legend

تاثیرات و خطرات تعویض فولی سر میل لنگ

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

59 ارسال در این موضوع قرار دارد

پس اینجوری که معلومه هیچ مشکلی و خطری نداره ؟ درسته ؟؟؟

راستی زمان تقریبی نصبش چقدر شد ؟؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

باسلام

ممنون از اينكه همه نظراتشون رو ميگن و تجربياتشون رو درميان ميذارن

اين كار ، مطمئنا بيشترين تاثيرش رو روي شفت كمپرسور كولر ميذاره (به دليل نبود همون لاستيك كه همه ما ميدونيم كارش و اثرش چيه)

و همينطور بازده كولر (اينقدر طراحي و ساخت كولر و... over design نيست كه بگيم اصلا راندمان كولر مخصوصا توي شهر و دورهاي پايين موتور هيچ افتي نداره)

از اينكه بگذريم كه فرانسه ميتونست از اول سايز رو همينقدر بگيره اما نگرفت ، اما قطعا اگر لازم به دمپر يا همون لاستيك ضربه گير نبود ، چرا از اول گذاشتن؟

پيشنهادم به دوستاني كه نصب ميكنن اينه كه كولر رو حتما توي دور پايين موتور روشن كنن

درضمن ، اينكار توي رفع كپ براي ماشين ، مثل اين هست كه سايز رينگ رو 13 كني و لاستيك هم ديواره كوتاه

با لاستيك و... شايد به راحتي با دنده 2 هم بتونين با شتاب مناسب حركت كنين و قطعا تاثيرش خيلي محسوس تر خواهد بود

ويا تغيير در ضرايب دنده هاي گيربكس و ديفرانسيل (كه اتفاقا براي مقاصد خاص، اين كارها انجام ميشه)

درضمن تغيير سايز و... ، فكر نميكنم بشه ازش به عنوان اختراع نام برد (البته ايران قطعا ميشه ، كه بنا بر گفته آقاي آرمين ، ميگن ثبت هم شده)

در اين صورت شركتهاي تيونينگ خودروي اروپايي و امريكايي ، هر روز100تا اختراع ثبت ميكردن

من قصدم نه بدي گفتن بود و نه تاييدش

دوستاني كه تاييد كردن يا بالعكس ، روي صحبتم انكار يا قبول صحبتهاي شما نيست

بالاخره تغييري هست كه ميشه انجام داد و حتما روي كپ كردن ماشين تاثير ميذاره و بهتر ميشه(مقدار تاثيرش رو دوستاني كه تجربه كردن بهتر ميدونن) و قطعا تاثيراتي داره كه خوب يا بدش به مرور مشخص ميشه و تمام صحبتهاي ما تئوري و بر اساس تجربه و علم محدودمون هست

موفق باشيد

لینک به ارسال

سلام

شما با وجود اون لاستیک ضربه گیر روی فولی اصلی وقتی کولر میگیری یک تکون همراه با افت قدرت رو حس میکنی پس هنوز ضربه داری درسته ؟!

اما با این پولی کوچکتر شما وقتی کولر میگیری با وجود اینکه اون ضربه گیر وجود نداره اصلآ ضربه ای رو نداری و اصلآ افت توانی هم وجود نداره پس نیازی به اون لاستیک ضربه گیر وجود نداره.خوب حالا شما بگو کدومشون ضررش در مورد ضربه کمتره ؟ خوب این از این ...

در مورد خنکای کولر باید بگم اگرهم کمتر بشه اصلآ حس نمیشه ! شما فکر کن نیم درجه هم کمتر بشه خوب نیم درجه بیشترش کن .مصرفش زیاد نمیشه نگران نباش ، اصلآ 5 درجه بیشترش کن اتفاقی برای قدرت موتور یا مصرف بنزینت نمیوفته . من اینو میگم تا یکنفر خلافشو ثابت کنه جایزه بگیره .

یکی از خصوصیات مهم ایکار اینه که مصرفت با کولر و بی کولر تقریبآ یکیه و کلآ از مصرف بی کولر قبلت کمتره ! من اینرو هم امتحان کردم و واقعآ فاحشه .

دمای اب هم متعدلتر میشه وقتی توی سربالاییها کولر میگیرید .

شما وقتی به دست انداز میرسی باید معکوس(غیر عادی) بگیری ، اما با این فولی با کولر روشن با دنده 2 یا 3 به حرکتت ادامه بده بدون اینکه صدای سوپاپات در بیاد !

و خیلی چیزای دیگه که بحثش طولانیه و بهتره که تستش کنید تا بهش برسید .یجورایی سنگ مفت گنجشک مفته .چون اگر نخواستید هزینتون بهتون برگردونده میشه و اگه خسارتی هم وارد شده باشه پرداخت میشه .

خواهشآ دوستان صحبتهای بنده رو به حساب تبلیغ محصول نزارن ، من قصدم صرفآ اطلاع رسانیه در مورد مزایاش و اینکه مطمئنم مشکل بیشتر دوستان با این کار با کمترین هزینه و دردسر حل میشه .والا سواد ما به پای دوستانی که به صورت علمی و آکادمیک توضیح میدن که نمیرسه .

لینک به ارسال

باسلام

بحث من ضربه به موتور نيست ، چرخيدن آني شفت كمپرسور كولر هست ، وقتي كمپرسور مياد توي سرويس ، اين نيروي پيچشي بجاي اينكه توي لاستيك دمپ بشه ، مستقيما به شفت وارد ميشه (كه البته توي دور موتور پايين ، كمتره)

درهر صورت ، اين نوع فولي و بدون دمپر ، قطعا ضررش بيشتر از نوع دمپر داره ،به قول شما ، من اينو ميگم تا يكنفر... (البته جايزه هم نداره)

نگراني از مصرف نيست

مگه چند ليتر ميخواد تغيير بده؟100كيل.متر،1ليتر هم كم بشه ، تفاوت زيادي نيست و نگراني هم نداره

چي رو 5درجه بيشتر كنن؟منظورتون رو متوجه نشدم

شايد شما منطقه خنكي باشين ، اما قطعا مناطق گرمسير ، محسوس هست (دوستاني كه مناطق گرمسير هستن، اگر تست كردن ، نتيجه رو بگن ، بهتر ميشه نظر داد)

درمورد بيشتر شدن قدرت و كشش و ... ، من هم گفتم ، حتما تاثير مثبت داره

اما واقع بين باشين

فقط و فقط گفتن خوبي درست نيست ، يكم بدون تعصب به معايبش هم فكر كنيد يا بيان كنيد

كارهاي ديگه اي هم ميشه انجام داد براي اين كشش و... كه قبلا گفتم ، اما هركاري ميخواد آدم انجام بده ، بايد معايب و محاسنش رو كنار هم بذاره ، ببينه كدوم ارزش بيشتري براش داره

شما مزايا رو گفتي

بعضي دوستان معايب و من هم سعي كردم هر دو سمت رو درنظر بگيرم

گرچه بعضي چيزها بايد درازمدت تست بشه

لینک به ارسال

از دوستان بابت راهنمایی هاشون ممنون.

من تصمیم گرفتم این فولی رو نگه دارم؛ علتش اینه که هم مصرف سوختم رو کمتر کرده (بیش از 50 کیلومتر در یک باک، مسافت بیشتر طی می کنم) هم این که واقعا تاثیر کولر رو از بین برده و شتاب ماشین رو در کل بهتر کرده (برای من که همیشه با کولر رانندگی می کنم مهمه؛ امسال که گذشت، باید منتظر تابستون بعدی باشم ببینم کولر جواب خواهد داد یا نه)

اون صدای تسمه هم دیگه قطع شده.

از طرفی هم به خاطر مسئله گارانتی و بیمه ایران و همچنین آقای آرمین که همیشه در دسترس هستند و جواب میدن، نگرانی هام از بابت مشکلات احتمالی در آینده رفع شد؛

اگر به مشکلی برخوردم توی همین تاپیک مطرح می کنم.

لینک به ارسال

باسلام

میشه یکی از دوستان عکسی از هردو فولی کنار هم بذاره؟چقدر محیطشون باهم اختلاف داره؟

فکر کنم جناب آرمین بهتر از بقیه دسترسی داشته باشن , اگه وقتشم داشته باشن و زحمت بکشن ممنون

اگر نه , هرکدوم از دوستان که میتونن, لطف کنن

باتشکر

لینک به ارسال

سلام دوستان،‌قیمت این قطعه چقدر هست؟

لینک به ارسال

سلام

دوست عزيز شيرازي ببينيد ما با اين پولي ضربهاي نداريم اما با پولي فابريك ضربه داريم .اين رو شما توضيح بده ، من كه هر چقدر ميگم شما ميفرماييد ضربه بيشتري داره !منظورم از 5 درجه درجه خنكاي كولرتونه كه ميتونيد زيادش كنيد .

آخه وقتي ايرادي نداشته ظرف 2 ماه كه من بستم ديگه به زور كه نميشه واسش ايراد تراشيد ! خوب يكيشو بگير ببند 10 روز تستش كن من خسارتتو ميدم البته از طرف شركت با تاييد من ،اگه خسارتي در كار بود . اينجوري بهتر زبون همو ميفهميم تا اينكه با كلمات هي بخوايم تعصب نشون بديم .

شايد من اشتباه ميكنم ، اين مساله راحت حل شدنيه . اگرم خوب بود كه برو حالشو ببر . چطوره ؟

ضمنآ محيطش تقريبآ كمتر از 2/3 به نظر مياد .

لینک به ارسال

سلام

حالا فقط بحث ضربه نیست

بحث این که تو مناطق گرمسیر برا تابستون بدرد نمیخوره

وگرنه مشکل دیگه ای فکر نمیکنم داشته باشه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری