hamid_801

همفکری برای ساخت دستگاه ساکشن روغن خانگی

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

76 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/12/08, 14:04:55، yoosefheidari گفته است :

ساکشن روغن ماشین با اویل پمپ پیکان ساده و ارزان و کارامد(روغن داخل قوطی در دمای صفر درجه و دارای غلظت بالا که به راحتی ساکشن میکنه و روغن داغ موتور خیلی سریعتر و راحتتر در عرض یکی دو دقیقه ساکشن میکنه)

به این میگویند یه طرح ابتکاری و خانگی واقعی!

قبلی ها یا خیلی هزینه بر از آب در می آمدند یا خیلی بزرگ و جاگیر!
انصافا این طرحتون قابل تحسین هست.

من هم میخوام درستش کنم.

بجای دریل، یه موتور کوچیک ثابت کار می گذارم. امیدوارم در عمل هم ناامیدم نکنه!

سپاس از به اشتراک گذاشتن ایده خوبتون!

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 16 دقیقه قبل، feredi گفته است :

به این میگویند یه طرح ابتکاری و خانگی واقعی!

قبلی ها یا خیلی هزینه بر از آب در می آمدند یا خیلی بزرگ و جاگیر!
انصافا این طرحتون قابل تحسین هست.

من هم میخوام درستش کنم.

بجای دریل، یه موتور کوچیک ثابت کار می گذارم. امیدوارم در عمل هم ناامیدم نکنه!

سپاس از به اشتراک گذاشتن ایده خوبتون!

یه موتور dc نسبتا قوی لازم داره که حداقل 2-3 هزار دور در دقیقه بتونه روغنو ساکشن کنه 

در مجموع یه دریل 13 میلیمتری 80-90 تومنی مثل مک تک رو ترجیح میدم البته من خودم دریل داشتم و اکثرا تو خونه ها یه دریل پیدا میشه

ویرایش شده در توسط yoosefheidari
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

دریل که، سه عدد از انواعش تو خونه موجود دارم، ولی بخاطر قیافه علمی و صنعتی میخوام از موتور ثابت استفاده کنم.

نظر خودم موتور چرخ خیاطی هست. دورش خیلی بالاست. برای همین از یه فولی مناسب استفاده میکنم تا اندکی دور محور رو بیارم پایین که با اینکار قدرت هم میره بالا.

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

یه موتور dc نسبتا قوی لازم داره که حداقل 2-3 هزار دور در دقیقه بتونه روغنو ساکشن کنه 

در مجموع یه دریل 13 میلیمتری 80-90 تومنی مثل مک تک رو ترجیح میدم البته من خودم دریل داشتم و اکثرا تو خونه ها یه دریل پیدا میشه

من همین طرح با اویل پمپ نیسان انجام دادمبا این مزیت که اویل پمپ نیسان سوراخ هایورود و خروج روغن بهترین نسبت به پیکان داره و شفتش به راحتی در سه نظام دریل جا میشه اما همه جوره تست کردم جواب نداد.

دلیلش به نظرم یا این بود که اویل پمپ اوراقی مشکلی چیزی داشته. چون ارزش نداشت نوش بخرم. (که به نظرم این دلیل ضعیف بوده)

یا اینکه پمپ های روغن باید فاصله خیلی نزدیکی با منبع روغن داشته باشن و سیستم چرخ دنده های اونها توان ایجاد خلأ کافی برای یک شیلنگ حدود 1 متری نداره. احساس کردم اویل پمپ باید تو روغن غوطه ور باشه و فقط میتونه روغن با فشار زیادی پرتاب کنه اما نمیتونه هوا رو خوب مکش کنه.

خلاصه کار نکرد و حالمون گرفته شد.

خوشبختانه برای اویل پمپ پولی ندادم قرار شد اگه جواب نداد به مکانیک پسش بدم. (گفته بود 30 تومن!)

به جای اون سرشیلنگی های فلزی می تونی بدی تراشکاری و از این سرشیلنگی های پلاستیک فشرده برات درست کنه. محکمه و خوب فیت میشه (هوا نمیکشه از دورش)

الان امکانش ندارم ولی اگه شد از پروه شکست خورده عکس میزارم :sigar:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، feredi گفته است :

دریل که، سه عدد از انواعش تو خونه موجود دارم، ولی بخاطر قیافه علمی و صنعتی میخوام از موتور ثابت استفاده کنم.

نظر خودم موتور چرخ خیاطی هست. دورش خیلی بالاست. برای همین از یه فولی مناسب استفاده میکنم تا اندکی دور محور رو بیارم پایین که با اینکار قدرت هم میره بالا.

برای شیلنگی که داخل لوله گیج بشه میتونی از شیلنگ های باریک کولر آبی یا بهتر از اون شیلنگ های سفید رنگ نمره 4 اگه اشتباه نکنم استفاده کنی. لوازم شیرآلات ساختمونی یا اینها که دستگاه تصفیه آب خونگی دارن.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، barton2500 گفته است :

من همین طرح با اویل پمپ نیسان انجام دادمبا این مزیت که اویل پمپ نیسان سوراخ هایورود و خروج روغن بهترین نسبت به پیکان داره و شفتش به راحتی در سه نظام دریل جا میشه اما همه جوره تست کردم جواب نداد.

دلیلش به نظرم یا این بود که اویل پمپ اوراقی مشکلی چیزی داشته. چون ارزش نداشت نوش بخرم. (که به نظرم این دلیل ضعیف بوده)

یا اینکه پمپ های روغن باید فاصله خیلی نزدیکی با منبع روغن داشته باشن و سیستم چرخ دنده های اونها توان ایجاد خلأ کافی برای یک شیلنگ حدود 1 متری نداره. احساس کردم اویل پمپ باید تو روغن غوطه ور باشه و فقط میتونه روغن با فشار زیادی پرتاب کنه اما نمیتونه هوا رو خوب مکش کنه.

خلاصه کار نکرد و حالمون گرفته شد.

خوشبختانه برای اویل پمپ پولی ندادم قرار شد اگه جواب نداد به مکانیک پسش بدم. (گفته بود 30 تومن!)

به جای اون سرشیلنگی های فلزی می تونی بدی تراشکاری و از این سرشیلنگی های پلاستیک فشرده برات درست کنه. محکمه و خوب فیت میشه (هوا نمیکشه از دورش)

الان امکانش ندارم ولی اگه شد از پروه شکست خورده عکس میزارم :sigar:

ولی این ساکشنه خیلی شیک و مجلسی اولش خلا ایجاد میکنه تا روغنو بکشه داخل خودش بعد هم سریع روغن میکشه بیرون

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری