pejman1978

مباحث مربوط به نشانگر روغن پشت آمپر 206 و سنسور آن

360 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

برای نوسان باک بنزین رفتم تعمیرگاه مرکزی شماره 1 ایران خودرو سر یادگار وقتی خودرو تحوبل گرفتم دیدم توی فاکتورش نوشته دادن اطلاعات جدید به BSI ، رفتیم سوار ماشین شدیم سوئیچ باز کردم دیدم نمایشگر روغن 6 تا خط که هی چشمک می زنه ای بابا گفتن آخر وقته همه رفتن فردا بیا ، نمی دونم چی شده ربط BSI رو هم با نوسان آمپر بنزین نگرفتم نمی دونم سنسور روغن خراب شده یا گزینه ای تو BSI تعریف نشده؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دلیل

اگه مطمنی روغن ماشین کم و زیاد نیست و چشمک روغن رو پله وسط روشن وخاموش میشه سنسور روغن ماشینت خرابه یا حداقل جرم گرفته

این مورد تو ماشین های مدل پایین دیده میشه

اما تو 206های مدل بالا هم به دلیل استفاده از روغن های بی کیفیت دیده میشه

اینم بگم که 90درصد اوقات جرم میگیره

سلام

من هم این مشکل رو دارم یعنی نشانگر روغن درست جواب نمیده.

به چه شکلی میشه سنسور روغن رو تمیز کرد؟ اصلا چای سنسور روغن کجاست؟ نکنه منظورتون همون مپ سنسوره؟think.gif

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان

ماشین من تیپ 2 مدل 84

2 ماه پیش روغن عوض کردم توتال 5000 ریختم

تا یک ماه پیش روغنشو از گیج چک می کردم همیشه روی خط بالا بود و ماکزیمم رو نشون میداد

یک ماه بود که روغنو چک نکرده بودم (ماشین دست خودم نبود) دیروز که چک کردم گیج روغن وسط بود در حالیکه نشانگر روغن پشت کیلومتر همش مربع هستش حالا چند تا سوال دارم

از کجا ممکنه روغن نشتی داشته باشه؟ تا حالا زیر ماشین روی زمین روغن مشاهده نشده

تا چقدر مجازه روغن روی گیج روغی بالا یا پایین باشه؟

امکان داره این مقدار روغن بخار شده؟

اگه بخوام روش روغن بریزم چقدر بریزم (نیم لیتر - 1/4 لیتر ؟)

لینک به ارسال

سلام

قبل از هر چیز باز هم گیج موتور رو چک کنین

ماشین روی سطح کاملا صاف و بهتره بیشتر از 1-2 ساعت خاموش بوده باشه

مقدار بین min و max گیژ روغن بیانگر 1 لیتر هست و در صورتی که نصف باشه باید نیم لیتر اضافه کرد ولی شما 350-400 سی سی اضافه کنید

در طی این 1 ماه ماشین چقدر کار کرده؟

بخار کردن تا حدودی عادیه و اگر فرضا در 3000 کیلومتر نیم لیتر کم کرده باشه نمیشه گفت زیاده ولی کم هم نیست(به شرایط موتور و وضعیت رینگ پیستون، لاستیک گاید سوپاپ و...) بستگی داره

لینک به ارسال

دوستان

کمی اطلاعات تخصصی‌تر میخام

خرابی این سنسور نشانگر روغن چطوریه؟ فقط چشمک زدن؟

یا اینکه هیچ واکنشی نشون نده هم خرابه؟

تو حالت اول: اطلاعات فرستاده نمیشه

تو حالنت دوم: اطلاعات درست فرستاده نمیشه.

که متوجه هستین حتماً فرق میکنه این دو حالت

بعد هم ظاهراً دو تا سنسور برای روغن هست اونیکه یک سیم بهش وصله برای نمایشگره یا به این راحتی‌ها معلوم نیست؟

لینک به ارسال

دوست عزیز

ایراد خودروی شما از سنسوره سطح روغن می باشد که قیمتشم 550000 ریال مال تیپ5 و230000 مال تیپ 2 میباشد

لینک به ارسال
دوست عزیز

ایراد خودروی شما از سنسوره سطح روغن می باشد که قیمتشم 550000 ریال مال تیپ5 و230000 مال تیپ 2 میباشد

مرسی

ولی برای من چشمک زن نیست.

لینک به ارسال

با سلام

من v8 رو چند روزه تحویل گرفتم و تا الان 200 تا باهاش رفتم هربار روشنش میکنم 6 تا مربع روغن روشنه البته چشمک نمیزنه فقط روشنه توی دفترچه راهنما نوشته اگر چنین چیزی دیدین سریعا به نمایندگی مراجعه کنین چون سطح روغن بالاست و به موتور آسیب میزنه . به نظرتون واقعا خطرناکه یا معمولا همینطوره و کارش نداشته باشم با تشکر منتظر جوابای خوبتون هستم.

لینک به ارسال
با سلام

من v8 رو چند روزه تحویل گرفتم و تا الان 200 تا باهاش رفتم هربار روشنش میکنم 6 تا مربع روغن روشنه البته چشمک نمیزنه فقط روشنه توی دفترچه راهنما نوشته اگر چنین چیزی دیدین سریعا به نمایندگی مراجعه کنین چون سطح روغن بالاست و به موتور آسیب میزنه . به نظرتون واقعا خطرناکه یا معمولا همینطوره و کارش نداشته باشم با تشکر منتظر جوابای خوبتون هستم.

آقا این برام مهمه کسی جوابی نداره think.gif

لینک به ارسال

نشانگر روغن پشت امپر خیلی قابل اعتماد نیست و میتونه وضعیت نادرست رو نشون بده. اگر میخواهید مطمئن بشید وقتی ماشین کاملا سرد هست و در محیط صاف و بدون شیب هستید با استفاده از گیج روغن خود موتور وضعیت روغن موتورتون رو چک کنید.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری