی اینکارم خطرناک بود تا اینکه یه روز که داشتم نیمکلاج میکردم جوری نیمکلاج کردم تا دور موتور از نیم اومد پایینتر و تا اومد خاموش کنه یه لحظه چراغ اویل پمپ روشن شد و فهمیدم چراغ او کی هست چون اون ماشینم مذلش 84  بود و کمی پمپش ضعیف بود 

ولی ماشین بعدیم که مدلش 89 بود هر چی نیمکلاج میکردم دور موتور پایین بیاد بازم چراغ روشن نمیشد چون اویل پمپ قوی بود اونم به این روش ازمایش کردم که سیم فشنگی فشار روغنو در اوردم و ماشینم روشن کردم بعد سیم رو به بدنه اتصال دادم و دیدم چراغ اویل پمپ پشت امپر روشن شد و خیالم راحت شد درست کار میکنه

کلا طرز کار فشنگی اینطوریه که اگه روغن با فشار مناسب بهش برسه برق بدنه رو عبور نمیده و چراغ روشن نمیشه ولی وقتی فشار روغن کم میشه برق بدنه رو از خودش عبور میده و باعث روشن شدن چراغ میشه 

فقط در ماشینهای دیگه وقتی سوییچ باز میشه چون هنوز فشار روغن وجود نداره چراغ روشنه ولی در 206 در صورت خاموش بودن ماشین این جریان وجود نداره و فقط وقتی ماشین روشن میشه جریان به وجود میاد حالا دلیلشون چی بوده اینکارو کردن خدا داند

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 38 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اقا امیر درسته منم یه مدت درگیر این داستان بودم اکثر ماشینها وقتی سوییچ رو باز میکنی چراغ فشار روغن روشن میشه و با روشن شدن ماشین چراغ خاموش میشه که ادم خیالش راحت میشه ماشین فشار روغنش خوبه اگرم به هر دلیلی سیم فشار روغن قطع شه چراغ قرمز فشار روغن پشت امپر روشن نمیشه 

ولی 206 اینطوری نیست و وقتی چراغ رو روشن میکنی چراغ فشار روغن روشن نمیشه و ادم نمیدونه واقعا این چراغ وصله و سیمکشی وصله و در روز مبادا به درستی کار میکنه 

من یه 206 داشتم که فشار روغنش پایین بود و چراغ اویل پمپ هی سو سو میزد منم کلا قطعش کردم وقتی ام فروختم به طرف گفتم چون ماشین کلا روغنسوزی داشت و تعمیر اساسی میخواست

206 بعدی که خریدم برای اینکه خیالم راحت شه چراغش درست کار میکنه یک راه داشتم وقتی رفتم تعویض روغنی و روغن خالیه یه لحظه استارت بزنم ببینم چراغ اویل پمپ روشن میشه ولی اینکارم خطرناک بود تا اینکه یه روز که داشتم نیمکلاج میکردم جوری نیمکلاج کردم تا دور موتور از نیم اومد پایینتر و تا اومد خاموش کنه یه لحظه چراغ اویل پمپ روشن شد و فهمیدم چراغ او کی هست چون اون ماشینم مذلش 84  بود و کمی پمپش ضعیف بود 

ولی ماشین بعدیم که مدلش 89 بود هر چی نیمکلاج میکردم دور موتور پایین بیاد بازم چراغ روشن نمیشد چون اویل پمپ قوی بود اونم به این روش ازمایش کردم که سیم فشنگی فشار روغنو در اوردم و ماشینم روشن کردم بعد سیم رو به بدنه اتصال دادم و دیدم چراغ اویل پمپ پشت امپر روشن شد و خیالم راحت شد درست کار میکنه

کلا طرز کار فشنگی اینطوریه که اگه روغن با فشار مناسب بهش برسه برق بدنه رو عبور نمیده و چراغ روشن نمیشه ولی وقتی فشار روغن کم میشه برق بدنه رو از خودش عبور میده و باعث روشن شدن چراغ میشه 

فقط در ماشینهای دیگه وقتی سوییچ باز میشه چون هنوز فشار روغن وجود نداره چراغ روشنه ولی در 206 در صورت خاموش بودن ماشین این جریان وجود نداره و فقط وقتی ماشین روشن میشه جریان به وجود میاد حالا دلیلشون چی بوده اینکارو کردن خدا داند

باسلام:

جناب آیدین عزیز:

کلا سنسور فشار روغن در حالت عادی و بدون فشار مثل یک سویچ بسته عمل می کند که یک سر این سویچ به بدنه خودرو متصل است  و بدنه  به قطب منفی یا شاسی وصل است. سر دیگر این سویچ به لامپ اخطار روغن و ازسر دیگر لامپ به برق +12 ولت بعد سویچ (  IGNITION) وصل می شود. زمانی که سویچ را باز می کنیم برق +12 ولت از یک طرف لامپ وارد و چون سر دیگر لامپ توسط سویچ بسته ( سنسور روغن) به بدنه اتصال دارد لامپ روشن می شود. بااستارت زدن خودرو و گردش روغن توسط  اویل پمپ با این سویچ فشار آورد و اتصال را باز می کند و لامپ خاموش می شود. این فشار اویل پمپ در خود رو های گوناگون بین 3.5 الی5 پوند بر اینچ مربع می باشد. (  P.S.I) 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری