Meisam T

تاپیک جامع تسمه تایم پژو 206(مارک،زمان تعویض و...)

2,164 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 4 ساعت قبل، M_T گفته است :

سلام به همگی

ماشینم اس دی وی ۸ مدل ۹۲ فاز صفر.

این ماشین خونگی بوده و کلا ۳۴ هزارتا بیشتر راه نرفته.

اما سر ۱۵ هزارتا تسمه تایم خوردگی داشت عوض کرده بودم.

حالا امروز تسمه پاره شد!

کلی هم خرج گذاشته روی دستم که حالا نمیدونم دقیقا چقدر هزینه اش میشه، فردا معلوم میشه.

فقط همه متعجب بودن این تسمه اش چرا بعد ۱۹ هزارتا پاره شده.

منم خیلی وارد نیستم سر در نمیارم🙁

حالا فکر کنم کیت تایم باید بگیرم کامل، تسمه و تسمه سفت کن و هرزگرد و ...

من قمم، نمیدونم چه مارکی از کجا بگیرم که مطمئنم باشه؟🙄

شما راهنماییم کنید.

اینم بگم ماشینم از اونا بود که از اول که بهمون تحویل دادن عیب و ایراد داشت☹ خیلی اذیت کرده توی این چندساله.

سلام همه چی تسمه نیست متعصفانه ما فقط به تسمه اهمیت میدیم و به سفتکنو هرزگرد به اندازه کافی اهمیت نمیدیم وقتی تسمه سفتکن یا هرزگرد ایراد پیدا کنه بهترین تسمه دنیا ام باشه و نو پاره میشه یا در میره ممکنه هرزگرد گیمپاژ کرده باشه یا لبه روکش پلاستیکی بی کیفیت باشه و به مرور باعث اسیب زدن به تسمه شده یا کج بوده و به تسمه فشار میورده یا سفتکن بیش از اندازه تسمه رو سفتکرده یا شل کرده یا هرزگرد سفتکن همون مشکلات هرزگردو داشته 

در مورد تسمه ام کیت کامل اورجینال هست برای tu5 حدود 500 سفتکن و هرزگردی که تو پکه عالیه ولی تسمه هاش چنگی به دل نمیزنه البته پاور گریپ اورجینال توشونه و سال ساختو اصالتشو بعضیا شک دارن اگه از اون خریدید تسمشو رو   تو 30-40 تا عوض کنید 

یا اینکه تسمه پاور گریپ با برچسب ایساکو بگیرید که بهترین تسمه به نظر من همینه سال ساختم روش خورده هر چی جدیدتر بهتر هرزگردو سفتکن اینا ام با برچسب ایساکو کمی سخت گیر میاد ولی اگه گیر بیاد خیالتون راحته چون برچسب ایساکو داره و خیالتون از اصالنت راحته اگه هرزگردو سفتکن ina پیدا نکردید تو داخلیا دوستان از قاره سبز تعریف میکنن

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان من بعد 43 هزار تا تسمه تایممو عوض کردم تسمه قبلیم کانتینتال بود.موقع تعویض بعد 43 تا چاپ کانتینتال نرفته بود و عین روز اولش بود ولی مشکلی که داشت پلاستیک تسمه ترک برداشته بود ولی نخا سالم بودن.بعد کارکرد 43 تا نباید این مشکل براش پیش بیاد.هنوز اینو از رفیقم چند سال پیش اصلشو همراه با بیمه اش خریده بودم ولی برام عجیب بود این تاجرا چی وارد بازار میکنن.یه نفر بهم تسمه آمریکایی نشون داد دقیق نمیدونم کدوم شرکت بود ولی بهم گفت این تسمه ها روشون ابریشمه خودمم چک کردم واقعا از تسمه های ما خیلی بهتر بود.تسمه آهو بود.الانم جعبه های ایساکو پاور گریپو میدن و با دایکو.به من اپتی بلتو پیشنهاد دادن ولی نمیگم حتما ببندین چون این بازار جوری شده که کل جنسامون دست سازن.یه زمونی میشد بگی این مارکو بگیر یا اینیکیو اما الان حتی بهترین جنسم فیکشو پر کردن تو بازار.امیدوارم روزی بشه که تسمه های HKS رو ببندیم رو ماشینمون ولی فک نکنم حیف..

یه نفر بود کارش تعمیر لیفتراک بود یه بار بهش یه بلبرینگ دادم گفتم ببین این چشه گفت سالمه ولی بهش گفتم صدا میده و ... گفت بده من نوش کنم بدم بت دادم بهش رفت با بنزین ساچمه هاشو شست و گریس زد و یه کارایی کرد و اومد سفت کنو داد بهم چک کردم دیدم از نو بهتره.من تا اونجایی که اطلاعات دارم توصیه میکنم قبل بستن اون لاستیک محافظ گریس داخل سفت کنو در آرید و از طرف ساچمه ها کمی گریز بزنید به سفت کن و با خیال راخت ببندید.قدیما ماشینا هر 20 وقتی میومدن برا تست هر 4 چرخ برا گیرز کاری بلبرینگاشون درمیاوردن و گریس میمالیدن ولی با این تفاوت که بلبرینگاشون skf بود و ماشینم ساخت آمریکا به هر حال ina هم ساچمه هاش خوبه و با گریز شاید عمر 1/5-2 برابری هم بده بهتون .فقط گریس نسوز آمریکایی بزنید.اینا اونقدر مقدار گریسو کم میزنند تا مجبور بشید هردفعه نو کنید بلبرینگو.وقتی گریس هم خواستید اضافه کنید بیش از حد گریس نمالید چون موقع گرم شدن اگه گریس بیش از حد بین ساچمه ها باشه از لاستیک میزنه بیرون و برا تسمه ضرره.حرفام تجربه یه مکانیک 60 سالست که بهم گفته اینارو منم خدمت شما گفتم ولی تضمین نمیکنم خوب باشه یا نه مونده باز به خودتون.

ویرایش شده در توسط Seyyedali
پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، Seyyedali گفته است :

سلام دوستان من بعد 43 هزار تا تسمه تایممو عوض کردم تسمه قبلیم کانتینتال بود.موقع تعویض بعد 43 تا چاپ کانتینتال نرفته بود و عین روز اولش بود ولی مشکلی که داشت پلاستیک تسمه ترک برداشته بود ولی نخا سالم بودن.بعد کارکرد 43 تا نباید این مشکل براش پیش بیاد.هنوز اینو از رفیقم چند سال پیش اصلشو همراه با بیمه اش خریده بودم ولی برام عجیب بود این تاجرا چی وارد بازار میکنن.یه نفر بهم تسمه آمریکایی نشون داد دقیق نمیدونم کدوم شرکت بود ولی بهم گفت این تسمه ها روشون ابریشمه خودمم چک کردم واقعا از تسمه های ما خیلی بهتر بود.تسمه آهو بود.الانم جعبه های ایساکو پاور گریپو میدن و با دایکو.به من اپتی بلتو پیشنهاد دادن ولی نمیگم حتما ببندین چون این بازار جوری شده که کل جنسامون دست سازن.یه زمونی میشد بگی این مارکو بگیر یا اینیکیو اما الان حتی بهترین جنسم فیکشو پر کردن تو بازار.امیدوارم روزی بشه که تسمه های HKS رو ببندیم رو ماشینمون ولی فک نکنم حیف..

یه نفر بود کارش تعمیر لیفتراک بود یه بار بهش یه بلبرینگ دادم گفتم ببین این چشه گفت سالمه ولی بهش گفتم صدا میده و ... گفت بده من نوش کنم بدم بت دادم بهش رفت با بنزین ساچمه هاشو شست و گریس زد و یه کارایی کرد و اومد سفت کنو داد بهم چک کردم دیدم از نو بهتره.من تا اونجایی که اطلاعات دارم توصیه میکنم قبل بستن اون لاستیک محافظ گریس داخل سفت کنو در آرید و از طرف ساچمه ها کمی گریز بزنید به سفت کن و با خیال راخت ببندید.قدیما ماشینا هر 20 وقتی میومدن برا تست هر 4 چرخ برا گیرز کاری بلبرینگاشون درمیاوردن و گریس میمالیدن ولی با این تفاوت که بلبرینگاشون skf بود و ماشینم ساخت آمریکا به هر حال ina هم ساچمه هاش خوبه و با گریز شاید عمر 1/5-2 برابری هم بده بهتون .فقط گریس نسوز آمریکایی بزنید.اینا اونقدر مقدار گریسو کم میزنند تا مجبور بشید هردفعه نو کنید بلبرینگو.وقتی گریس هم خواستید اضافه کنید بیش از حد گریس نمالید چون موقع گرم شدن اگه گریس بیش از حد بین ساچمه ها باشه از لاستیک میزنه بیرون و برا تسمه ضرره.حرفام تجربه یه مکانیک 60 سالست که بهم گفته اینارو منم خدمت شما گفتم ولی تضمین نمیکنم خوب باشه یا نه مونده باز به خودتون.

میشه لطفا اسم و ادرس این مکانیک ۶۰ ساله رو بگید؟ خوشم میاد یکی به جزئیات اینقدر دقت داره...این چیزا کیمیاس. من بلبرینگ چرخ عوض کردم skf‌ منتهی میل توپی روهم عوض کرده طرف ولی  اینقدر طرف بد جا زده الان مشکل پیدا کردم...نمیدونم پیش کی برم.

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Seyyedali گفته است :

فقط باید دقت کرد خالی کردن گریس بلبرینگ وتعویض گریس تجربه ای است  که باید علمی باشه ومقدار گریس زدن به بلبرینگ باید فقط یک سوم کل حجم داخلی بلبرینگ باشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

میشه لطفا اسم و ادرس این مکانیک ۶۰ ساله رو بگید؟ خوشم میاد یکی به جزئیات اینقدر دقت داره...این چیزا کیمیاس. من بلبرینگ چرخ عوض کردم skf‌ منتهی میل توپی روهم عوض کرده طرف ولی  اینقدر طرف بد جا زده الان مشکل پیدا کردم...نمیدونم پیش کی برم.

ایشون مکانیک ماشین بزرگه به ماشین سواری نگاه نمیکنه.انصاف داره ایشون.استادشون آلمانی بود و این چیزارو بهشون یاد داده حتی از قدیم بهم میگفتن کم اهمیترین پیچارو هم با ترکمتر میبست.

در 45 دقیقه قبل، Mehdi.T گفته است :

فقط باید دقت کرد خالی کردن گریس بلبرینگ وتعویض گریس تجربه ای است  که باید علمی باشه ومقدار گریس زدن به بلبرینگ باید فقط یک سوم کل حجم داخلی بلبرینگ باشه

میتونید با گریس زدن هرزگردای تسمه دینام شروع کنید و ببینید تا چقدر گریس بیرون نمیزنه و تجربه بشه.ولی من سفت کن نو خریدم و گریس نزدم ولی برا هرزگردای تسمه دینام زدم برا همشون.این درحد حرف ایشون گفتم شاید بعضیا علاقه داشته باشن ولی گفتم اول چک کنید بعد این کارو انجام بدید .به خاطر همین میگم گریس آمریکایی یا جنس خوب استفاده کنید که تغییرات دمایی باعث نشه تا تغییر حالت بده و کمی حالت مایع پیدا کنه.

ویرایش شده در توسط Seyyedali
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام مجدد

ریز فاکتور هزینه های ناشی از بریدن تسمه تایم رو واستون میذارم.ببینید قیمتا چطوره؟ خوبه یا گرون حساب کرده؟ من خودم یه مقایسه اماتوری داشتم دیدم هزینه ها همین حدوده انگار.

جمعش شده ۱/۶۳۲

۵۴۸ تومنم اجرت گرفته🙄

شد ۲/۱۸۰😕

تاریخ فاکتورا مال امروز ۱۰ فروردین ۹۸

IMG_20190330_180304_508.jpg

IMG_20190330_180302_093.jpg

IMG_20190330_180259_461.jpg

IMG_20190330_180306_340.jpg

لینک به ارسال

سلام

تسمه تایم پاورگریپ ۱۸۰۰۰کارکرده؛ بعضی وقتا؛ صدایی از محفظه تسمه تایم میاد که فیلمش رو ضمیمه کردم؛ بردم پیش مکانیک؛ بازش کردن و تسمه سفت کن رو باز کردن و گریس زدن و دوباره بستن؛ بازم صدا میده. میگفتن اینقدر صدا که از تسمه تایمه؛ مشکلی نداره

دوستان نظرشون چیه؛ مشکلی هست یا خیر

ممنون

y.mp4

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 42 دقیقه قبل، zilamo گفته است :

سلام

تسمه تایم پاورگریپ ۱۸۰۰۰کارکرده؛ بعضی وقتا؛ صدایی از محفظه تسمه تایم میاد که فیلمش رو ضمیمه کردم؛ بردم پیش مکانیک؛ بازش کردن و تسمه سفت کن رو باز کردن و گریس زدن و دوباره بستن؛ بازم صدا میده. میگفتن اینقدر صدا که از تسمه تایمه؛ مشکلی نداره

دوستان نظرشون چیه؛ مشکلی هست یا خیر

ممنون

y.mp4

نشانی از ساییدگی تسمه یا رد تسمه روی قاب نبود؟

به نظر من صدا طبیعیه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، yoosefheidari گفته است :

نشانی از ساییدگی تسمه یا رد تسمه روی قاب نبود؟

به نظر من صدا طبیعیه

ممنون از نظر

والا قبلا نمی اومد؛ بعضی وقتا میاد؛ و طبیعی نیست؛ ترس من از تسمه سفت کن و متعلقات مربوط به تسمه هست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، M_T گفته است :

سلام مجدد

ریز فاکتور هزینه های ناشی از بریدن تسمه تایم رو واستون میذارم.ببینید قیمتا چطوره؟ خوبه یا گرون حساب کرده؟ من خودم یه مقایسه اماتوری داشتم دیدم هزینه ها همین حدوده انگار.

جمعش شده ۱/۶۳۲

۵۴۸ تومنم اجرت گرفته🙄

شد ۲/۱۸۰😕

تاریخ فاکتورا مال امروز ۱۰ فروردین ۹۸

IMG_20190330_180304_508.jpg

IMG_20190330_180302_093.jpg

IMG_20190330_180259_461.jpg

IMG_20190330_180306_340.jpg

سلام تسمه ای که پاره شد چی بود ؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری