رخش

پروژه ی تبدیل اکسل معمولی به اکسل با بازوهای تعادل

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

49 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

من تیپ 5 93 دارم روی ژامبون های عقب این سوراخ هارو داره .

لوازم اس دی از کجا میتونم پیدا کنم قیمت مناسب باشه ؟ چون بازویی های نوشو تا 400(جفت) بهم قیمت دادن

بعد تفاوتی توی رانا و اس دی نیست؟ یعنی فرقی نداره بگم برای اس دی میخوام یا رانا ؟ آخه اینا یخورده لوازمشون گویا باهم فرق دارن(البته موتوریشو تجربه کردم)

ممنون میشم راهنمایی کنید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان

من تیپ 5 93 دارم روی ژامبون های عقب این سوراخ هارو داره .

لوازم اس دی از کجا میتونم پیدا کنم قیمت مناسب باشه ؟ چون بازویی های نوشو تا 400(جفت) بهم قیمت دادن

بعد تفاوتی توی رانا و اس دی نیست؟ یعنی فرقی نداره بگم برای اس دی میخوام یا رانا ؟ آخه اینا یخورده لوازمشون گویا باهم فرق دارن(البته موتوریشو تجربه کردم)

ممنون میشم راهنمایی کنید

چی؟؟؟ تیپ 5 :yakhoda: شوگولات چی شد؟؟

بست فلزی وسط رو لازم داری،پایه های روی ژامبون و خود بازویی ها،بعید میدونم تکی براحتی بتونی پیدا کنی ولی بهتره استوک فروشیا و اوراقیارو بگردی یا سفارش بدی برات پیدا کنن.

راستی پیچ ها هم فابریک باشن از خیلیا شنیدم متفرقه نبندین

لینک به ارسال

شوکول هم سلام میرسونه . اون دیگه تیپ4.5 شده یه سری لوازم دار شده بچه . یه چند وقتی احساس تنهایی میکرد یه داداش براش خریدیم :grin:

آره لوازمشو میدونم چیا لازمه ولی به قول تو باید بگردم ببینم قیمت درست جایی هست یا نه ؟

پیچشاون چیه مگه؟

لینک به ارسال

شوکول هم سلام میرسونه . اون دیگه تیپ4.5 شده یه سری لوازم دار شده بچه . یه چند وقتی احساس تنهایی میکرد یه داداش براش خریدیم :grin:

آره لوازمشو میدونم چیا لازمه ولی به قول تو باید بگردم ببینم قیمت درست جایی هست یا نه ؟

پیچشاون چیه مگه؟

ماشین منو تو شده تیپ دست ساز :barare: معلوم نیست چیه دیگه.

مبارک باشه لوازمشو باز کن بنداز رو شوکول بفروشش بره!شما که تیپ 4 سواری مدل جدید باهات چجوری ساخته ؟؟؟

منم نمیدونم دلیل دقیقشو چرا باید پیچ ها فابریک باشن ولی شنیدم از 3 تا از اهل فن :-(

لینک به ارسال

كارتون قشنگ و زيبا و عالي بود ولي واقعا كار اين بازوها رو ميدونيد چيه و به چه درد ميخورن؟؟؟

لینک به ارسال

اکسل عقب sd برگرفته از مکانیزمی به نام optimize contact pitch یا به اختصار opc هست که در سال 2000-2001 توسط کمپانی میشلن اختراع شده. این مکانیزم بسیار پر کاربرد برای خودروهای دیفرانسیل جلو در تعلیق عقبه. دو کار اصلی این مکانیزم شامل

1) با برقراری اتصال دو نیروئی میتونه نیروی ناشی از شتاب جانبی که از وزن اضافه عقب هست رو بر مرکز اکسل منتقل کنه و بخش اعظم اون رو به علت دو نیروئی بودن خنثی کنه. این عمل همچنین باعث خنثی شدن بخشی از نیروی ضربه ای وارد شده به اکسل در عبور از دست انداز ها شده که به بخش میانی اکسل منتقل میشه و باعث نرمتر شدن خودرو میشه (البته به صورت حسی، نه اینکه این نرمتر شدن باعث کاهش هندلینگ بشه)

2) اصلی ترین دلیل طراحی این نوع مکانیزم تبدیل برایند نیروی گسترده سطح تماس لاستیک با زمین از در زمان عبور از پیچ است. به این صورت که در حرکت مستقیم گسترده گی نیروی هر کدام از چرخ های عقب (و جلو) به صورت مستطیلی با سطح زمین است. در زمان عبور از پیچ این گستردگی به شکل ذوزنقه و در آستانه حالت بحرانی به شکل مثلث تبدیل میشه که مکانیزم مذکور در حالت عبور از پیچ، دوباره گستردگی نیرو رو به شکل مستطیل در میاره. این عمل اثر خیلی زیادی برای هندلینگ ماشین داره.

xsagk0n9c7edwb4eoeotn_s.jpgLINK_TEXT><e>

مکانیزم OPC به این شکل نمیتونه در خودروهای دیفرانسیل عقب استفاده بشه و برای ایجاد حالت های مشابه برای اکسلی که محور گردان در اون وجود داره نیاز به استفاده از مکانیزم های پیچیده تری هست.

تاریخچه کوتاه در مورد اکسل RC و عملکردش :

اکسل 206 که تقریبا با اکسل عقب پژو 306 یکی هست (با یکم تغییرات) اولین بار در سال 2001 دستخوش تغییر شد و با اضافه شدن دوتا بازو کمکی (Rear torsion bar یا Tie rods) و قطورتر شدن قطر میله های پیچشی از 19mm به 21mm ، بروی 206SW یا همون 206Estate نصب شد که البته 206 استیشن شده بود و تقریبا طول ماشین 20cm بیشتر شد که با برقراری اتصال دو نیروئی میتونست نیروی ناشی از شتاب جانبی که از وزن اضافه عقب هست رو بر مرکز اکسل منتقل کنه و تعادل بیشتری تو پیچها به عقب ماشین بده

و بعد در سال 2003 با ظهور 206RC بدلیل بالاتر بردن هندلینگ ماشین از همین نوع اکسل براش استفاده شد ، و بعد از تولید 206SD نیز به دلیل اضافه شدن به طول ماشین (دقیقا مشابه 206SW) و بیشتر شدن نیروی گشتاور به ته ماشین و انجام تست های مختلف تو پیست نورنبرگ آلمان این اکسل براش در نظر گرفته شد که قابلیت تحمل گشتاور بیشتری تو پیچها داشت. البته کمکی که برای این اکسل در نظر گرفته شد با توجه به نوع کاربری ماشین نرم یا سفت بود، RC کاملا خشک و SD نرمتر

منبع : تیونینگ تاک

لینک به ارسال

پیچشاون چیه مگه؟

ماشین منو تو شده تیپ دست ساز :barare: معلوم نیست چیه دیگه.

مبارک باشه لوازمشو باز کن بنداز رو شوکول بفروشش بره!شما که تیپ 4 سواری مدل جدید باهات چجوری ساخته ؟؟؟

منم نمیدونم دلیل دقیقشو چرا باید پیچ ها فابریک باشن ولی شنیدم از 3 تا از اهل فن :-(

شوکول کجاا اون کجا . اصلا قابل قیاس نیستن مخصوصا تو مصرف

لینک به ارسال

سلام خدمت دوستای گلم

بالاخره منم دست به کار شدم و میخوام اکسل معمولی رو به آرسی تبدیل کنم

فعلا بازویی ها رو خریدم، تانک وسط اکسل هم متاسفانه سه گوش هست که باید با نمونه گرد عوض کنم

رولبرینگ ها مشکل دارن که اونا هم خریداری کردم

فقط سوالی که هست در مورد اگزوزه

کسی از دوستان عکس از اگزوز داره که چطور رد شده؟ دقیقا چکارایی باید انجام بدم

لینک به ارسال

دوستان عکس های مربوط به این اموزش حذف شدن.

لطف میکنید تجدید کنید یا فایل پی دی اف بزارید؟؟

ویرایش شده در توسط ehsan rabiee

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری