mahdi bayat

انواع سپر برای 206

78 ارسال در این موضوع قرار دارد

باسلام.

این تاپیک رو ایجاد کردم برای این که کسایی که مثل خودم اطلاعات کامل درمورد انواع سپر هارو ندارند بتوانند استفاده کنند.

لطفا دوستان اگه اطلاعی دارن بفرمایید استفاده میکنیم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای جلو

1-سپر کوتاه یا سپر معمولی و...: این سپر در سری اول 206 های تولیدی در سطح جهان و در اکثر 206 های تولیدی در ایران (بجز سری اول SD های تولیدی و نمونه های صادراتی ) نصب شده

xx948g52wlqzueq4wlbe_t.jpgLINK_TEXT><e>

xkdb4px1e0lcn6q7d6y3_t.jpgLINK_TEXT><e>

2- سپر اسپرت، SD -Gti و...: این سپر در اکثر 206 های تولیدی در خارج از کشور و سری اول SD های تولیدی در ایران و نمونه های صادراتی نصب شده

xde9r9i461w4p0iuulsen_t.jpgLINK_TEXT><e>

xwj4zoyse1jwc1wfbajj_t.jpgLINK_TEXT><e>

3- سپر GT : این سپر در اصل روی یک نمونه تولید محدود از 206 (که به GT معروف شد)نصب شده ولی برای سایر 206 ها هم قابل خریداری و نصب هست .

x90bokktoisbc8dan2ocj_t.jpgLINK_TEXT><e>

xq9fhfe7o26zdj2nan5se_t.jpgLINK_TEXT><e>

برای عقب

1-سپر پوسته کوتاه : این سپر مثل سپر جلو روی نمونه های اولیه 206 در خارج از کشور و در ایران نصب شده

x6i6pj1rrzrjqli791d03_t.jpgLINK_TEXT><e>

2-سپر پوسته بلند،اسپرت : این سپر در اکثر نمونه های تولیدی 206 در خارج از کشور و در ایران (احتمالا" از اواخر سال 84 به بعد ) نصب شده

xws2ybhk6yv672lxw0ceo_t.jpgLINK_TEXT><e>

3- سپر عقب RC : این سپر بنوعی زیر مجموعه نوع دوم محسوب میشه و تنها تفاوت آن پهن تر بودن قسمت خروجی اگزوز و فلاپی هست که به این قسمت اضافه شده

xjlsssg7l8qkti19mm8mm_t.jpgLINK_TEXT><e>

4-سپر عقب GT : این سپر هم مکمل سپر جلوی GT هست

x9tgfiks0admzinetedq_t.jpgLINK_TEXT><e>

4-بدلیل تغییر فرم بدنه در مدلهای کابریولت (CC)، سدان (SD ) و استیشن واگن (SW ) تغییراتی در ابعاد و جزئیات سپر وجود داره که خیلی چشمگیر نیست

xt0dzwtxvvlmews810qrh_t.jpgLINK_TEXT><e>

xwqn33tc0w1z3bzzzvysl_t.jpgLINK_TEXT><e>

x46mwclwsmsm6600vwvz_t.jpgLINK_TEXT><e>

نکته : 1) سپر جلوی SD (یا Gti و...) چه در سرویس باکس چه در کاتالوگ های قطعات ایساکو با نام "سپر اسپرت " شناخته میشود . این موضوع در مورد سپر عقب بلند ( نصب شده در مدلهای سال 85 به بعد) هم صادق هست در واقع این تغییر در سپر های جلو و عقب بخاطر فیس لیفت 206 در سال 2003 میلادی بوده که در ایران بصورت ناقص اجرا شده

2)اگر در نامگذاری سپر ها اشکال یا اشتباهی مشاهده میکنید بدلیل اختلاف نظریست که در مورد نامگذاری سپر های مختلف وجود دارد

لینک به ارسال

یه مدل سپر جلو هم هست که اصلا جای چراغ مه شکن نداره و سادس.

در مورد اینکه از چه سالی توری خط دار جاشو به توری زنبوری داده (چه برای سپر معمولی و چه مدل اسپرت) اطلاعاتی در دسترس نیست؟ آیا این تغییرات با تغییر شکل فلپ بالای پلاک عقب همزمان بوده؟

لینک به ارسال

یه مدل سپر جلو هم هست که اصلا جای چراغ مه شکن نداره و سادس.

در مورد اینکه از چه سالی توری خط دار جاشو به توری زنبوری داده (چه برای سپر معمولی و چه مدل اسپرت) اطلاعاتی در دسترس نیست؟ آیا این تغییرات با تغییر شکل فلپ بالای پلاک عقب همزمان بوده؟

بله مرتضی جان (درست گفتم ؟ )

4-نمونه کوتاه یا معمولی فاقد مه شکن: این سپر احتمالا" در نمونه های پایه یا low option نصب شده

xsov14nztcstzuxf5mhhj_t.jpgLINK_TEXT><e>

در مورد بخش اول سوال دوم راستش خودم به مورد مستند و خاصی بر نخوردم ولی بنظرم این مورد هم میتونه مربوط به تفاوت های ظاهری مدلهای قبل از سال 2003 باشه،چیزی که مسلمه طبق اشاره ی جزئی که ویکی پدیا داشته (در توضیحات یک تصویر) 206 در سال 2003 شاهد تغییرات ظاهری بوده که میتونیم عمومی تر شدن استفاد از سپر ها جلو و عقب اسپرت (بلند )،پک لوک،تغییر جزئی در فرم گلگیر جلو،راهنما ها،چراغ های عقب ،چراغ عقب و فلاپ بالای پلاک عقب رو جزو همین تغییرات یا فیس لیفت بدونیم.البته بدلیل تنوع تیپ ها و مدلهای عرضه شده در کشورهای مختلف و عدم دسترسی به منابع معتبر شاید نشه نظر قطعی و دقیقی داد ولی شخصا" معتقدم یسری تغییرات از زمان مشخصی روی 206 اعمال شده و مثلا" محدود به RC یا تیپ خاصی از 206 نمیشه

لینک به ارسال

بچه ها خیلی ممنونم که به این زیبایی جواب دادین فک کنم مشکلی که من داشتم حل شد ولی مبحث سپر وانواع اون میتونه بسیار گسترده تر باشه لطفا اگر اطلاعات دیگری هم دارین بفرماید.

البته یک سوال دیگه هم داشتم و اون اینه که این سپرها تنها تفاوتشون توی قیافه و شکل ظاهری شون هست یا این که توی چیزای دیگه مثل استحکام، قابل ارتقا بودن ، تاثیر روی بحث آیرودینامیکی و... هم میتوانند تفاوت داشته باشند؟

::::::: تشکر فراوان:::::::

104.gif104.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/104.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

سپر GTI یا همون سپری که روی بعضی از SD ها هست (در این تاپیک نوع ذوم بود) رو چجوری و از کجا میشه تهیه کرد!؟ و منی که مثلا مشکی متالیک ماشینم، آیا میتونم سپر فابریک این رنگی پیدا کنم براش یا حتما از هرجا که تهیه میکنم باید بدم رنگ کنن!!؟؟ لطفا و حتما راهنمایی کنین که از کجا میتونم گیر بیارم. ممنون.

لینک به ارسال

سپر GTI یا همون سپری که روی بعضی از SD ها هست (در این تاپیک نوع ذوم بود) رو چجوری و از کجا میشه تهیه کرد!؟ و منی که مثلا مشکی متالیک ماشینم، آیا میتونم سپر فابریک این رنگی پیدا کنم براش یا حتما از هرجا که تهیه میکنم باید بدم رنگ کنن!!؟؟ لطفا و حتما راهنمایی کنین که از کجا میتونم گیر بیارم. ممنون.

salam.gifsalam.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/salam.gif' alt='URL>'>دوست عزیز.فروشنده های تو سایت دارن.رنگ رو نمیدونم.تو پیغام خصوصی خدمتتون میگم که کی به قیمت خوب داره.

لینک به ارسال

سلام

علی جان شما از اندازه ی دهنه ی اگزوز سپر عقب RC خبر داری ؟

گشتیم دنبالش یافت نشد مجبوریم خودمون دست به کار بشیم

لینک به ارسال

سلام

علی جان شما از اندازه ی دهنه ی اگزوز سپر عقب RC خبر داری ؟

گشتیم دنبالش یافت نشد مجبوریم خودمون دست به کار بشیم

سلام

[HIGHLIGHT=#NaNffff]منم دنبالشم نيست .اگر كسي داره يا ميدونه از كجا ميشه تهيه كرد لطفا به من بگهKomak.gifKomak.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/Komak.gif' alt='URL>'>[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#NaNffff]

[/HIGHLIGHT]

البته فابريك .نه كاردستي wink.gifwink.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/wink.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

سلام

منم تو کار تحقیق در مورد سپر عقب rc هستم

بهترین و راحتترین کار که مت تو همین امروز فردا انجام میدم اینه که اول اندازه اگزوز دوبل rc رو گیر بیارم

از دوستان مشهدیمون کسی رو سراغ دارم که اگزوز رو دارن و تو فکرمه که امروز فردا بتونم با ایشون تماس بگیرم و برم سایز خروجی دوبلشو بگیرم

فکر میکنم بعد از این حرکت اندازه برش سپر در میاد

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری