mehran.rastkar

مبـــاحث مــربوط به فــنر و کـمـک فــنر پژو 206

1,897 ارسال در این موضوع قرار دارد

در هم اکنون، Yas 444 گفته است :

من دو سه هفته ای میشه که همین فنرای دو قرمز زرد فابریک رو با سه آبی عوض کردم...

با اینکه سه آبی مناسب موتور tu5 نیست و استانداردش دو بنفش زردِ، ولی خیلیییییی بهتر از دو قرمز زرد فابریک شد. هدفم کم شدن ارتفاع تا سه انگشت بود. برای همین قبل نصب خودمو برای کوبش و سر و صدا روی دست اندازا آماده کرده بودم اما سوار ماشین که شدم هر چی سر و صدا و کوبش بود تموم شد. تازه دارم لذت رانندگی رو با ۲۰۶ درکش می کنم. هندلینگ عالی و نرمی خیلی خیلی بهتر از فابریک...

بنظرم هر کی که کمکای ماشینش فرانسویه یه لحظه هم برای انداختن فنرای اورجینال شک نکنه... حتی با همین گرونی..

سلام

تشکر از به اشتراک گذاشتن تجربتون

بله کاملا درسته کمکهای معرفی شده اصلی کیفیت سواری متفاوتی دارند.

اگه ممکنه بفرمایید سر پیچ ها چه تفاوتی داره؟ ماشین دستتون هست یا کمی بازی داره؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 24 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام دوست عزیز

گازی های وارداتی برند اصلی پژو سیتروئن و تو نایلون های آرم دار هستند که فعلا بهترینه:

oixm_mahdi5789_160612-890833_33_1.jpg

اقای امانی فکر کنم موجود داشته باشه.

اگه نبود و یا مقرون به صرفه نبود kyb شرکتی کما بیش گیر میاد. 

خیلی ممنونم

اگه اصل باشن با تورم حال جفتی 1.5 هم باشه ارزش دارن. روی کمک آرم پژو یا سیتروئن یا چیز دیگه ایی حک شده؟ چجوری تشخیص بدم اصل هستن؟ احتمال زیاد تولیدشون قدیمیه.عمر قطعات پلاستیکیش کم نشده؟

kyb گازی روغنی ساخت تایلند برای نیسان رونیز جفتی حدودا 800 تا 1200 الان.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، imsi گفته است :

خیلی ممنونم

اگه اصل باشن با تورم حال جفتی 1.5 هم باشه ارزش دارن. روی کمک آرم پژو یا سیتروئن یا چیز دیگه ایی حک شده؟ چجوری تشخیص بدم اصل هستن؟ احتمال زیاد تولیدشون قدیمیه.عمر قطعات پلاستیکیش کم نشده؟

kyb گازی روغنی ساخت تایلند برای نیسان رونیز جفتی حدودا 800 تا 1200 الان.

قربان شما

تا یکی دوسال پیش حدود 250 بود ولی الان اخرین بار که تو سایت یکی از دوستان دیدم حدود 1.200 زده بود و به عنوان کمک پوسته کوتاه صادراتی میفروشند ولی پوسته کوتاه واقعی نیست. اکثرا هم گازی هستند.

برای اصل بودنش فقط باید از ادم مطمئن بگیرید مثل آقا زائر یا امانی یا امینی چون خودشون وارد کردند و از جای مطمئن میگیرن. 

قطعه به خصوص پلاستیکی نداره و بیشتر فولادی و فلزی هست فقط در نگهداریش بهتره عمودی نگهداری شده باشه. اونهایی که وجود داره به نسبت قدیمی هست ولی بارهای جدید هم حدود  4 سال پیش وارد شده.

در مورد kyb من برای انواع پژو را که دیدم یا اسپانیا بوده یا ژاپن. حالا قطعا در کشورهای دیگه هم تولید داره و  همونطور که فرمودیدشاید برای رونیز ساخت تایلند باشه.

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 59 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

قربان شما

تا یکی دوسال پیش حدود 250 بود ولی الان اخرین بار که تو سایت یکی از دوستان دیدم حدود 1.200 زده بود و به عنوان کمک پوسته کوتاه صادراتی میفروشند ولی پوسته کوتاه واقعی نیست. اکثرا هم گازی هستند.

برای اصل بودنش فقط باید از ادم مطمئن بگیرید مثل آقا زائر یا امانی یا امینی چون خودشون وارد کردند و از جای مطمئن میگیرن. 

قطعه به خصوص پلاستیکی نداره و بیشتر فولادی و فلزی هست فقط در نگهداریش بهتره عمودی نگهداری شده باشه. اونهایی که وجود داره به نسبت قدیمی هست ولی بارهای جدید هم حدود  4 سال پیش وارد شده.

در مورد kyb من برای انواع پژو را که دیدم یا اسپانیا بوده یا ژاپن. حالا قطعا در کشورهای دیگه هم تولید داره و  همونطور که فرمودیدشاید برای رونیز ساخت تایلند باشه.

متشکرم

جناب زائر که عضو فروم هستن ولی نمیدونم فروشگاهشون کجاست؟

آقای امانی عضو کانالشون هستم.

آقای امینیو نمیشناسم کجان؟

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، imsi گفته است :

متشکرم

جناب زائر که عضو فروم هستن ولی نمیدونم فروشگاهشون کجاست؟

آقای امانی عضو کانالشون هستم.

آقای امینیو نمیشناسم کجان؟

خصوصی براتون فرستادم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام

تشکر از به اشتراک گذاشتن تجربتون

بله کاملا درسته کمکهای معرفی شده اصلی کیفیت سواری متفاوتی دارند.

اگه ممکنه بفرمایید سر پیچ ها چه تفاوتی داره؟ ماشین دستتون هست یا کمی بازی داره؟

کمک های رو ماشین که خداروشکر فابریک فرانسوی بودن ( پوسته کوتاه صادراتی )

اما در مورد سه آبی اینکه، همونطوری که دوستان قبلا هم اشاره کرده بودن این فنر یکم نرمه و تکونای خیلییی ریزی داره وقتی دقت میکنی متوجه میشی. اما سر پیچا واقعا قرص و محکمه. پیچی که قبلا باید سرعت کم میکردم و با ۸۰ ۹۰ ردش می کردم، الان با اعتماد به نفس زیاددد :D با ۱۳۰ ردش میکنم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/09/04, 01:48:26، shahabt19 گفته است :

سلام دوستان

یه سری سوال درمورد ماشین هس که نیاز به راهنماییتون دارم. ماشینم 206 تیپ2 مدل83

اول اینکه روغن ماشین رو اخرین بار ک رفتم تعویض کنم وقتی داشت با ساکشن روغن رو خالی میکرد بیش از 4 لیتر روغن خالی شد که جای تعجب داشت. علتش چی میتونه باشه؟ دفعه قبلش روغن کامل تخلیه نشده بوده با ساکشن؟ یا احتمال داره اب یا بنزین وارد موتور شده باشه و حجم روغن رو زیاد کرده باشه؟ ضمنا ماشینم هیچ دودی نمیده نه آبی نه سفید. هربار ک روغن عوض میکردم بدون فیلتر روغن 3.25لیتر میریخت اینبار گفتم 3لیتر بریزه ولی هنوزم گیج پشت کیلومتر به صورت ماکزمیم چشمک‌زن کار میکنه ک اخطار روغن بیش از حد.

دومین مساله اینه که تازگیا چندروزی هست وقتی صبح ماشین رو روشن میکنم تا میام راه بیوفتم در همون اول حرکت یه صدای خرخر کردن از زیر پا سمت چرخ سمت راننده به گوش میرسه که خیلی عجیبه و نمیدونم برای چیه، فقط هم در حد یکی دو ثانیه صدا میده و صبح تا شب هم ک با ماشین راه میرم دیگه صدا نمیده تا صبح روز بعد ک ماشین سرد و میخام راه بیوفتم صدا میده. به نظرتون چی میتونه باشه؟

سومین مساله اینه ک ماشینم کلا توی دست انداز و خیابونای ناهموار خیلیی صدا میده، نمیدونم کلا 206 ماشین خشکی هس یا واسه من اینجوریه؟ البته بگم که هم جلوبندی به تازگی نو کردم هم بوش اکسل و بلبرینگ اکسل.. قبلا شدیدا عقبش میکوبید ک با تعویض بوش و بلبرینگ اکسل صداش تا حد زیادی کم شد ولی بازم به نظرم ماشینم خیلی سروصدا داره توی خیابونای ناهموار. کمک فنرها هم هیچ علائمی از خرابی نداره. فقط لاستیکام بارز هستن ک حدود 30درصد داره، نمیدونم بخاطر لاستیک یا چیز دیگس، یا کلا همه 206ها همینطورین؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

درمورد خشک بودن که 206 هاچبک کلا خشک تر از SD هست.
ولی تایرهای ایرانی، کلا خیلی مزخرفن(دلم بدجوری ازشون خونِ).  پیشنهاد میکنم، فالکن یا هنکوک اندونزی بندازی که خیلی نرم هستن و سروصدای جاده رو نمیارن توی اتاق.

درمورد صدای خرخر، باید بپرسم که اگه موقع گرفتن، کلاچ این خرخر رو داری، صرفا بخاطر بلبرینگ کلاچ هست. در حین حرکت صداشو ممکنه نشنوی چون صدای موزیک بالاست:grin: یا وقتی ماشین گرم میشه، خیلی صداش بگوش نمیرسه.
اگه ماشین رو وقتی توی دنده یک یا عقب میذاری این صدا رو میشنوی، میتونه اگه خوردگی در برنجی دنده باشه. که باید گیربکس بازبشه و دنده ها تعویض بشن.

در کل، ماشین رو روشن کن(حالت خلاص) در یه جای کاملا ساکت، بشین توی ماشین و فقط پدال کلاچ رو تا ته بگیر. اگه  همون صدای قرقر رو شنیدی، از بلبرینگ کلاچ هست.
برای اینکه ببینی برنجی، سالمه یا خورده شده، تا ته کلاچ رو نگه دار و بعد آروم دنده بده، اگه صدای قرقر رو شنیدی، مربوط به برنجی دنده هست. که بهتره زودتر گیربگس رو برای تعمیر باز کنی چون اگه این سایش ادامه پیدا کنه، هزینه اش میتونه کمرشکن باشه.

درمورد روغن هیچ نظری ندارم

ویرایش شده در توسط ehsanaliabadian
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری