mehran.rastkar

مبـــاحث مــربوط به فــنر و کـمـک فــنر

1,432 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام. ماشین من v10 هستش مدل 87. جدیدا روی دست اندازا که میرم موقع بالا رفتن و پایین اومدن صدای قرچ قرچ میده  به نظرتون مشکل از فنره یا چیز دیگه؟ 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 6 ساعت قبل، a.m.r گفته است :

سلام. ماشین من v10 هستش مدل 87. جدیدا روی دست اندازا که میرم موقع بالا رفتن و پایین اومدن صدای قرچ قرچ میده  به نظرتون مشکل از فنره یا چیز دیگه؟ 

با سلام:

هر صدایی که از زیر می خودرو شنیده می شود، نمی توان گفت از فنر وکمک فنر باشد. یک مورد صدایی که معمولا در هنگام عبور از دست اندازه ها یا سطح ناهموار از زیر خودرو شنیده می شود مربوط به سینی  زیر منبعلوله  اگزوز در پائین باک است که برای جلوگیری از حرارت به باک بنزین تعبیه شده است . این سینی 4 عدد خار پلاستیکی ماننده خار درب ها دارد که با سفت کردن و تعویض مشکل حل می شود.  با دست از زیر خودرو به این صفحه ضربه بزنید اگر صدا داد رفع عیب کنید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/03/08, 12:46:08، cadilac گفته است :

سلام

اون گاز در نرمی تاثیر داره چون شما میل وسط گازی را پایین فشار بدیدوبعد رها کن ومیبینی به ارامی به بالا برمیگرده اما روغنی تا فردا صبح هم شاید برنگرده 

در زیر ماشین روغنی ضربه را میگیره اما سریع به حالت اول برمیگرده اما گازی نه به ارامی برمیگرده که در حالت کوبیدن اتاق به پائین فشارش را کمتر کنه یعنی در دوحالت باز شدن وبسته شدن عملکرد ارام تری نسبت به روغنی داره 

داداش اشتباه میکنی! ما هفته پیش روی 206 دوستم کمک kyb اسپانیایی تست زدیم! این کمک هم روغنی و هم گازیش تو بازار هست. دقیقا همون تیکه ای که از صحبتتون بولد کردم درسته ولی جمله زیرش نه!

اول ما کمک گازی خریدیم گفتیم ماشین نرم میشه! ولی ماشین سفت تر هم شد! جالب قضیه این بود که کارتن کمک گازی ;yb طوری که کمک بصورت جمع شده نیست چون هر کاریش کنی کمک یه حالت بیرون اومدن و جهش داره سر همینم هست که چون سریعتر برمیگرده سواری خشک تره ولی حسنی هم داشت که میگم!

روغنیش بر عکس گازیش کارتنش طوری بود که یه خورده کمک توش جمع شده هست وقتس هم تا ته فشارش بدی جون میکنه تا بیاد بالا خیلی آروم. دوستم از نبود کمک فرانسوی حرصی شده بود رفت این خرید با همون فنر و سواری نرم تر شد!

فروشنده هم از اول به ما گفت روغنی نرم تره ها ولی من از بس شنیده بودم و تو این صفحات دیدم یکی گفته بود گازی نرم تره به دوستم پیشنهاد گاز دادم ....

ولی تفاوت گاز و روغن که ما تست کردیم تو هندلینگ بود کمک گازی ماشین قرصه یعنی میری تو پیچ انگار کمتر میخوابه قشنگ تو دستته ولی روغنی یجورایی کمک اقتصادی و ارزون تر هم بود و مشخص بود پیچ آروم تر میشد در رفت.

در کل تجربه خوبی بود از یه مارک مشابه ولی ما جلو دوستمون خیط شدیم.

در در 1397/03/08, 12:11:36، ..amir گفته است :

سلام و عرض ادب

البته بنده گمان كنم روغني نرم‌تر هستش و گازي-روغني كمي خشك‌تر هستش

اونطور كه بنده از توليد كننده داخلي جويا شدم گفتن تو كمك هاي پوسته كوتاه گازي-روغني كمتر گاز داخلش قرار داره تا نسبت به سايز فابريكي.

خودم هم گازي-روغني نصب كردم اما شايد تغيير بدم به روغني.

اگر اشتباه ميكنم دوستان اصلاح كنن..

داداش درسته و لی بستگی هم داره

الان کمک های گازی بازار همشون double tube هستنن یعنی نیتروژن روغن ولی kyb مثلا من رفتم تو سایتش monotube هم داره که چون گرونه وارد نشده اون دیگه هم تمام نیتروژنه و هم سبک

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام 

کمک فنر اگه مقداری روغن از اطرافش به بیرون نشت کرده باشه، و زمان عبور از مانع در سرعت پایین یا متوسط صدایی مثل باز کردن درب چاپار خونه  های قجار میده، باید تعویض بشه؟میتونه این صدا از سایر قطعات جلو بندی باشه!؟ یا راهی هم هست برای روان یا نوعی تعمیر کردنش؟ 

لازم به ذکر ه، ماشین یک سال خوابیده بوده، و دایم یا حد اقل دوسه هفته یک بار از طرفین به خاطر تعمیرات زیر سینی و رام جک و دایاق زده میشده، تمام پیچ ها تورک خوردن، با ابزار. 

ولی خشکی سگ دست یا رام و.... هم کاملا به خاطر شستن قطعات با گازوئیل مشهود ه،

ممنون میشم اگر قطعاتی در جلو ی خودرو هست و قالبا باعث چنین صدایی میشن،  راهنمایی کنید، البته صدای چرخوندن فرمون هم در ایستایی و سر پیچها ی کم سرعت مازاد بر این صدا که از چرخ و کمک فنر سمت شاگرد میاد، شنیده میشه! 

آیا احتمال این  هست که صدا ها بر اثر روغن کاری یا کارکرد بیشتر کمتر بشه؟  دسته موتور ها تعویض شده،  جعبه فرمون تعمیر اساسی شده، بلبرینگ و پلوس ها هردوتا چرخ تعویض شده، 

ممنونم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 23 دقیقه قبل، Ilike206 گفته است :

داداش اشتباه میکنی! ما هفته پیش روی 206 دوستم کمک kyb اسپانیایی تست زدیم! این کمک هم روغنی و هم گازیش تو بازار هست. دقیقا همون تیکه ای که از صحبتتون بولد کردم درسته ولی جمله زیرش نه!

اول ما کمک گازی خریدیم گفتیم ماشین نرم میشه! ولی ماشین سفت تر هم شد! جالب قضیه این بود که کارتن کمک گازی ;yb طوری که کمک بصورت جمع شده نیست چون هر کاریش کنی کمک یه حالت بیرون اومدن و جهش داره سر همینم هست که چون سریعتر برمیگرده سواری خشک تره ولی حسنی هم داشت که میگم!

روغنیش بر عکس گازیش کارتنش طوری بود که یه خورده کمک توش جمع شده هست وقتس هم تا ته فشارش بدی جون میکنه تا بیاد بالا خیلی آروم. دوستم از نبود کمک فرانسوی حرصی شده بود رفت این خرید با همون فنر و سواری نرم تر شد!

سلام

ما که اشتباه نمی کنیم ما هم تجربه داشتیم گفتیم شاید جنس کمک های گازی قدیمی که خریده بودیم فرق داشت یا اونی که شما خریدید تفاوت داشته

روغنی کلا روغن داخلش هست اما گازی هم روغن یه مقدار داره وهم گاز داخلش داره چیزی که بازش کردم ودیدم میگم گازی با دست اروم پائین میره واروم به بالا برمیگرده 

الان اکثر ماشینهای مدرن گازی هست وچیزی که دیدیم خودرو در تعادل بهتر ونرم تر عمل میکنه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، cadilac گفته است :

سلام

ما که اشتباه نمی کنیم ما هم تجربه داشتیم گفتیم شاید جنس کمک های گازی قدیمی که خریده بودیم فرق داشت یا اونی که شما خریدید تفاوت داشته

روغنی کلا روغن داخلش هست اما گازی هم روغن یه مقدار داره وهم گاز داخلش داره چیزی که بازش کردم ودیدم میگم گازی با دست اروم پائین میره واروم به بالا برمیگرده 

الان اکثر ماشینهای مدرن گازی هست وچیزی که دیدیم خودرو در تعادل بهتر ونرم تر عمل میکنه 

من فکر میکنم شما هر دو از یک مارک تست نکرده بودی. ما که از یه مارک توفیق اجباری شد تست کردیم کمک گازی سواری خشک تر ولی هنلینگ بالاتر و قیمت بالاتر، کمک روغنی نرم تر ولی قیمت و هندلینگ کمتر

جالبیش اینه من عموم کمری 2012 داره با وسواس خودش کمک ها خواست عوض کنه تو بسته بندی تویوتا که گرفتیم و تایلندی هم بود کمک ها روغنی بودند.

ویرایش شده در توسط Ilike206
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان 

من 207 اتومات مدل 90 خریدم . وقتی ماشین رو تکان می دم خیلی شدید تکون می خوره و سریع هم به حالت اول برنمی گرده . منظورم اینکه که حتی با یک دست که ماشین رو از بیرون تکون می دم و یا داخل ماشین داشبورد را با فشار تمیز می کنم ماشین تکون می خوره . می خواستم ببینم علتش چی هست . 

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

هر صدایی که از زیر می خودرو شنیده می شود، نمی توان گفت از فنر وکمک فنر باشد. یک مورد صدایی که معمولا در هنگام عبور از دست اندازه ها یا سطح ناهموار از زیر خودرو شنیده می شود مربوط به سینی  زیر منبعلوله  اگزوز در پائین باک است که برای جلوگیری از حرارت به باک بنزین تعبیه شده است . این سینی 4 عدد خار پلاستیکی ماننده خار درب ها دارد که با سفت کردن و تعویض مشکل حل می شود.  با دست از زیر خودرو به این صفحه ضربه بزنید اگر صدا داد رفع عیب کنید.

ممنون دوست عزیز. اما امروز که با دستم گلگیر جلو سمت شاگرد رو  بالا پایین کردم همون صدا رو میداد. چرخشو باز کردم  و زیر طبق جک زدم  هم موقع بالا رفتن و هم موقع پایین اومدن همون صدا بود(البته همزمان یه جک دیگه واسه بازکردن چرخ زده بودم) . پس فقط میمونه سیبک طبق و مجموعه کمک فنر. حالا به نظر شما چطور بدون باز کردن میتونم تشخیص بدم مشکل از کدومه؟ 

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، Ilike206 گفته است :

من فکر میکنم شما هر دو از یک مارک تست نکرده بودی. ما که از یه مارک توفیق اجباری شد تست کردیم کمک گازی سواری خشک تر ولی هنلینگ بالاتر و قیمت بالاتر، کمک روغنی نرم تر ولی قیمت و هندلینگ کمتر

جالبیش اینه من عموم کمری 2012 داره با وسواس خودش کمک ها خواست عوض کنه تو بسته بندی تویوتا که گرفتیم و تایلندی هم بود کمک ها روغنی بودند.

پس در مجموع واسه رانندگی عادی اون نوع روغنی بهتره و راحتی بیشتری فراهم میکنه و گازی واسه رانندگی تهاجی و اسپرت خوبه؟

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، a.m.r گفته است :

ممنون دوست عزیز. اما امروز که با دستم گلگیر جلو سمت شاگرد رو  بالا پایین کردم همون صدا رو میداد. چرخشو باز کردم  و زیر طبق جک زدم  هم موقع بالا رفتن و هم موقع پایین اومدن همون صدا بود(البته همزمان یه جک دیگه واسه بازکردن چرخ زده بودم) . پس فقط میمونه سیبک طبق و مجموعه کمک فنر. حالا به نظر شما چطور بدون باز کردن میتونم تشخیص بدم مشکل از کدومه؟ 

باسلام:

معمولا خرابی صد درصدسیبک ها با باز شدن آن مشخص می شود. سیبک باز شده به راحتی حول تمام محور وسط بازی کند، اگر این گونه بود، سیبک کارایی خود را از دست داده است. اما اگر سیبک حول محور وسطبه سختی حرکت کرد، و لاستیک های آن سالم بود، سیبک سالم است. 

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری