legend

تاثیرات و خطرات تعویض فولی سر میل لنگ

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

76 ارسال در این موضوع قرار دارد

مشکلات مشاهده شده تا این لحظه:

۱- کم شدن نور چراغ های ماشین در حالت در جا و دور کم

۲- ضعف کولر موقع کار درجا و با دور کم (که با بالا بردن دور حل میشه. البته کم تر از ۵ دقیقه بود که ماشین رو روشن کرده بودم)

۳- صدای تسمه در حال کار (خیلی زیاد نیست)

۴- امروز موقعی که ماشین رو روشن کرده و حرکت کردم (که باید از جای پارک در می اومدم و نیازمند چرخش فرمون بود)، یه صدای ناجوری از اون سمت ماشین اومد (مثل کشیدن لاستیک روی شیشه یا صدای ترمز شدید منتها کمی زیر تر)

مزایا (که نمی دونم فقط برای فولی هست یا ترکیب تاثیر تعویض شمع و فولی با همه):

۱- کاهش تاثیر کولر گرفتن بر شتاب ماشین

هنوز شک دارم سر این که نگهش دارم یا نه (فقط و فقط به خاطر تاثیر احتمالی بر روی موتور و این که دوست ندارم هر روز ماشین یه جور صدای مختلف از خودش بده و بالاتر از همه نمی دونم آیا کیفیت مواد به کار رفته در این قطعه و جنس و وزن و بالانس بودنش با توجه به این که ساخت ایرانه مطابق استاندارد خاصی هست یا نه)

هنوز توی ترافیک سنگین تستش نکردم که ببینم اگر کولر بگیرم (با توجه به این که اکثرا ماشین درجا و با دور کم کار خواهد کرد) ، کولر ضعیف میشه یا نه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یه مشکل دیگه هم که ممکنه پیش بیاد و الان نمی تونم در موردش نظر بدم، کم شدن عمر باتری به مرور زمان به خاطر خوب شارژ نشدن هست (با توجه به این که باتری من ۶۶ امپر هست)

لینک به ارسال

یه مشکل دیگه هم که ممکنه پیش بیاد و الان نمی تونم در موردش نظر بدم، کم شدن عمر باتری به مرور زمان به خاطر خوب شارژ نشدن هست (با توجه به این که باتری من ۶۶ امپر هست)

البته من اطلاعات دقیقی ندارم

اما فکر میکنم به نسبتی که پولی سر میل لنگ کوچک شده اگه پولی سر دینام هم کوچک بشه مشکل دیرتر شارژ شدن ومشکلات دیگه حل بشه

لینک به ارسال

خب دوستان از زمان تعویض فولی تقریبا یه هفته (و یه باک) میگذره.

نتایج تست من تا این لحظه: (توجه کنید که همزمان با فولی، شمع های پلاتینیوم هم روی ماشین انداختم که اون ها هم تاثیری روی مصرف سوخت یا کپ و شتاب دارن)

مزایا:

- شتاب ماشین کمی بهتر شده

- تقریبا میشه گفت تاثیر کولر رو احساس نمی کنم (با روشن شدن کولر نه تقه ای به موتور زده میشه نه دور موتور تغییری می کنه)

- مصرف سوخت کمی پایین تر اومده. من بنزین یورو4 معمولی می زنم و معمولا هم 40 لیتر می زنم. قبلا با این 40 لیتر حدودا 450 کیلومتر می رفتم (مصرف سوخت داخل شهریم حدود 8.8 در 100 بود)، این دفعه 502 کیلومتر رفتم تا چراغ بنزین روشن شد (یعنی حدود 8 در صد توی مصرف داخل شهری با کولر روشن). یعنی با تقریب میشه گفت توی مصرف داخل شهری با هر باک 50 کیلومتر بیشتر میشه رفت. (هنوز توی اتوبان خارج شهر تست نکردم)

معایب:

- بعضی وقتا موقع روشن کردن ماشین، حدود یک ثانیه، صدای سوت از سمت تسمه دینام میاد که ممکنه از تسمه باشه. (تسمه خود 206 تیپ 5 ، 1560 هست. من الان 1540 انداختم. ممکنه با تعویضش با 1535 کلا این مشکل برطرف بشه)

- ممکنه در درازمدت روی باتری اثر بدی داشته باشه (با توجه به این که دیرتر شارژ خواهد شد). این مورد رو میشه با تعویض فولی سر دینام حل کرد.

- اول که کولر رو روشن می کنم (پنج دقیقه ی اول)، در صورتی که ماشین با دور کم حرکت کنه (مثلا توی ترافیک یا پشت چراغ)، کولر خوب کار نمی کنه و باید دور رو ببرم بالاتر.

اگر سوالی باشه در خدمت دوستان هستم

لینک به ارسال

نمیدونم چرا حس خوبی به این کار ندارم....

البته امیدوارم شما حالشو ببری ولی با این تفاسیری که شما فرمودی به نظر بنده ..... یعنی من بودم انجام نمیدادم...

ایشالا که ناراحت نشده باشی دوست من...صرفا نظرم رو گفتم ....

لینک به ارسال

سلام

شركت پژو پولي فابريك رو با توجه به بدترين شرايط يعني ماشين روشن درجا ، بخاري روشن با حداكثر سرعت فن ، AC روشن ، تمام چراغها روشن ، ضبط هم روشن و برف پاككن هم روشن ، طراحي كرده كه برق ماشين كم نياد .

اين شرايط به ندرت پيش مياد كه با يك نيش گاز جبران ميشه . حالا اگه كسي بخواد اين شرايط رو ايجاد كنه ، پولي سر دينام هم كوچك ميشه كه جبران كسري برق رو ميكنه . خوب حالا وقتي كولر ضربه اي نداره پس ضربه گير هم وجودش ضروري نيست .

در هر صورت اينقدر مزاياي اين كار زياده و تضمين خوبي هم داره كه نصبش عاقلانه به نظر ميرسه . من حدودآ بيش از 60 عدد نصب كردم كه همه كاملا راضي هستن .اول هم براي خودم و دوستم نصب كردم .

و همينطور عمر قطعاتي مثل دينام و كولر و هيدروليك زيادتر هم ميشه به دليل كاهش فشار و استحلاك كمتر .يك نكته جالب اينكه تاثيرش روي قدرت موتور تقريبآ با سوپرچيپ برابري ميكنه .

لینک به ارسال

سلام

تاثیر این پولی تو شتاب و مصرف فقط تو زمان کولر گرفتنه وگرنه وقتی که کولر خاموش باشه فشاری رو تسمه نیست

لینک به ارسال

خب دوستان از زمان تعویض فولی تقریبا یه هفته (و یه باک) میگذره.

نتایج تست من تا این لحظه: (توجه کنید که همزمان با فولی، شمع های پلاتینیوم هم روی ماشین انداختم که اون ها هم تاثیری روی مصرف سوخت یا کپ و شتاب دارن)

مزایا:

- شتاب ماشین کمی بهتر شده

- تقریبا میشه گفت تاثیر کولر رو احساس نمی کنم (با روشن شدن کولر نه تقه ای به موتور زده میشه نه دور موتور تغییری می کنه)

- مصرف سوخت کمی پایین تر اومده. من بنزین یورو4 معمولی می زنم و معمولا هم 40 لیتر می زنم. قبلا با این 40 لیتر حدودا 450 کیلومتر می رفتم (مصرف سوخت داخل شهریم حدود 8.8 در 100 بود)، این دفعه 502 کیلومتر رفتم تا چراغ بنزین روشن شد (یعنی حدود 8 در صد توی مصرف داخل شهری با کولر روشن). یعنی با تقریب میشه گفت توی مصرف داخل شهری با هر باک 50 کیلومتر بیشتر میشه رفت. (هنوز توی اتوبان خارج شهر تست نکردم)

معایب:

- بعضی وقتا موقع روشن کردن ماشین، حدود یک ثانیه، صدای سوت از سمت تسمه دینام میاد که ممکنه از تسمه باشه. (تسمه خود 206 تیپ 5 ، 1560 هست. من الان 1540 انداختم. ممکنه با تعویضش با 1535 کلا این مشکل برطرف بشه)

- ممکنه در درازمدت روی باتری اثر بدی داشته باشه (با توجه به این که دیرتر شارژ خواهد شد). این مورد رو میشه با تعویض فولی سر دینام حل کرد.

- اول که کولر رو روشن می کنم (پنج دقیقه ی اول)، در صورتی که ماشین با دور کم حرکت کنه (مثلا توی ترافیک یا پشت چراغ)، کولر خوب کار نمی کنه و باید دور رو ببرم بالاتر.

اگر سوالی باشه در خدمت دوستان هستم

ممنون از اعلام نتایجت. ظاهرا راضی بنظر میرسی. منم احتمالا تا چند روز آینده نسبش کنم

لینک به ارسال

الان که می اومدم و یه خورده هوا گرم بود و توی ترافیک گیر کرده بودم، کولر ضعف خودش رو نشون داد و مجبور بودم درجا گاز بدم که هوا رو خنک تر کنه.

مشکل زیادی باهاش ندارم (اصلا خودم اطلاع نداشتم از این که همچین چیزی هم وجود داره. آقای آرمین پیشنهاد داد منم قبول کردم. البته به قید ضمانت برگشت تا ۱۰ روز دادن که فرصت خوبی هست برای تست محصول و مشاهده نتیجه.

نگرانی اصلی من، احتمال آسیب رسوندن این قطعه به موتور و قطعات دیگر بود که آقای آرمین تضمین کردن که باعث ایجاد مشکل نخواهد شد و خودشونم روی ماشینشون نصب کرده بودن)

لینک به ارسال

سلام

تاثیر این پولی تو شتاب و مصرف فقط تو زمان کولر گرفتنه وگرنه وقتی که کولر خاموش باشه فشاری رو تسمه نیست

سلام

در هر شرايطي فشار و مصرف كمتر ميشه چون هيدروليك و دينام سر جاشونه .

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری