hamid_801

همفکری برای ساخت دستگاه ساکشن روغن خانگی

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

76 ارسال در این موضوع قرار دارد

تو سايت امازون ٦.٥ ليتري هم هست ، تقريباً ٨٠$

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B006D33KZ0

مشابه اين نمونه توسط بنده وارد شده ، اگر پستم خلاف قوانين دوستان مديريت حذف بفرمايند.

با سلام.اگه فروشنده هستید لطفا قیمت و نحوه خرید و مشخصاتش رو اعلام کنید ممنون میشم.با تشکر

فرستاده شده از SM-J100Hِ من با Tapatalk

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تو سايت امازون ٦.٥ ليتري هم هست ، تقريباً ٨٠$

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B006D33KZ0

مشابه اين نمونه توسط بنده وارد شده ، اگر پستم خلاف قوانين دوستان مديريت حذف بفرمايند.

با سلام.اگه فروشنده هستید لطفا قیمت و نحوه خرید و مشخصاتش رو اعلام کنید ممنون میشم.با تشکر

دوست گرامی اگه براتون مقدوره چند تا عکس از دستگاهی که وارد کردید قرار بدید و این که دستگاه ساخت کدوم کشوره؟من تو خصوصی براتون پیام ارسال کردم اما احتمالا ارسال نشد. با تشکر

لینک به ارسال

سلام دوستان من دستگاه ساکشن روغن ماشین را ساخته ام و دلیل آن هم این بود که یک روز بعد از آخرین باری که به تعویض روغنی رفتم روغن ریزی را مشاهده کردم . به مکانیک مراجعه کردم .وقتی گیج روغن را بیرون آورد حدود چند سانتمتر بیشتر از حد اکثر بود. یک لیتر روغن اضافه ریخته بود . از آن پس تعویض روغن را خودم انجام می دهم . کمپرسور یخچال و یک مخزن 4 لیتری .همان اندازه که ساکشن شد روغن اضافه می کنم و روز بعد گیج روغن را چک می کنم . خدا را شکر 4 سال است نیازی به تعویض روغنی ندارم . کار پمپ باد نیز انجام می دهد و باد لاستیکها را هفتگی تنظیم می کنم .

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 20 دقیقه قبل، vahidsh گفته است :

سلام دوستان من دستگاه ساکشن روغن ماشین را ساخته ام و دلیل آن هم این بود که یک روز بعد از آخرین باری که به تعویض روغنی رفتم روغن ریزی را مشاهده کردم . به مکانیک مراجعه کردم .وقتی گیج روغن را بیرون آورد حدود چند سانتمتر بیشتر از حد اکثر بود. یک لیتر روغن اضافه ریخته بود . از آن پس تعویض روغن را خودم انجام می دهم . کمپرسور یخچال و یک مخزن 4 لیتری .همان اندازه که ساکشن شد روغن اضافه می کنم و روز بعد گیج روغن را چک می کنم . خدا را شکر 4 سال است نیازی به تعویض روغنی ندارم . کار پمپ باد نیز انجام می دهد و باد لاستیکها را هفتگی تنظیم می کنم .

سلام

اگه ممکنه یک عکس بگذارید و مراحل ساخت را کمی توضیح دهید؟

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

اگه قرار باشه مخزن 4 لیتری باشه(گپسول گاز میتونه تا 17/5 بار تحمل کنه ) بصرفه ترین راه استفاده از پمپ بادهای 12 ولتی هست که به راحتی میتونن مخزن چهار لیتری رو تا 7 بار شارژ کنن و بعدش با یه یونیت ونچوری راحت میتونید روغن ماشینو ساکشن کنید.

نیازی هم به کمپرسور یخچال و دردسرهاش نیست.بیشتر به درد حجم های بیشتر از 4-5 لیتر میخوره

ویرایش شده در توسط yoosefheidari

لینک به ارسال

آن قسمت که در دست پسرم است موتور یخچال است .قسمت دیگر مخزن چهار لیتری است که روغن در آن جمع می شود .کمتر از 5 دقیقه با یک لوله 6 میلیمتری که وارد گیج می شود تمام روغن انجین را تخلیه می کند .در انتها صدای قل قل شبیه قلیان از داخل گیج شنیده می شود که نشانه اتمام روغن است .لوله قرمز بلند هم برای باد زدن لاستیک .

ABCD0007.JPG

بسیار سبک و کم حجم و قابل حمل . موتور با یک دست و مخزن 500 گرمی با دست دیگر حمل می شود .

ویرایش شده در توسط vahidsh
فراموش کردن یک مطلب
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/09/02, 00:05:28، vahidsh گفته است :

آن قسمت که در دست پسرم است موتور یخچال است .قسمت دیگر مخزن چهار لیتری است که روغن در آن جمع می شود .کمتر از 5 دقیقه با یک لوله 6 میلیمتری که وارد گیج می شود تمام روغن انجین را تخلیه می کند .در انتها صدای قل قل شبیه قلیان از داخل گیج شنیده می شود که نشانه اتمام روغن است .لوله قرمز بلند هم برای باد زدن لاستیک .

ABCD0007.JPG

بسیار سبک و کم حجم و قابل حمل . موتور با یک دست و مخزن 500 گرمی با دست دیگر حمل می شود .

سلام ، اگر امکان داره یه اموزش از ساخت این وسیله واسه ماها بزارید .ممنون

لینک به ارسال

ساکشن روغن ماشین با اویل پمپ پیکان ساده و ارزان و کارامد(روغن داخل قوطی در دمای صفر درجه و دارای غلظت بالا که به راحتی ساکشن میکنه و روغن داغ موتور خیلی سریعتر و راحتتر در عرض یکی دو دقیقه ساکشن میکنه)

oil.jpg[/img]

ویرایش شده در توسط yoosefheidari
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/12/08, 14:04:55، yoosefheidari گفته است :

ساکشن روغن ماشین با اویل پمپ پیکان ساده و ارزان و کارامد(روغن داخل قوطی در دمای صفر درجه و دارای غلظت بالا که به راحتی ساکشن میکنه و روغن داغ موتور خیلی سریعتر و راحتتر در عرض یکی دو دقیقه ساکشن میکنه)

oil.jpg[/img]

دوست عزیز عکس های واضح تر میگذارید. اون قسمت پایین اویل پمپ پیکان که حالت بیضی شکله چطور به شلنگ مکش جور کردی؟

من با اویل پمپ نیسان امتحان کردم متأسفانه مکش لازم نداشت و جواب نداد.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

مواد مورد نیاز:دی :

1-اویل پمپ پیکان(اکبند40 تومن)

2-شیلنگ خور اب یا گاز 2تا(1000تومن)

3-چسب هل(5تومن)

4-شیلنگ استخوانی شیشه ای ساز 6 میلیمتر(1000 تومن)

5-شلنگ تراز(500 تومن)

6-دریل با سه نظام 13 میلیمتر(شفت ایل پمپ 12/67 هست)(؟؟؟؟تومن)

7-مینی فرز(؟؟؟؟تومن)

8-زمان مورد نیاز ساخت 45 دقیقه تا یک ساعت

اویل پمپو از دو ناحیه ای که با رنگ قرمز مشخص کردم توسط مینی فرز باید ببریم.بعد هم سه تا پیچ شماره 10 باز بشه و پلیسه های حاصل از برش از داخلش در بیاد

بعد از اون دوتا شیلنگ خور گاز رو توسط چسب هل که هم ضد حرارت و هم ضد مواد روغنی هست به اویل پمپ چسب میکنیم که تو عکس مشخص هست.

واسه ساکشن نیاز به لوله استخوانی هست که داخل گیج بشه و زیاد خم نشه که تعویض روغنی ها هم از همین نوع استفاده میکنن

شیلنگ استخوانی رو به یکطرف اویل پمپ و شلنگ تراز رو به اون طرف وصل میکنیم و جهت مکش و تخلیه رو جهت حرکت دریل مشخص میکنه و وقتی پاد ساعتگرد باشه از لوله نازکه مکش میکنه و از ضخیمتره تخلیه

oil pomp peikan.JPG

IMG_20180312_231637_HDR.jpg

IMG_20180312_231655_HDR.jpg

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری