mehran.rastkar

مبـــاحث مــربوط به فــنر و کـمـک فــنر

1,482 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1397/05/23, 12:38:56، vahid4u گفته است :

سلام

بنظرتون این کمک فنر اصلیه؟

کمک فنر روی ماشینم یک گردگیر پلاستیکی آکاردئونی داره ولی این کلا فلزیه البته بهتر که اون گردگیر رو نداره ولی به این بسته بندی ها و برچسبها نمیشه اعتماد کرد

DSC_0098.JPG

DSC_0097.JPG

من تیپ ۱ مدل ۸۰ دارم همین کمکا روشه 

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

وقت همه بخیر

در مورد کمک عقب میخوام نظرتون رو بدونم که روی تیپ دو مدل ۹۰ میشه کمک sdانداخت؟

آیا بهتره از مدلی که روی خودش هس؟

و اینکه یجا توی همین سایت خوندم میشه کمک تویوتایی انداخت.

آیا امکانش هست؟ و چه مدلی بهش میخوره؟

در کل فکر کنم اگه بشه تویوتایی انداخت که خیلی نرم تر بشه.

و سوال اخر در مورد کاهش ارتفاع عقب به میزان دو سانتی متر چه تااثیری در عملکرد داره؟

متشکرم

لینک به ارسال

سلام 

دوستان کمک فنر عقب ماندو که روی ماشین صفر می‌بندم چطوره فکر کنم تولید شرکت اعظام باشه؟

قیمت نوش الان چقدره و دست دوم که از صفر باز شده باشه چقدر میارزه؟

چطوری بفهمیم که کمکی که می‌خریم سالمه؟

لینک به ارسال

سلام دوستان.

ماشین من تیپ 5 مدل 92 هست که ارتفاع فابریک چرخها حدود 5 انگشته ( یا 10 سانتی متر از لبه گلگیر تا بالای چرخ ).

میخوام ارتفاعو کم کنم ،ولی نمیخوام جوری باشه که زیاد بیاد پایین که هم بکوبه هم خشک بشه و هم هی گیر کنه . میخوام نرمی و هندلینگش مثله همین فابریک کارخونه باشه و حتی بهتر،  ولی زیباتر از ارتفاع فابریک.

میخوام رینگ تورنادو هم بندازم.

حالا چه مدل فنری میتونم استفاده کنم ؟

تیپ 4 ( دو بنفش زرد ) جواب خواسته منو میده؟ با این ارتفاع فابریک تیپ 4 تاثیری داره یا باید کم ارتفاع تر بندازم تا تفاوتش احساس بشه؟ تفاوتش با فابریک چقدره؟

استفاده من از ماشین جوریه که تقریبا به طور میانگین 2-3 نفر بزرگسال همیشه هستن باهام.

یک سوال دیگه اینکه تفاوت سه آبی با دو بنفش زرد روی تیپ 5 در چه حده؟

باتشکر از همه دوستان:hello:

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

سلام دوستان.

ماشین من تیپ 5 مدل 92 هست که ارتفاع فابریک چرخها حدود 5 انگشته ( یا 10 سانتی متر از لبه گلگیر تا بالای چرخ ).

میخوام ارتفاعو کم کنم ،ولی نمیخوام جوری باشه که زیاد بیاد پایین که هم بکوبه هم خشک بشه و هم هی گیر کنه . میخوام نرمی و هندلینگش مثله همین فابریک کارخونه باشه و حتی بهتر،  ولی زیباتر از ارتفاع فابریک.

میخوام رینگ تورنادو هم بندازم.

حالا چه مدل فنری میتونم استفاده کنم ؟

تیپ 4 ( دو بنفش زرد ) جواب خواسته منو میده؟ با این ارتفاع فابریک تیپ 4 تاثیری داره یا باید کم ارتفاع تر بندازم تا تفاوتش احساس بشه؟ تفاوتش با فابریک چقدره؟

استفاده من از ماشین جوریه که تقریبا به طور میانگین 2-3 نفر بزرگسال همیشه هستن باهام.

یک سوال دیگه اینکه تفاوت سه آبی با دو بنفش زرد روی تیپ 5 در چه حده؟

باتشکر از همه دوستان:hello:

سلام

شما دو بنفش زرد بنداز دقیقا" همون چیزی میشه که میخوای. به کمکت هم دست نزن.

3 آبی واسه تیپ2 هست و خیلی نرمتر از 2 بنفش زرد هست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

تجربه من از ارتفاع زدن 206 اینه که اگر میخوای ارتفاع یه کم از فابریک بیاد پاییتر و در عین حال 4 نفرم که میشینن تو ماشین مشکل کف گیر شدن نداشته باشی فنر 32 امید فنر هست.

اگر فنر 34 و مخصوصا 37 بندازید ممکنه پشیمون شید. فنر رو 110 تومن میخرید اجرت تعویض هم حدود 90 تومنه که درکل 200 تومن میشه.

فقط درصورتی که خودتون میخواید به فابریک نزدیک باشه و به قول معروف ارتفاع اروپایی رو دوست دارید سایز 34 بندازید ولی اگر قصدتون ارتفاع زدن هست 34 بدردتون نمیخوره.

پارسال روی تیپ 6 با رینگ 15 و کمک پوسته کوتاه kds امید فنز 32 انداختم ارتفاع سه انگشته.

رو تیپ 2 با کمک فابریک صادراتی امید فنر 34 انداختم ارتفاع 5 انگشته.(ممکنه رو تیپ 5 یه سانت پایینتر بیاد) البته چون دیروز انداختم ممکنه بعد از یه مدت یه سانت بخوابه که باز با فابریکی زیاد فرقی نداره.

تو سایت زیاد دیدم که فنر سایز 37 که معروف به تیپ 4 هست رو برای کاهش ارتفاع معرفی میکنن ولی تقریبا میشه گفت که با این فنر کاهش ارتفاعی نخواهید داشت.

به هر حال تغییر فنر 34 رو تیپ 2 نسبت به فنر فابریک برای کسی که نمیدونه فنرو عوض کردین به غیر از خودتون محسوس نیست و 37 هم که معلوم الحاله.

اگر استفادتون از ماشین شخصیه از سایز 30 و 28 هم میتونید استفاده کنید در غیر این صورت سایز 32 برای استفاده خانوادگی مناسب ترین گذینه هست.

کمک های عقبم از قبل مقداری کوبش داشت. کسی تجربه از تعویض کمک عقب داره؟

ویرایش شده در توسط masi mc

لینک به ارسال

دوستان جدیدا وقتی با ماشین یکم راه میرم و ماشین گرم میشه . از چرخ های عقب صدای خاصی میاد . مثل صدای جیر جیر یا فنر مانند . بلبرینگ عقب رو هم بازدید کردم . صدای مشخصیه که مثلا تو کوچه های نا هموار خیلی بیشتر میشه . از کمک هاست یا از چیز دیگه . ماشین تیپ 5 مدل 93 هست و با کمک فابریک 100 هزار تا کار کرده . ممنون میشم راهنمایی کنین

ویرایش شده در توسط amirhossin_sbr

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، amirhossin_sbr گفته است :

دوستان جدیدا وقتی با ماشین یکم راه میرم و ماشین گرم میشه . از چرق های عقب صدای خاصی میاد . مثل صدای جیر جیر یا فنر مانند . بلبرینگ عقب رو هم بازدید کردم . صدای مشخصیه که مثلا تو کوچه های نا هموار خیلی بیشتر میشه . از کمک هاست یا از چیز دیگه . ماشین تیپ 5 مدل 93 هست و با کمک فابریک 100 هزار تا کار کرده . ممنون میشم راهنمایی کنین

معمولا این صدا از شرو ع خرابی بلبرینگهای اکسل عقب است که در تقریبا در چنین کیلومتری اینطور خودش رو نشون میده

ولی اگر خودت میخوای باز کنی یکی یکی کمک رو جدا کن ژامبون رو بالا پایین کن اگر لقی وصدا نداشت مشکل جای دیگست

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، amirhossin_sbr گفته است :

دوستان جدیدا وقتی با ماشین یکم راه میرم و ماشین گرم میشه . از چرخ های عقب صدای خاصی میاد . مثل صدای جیر جیر یا فنر مانند . بلبرینگ عقب رو هم بازدید کردم . صدای مشخصیه که مثلا تو کوچه های نا هموار خیلی بیشتر میشه . از کمک هاست یا از چیز دیگه . ماشین تیپ 5 مدل 93 هست و با کمک فابریک 100 هزار تا کار کرده . ممنون میشم راهنمایی کنین

باسلام

با توجه به فرموده شما که عبور ازمحل های نا هموار، باعث ازدیاد صدا می شود، در وسط اتاق زیر خودرو، یک سینی نازک فلزی بین باک و اگروز نصب شده که با شل شدن خار های نگه دارنده این سینی و بر خورد فلز به بدنه در خیابان های نا هوار صدا زیاد و در خیابان های صاف این صدا قطع می شود. این خار ها شبیه خار گرد رو دری درب ها می باشد که با سفت کردن مجدد آن ها یا تعویض صدا قطع می شود. امتحان کنید و سپس گزارش کنید.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

دوستان تعویض فنر فابریک که ۱۰۰ هزار تا رو ماشین کار کرده با فنر نو ، میتونه تو نرمی ماشین تاثیر داشته باشه ؟ من کمک هام سالمه و موندو هست ، ولی به شدت ماشین خشک و کوبش داره . میتونه از فنر ها باشه ؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری