legend

تاثیرات و خطرات تعویض فولی سر میل لنگ

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

76 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

درسته ولی دینام که بار چندانی رو موتور نداره هیدرولیک هم فقط تو حالت درجا که چرخشه فرمون زیاده فشار میاره تو حرکت که زاویه چرخش فرمان خیلی کمه و فشاری نمیاره

کلا این پولی به نظر من برا کسی که رو خنکی کولر تو درجا و دور کم حساسه بدرد نمیخوره

بخصوص در مناطق خیلی گرم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

وقتی شرکت پژو صلاح دیده که سایز پولی ها این باشه مطمئن باشید روی هوا انجام نشده و همه ی جوانب درش اعمال شده.

اگر این کار شتاب رو بدون خطر بیشتر می کرد قاعدتا پژو قبل از مهندسان ایرانی دست به کار می شد.

کورس چرخش پولی میل لنگ دقیقا با کورس چرخش بقیه پولی ها هم خونی داره و حتی اگر کمتر از یک سانت لازم بود جا به بشوند و یا کوچیک تر بشوند خود پژو این کار رو انجام میداد.

این کار از لحاظ علمی شاید درست به نظر بیاد ولی مطمئنا محاسبات علمی مهندسان فرانسوی دقیق تر از ما بوده و صلاح این بوده که این سایز ها باشند وگرنه یک شرکت نمیاد با بزرگ تر کردن پولی شتاب رو کم و مصرف رو زیاد کنه. موتور استاندارد بهترین پرفورمنس رو داره برای اتاقی که روش سوار شده.

لینک به ارسال

.يك نكته جالب اينكه تاثيرش روي قدرت موتور تقريبآ با سوپرچيپ برابري ميكنه .

salam.gifsalam.gifhttp://ir206.net/images/smilies/salam.gif' alt='URL>'>

آقا رضا یعنی تعویض یه فولی(پولی)اینهمه تاثیر داره؟

واسه تیپ 2 هم اینکارو انجام میدین؟

لینک به ارسال

وقتی شرکت پژو صلاح دیده که سایز پولی ها این باشه مطمئن باشید روی هوا انجام نشده و همه ی جوانب درش اعمال شده.

اگر این کار شتاب رو بدون خطر بیشتر می کرد قاعدتا پژو قبل از مهندسان ایرانی دست به کار می شد.

کورس چرخش پولی میل لنگ دقیقا با کورس چرخش بقیه پولی ها هم خونی داره و حتی اگر کمتر از یک سانت لازم بود جا به بشوند و یا کوچیک تر بشوند خود پژو این کار رو انجام میداد.

این کار از لحاظ علمی شاید درست به نظر بیاد ولی مطمئنا محاسبات علمی مهندسان فرانسوی دقیق تر از ما بوده و صلاح این بوده که این سایز ها باشند وگرنه یک شرکت نمیاد با بزرگ تر کردن پولی شتاب رو کم و مصرف رو زیاد کنه. موتور استاندارد بهترین پرفورمنس رو داره برای اتاقی که روش سوار شده.

سلام دوست عزیز

من هم تا حدودی با شما موافق هستم که طراحان یک شرکت خیلی جوانب رو در نظر میگیرند ( اما آیا تمام قطعات نصب شده هر چند بی کیفیت روی خودروی شما تماما با کمترین حد تلرانس و با ابعاد آنچه که در روی خودرو های موجود در فرانسه بوده هستند )

گیر بکس های داخلی نمونه بارز این مسئله

مثلا همین هدرز ( کم کردن بار اضافی از روی موتور - آلودگی محیط زیست (( افزایش گاز nox co Hc )) یا سوپر چیپ که 1 ی 2 سال هست از طرف پژو تایید و روی ای سی یو بوش نصب شده

به نظر شما پژو 206 تی یو 5 فرانسه به ای اندازه کپ داره !!!

خیلی مسائل به نظر من به مرور زمان نیاز به تغییر داره ( و خودم تو فکر استفاده از این پولی هستم )

لینک به ارسال

بنظرم نمیشه مسائل فقط ازین زاویه دید، اولا" هیچکس منکر کیفیت بنزین مصرفی در ایران نمیتونه بشه با این بنزین، ecu چه 7.4.3 باشه چه 7.4.4 چه 7.4.5 چه 7.4.6 و...مجبوره واسه نرسیدن آسیب جدی به موتور خودرو بخاطر ناک و برخی معایب این بنزین شاهکار مقداری از عملکرد خودرو و قدرت تولیدی فدا کنه . یا کاتالیزوری که بخاطر همین بنزین بی کیفیت گاهی حتی در زمانی کمتر از استاندارد جهانی و تعریف شده واسه اش مسدود میشه ولی بخاطر قیمت و برخی مسائل یا تعویض نمیشه یا نمونه مدیفای نصب میشه ، خب تو اینحالت گفتن اینکه کاتالیزور عوض کردم و نفس ماشین کلی باز شده شاید چندان درست نباشه (بحث من موثر بودن یا نبودن کاتالیزور مدیفای نیست) . نباید تعویض یا تغییری که یک عیب خاص پوشش داده بعنوان راه حل یک مشکل دیگه مطرح بشه

دوما" بین تشخیص ضعف طراحی و رفع نقص با اینکه به نیت بهینه سازی قطعه ای تعویض یا اصلاح بشه تفاوت هایی وجود داره . خیلی وقت ها در مورد 206 ما در حال قوی تر کردن موتور هستیم تا رفع نقصی که میتونه سخت افزاری یا بخاطر مسئله پیش پا افتاده ای مثل همین بنزین باشه . شاهد این مثال همین بحث عملکرد ضعیف تر tu3a نسبت به tu3 ، اکثرا" این مسئله بخاطر تغییر مکانیزم دریچه گاز میدونن ولی سیستم مکش این خودرو اصلاح شده، فلاویل و کیت کلاچ تغییر کرده، ECU و سیستم سوخت رسانی تغییراتی داشته و یسری مسائل دیگه .آیا این تغییرات تو عملکرد ضعیف تر نمیتونه بی تاثیر باشه ؟

سوما" اینکار هنوز همه گیر و تائید شده نیست .نظرات موافق و مخالف در همین تاپیک ، نبود امکانات لازم برای اثبات موثر بودن این تغییر و حتی در دسترس نبودن نظرات افرادی که اینکار انجام دادن بخوبی نشون میده که برای قضاوت و ترغیب به انجام اینکار هنوز خیلی زوده .قطعا" من بعنوان یه مالک عادی تیپ 5 ،6 ، V8 و... دلم به این راضی تر هست که ظرف کمتر از نیم ساعت و با یه اتصال ساده پورت OBDII حالا با هر قیمتی و هر نتیجه ماشینم ریمپ بشه تا اینکه واسه باز کردن و تعویض فولی سر میلنگ دسته موتور باز بشه ، تسمه تایم باز بشه، موتور مجددا" تایم گیری بشه و...(مراحل برای مثال بیان کردم شاید درست یا لازم نباشه )

البته بحث من سر خوب یا بد بودن این ایده یا مبتکر ایده نیست ، این کار در نوع خودش جالبه و جای تقدیر داره ولی خودشون بهتر از من میدونن خیلیا بدترین روغن میریزن تو ماشین و بیشترین مسافت ممکن باهاش میرن،ماشین تو بدترین وضع ممکن نگهداری میکنند و... ولی وقتی پای این مسائل پیش میاد حداقل 20 دقیقه برای توضیح روند انجام کار و جلب اطمینانشون در مورد اینکه اینکار ضرری برای ماشین نداره و اوضاع بدتر نمیکنه و... باید صرف بشه دیگه سوالات و کنجکاوی مالک حین انجام همون ریمپ بماند...

بهمین خاطر حداقل اینکار چیزی نیست که بشه همه مالکین 206 ترغیب به انجامش کرد

لینک به ارسال

سلام

دوستان اگه قراره این فولی و تسمه اینقد تاثیر داشته باشه و تقریبا با سوپرچیب برابری کنه

میشه یه تست انجام داد

در حالت عادی یه تست داینو بگیریم ببینیم خروجی موتور و خروجی چرخها چند اسب و گشتاورش چقدره بعدش تسمه رو در بیاریم و دوباره همون تست رو بگیریم اینجوری باید از سوپر چیپ هم بهتر باشه و خروجی موتور و چرخ بیشتر شده باشه چونکه دیگه نه کمپرسور کولر نه دینام نه هیدرولیک و نه تسمه سفتکن ها در مدار نیستن و هیچ فشاری به موتور نمیارن

با این تست نشون میده چقد این فولی در عمل به قدرت و شتاب و... کمک میکنه

hi.gifhi.gifhttp://ir206.net/images/smilies/hi.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

Ali: مگه پولی سر میل لنگ به تسمه تایم مرتبطه؟! (چون دسته موتور من باز نشد؛ به صورت درجا این پولی و تسمه دینام رو عوض کردن)

لینک به ارسال

Ali: مگه پولی سر میل لنگ به تسمه تایم مرتبطه؟! (چون دسته موتور من باز نشد؛ به صورت درجا این پولی و تسمه دینام رو عوض کردن)

شرمنده دیشب حواسم نبود ولی محض احتیاط ترجیح دادم این جمله بگم => (مراحل برای مثال بیان کردم شاید درست یا لازم نباشه )

از نظر فنی دوستان توضیحات لازم دادن و بحث من هم روی خوب بودن یا بد بودن اینکار و... نبود

لینک به ارسال

سلام

دوست من برای تعویض پولی میللنگ کافیه از داخل چرخ سمت شاگرد با آچار 13 خیلی راحت و ظرف مدت 2 دقیقه انجامش داد .

ما همیشه عادت کردیم بشینیم و تغیرات رو نبینیم ویا ازشون فرار کنیم . همش سر زبونمونه که بگیم خارجیا خارجیا ...

این سیستم رو هم من با شک تست کردم اما دیدم تاثیرش از اونی که توی ذهنم بود بیشتر و بهتره . به جای اینکه بشینیم منتظر نظرات خارجیها باشیم بهتره خودمون یه تستی بکنیم .

این قطعه اختراع یک ایرانیه که اتفاقآ پسرخالمم نیست ( ثبت هم شده ). اما من کارشو تحسین میکنم . بیش از 110 نمایندگی داره .

افرادی که توی دنیای واقعی بیشتر زندگی میکنن ازش خبر دارن . توی دنیای مجازی کمتر تبلیغ شده .من که خیلی راضیم ازش و میگم که مشکل 90 درصد 206 دارها با این کار حل میشه .

حالا هی بشینیم نظر بدیم تا دوستان عزیزی که مشکلشون با کمترین تغییر و هزینه حل میشه برن و توی دام هزینه های بالا بیفتن و ماشینشون هم کلی دستکاری بشه .

دوستان شما هم برید تست کنید .

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام دوستان

روزتون بخیر والا دیشب من هم این کار رو انجام دادم .

توی کمتر از ده دقیقه نصب شد و تسمه هم با مدل تویوتایی که حدودا شاید نیم سانت (حدودی)کوچک تر بود تعویض شد(به خاطر کوچکتر شدن قطر فولی)

همون اول که استارت زدم یه صدای ناجوری به گوش بیرسید که متوجه شدم از اون آرم و یا داغ روی تسمه که اطلاعات تسمه روش نوشته میشه هست که وقتی به یه نقطه خاصی از مسیر در حال گردش خودش میرسه اون صدا تولید میشه

دیدید لاستیک های تازه روش یه خط ونوشته با رنگ سفید داره ؟به خاطره اینه که آک بودن لاستیک رو نشون بده .

توی تسمه هم تقریبا میشه گفت اون داغ خوردگی و سابیده نشدنش نشون از آک بودن تسمه ست دیگه.

خلاصه بعد از نصب زمانی که ماشین درجا کار میکرد کولر رو روشن کردم در حضور 4 نفر از اساتید و دوستان همین فروم مشاهده شد که روی تیپ 2 فقط و فقط در حد یک میلیمتر(یک میلی متر نه یک خط و یک درجه روی آمپر)ضربه روی عقربه دور موتور مشاهده شد و مجدد در پایان اون ضربه عقربه به جای خودش برگشت.(یعنی اصلا دور موتور تغییری نکرد)البته همین تست روی موتور1600 انجام شد اما اونجا عقربه کوچکترین کوچکترین نوسانی رو نشون نداد.

بعد نوبت تست جاده شد:

قدرت ماشین به طور قابل لمس و احساس بدور از جوگیر شدن زیاد شد.

آمپر آب ماشین اصلا بالا نمرفت و فن اصلا به مدار نمیاد(نیازی نبود)

زمانی که میرسید به سرعت گیر و و سرعت و دنده کم میکنید بعد از گذر از سرعت گیر گاها چون سرعت خیلی کمتر شده ماشین بی جون میشه یا گاها لرزش میگیره و یا حالت های مشابه ،بعد از تعویض فولی من دیگه این مشکل رو احساس نکردم یعنی ماشین با سرعت کم توی دنده یک عدد بالا تر لرزش نمیگیره.و یا با همون دنده اگه سرعتتون رو کم کنید (تا حد معقول) دیگه نیازی نیست معکوس بکشید!!

توی دنده عوض کردن ضربه دیگه دیده نمیشه!!

یه چیز جالب البته شاید یه کم عجیب برای من این بود که هر چه دنده بالاتر میرفت به نسبت قبل از تعویض فولی، توانایی ماشین توی پر کردن اون دنده خاص ،بیشتر شده بود یعنی مثلا توی یه رانندگی عادی ماشین من اگه میتونست توی دنده 4 بدون اینکه فشاربیارم و یا دور موتور رو در حد انفجار برسونم 110 تا بروه حالا میتونست 125 رو راحت و بدون فشار بره! البته به خاطر وجود دوربین و پلیس خیلی دوست داشتم با اضافه کردن دنده توانایی ماشین رو توی دنده 5 هم ببینم که اما ترجیه دادم جریمه نشم.اما حتما این تست رو در حالت های cc on و cc off انجام میدم و بعد مجدد بهتون میگم

راستی از همه اینها مهمتر برای من تست در سربالایی بود که چون شب بود و جاتون خالی جایی شام دعوت بودم حال رفتن به یه منطقه کوهستانی رو نداشتم.اما حتما حتما این کار رو انجام میدم.(جالبه اینو بگم که امسال طی چند نوبت من مسافرت سرین رو فقط و فقط به خاطر ترس از کم اوردن ماشین و خراب شدن روحیه ام توی اون سربالایی ها با سرنشین کامل کنسل کرده بود م.لطفا نخندید و مسخره نکنید چون سر خودتون هم میاد)

توی حرکت روشن کردن کولر و تاثیر توی قدرت ماشین احساس نمیشد.!!

البته اینو یادم رفت که بگم بعد از حدود 5 کیلومتر (پنج) رانندگی اون صدای تسمه هم از بین رفت (به علت سابیدگی اون قسمت از تسمه که ابتدا بهتون گفتم.)

راستی این قطعه دارای گواهی ثبت اختراع داره و توی 110 شهر از ایرا نمایندگی معتبر داره(کاتالوگ و دفترچه موجود است)و از همه ممتر بیمه نامه بیمه ایران رو داره تا 5 سال.یعنی خدای نکرده اگه مشکلی به وجود اومد و تشخیص داده شد که باعث و بانی اون این قطعه بوده دیگه نگران پیدا کردن اون آقای قطعه ساز و نصابو نمایندگی و... رو نداربد.

راستی چند مورد از مزایای این قطعه رو مینویسم براتون که میتونید راجع به اون بحث و تبادل نظر هم بکنید

از روی کاتالوگش مینویسن براتون

1-کاهش مصرف سوخت در زمان استفاده از کولر تا 90%

2-رفع کاهش توان موتور در زمان استفاده از کولر تا 90%

3-بهبود عملکرد ترمز در زمان استفاده از کولر

4-رفع بالا رفتن دمای آب رادیات در زمان استفاده از کولر

5-عدم نیاز به گرفتن کلاچ در زمان روشن کردن کولر

6-حذف فشار پمپ هیدرولیک بر محور استفاده از نیرو تا 60%

7-گارانتی 5ساله و وارانتی 11 روز طبق نظر کارشناس نمایندگی محل نصب(که اساتید داخل سایت کارشناس مورد نظر هستند)

8-بهره مندی از سیستم تبرید خودرو در تابستان و زمستان

9و10و11 هم چندان قابل ذکر نبود.

اگه چیز دیگه ای یادم اومد حتما بهتون اطلاع میدم.

در مورد کاهش مصرف،سربالایی ها،و یکی دو مورد دیگه حتما نتایج رو بهتون میگم.

راستی خواهشا نیاید بگید تبلیغ کردی و ... هدف اطلاع رسانی و تبادل نظر در مورد کار و قطعه مذکوره.

مثل کروز نصب کردن ورفع کپ و زنون و ...

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری