pejman1978

مباحث مربوط به نشانگر روغن پشت آمپر 206 و سنسور آن

360 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان . من امروز به جمع شما اومدم . یه سوال داشتم که بی زحمت بهم جواب بدین . الان حدود ا هفته هستش که صبح که میخوام ماشینو روشن کنم پشت آمپر اون مربع ها دو تای آخری کامل نمی شه . علت چیه و من باید چیکار کنم ؟؟؟ در ضمن 206 تیپ 3 مدل 85 دارم... . مرسی. :roll:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
سلام دوستان . من امروز به جمع شما اومدم . یه سوال داشتم که بی زحمت بهم جواب بدین . الان حدود ا هفته هستش که صبح که میخوام ماشینو روشن کنم پشت آمپر اون مربع ها دو تای آخری کامل نمی شه . علت چیه و من باید چیکار کنم ؟؟؟ در ضمن 206 تیپ 3 مدل 85 دارم... . مرسی. :roll:

سلام پژمان عزیز به سایت خودت خوش آمدی

ضمن تائید فرمایشات شاهین عزیزمون باید تکمیل کنم که؛

اون مربع ها بیانگر سطح روغن موتور هستند که در هر بار باز شدن سوئیچ، برای چند ثانیه نمایش می دهند.

این 6 مربع که از سمت چپ شروع می شوند، در صورتی کاهش سطح روغن از سمت راست کم میشوند.

و الان کم شدن مربع ها به معنی کم شدن سطح روغن موتور خودروی شماست

یعنی مثلا 300 سی سی کم کردن روغن برابر است با روشن نشدن 2 مربع(حدودی)

بهتره وقتی موتور کاملا سرد شد و ماشین در محلی بدون شیب قرار داره، سطح روغن رو از روی گیج موتور چک کنین

البته این سیستم همیشه دقیق نیست و گاهی هم اشتباه میکنه مثلا وقتی ماشین تازه خاموش شده، با باز کردن سوئیچ احتمال داره سطح روغن رو اشتباه اعلام کنه و کم نشون بده که یکی از دلایلش بر نگشتن کامل روغن به کارتل و دیگری خطای سنسور است.

اما خیلی کم پیش میاد که دروغ خطرناک بگه! یعنی نشده که روغن کم شده باشه ولی اطلاع نده یا در ظاهر نشون بده که زیاده!

سوال بیشتری داشتین در خدمتیم

ضمنا تاپیک به محل مناسب منتقل شد

لینک به ارسال

دوستان یه سوالی برای من پیش اومده اونم اینه که نشانگر روغن پشت صفحه کیلومتر به نظرم اصلاً کار نمیکنه دلیل این حرفمم اینه که من تا سه بار شده که روغن ماشینو که عوض کردم نمیدونم به چه دلیل روغن از سر اورینگ فیلتر روغن نشت کرده به صورتی که دو بارش وقتی متوجه شدم دیدم که اصلاً روغنی توی محفظه موتور نمونده ولی نشانگر همون حالتی رو که اول که پرکرده بودم نشون میداد ضمناً مگه قرار نیست بعد از هر بار تعویض روغن تایمر روغن ( البته ببخشید اسم اصلیشو نمیدونم )که به صورت پیش فرض روی 20000 تنظیم شده دو باره صفر بشه این کارم توی ماشین من انجام نمیشه خلاصه اینکه تا حالا سه بار روغنم از بین رفته هربار پیش یه تعمیرکار میبرم میگه اون قبلیه اورینگو عوض نکرده درحالی که خودم دوبار شاهد بودم که عوض کرد یه بارم گفتن فیلتر اورجینال بنداز انداختم بازم نشتی داد ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره منو راهنمایی کنه

لینک به ارسال
salam.gif نشتي روغن از در محفظه ي فيلتر روغن نيست؟ ماشين من از اونجا روغن مي داد، درش رو عوض كردم درست شد. اون عدد كيلومتر سرويس هم خود به خود صفر نميشه، بايد خودتون صفرش كنيد.

لینک به ارسال

نشانگر روغن پشت کیلومتر به نظر من الکیه .امکان نداره روغن تو موتور ماشین نداشته باشه اگه اینجوری باشه یاتاقان میزنه. فکر میکنم تعویض روغنی که میبرین پیشش یاد نداره قشنگ فیلتر رو جابزنه و اورینگش رو اب بندی بکنه شاید هم جاش خرابه شما پیش یه تعویض روغن دیگه ببر ببین مشکل حل میشه یا نه. روغنش میریزه رو زمین دیگه؟؟؟ شما چطور متوجه نشدید که این همه روغن ریخته

لینک به ارسال

سلام,

منظورتون از نشانگر روغن همونی هست که هنگام استارت زدن توی مایشگر کیلومتر شما نشون میده؟

تایمر روغن هم باید خودتون ریست کنید. خودش ریست نمیشه.

لینک به ارسال

اگه اشتباه نکنم کلید سیاه رنگ سمت راست رو 3 ثانیه نگه دارین 0 میشه

لینک به ارسال

براي ريست كردنش بايد سويچ رو وارد كنيد. دكمه ي سمت راست رو نگه داريد، استارت بزنيد. نشانگر شروع مي كنه به شمارش معكوس از 10، دكمه رو همينطور نگه داريد تا صفر بشه و علامت آچار ناپديد ميشه.

لینک به ارسال

از همه دوستان به خاطر لطفی که داشتند تشکر میکنم ولی اگه بگم داستان چی بود شاید باور نکنید داستان از این قراره که ظاهراً وقتی ماشینو برا سرویس های دوره ای برده بودم ایران خودرو گیج روغنو اشتباهی با یه ماشین تیپ 2 عوض کرده بودن منم اونو چک میکردم می دیدم خشکه دلیلشم این بود که مال تیپ دو کوتاه تره به خاطر همین گیج به ته محفظه روغن نمی رسید اینو امروز وقتی روغن توی باکو خالی کردم متوجه شدم چون با ساکشن خالی کردم و درکمال تعجب دیدم از ماشینی که گیجش خشکه 6 لیتر روغن خارج شد منم با یه دونه تیپ 5 عوضش کردم به هر حال از همتون ممنونم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

از دیروز وقتی ماشینو روشن می خوام بکنم او نشانگر فشار روغن که چند تا مربع داره میاد چند بار چشمک میزنه بعد میره.

می خواستم بدونم همینجوریه یا یه چیزیش شده؟

ممنون.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری