1,747 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان ماشینم تیپ ۵ مدل بهمن۹۳ هستش  و کلا۵۳۰۰۰تا کارکرده بنظرتون تسمه تایمو باید عوض کنم یا ۱۰تای دیگه کار میکنه؟!؟؟جالبه تو این مدت ۵ بار تسمه دینام پاره کرده 🤨🤨

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 14 دقیقه قبل، ariansamiei گفته است :

سلام دوستان ماشینم تیپ ۵ مدل بهمن۹۳ هستش  و کلا۵۳۰۰۰تا کارکرده بنظرتون تسمه تایمو باید عوض کنم یا ۱۰تای دیگه کار میکنه؟!؟؟جالبه تو این مدت ۵ بار تسمه دینام پاره کرده 🤨🤨

میشه تا 70 تا هم استفاده کنی ولی اگه ریسک نمیخوای انجام بدی تعویض کن با هرزرگرد و سفت کن

تسمه خوب هم خوب هم بخر پاور گریپ لیبل شرکتی یا کانتیتنال وارداتی نه اینهایی که داخله پک ایرانی گذاشتن  یا اپتی بلت آلمان

پاره شدن تسمه دینام از کیفیت بد غلتک ها هستش باید چک کنه مکانیک شما

ویرایش شده در توسط a.m.i.n
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، ariansamiei گفته است :

سلام به نظرم حتما عوض کنید همه چی به کیلومتر ربط نداره خودرو شما 93 هست و میشه تقریبا 4 ساله تسمه داره کار میکنه اگه شما با ماشین 10 تا ام رفته بودید الان دیگه وقتش بود عوض کنید چون با گذشت سال تسمه فرسوده میشه حتی اگه کار نکنه صفحه قبلو بخونید دوستی با ماشین مدل 95 و 50 هزارتا تسمه پاره کرده و سوپاپها کج شده کلا استانداردش یا 70 تاست یا 4 سال هر کدوم زودتر برسه ولی اکثرا رو همون 50 تا عوض میکنن پس به نظر من زودتر عوض کنید

در مورد پاره کردن تسمه دینام خیلی مهمه و نباید سرسری بگیرید اونم 5 بار گاها قبل اینکه تسمه دینام پاره شه قبلش ریش ریش میشه و ممکنه از جاهایی که تسمه تایم بیرونه و قاب محافظ نداره بره لای تسمه تایم برای همکار من همین موضوع پیش اومده بود البته تیپ 2 همچنین پاره شدن تسمه ممکنه به دینامو کمپرس اسیب بزنه خود من یه بار تسمم پاره شد زده بود سیم کمپرسور کولرو کنده بود شانسی که اوردم سیم از داخل کمپرسور کنده نشده بود وگرنه کمپرسور باید باز میشد و بوبین تعویض یا تعمیر میشد

شما تسمه رو نگاه کنید ببینید از روی شیار پمپ هیدرولیک یه خونه نمیفته بیرون؟ اکثرا پاره شدن تسمه دلیلش همینه سفتکن خراب میشه و تسمه رو هل میده بیرون و تسمه یه خونه بیرون شیار فولی هیدرولیک قرار میگیره و چون شیار لبه پمپ هیدرولیک ذخیمتره باعث میشه بعد یه مدت پاره شه حتما این موضوع رو چک کنید 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

بعضی وقتا هم باعث سوراخ شدن مخذن هیدرولیک میشه، 

چون به هنگام پاره شدن تسمه به صورت شلاقی به مخذن ضربه میزنه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، moriss گفته است :

امروز که رفتم حواسم نبود. فردا میدم از تسمه خودش عکس میگیرم. البته اینطور که تعمیرکار میگفت مقصر غلطک بوده و نه تسمه

فدای سرتون بازم خدارو شکر بدتر از اینها نشد هرزگردها و تسمه سفتکنهای قدیم عمر خیلی بالایی داشتن ولی الان میبینیم که ماشین 85 که 50 تا کار کرده تسمه سفتکن مرخص شده و باعث اسیب شده 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

فدای سرتون بازم خدارو شکر بدتر از اینها نشد هرزگردها و تسمه سفتکنهای قدیم عمر خیلی بالایی داشتن ولی الان میبینیم که ماشین 85 که 50 تا کار کرده تسمه سفتکن مرخص شده و باعث اسیب شده 

بله متاسفانه بدلیل کیفیت پایین یه قطعه کوچیک، خسارت و هزینه زیادی متحمل شدیم

این تسمه فابریک ماشین. من که هرچی خوندم مارک معروفی ندیدم روش

qh02_whatsapp_image_2018-10-15_at_10.06.

اینم غلطکی که شکسته بود و باعث این خرابی شد

63h1_whatsapp_image_2018-10-15_at_10.06.

قاب روی تسمه کلا خورده شده بود. تو شهر پیدا نمیشد. در نهایت بردم سپرسازی دادم درستش کرد

3dl_whatsapp_image_2018-10-15_at_10.06.3

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 19 دقیقه قبل، moriss گفته است :

قاب روی تسمه کلا خورده شده بود. تو شهر پیدا نمیشد. در نهایت بردم سپرسازی دادم درستش کرد

تسمه تون کانتیننتال هست ظاهرا!!! کانتیننتال تسمه بدی نیست!! غلطک  یا هرزگرد گریپاژ کرده. خرابی سوپاپ و قطعات موتور در چه حد بوده؟ انشالله که نبوده باشه.

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، moriss گفته است :

سلام همونطور که اقا مهرداد گفت تسمتون کنتینتال هسست روش مینویسه کنتی تک مثل پاور گریپ که گتس هم مینویسه 

تسمه خوبی 50 تا کار کرده هرزگردم گریمپاژ کرده بازم نوشته هاش کاملا مشخصه من تسمه انداخته بودم یه ماه بعد باز کردم کلا پاک شده بود ولی افسوس تسمه خوب انداختن ولی تسمه سفتکن و هرزگرد بی کیفیت 

اگه تو بازار تسمه تایم توجه کرده باشید اکثرا برندهای معروف دنیان و خبری از برندهای داخلی یا چینی نیست چون مردم چششون ترسیده و میدونن شوخی بردار نیست ولی متعصفانه به برند تسمه سفتکن توجه نمیشه من برای تیپ دو هر چی گشتم تمام ایساکوییها داخلی بود ایساکو تکو توک برای تیپ پنج اینا داشت که اونم میگن دیگه نیست واقعا نامردیه تولید کننده های داخلی باید دور این دو قلم جنسو خط بکشن یعنی تسمه تایم و سفتکن و هرزگردش تجار و وارد کننده ها ام خداییش این دو قلم رو باید اجناس خوب و مارک معروف وارد کنن که در تسمه تایم این رو رعایت میکنن ولی در هرزگردو سفتکن خیر و باعث اینگونه خسارتها میشن

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

ولی افسوس تسمه خوب انداختن ولی تسمه سفتکن و هرزگرد بی کیفیت 

آیدین به مورد بسیار مهمی اشاره کردی، احسنت!

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

آیدین به مورد بسیار مهمی اشاره کردی، احسنت!

بله کلا مردم هم تقصیر دارن شما اگه به یکی یه تسم تایم ایرانی یا چینی یا متفرقه بدی حتی مجانی نمیبندن رو ماشینشون و اینکه هم مردم هم مکانیکها سر موقع تسمه رو عوض میکنن ولی اون حساسیت رو روی تسمه سفتکن و هرزگرد ندارن مثلا تسمه سالمم که باشه سر 50 تا عوض میکنن ولی سفتکن و هرزگردو کمتر کسی سر کیلومتر عوض میکنه و مکانیک میچرخونه اگه چند دور چرخوندن حس انگشتش میگه سالمه و همونو میبنده ولی اینو در نظر نمیگیرن شاید اندازه دو تا تسمه یعنی بیشتر از صد هزارتا این تسمه سفتکن و هرزگرد کار کرده ممکنه الان سالم باشه ولی 50 هزار کیلومتر دیگه باید دید که میتونه سالم به کارکردش ادامه بده یا ده هزارتا دیگه ممکنه گریمپاژ کنه ؟ به نظر من هر دو بار که تسمه عوض میشه حتما باید هرزگردو سفتکنم عوض شه حتی اگه سالم به نظر بیاد متعصفانه کمتر کسی عمل میکنه

بعد میریم سر کیفیتش همونطور که هیشکی حاضر نمیشه تسمه تایم ایرانی یا چینی یا متفرقه حتی مجانی ببنده رو ماشینش باید همین حسم به هرزگردو سفتکن داشته باشه و فقط از جنس اورجینال یا برندهای معروف وارد و استفاده شه که متعصفانه زیاد دقت نمیشه 

من خودم هر چند وقت یه بار قاب پلاستیکی بالای تسمه تایمو باز میکنم که دو تا پیچ ده و راحت باز میشه درسته میگن از اونجا نمیشه تسمه رو چک کرد ولی هم شل و سفت بودنشو میشه تا حدی چک کرد هم اگه هرزگرد گریمپاژ کرده باشه رو تسمه اثار کشیدگی میمونی هم اینکه ماشینو روشن میکنم اگه هرزگردها صدا بده با باز کردن اون قاب راحتر شنیده میشه و اگه چیز غیر عادی باشه راحتر میشه فهمید 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری