mehran.rastkar

مبـــاحث مــربوط به فــنر و کـمـک فــنر

1,462 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 9 ساعت قبل، arsalan_s گفته است :

سلام دوست عزیز،باید دید آیا نیاز به تعویض دارن یا خیر؟فنر تیپ ۴ی رو تهیه کنید در مرحله اول،بعد هنگام تعویض پیش جلو بندی ساز  بگین امتحان کنه اگه نیازی بود عوض کنید اگه نه از قدیم گفتن سری رو که درد نمیکنه دستمال نمیبندن.

با عرض احترام

مرسی بابت راهنمایی بنده شنیدم که کمک فنرهای گازی بهتر از روغنی هاست. نظر شما چیه راجب این موضوع؟

پس فنر تیپ 4 بدون هیچ مشکلی بر روی کمک فنر فابریک جوابگوست و نرمی خودش را داراست و هیچ کوبشی هم نداره؟

با تشکر فراوان

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

امروز کمک های جلو و عقب ماشین رو کروز ماندو گرفتم با فنر ایساکو فعلا راضی ام ازشون و مشکل خاصی ندارم باهاش

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستای گلم

ماشین من تیپ 2 مدل 90 هستش،میخام کمک فنرهاش رو عوض کنم.به نظرتون چی بندازم؟گازی یا روغنی؟  اگه از قیمت هم خبری داشتین ممنون میشم که بگین

لینک به ارسال

سلام . ماشین مدل88 تیپ دو کارکرد حدود 70 هزهر تا از این سری های بدون abs.... ماشین شوع کرده به کوبیدن کم کمک که به گفته جلوبندی ساز  کمک هام دیگه نفسای آخرشه... حالا با توجه به این که لاستیک هام 205/60/14 و رینگ تورنادس هست میخام کمک اورحینال ( معروف به صادراتییا همون تیپ چهاری ) و فنر لول سه آبی ( تیپ چهاری)برای جلوی و کمک فنر شرکتی برای عقب بندازم... به نظرتون مشکلی پیش نمیاد..؟

لینک به ارسال
در در 1396/05/19, 10:18:29، 206New گفته است :

با عرض احترام

مرسی بابت راهنمایی بنده شنیدم که کمک فنرهای گازی بهتر از روغنی هاست. نظر شما چیه راجب این موضوع؟

پس فنر تیپ 4 بدون هیچ مشکلی بر روی کمک فنر فابریک جوابگوست و نرمی خودش را داراست و هیچ کوبشی هم نداره؟

با تشکر فراوان

فنر تیپ 4 برای تیپ 5 ضعیفه اگرچه نرم تر هست و ارتفاع را کمتر از فنر عادی میکنه و بازی زیاد تر به خاطر مفتول نازک تر داره و لی از طرفی استحکام جلوبندی را کم میکنه و قدرت مانور را کم میکنه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 11 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

فنر تیپ 4 برای تیپ 5 ضعیفه اگرچه نرم تر هست و ارتفاع را کمتر از فنر عادی میکنه و بازی زیاد تر به خاطر مفتول نازک تر داره و لی از طرفی استحکام جلوبندی را کم میکنه و قدرت مانور را کم میکنه.

با سلام و تشکر

تیپ 5 را اطلاعی ندارم ولی من روی تیپ 6 دارم استفاده میکنم که از نظر تعادل که واقعا فوق العاده شده و از لحاظ نرمی روی سرعت گیرها از فنر فابریک بهتر عمل میکنه

ظاهر ماشین را زیاد متفاوت نکرده متاسفانه ولی من کلا رانندگی درستی ندارم و همیشه با سرعت بالا تغییر لاین و... دارم که پاسخگو بوده تا الان

ولی صد در صد حس میشه توی شهر و چاله چوله ها که جلوبندی آسیب میبینه بیشر از حالت فابریک

با احترام

ویرایش شده در توسط 206New
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در ۱ ساعت قبل، 206New گفته است :

با سلام و تشکر

تیپ 5 را اطلاعی ندارم ولی من روی تیپ 6 دارم استفاده میکنم که از نظر تعادل که واقعا فوق العاده شده و از لحاظ نرمی روی سرعت گیرها از فنر فابریک بهتر عمل میکنه

ظاهر ماشین را زیاد متفاوت نکرده متاسفانه ولی من کلا رانندگی درستی ندارم و همیشه با سرعت بالا تغییر لاین و... دارم که پاسخگو بوده تا الان

ولی صد در صد حس میشه توی شهر و چاله چوله ها که جلوبندی آسیب میبینه بیشر از حالت فابریک

با احترام

شاید فنر اصلی تون خوب نبوده که الان این همه تفاوت مثبت دارید؟! بعد جلو بندی یک هفته ای اسیب نمیبینه یه کم زمان میبره! سوم اینکه هر جور فکر میکنید بهتره عمل کنید مهم راحتی خودتونه! ارتفاعتون تغییر نکرده؟

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

شاید فنر اصلی تون خوب نبوده که الان این همه تفاوت مثبت دارید؟! بعد جلو بندی یک هفته ای اسیب نمیبینه یه کم زمان میبره! سوم اینکه هر جور فکر میکنید بهتره عمل کنید مهم راحتی خودتونه! ارتفاعتون تغییر نکرده؟

ارتفاع تغییر کرده دقت کنید گفتم تو ظاهر محسوس نیست

و فنر اصلی اتفاقا کاملا سالم بود و مشکلی نداشت 

نگفتم آسیب دیده گفتم حس میکنید منظورم از صدای ضربه ها بود که داخل ماشین صدای شدید تری میاد یعنی ضربه شدید تره

و در کل مثل اینکه شما مخالف این فنر ها هستید و حرف کسایی که استفاده کردن مهم نیست شما به نظراتتون ادامه بدین بنده دخالتی نمیکنم

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، 206New گفته است :

ارتفاع تغییر کرده دقت کنید گفتم تو ظاهر محسوس نیست

و فنر اصلی اتفاقا کاملا سالم بود و مشکلی نداشت 

نگفتم آسیب دیده گفتم حس میکنید منظورم از صدای ضربه ها بود که داخل ماشین صدای شدید تری میاد یعنی ضربه شدید تره

و در کل مثل اینکه شما مخالف این فنر ها هستید و حرف کسایی که استفاده کردن مهم نیست شما به نظراتتون ادامه بدین بنده دخالتی نمیکنم

دوست عزیز من نظر خاصی ندارم گفتم مهم راحتی فرد استفاده کننده است فقط همین اگه فکر میکنید خوبه که مشکلی نیست!!! فقط یک نکته اگر کمپانی برای تمام تیپ ها میخواست با هر استفاده کننده ای یک نوع فنر بندازه پس این همه کد رنگی برای چی هست؟ به هر صورت من قصد جسارت ندارم و این سایت جهت این هست که افراد تجربیات خودشون را به اشتراک بگذارند تا همه بتونند استفاده کنند. خوش باشید.

لینک به ارسال

در 23 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

گرچه بارها گفته شده مجدد عرض میکنم " فنر تیپ 4 " یک اصطلاح است که باب شده و فنر هایی که مورد خرید و فروش قرار میگیرند لزوما متعلق به خودروی 206 تیپ 4 نمی باشند.

به طور مثال فنر 2 بنفش-زرد متعلق به 206GTI

فنر 3 آبی یکی از نمونه فنر های مورد کاربرد در 206hdi

...

حتی برخی کد های فنر که حتی متعلق به 206 نمی باشند( همگی در سرویس باکس پژو ذکر شده اند).

فنر های فابریک اگر 1 درصد با احتمال وجود فنر 2 قرمز -آبی اصلی در نظر بگیریم(که به تعداد محدودی بر روی 206 های 83نصب شده بودند) به لجاظ ضخامت مفتول با نمونه های به اصطلاح تیپ 4 بسته به کد رنگ  متفاوت است، نسبت به برخی نازک تر و  نسبت به برخی قطورتر می باشد و متعاقبا خصوصیاتی نظیر هندلینگ، صلابت جلوبندی، میزان ارتفاع و .... نیز متفاوت خواهد بود.

ویرایش شده در توسط Spring
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری