mehrdad320

تاپیک جامع روغن ترمز(نوع،زمان و نحوه تعویض و...)

188 ارسال در این موضوع قرار دارد

یه مکانیکی به من گفت که اگه روغن رو کامل خالی کنی (چون ترمزت ABS هست) ممکنه هوا بگیره و اذیتت کنه و کلی خرج رو دستت بذاره. دوستانی که روغن ترمز تیپ 5 رو عوض کردن بفرمایند که مشکلی داشتن یا نه؟ ماشینم 90 تا راه رفته و خودم دوست دارم روغن ترمزشو عوض کنم.

نه داداش با PPS یها معمولی میتونی هواگیری کنی و هیچ مشکلیم پیش نمیاد تاز پدالتم میاد بالاتر. اصلا باید هر 2 سال یک بار روغن ترمز عوض بشه. 2-3 تا روغن ترمز آبی DOT4 میگیری. با سرنگ مخزن رو خالی میکنی و رو غن جدیدو میریزی و لبریز میکنی . 1 لوله آبپاچ شیشه ای به سر پیچ هوا گیری میبندی و بعد ماشینو روشن میکنی به 1 نفر میکی 2 بار محکم پدال بزنه و پارو نگه داره و بعد با آچار شماره 8 پیچ هواگیری رو باز میکنی هروقت روغن دیگه نیومد پیچو میبندی و دباره به کسی که پشت فرمونه میگی پر کنه. دوباره پیچو باز میکنی تا روغن بیاد بیرون این روندو اینقدر تکرار میکنی تا رنگ روغن جدیدو ببینی تو لوله. به همین ترتیب جلو راست عقب چپ عقب راست رو انجام میدی. فقط هر 7-8 تا پدال که میزنی باید مخزنو پر پر کنی اگه دیر پر کنی دوباره از سر مدار هوا میگیره و دو باره باید هواگیری کنی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
یه مکانیکی به من گفت که اگه روغن رو کامل خالی کنی (چون ترمزت ABS هست) ممکنه هوا بگیره و اذیتت کنه و کلی خرج رو دستت بذاره. دوستانی که روغن ترمز تیپ 5 رو عوض کردن بفرمایند که مشکلی داشتن یا نه؟ ماشینم 90 تا راه رفته و خودم دوست دارم روغن ترمزشو عوض کنم.

دوست عزیز مکانیک احتمالا با توجه به دردسرش اینطوری بهت گفته که بیخیال بشی چون این کار کمی زمان میبره و احتمالا مکانیک حساب کرده دیده براش به صرفه نیست و گرنه روغن ترمز چه ماشین خوابیده باشه چه نه باید هر 2 سال 1 بار تعویض بشه حتی توی دفترچه ماشینتم ببینی تو سرویسهای دوره ای این مورد رو ذکر کرده .

بله مسلما هوا میگیره ترمز اما باید هوا گیری هم بعد از این عمل انجام بشه .

لینک به ارسال

سینا جان اگه میشه لطف کنید مراحل را با شکل توضیح بدین. پیچ های هوا گیری دقیقن کجا هستن؟ آب پاش رو باید کوجا نصب کنم؟ من ماشینم مدل 82 هست، تاحالا عوض نشده، نیازی داره؟ کارکردش 60.000 تا هست.

ممنون میشم توضیح با شکل بدین. آخه ترمز چیز خطر ناکی هست. نمیشه بیگدار به آب زد.

لینک به ارسال

سلام بچه ها برا روغن ترمز چه مارکی خوبه؟ قیمتش بدین متشکر............

-----

بخشید یه سوال دیگه ماشین من 68 تا کارکرده مدل 88 روغن ترمزش نه کم کرده نه رنگش عوض شده آبی آبیه لازمه عوضش کنم یا نه.......... منتظرم ......... متشکر ghelion.gifghelion.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/ghelion.gif' alt='URL>'>//ir206

لینک به ارسال

روش صحیح تعویضشو اگر کسی اطلاع داره زحمتشو بکشه . ممنون میشم .

روغن هیدرولیک که خیلی دردسر داشت ای کاش تعویض روغن ترمز روند کارش شبیه هیدرولیک نباشه

لینک به ارسال

یکی از راه های که بنده استفاده کردم باز کردن درب مخزن و سپس پیچ هواگیری ابتدا چرخ های عقب(تک تک) و فشار بر پدال ترمز هست تا روغن تخلیه بشه

سطح روغن داخل مخزن پایین میاد و شما باید روغن جدید بریزید، پس از اینکه روغن خروجی از پیچ هواگیری به رنگ ابی رسید(جدید) پیچ رو ببندید

این عمل رو برای چرخ دیگر هم انجام بدید

سپس چرخ های جلو به صورت تک تک

روش های دیگر و بهتری هم شاید بشه ولی بنده در جریان نیستم و دوستان راهنمایی کنند ( باید نگاهی به کتاب راهنمای تعمیرات چیلتون بندازم ببینم چیزی نوشته یا نه!)

لینک به ارسال

یکی از راه های که بنده استفاده کردم باز کردن درب مخزن و سپس پیچ هواگیری ابتدا چرخ های عقب(تک تک) و فشار بر پدال ترمز هست تا روغن تخلیه بشه

سطح روغن داخل مخزن پایین میاد و شما باید روغن جدید بریزید، پس از اینکه روغن خروجی از پیچ هواگیری به رنگ ابی رسید(جدید) پیچ رو ببندید

روش های دیگر و بهتری هم شاید بشه ولی بنده در جریان نیستم و دوستان راهنمایی کنند ( باید نگاهی به کتاب راهنمای تعمیرات چیلتون بندازم ببینم چیزی نوشته یا نه!)

شما اگر زحمت بکشید این کتاب رو برای دانلود بزارید ، دعاگوتون میشیم good.gifgood.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/good.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

شما اگر زحمت بکشید این کتاب رو برای دانلود بزارید ، دعاگوتون میشیم good.gifgood.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/good.gif' alt='URL>'>

متاسفانه برای دانلود پیدا نکردم

دوستان اگر پیدا کردن در بخش ebook سایت قرار بدن تا دوستان هم استفاده کنن

لطفا این بحث رو در این تاپیک بیشتر ادامه ندیم

ارادتمند

لینک به ارسال

کدام مارک روغن ترمز خوبی داره یا فرقی نمی کنه؟

من برای سورن از فومن شیمی استفاده کردم یدونه هم بود خارجی بود الان می خوام مال 206 را عوض کنم خارجی بگیرم یا همون فومن شیمی یا مارکه پیشنهادی دیگه ای؟

خیلی ممنون

لینک به ارسال

بچه ها کسی مارک خاصی نمیشناسه؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری