far-gh

نصب چراغ زیر در های جلو

115 ارسال در این موضوع قرار دارد

با تشکر از شما دوست خوبم

خیلی لطف کردید

فقط یه سوال: شما برق مستقیم به این چراغا وصل کردید؟ منظورم اینه که تحت هر شرایطی روشن میمونن و هیچ ارتباطی با bsi ندارن؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خواهش ميكنم

بله برق مستقيم به چراغها وصل كردم و در صورت خاموش بودن ماشين هم به محض بازشدن هر در چراغ همون در روشن مي شه.

لینک به ارسال

بسیار جالب و تمیز انجام دادید

میشه بگید از چه چراغهایی برای کنار درها استفاده کردید؟

اگر امکانش هست قیمت هم ذکر کنید

ممنون

لینک به ارسال

خواهش مي كنم. چراغ داشبورد/صندوق عقب 206 براي اين كار بهترين گزينه است. چراغها هر عدد 2500 تومان، سوئيچ چراغ سقفي 405 هر عدد 2000 تومان، سيم بلندگو حدودا 10 متر كه در مجموع حدود 15000 تومان مي شه. براي سوكت چراغها و سوكت متصل به سوئيچ چراغ سقفي هم از سوكت پاور كامپيوتر استفاده كنيد به طوريكه سوكت پاور رو با كاتر به تعدادي سوكت 2 پايه تقسيم كرده و از اونها براي چراغها استفاده كنيد كه كاملا فيت مي شه و هر وقت لازم باشه كه چراغ رو خارج كنيد فقط كافيه كه سوكت اون رو در بياريد.

لینک به ارسال
با سلام خدمت دوستان

من نصب چراغ كنار در رو بر روي هر چهار در ماشين انجام دادم و هر كدام به صورت مجزا روشن و خاموش مي شن و ارتباطي با چراغ سقف و يا درهاي ديگه ماشين ندارند. من ابتدا با استفاده از سيم بلندگو براي هر چهار در از زير BSI برق مثبت رو گرفتم (براي هر در يك سيم مجزا) و از زير موكت ماشين و در مسير سيم كشي فابريك برق رو به داخل در رسوندم. سپس براي درهاي عقب از سوكت قفل درون درها سيم مورد نظر رو كه اتصال بدنه رو بواسطه باز شدن در انجام مي ده به روش آزمون و خطا پيدا كردم و با نصب چراغ داشبورد 206 بر روي رودريها (برشها بايد خيلي با دقت انجام شود) چراغ كنار درهاي عقب نصب و راه اندازي شد و براي درهاي جلو از ميكرو سوئيچ چراغ سقفي 405 كه دقيقا فابريك سوراخ موجود بر روي بدنه ماشين هست استفاده كردم (براي هر در جلو يك ميرو سوئيچ مجزا) و چراغ كنار درهاي جلو نيز به اين طريق راه اندازي شد. ضمنا پيشنهاد مي كنم كه حتما سر راه برق مثبت خروجي از زير BSI به سمت درها از فيوز استفاده كنيد.

با روشي كه ذكر كردم هر 4 در ماشين بدون فشار اضافي به سيم كشي فابريك يا چراغ سقفي به چراغ كنار يا زير در (بر اساس سليقه افراد) مجهز مي شن.

دوست من خیلی جالب شده مبارکت باشه

منم چراغ برای دربهای جلو گذاشتم اما زیر رو دری قرار دادم زمین هم روشن میکنه.

میخوام برای دربهای عقب هم بزارم اما کلید قطع و وصلشو شما کجا قرار دادی من مشکلم با محل قرار گیری کلید دربهای عقب است اگر براتون ممکنه یه عکس از محل قرارگیری کلید درهای عقب بگذارید.

متشکرم

شاد باشی

لینک به ارسال
خواهش ميكنم

بله برق مستقيم به چراغها وصل كردم و در صورت خاموش بودن ماشين هم به محض بازشدن هر در چراغ همون در روشن مي شه.

اگر امکان داره با عکس نشون بدید . یا طریقه نصبشو PDF کنید تا همه بتونند استفاده کنند .

لینک به ارسال
با سلام خدمت دوستان

من نصب چراغ كنار در رو بر روي هر چهار در ماشين انجام دادم و هر كدام به صورت مجزا روشن و خاموش مي شن و ارتباطي با چراغ سقف و يا درهاي ديگه ماشين ندارند. من ابتدا با استفاده از سيم بلندگو براي هر چهار در از زير BSI برق مثبت رو گرفتم (براي هر در يك سيم مجزا) و از زير موكت ماشين و در مسير سيم كشي فابريك برق رو به داخل در رسوندم. سپس براي درهاي عقب از سوكت قفل درون درها سيم مورد نظر رو كه اتصال بدنه رو بواسطه باز شدن در انجام مي ده به روش آزمون و خطا پيدا كردم و با نصب چراغ داشبورد 206 بر روي رودريها (برشها بايد خيلي با دقت انجام شود) چراغ كنار درهاي عقب نصب و راه اندازي شد و براي درهاي جلو از ميكرو سوئيچ چراغ سقفي 405 كه دقيقا فابريك سوراخ موجود بر روي بدنه ماشين هست استفاده كردم (براي هر در جلو يك ميرو سوئيچ مجزا) و چراغ كنار درهاي جلو نيز به اين طريق راه اندازي شد. ضمنا پيشنهاد مي كنم كه حتما سر راه برق مثبت خروجي از زير BSI به سمت درها از فيوز استفاده كنيد.

با روشي كه ذكر كردم هر 4 در ماشين بدون فشار اضافي به سيم كشي فابريك يا چراغ سقفي به چراغ كنار يا زير در (بر اساس سليقه افراد) مجهز مي شن.

میخوام برای دربهای عقب هم بزارم اما کلید قطع و وصلشو شما کجا قرار دادی من مشکلم با محل قرار گیری کلید دربهای عقب است اگر براتون ممکنه یه عکس از محل قرارگیری کلید درهای عقب بگذارید.

متشکرم

شاد باشی

با سلام خدمت شما دوست عزيز

ممنونم ان شا الله شما هم نصب كنيد و لذت ببريد

اول اينكه جايي كه من نصب كردم اگر از لامپ معمولي و به رنگ سفيد استفاده كنيد جلوي پا رو هم در هنگام پياده شدن روشن مي كنه و دو منظوره هست ولي من لامپها رو رنگ قرمز زدم و به شكلي كه در عكس مشاهده فرموديد روشن ميشه. دومين مطلب اينكه همونطور كه قبلا توضيح دادم درهاي عقب نياز به استفاده از ميكرو سوئيچ ندارند و از پنج سيمي كه به سوكت فابريك قفل در متصل شده يك سيم كار اتصال بدنه رو در هنگام باز شدن در (در هر شرايطي چه ماشين روشن باشه چه خاموش) انجام مي ده و همون سيم، سيم مدنظر ماست و براي درهاي عقب نياز به هيچ سوراخكاري و قرار دادن سوئيچ قطع و وصل نيست و كوچكترين تغييري در شكل فعلي درها بوجود نمياد.

لینک به ارسال
خواهش ميكنم

اگر امکان داره با عکس نشون بدید . یا طریقه نصبشو PDF کنید تا همه بتونند استفاده کنند .

دوست عزيز اين كار رو من حدود يك سال پيش انجام دادم و كار نسبتا زمانبري هست و حقيقتش امكان و وقت دوباره باز كردن صندلي ها براي نشون دادن مسير سيم كشي و يا رودريها براي محل برش رو ندارم اما با كمال ميل مي تونم هر سوالي كه در اين زمينه براتون پيش اومد پاسخگو باشم.

با تشكر

لینک به ارسال
با سلام خدمت دوستان

متشکرم

شاد باشی

با سلام خدمت شما دوست عزيز

ممنونم ان شا الله شما هم نصب كنيد و لذت ببريد

اول اينكه جايي كه من نصب كردم اگر از لامپ معمولي و به رنگ سفيد استفاده كنيد جلوي پا رو هم در هنگام پياده شدن روشن مي كنه و دو منظوره هست ولي من لامپها رو رنگ قرمز زدم و به شكلي كه در عكس مشاهده فرموديد روشن ميشه. دومين مطلب اينكه همونطور كه قبلا توضيح دادم درهاي عقب نياز به استفاده از ميكرو سوئيچ ندارند و از پنج سيمي كه به سوكت فابريك قفل در متصل شده يك سيم كار اتصال بدنه رو در هنگام باز شدن در (در هر شرايطي چه ماشين روشن باشه چه خاموش) انجام مي ده و همون سيم، سيم مدنظر ماست و براي درهاي عقب نياز به هيچ سوراخكاري و قرار دادن سوئيچ قطع و وصل نيست و كوچكترين تغييري در شكل فعلي درها بوجود نمياد.

دوست عزیز میشه دقیقا بفرمائید کدوم سیم (رنگ) برای دربهای عقب استفاده نمودید؟

احتمالا اگر بدنه باشد همان سیم سبز و زرد رنگ است درسته؟

لینک به ارسال

دوست عزيز اولين سيم در سوكت قفل در عقب اتصال بدنه است و اگر اشتباه نكنم سيم دوم يا سيم سوم(وسطي) سيمي هست كه به محض باز شدن قفل در برق منفي (بدنه) رو به BSI وصل مي كنه و باز بودن همون در رو به BSI اطلاع مي ده دقيقا همانند كاري كه قفل سوكت دار صندوق عقب انجام مي ده كه برق منفي رو به پايه مربوط به خودش در BSI منتقل مي كنه و باز بودن صندوق عقب توسط BSI تشخيص داده مي شه. اينجا هم همون سيمي كه اطلاعات باز و بسته بودن در عقب رو به BSI منتقل مي كنه سيم مورد نياز ماست كه با يك خراش روي سيم و گرفتن انشعاب براي چراغ در استفاده مي كنيم. اگر فرصت كردم يكي از رو دريهاي عقب رو باز مي كنم و با عكس سيم مورد نظر رو نشون خواهم داد.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری