mehrdad320

تاپیک جامع روغن ترمز(نوع،زمان و نحوه تعویض و...)

187 ارسال در این موضوع قرار دارد

اگر میشه بیزحمت از نحوه کار یه توضیحی بدید چطوری تعویض کردید؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 ساعت قبل، cadilac گفته است :

روغن ترمز به این راحتی فاسد نمیشه 

قدرت ترمز به هواگیری دستی و هواگیری abs هم ارتباط داره

2.نشتی از اورینگ های پیستون عقب و...

ترمز ماشین چوب میکنه یا پائین میگیره ؟

اول چوب میکرد که سوپاپ یکطرفه بوستر ترمز رو عوض کردم درست شد در حال حاضر پایین پایین میگیره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، emperorashkan گفته است :

اول چوب میکرد که سوپاپ یکطرفه بوستر ترمز رو عوض کردم درست شد در حال حاضر پایین پایین میگیره

پائین میگیره بخاطر اینه که سرعت دیافراگ بوستر کمه یا هوا داره 

هوا گیری کردی ؟

لینک به ارسال

يكي از همكارام جيلي داره صحبت ماشين شد گفتم ميخوام طبق دفترچه سرويسهاي دوره‎اي 206 روغن ترمز و تسمه تايم را با توجه به 3 سال كاركرد ماشين و البته حدود 40000 كيلومتر عوض كنم تعجب كرده بود مي‎گفت ماشينش 160000 كيلومتر كار كرده تا حالا در كاپوتش را بالا نزده حالا نمي‎دونم تسمه تايم و سرويسهاي مهم را انجام داده يا نه سوار ماشينش هم شدم بسيار نرم و بي صدا حتي تو دست اندازها بود. ولي ماشين من عليرغم  انجام كليه سرويسها و تعويض آب راديات و شمع و تسمه و هرزگرد و غيره انواع صداها را داره

يك مثال ديگه در محل كار ما جرثقيلهاي دماگ داريم كه سيستم ترمزهاي قلابش از روغن هيدروليك استفاده مي‎كنه كه تحت شرايط سخت از قبيل گرد و غبار و حرارت بالا و همچنين كاركرد مداوم از سال 1996 تاكنون يعني حدود 22 سال داره كار مي‎كنه ولي نه اين روغن و نه روغن گيربكسهاش تا حالا عوض نشده! 

به نظرم ايران خودرو سرويسهاي بعضاً عجيب و زودهنگام براي محصولاتش در نظر گرفته تا حاشيه امني براي خودش ايجاد كنه و فكر نكنم بعضيهاش از جمله همين تعويض روغن ترمز واقعاً لازم باشه مگر اينكه كيفيت قطعات و سيالات به كار رفته خيلي پايين تر از حد استاندارد باشه

لینک به ارسال

البته ما هم یه 405 مدل 84 داریم تو این 13 سال تا بحال روغن ترمز تعویض نکردیم مشکلی هم واسش پیش نیومده

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام خدمت همه ی دوستداران 206

من قصد تعویض روغن ترمز ماشین رو دارم و اینکه یکسری تحقیقات انجام دادم و مراحل تعویض رو به این صورت فهمیدم.ماشین تیپ پنج با چهل هزار کیلومتر در دوسال.

1.ابتدا با سرنگ روغن داخل مخزن را تا حد امکان خالی می کنیم.

2.سپس از دورترین فاصله از بوستر ترمز چرخ را باز کرده و یک نفر باید بدون وقفه مخزن را با روغن جدید پر نموده و از خالی شدن آن جلوگیری نماید که موجب هوا گرفتن آن می شود.سپس همزمان یک‌ نفر پدال را تا انتها فشار داده و نگه می دارد.فرد ثالثی نیز پیچ هواگیری را شل نموده و روغن خارج می شود این عمل تا زمان دیده شدن روغن جدید ادامه یافته و پس از رویت پیچ را سفت می نماییم.

3.برا سایر چرخ ها نیز این عمل تکرار شده تا تعویض و هوا گیری به درستی انجام شود.

توجه1.خالی شدن مخزن از روغن سبب ایجاد هوا در لوله و اختلال در ترمز گیری می شود.

توجه2.در حین انجام هواگیری فرد باید بدون برداشتن پا از پدال ترمز تا اتمام کار و بستن پیچ این عمل را صحیح انجام دهد.

توجه 3.دقت در انتخاب روغن و هم dotبودن آنها در هنگام تعویض اهمیت دارد .برای دویست و شش dot 3 و dot 4 پیشنهاد شده است)اختلاف در نقطه جوش و موارد دیگر)

دوستان لطفا این موارد رو مورد بررسی قرار دهید...

با تشکر.

ویرایش شده در توسط Mohammad1990
تکمیل نمودن

لینک به ارسال
در در 1397/02/09, 14:53:21، تحیری گفته است :

با سلام:

من روغن ترمز را خودم کامل عوض کردم خیلی خوب شد. رنگ روغن در مخزن روغن ترمز خوب بود اما در هنگام تخلیه کامل به رنگ سیاه توام با روسوب بود.

سلام استاد گرامی.در صورت امکان مراحل رو برای بنده و سایر دوستان بفرمایید که در اسرع وقت تعویض کنیم.تشکر و احترام

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری