hamid_801

همفکری برای ساخت دستگاه ساکشن روغن خانگی

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

67 ارسال در این موضوع قرار دارد

منم مدتیه تو فکر ساخت پمپ باد با موتور یخچال هستم

موتور یک چهارم اسب تا 40 تومان هم پیدا کردم ولی شنیدم اگه خیلی ارزون بدن یعنی نیم سوز هست

اگه یه منبع حداقل چهل لیتری باشه خیلی بهتره

اون منبعهای گاز کولر فکر نکنم بیشتر از 10 20 لیتر باشه

پرشرسوئیچ و سوپاپ اطمینان و شیر یکطرفه هم قیمت کردم مجموعا حدود 50 تومان میشه

که جمع کلش با یه موتور 100 تومانی نزدیک 150 الی 180 میشه...

اگه یه موتور سالم با قیمت مناسب گیر بیارم میسازمش..البته من برای مکش نمیخوام..برای پمپ باد میخوام

مشکل یکی منبع خوب و مقاوم و یکی قیمت بالای کمپرسور یخچاله

سلام دوست عزیز

قبل از این گرونیا کمپرسور آماده چینی حدود100 الی 120 با منبع متوسط بود. من دو نمونه ساختم یکی با کمپسور کولر گازی و مخزن 20 لیتری و یه نمونه با کمپرسور یخچال معمولی با حجم 5 لیتر. تونمونه دوم برا مخزن از کپسول آتش خاموش کن استفاده کردم. من نمیدونستم فشار منفی بیشتر از یک داریم اما تو تستس که کردم و مانومتر فشار منفی رو به محل مربوطه روی کمپرسور کوپل کردم فقط تا نزدیکای 1 رفت که فک کردم کمپرسور خوب کمپرس نمکنه!!!.راستش اگه بخواین برا کل قطعات هزینه کنین آماده بخرین به صرفه و بهتره اما اگه یه سری شو دم دست دارین ساخت کمپرسور مناسب تره . من از کمپرسور کوچیکتره که ساختم و پرتابله تو ابزار بادی(منگنه بادی و میخکوب)تو کار نصب داکت ها ی سایز کوچیک استفاده میکنم ..... برا جوش دادن پیچهای سوپاپ اطمینان و ...غیره به بدنه مخزن حتما از جوش کاربید برنجی استفاده بشه که آببندی خوبی میکنه...

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چند روز قبل یه نمونه دستساز با موتور کولر قیمت کردم 250 تومان

منبعش هم فکر نکنم بیشتر از 10-15 لیتر بود

زیاد دلچسب نبود و قیمتش هم بالا بود(گرچه اگر جمع بزنیم همون حدود در میاد برای سازنده)

فعلا که موتور یخچال سالم و قیمت مناسب پیدا نکردم

یکسری هست 40 الی 50 تومان میدن ولی پرسیدم میگن اونها نیم سوزن و فشار بالائی ندارن

یکی از دوستان گویا یکی برام پیدا کرده ولی هنوز نرفتم ببینم (رفتم عکس میگیرم)

برای یک مغازه کامپوتری هست که بجای بلوور استفاده میکرده

لینک به ارسال

عجب این کمپرس و ساکشن منزلی بدرد بخور بوده من بهش فکر نکرده بودم

لینک به ارسال

حسین جان بحث عشق و علاقست بیشتر..من عشق کردم یکی از اینها بسازم یا به قیمت مناسب بخرم

فکر نکنم بیشتر از سالی چند بار استفاده بشه (مگه لاستیک باد بزنم باهاش)

اما داشتنش برام جالبه و شاید اگر داشته باشم کاربرد هم برام داشته باشه

خصوصا اگه منبعش بزرگ باشه میشه از دریل بادی گرفته تا پیستوله واسه نقاشی بهش وصل کرد..

لینک به ارسال

خب با این اوصاف الان به یک جمع بندی برسیم ،‌بعد هر کدوم بریم سراغش ببینیم کجا ارزون تر تموم میشه

لینک به ارسال

مهم فقط موتورشه حسین جان

موتور یخچالی با قدرت حداقل نیم اسب که سالم باشه

باقیش قیمتی نداره و فراوون هم هست

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

قبل از این گرونیا کمپرسور آماده چینی حدود100 الی 120 با منبع متوسط بود. من دو نمونه ساختم یکی با کمپسور کولر گازی و مخزن 20 لیتری و یه نمونه با کمپرسور یخچال معمولی با حجم 5 لیتر. تونمونه دوم برا مخزن از کپسول آتش خاموش کن استفاده کردم. من نمیدونستم فشار منفی بیشتر از یک داریم اما تو تستس که کردم و مانومتر فشار منفی رو به محل مربوطه روی کمپرسور کوپل کردم فقط تا نزدیکای 1 رفت که فک کردم کمپرسور خوب کمپرس نمکنه!!!.راستش اگه بخواین برا کل قطعات هزینه کنین آماده بخرین به صرفه و بهتره اما اگه یه سری شو دم دست دارین ساخت کمپرسور مناسب تره . من از کمپرسور کوچیکتره که ساختم و پرتابله تو ابزار بادی(منگنه بادی و میخکوب)تو کار نصب داکت ها ی سایز کوچیک استفاده میکنم ..... برا جوش دادن پیچهای سوپاپ اطمینان و ...غیره به بدنه مخزن حتما از جوش کاربید برنجی استفاده بشه که آببندی خوبی میکنه...

تشکر جناب نجفی عزیز

من امروز رفتم و اون کمپرسور رو دیدم و دادم یخچال ساز تست کرد گفت سالمه...

دو تا هم مخزن خالی گاز کولر 11 کیلوئی همراه کمپرسور گفت بهت میدم

حالا چند تا سوال : این مخازن گاز کولر خیلی سبک هستند و روش ننوشته تا چه فشاری رو تحمل میکنه

شما اطلاعی ندارین ازش؟ من مثلامیخوام تا 10 بار پر بشه

جهت کوپلینگ شلنگ به منبع از چه پیچهائی استفاده کنم که استاندارد باشه و به همه سر شلنگها بخوره ؟

اسم خاصی دارن این پیچهاش ؟

شیر سر این مخزنهای کولر باز میشه ؟ من که نتونستم بازش کنم..

قیمت قطعات رو دارین؟ مثلا شیر یکطرفه و پرشر سوئیچ و ...

شلنگ چی استفاده کنم بهتره؟ از این فنریها یا معمولی ؟

عکس از نمونه کارتون دارید؟

لینک به ارسال

منم مدتیه تو فکر ساخت پمپ باد با موتور یخچال هستم

موتور یک چهارم اسب تا 40 تومان هم پیدا کردم ولی شنیدم اگه خیلی ارزون بدن یعنی نیم سوز هست

اگه یه منبع حداقل چهل لیتری باشه خیلی بهتره

اون منبعهای گاز کولر فکر نکنم بیشتر از 10 20 لیتر باشه

پرشرسوئیچ و سوپاپ اطمینان و شیر یکطرفه هم قیمت کردم مجموعا حدود 50 تومان میشه

که جمع کلش با یه موتور 100 تومانی نزدیک 150 الی 180 میشه...

اگه یه موتور سالم با قیمت مناسب گیر بیارم میسازمش..البته من برای مکش نمیخوام..برای پمپ باد میخوام

مشکل یکی منبع خوب و مقاوم و یکی قیمت بالای کمپرسور یخچاله

سلام دوست عزیز

آقایان عزییییییز، خدا وکیلی ارزششو داره؟؟؟

اگر ی روغن خوب توی ماشین بریزی تا 8 هزارکیلومتر نیازی به تعویض روغن ندارید. حالا هزینه ای که مغازه دار واسه تعویض روغن از شما میگیره چیزی در حدود 5هزارتومانه. حالا شما 5 هزار تومان رو تقسیم 8هزار کیلیومتر بکنی میشه کیلومتری کمتر از یک تومان. خداییش بحث کثیف کاری ها و این حرف ها رو هم اگر فاکتور بگیریم بازم به نظرم ساختن ساکشن خانگی کار بیهوده ای هست.

البته این نظر منه. خدای نکرده جسارت نباشه خدمت دوستان.87.gif87.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/87.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

دوست عزیز بحث هزینه نیست

ساختش از روی علاقه هست نه اینکه ما بخواهیم 6 ماهی 2 هزار تومان هزینه تعویض روغنی رو صرفه جوئی کنیم

ضمن اینکه این وسیله علاوه بر ساکشن خیلی کارهای دیگه هم میکنه

لینک به ارسال

یه چیزی به ذهنم رسید فعلا نمیدونم عملی هست یا نه؟!

اگه عملی باشه، نیازمون به تمیزترین و پایین ترین قیمت برآورده میشه!

مخزن مایع شیشه شور رو بیاد بیارید!

یه موتور کوچیک که در عین حال پمپ هم هست، مایع رو از یک طرف میمکه و از خروجیش پمپ میکنه سمت شیشه ها.

حالا اگه ما به سمت مکنده یه شیلنگ نرم وصل کنیم و بفرستیم داخل کارتل روغن، اگه گفتید چی میشه؟!! happy.gifhappy.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/happy.gif' alt='URL>'>

والا خودم هم نمیدونم نتیجه چی میشه! میتونه روغنمون رو بمکه یا نه!

بنظرم تنها چیزی که میتونه اذیت بکنه، خالی بودن اولیه اون شیلنگ هست وگرنه اگه کل شلنگ پر روغن میبود، باید کار بکنه!

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری