hamid_801

همفکری برای ساخت دستگاه ساکشن روغن خانگی

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

76 ارسال در این موضوع قرار دارد

از همه دوستان به خاطر نظرات مفیدشون تشکر میکنم

اینطور که به نظر میرسه دردسر زیاد داره این کار و به این راحتی ها نیست

اویل پمپ پیکان و موتور کولر هم برق 220 میخواد که نزدیک ماشین در دسترس نیست

Sent from my LT18i using Tapatalk 4 Beta

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خب دوتا جک بخر با ی اچار بکس روغن ماشینت خودت عوض کن نیاز به این همه مهندس بازی نیس دیگه!!!

بله درب موتور باید بسته باشه

ولی برا این کار میتونیم روغن ماشینت رو با حلال یکم رونترش کنیم تا راحت مکش بشه ولی این کارم جواب نمیده راه حل خوبی نیس ممکن خرابی ایجاد کن

من اگه تو بیابون گیر کنم شاید از این ابتکارا بکنم بنظرم ارزش عملی شدن نداره برا همه افراد این کار

من سینی رو در اوردم دقیقا البته قبل از دراوردن سینی یه علامتی روی سینی زدم یعنی محل قرار گیری پیچ کارتل رو موقه ای که سینی بسته بود رو روی سینی علامت زدم سپس سینی رو باز کردم یه سوراخ اندازه پیچ کارتل یکم بزرگتر بهش زدم بعد سینی رو بستم سر جاش هر وقط میخوام روغن عوض کنم جک میزنم زیر ماشین از زیر پیچ کارتل رو باز میکنم روغن با سرعت تخلیه میشه به قول دوستمون دیگه نیازی به ساکشن ماکشن هم نیست در ضمن دوست من اون پمپها باد تو مایعی که میخواد بکشه غوطه ور باشه نمیشه بهش شلنگ نصب کرد دقیقا مثل حالتی که تو باک داره در ضمن روغن که سفت تر هم هست دوست من این کار شدنیست ولی با کمپرسور موتور یخچال راحت میتونی روغن رو بکشی ولی این کار من رو بکن راحت کن خودتو من پیچو باز میکنم هرچی اشغال باشه سریع خالی میشه

لینک به ارسال

شما میتونید با یک جاروبرقی قوی با این سیستمی که میکشم این وسیله رو راه بندازید:

12992099664931681685.jpg12992099664931681685.jpg"><a href=http://8pic.ir/images/12992099664931681685.jpg' alt='URL>'>

یک مخزن کاملا سیلد به ابعاد 20 در 20در 60 تهیه میکنید

جای 3تا شیر طبق تصویر در میارید و شیر نصب میکنید(شیر دسته گازی)

میتونید جای گیج فشار هم تعبیه کنید که الزامی نیست

نحوه کار به این شکله که تمامی شیر ها بسته ، شیر شماره یک باز، متصل میشه یه یک جارو برقی پرقدرت(جاروبرقی های زیمنس یا بوش بالای 2400 واتشون از پس اینکار بر میان)چند دقیقه درون مخزن رو خلاء میکنید(اینجا اگر گیج فشار با دقت بالا داشتید میفهمیدید که تا کی باید خلاء کنید چون بعد از چند ثانیه دیگه فشار منفی بیشتر نمیشه) سپس شیر یک بسته، شیلنگ روغن درون کارتل قرار میگیره شیره 2 باز میشه، روغن مکش میشه ، بعد از چند دقیقه شیر 2 بسته، شیر 3 باز و روغن تخلیه میشه ، مجددا این فرایند تکرار میشه چون خلاء ناچیزی جاروبرقی میتونه اعمال کنه و پیوسته نیست و شما باید تکه تکه روغن رو تخلیه کنید، البته این سیتم رو میشه به صورت ترپر هم درآورد که پیوسته کار کنه به اینصورت که از مسیر 2 یه لوله تا کف مخزن بره و شما میتونید حالا جارو برقی رو پیوسته روشن کنید، البته در این حالت سطح روغن درون مخزن کم کم بالا میاد و شما قبل از اینکه به سطح شیر 1 برسه باید کارو متوقف و مخزن رو تخلیه کنید وگرنه روغن میره تو جاروبرقی و ...!

لینک به ارسال

درود بر شما داداش گلم ممنون از شما تا الان ایا مکش یک کمپرسور حتی نیم سوز یخچال رو تست کردید در عین بی صدا بودن و حجم کمتر از جارو برقی من پیشنهاد میکنم این کار رو انجام بدید مطمعنم دیگه از جارو برقی استفاده نخواهید کرد البته میتوانید در مکانهایی که گاز کولر ماشین رو چارج میکنند مکش این کمپرسورها رو تست کنید چون قبل از تزریق گاز اول مکش میکنند موفق باشید از طرح خوبتون هم ممنون

لینک به ارسال

درود بر شما داداش گلم ممنون از شما تا الان ایا مکش یک کمپرسور حتی نیم سوز یخچال رو تست کردید در عین بی صدا بودن و حجم کمتر از جارو برقی من پیشنهاد میکنم این کار رو انجام بدید مطمعنم دیگه از جارو برقی استفاده نخواهید کرد البته میتوانید در مکانهایی که گاز کولر ماشین رو چارج میکنند مکش این کمپرسورها رو تست کنید چون قبل از تزریق گاز اول مکش میکنند موفق باشید از طرح خوبتون هم ممنون

کاملا درست میفرمایید

کمپرسور کولر گازی یا یخچال به توجه به سیستم پیستونی موتورشون خلاء قابل قبولی ایجاد میکنند و قطعا بهتر از جاروبرقی هستند، من با توجه به امکانات ساده و موجود گفتم، موتور یخچال یا کولر حتی کارکرده زیر 150-200 نیست . یه مدت دنبالش بودم...

لینک به ارسال

موتر یخجال تا 6 بار و بیشتر فشار ایحاد میکند و برعکش فشار منفی هم در همین حد.و برای تخلیه به چیزی حدود 2 بار فشار منفی نیاز هست. مانومتر فشار منفی خود ساکشنهای آماده د ربازار هم تا 1.5 با رماکزیمم مدرج شده اند. من با موتور یخچال یک کمپرسور باد ساخته ام که دارای مخزن 5 لیتری با مانومتر و کلید پنیوماتیک میباشد . برای ایحاد فشار منفی میشه از شیلنگ ورودی و مکش هوای اون استفاده کرد. دنبال تلق پلکسی گلاس استوانه بودم که مخزن خلا رو باهاش بسازم که قیمت استوانه 5 لیتری ا ش 120 چوب میشدو برا مخزن تخلیه هم از مخزن گاز کولر که تو باطری سازیا خالیشو میتونین به قیمت 4 یا 5 تومن تهیه کنین.اکه کامل کردم عکساشو براتون قرار میدم

لینک به ارسال

منم مدتیه تو فکر ساخت پمپ باد با موتور یخچال هستم

موتور یک چهارم اسب تا 40 تومان هم پیدا کردم ولی شنیدم اگه خیلی ارزون بدن یعنی نیم سوز هست

اگه یه منبع حداقل چهل لیتری باشه خیلی بهتره

اون منبعهای گاز کولر فکر نکنم بیشتر از 10 20 لیتر باشه

پرشرسوئیچ و سوپاپ اطمینان و شیر یکطرفه هم قیمت کردم مجموعا حدود 50 تومان میشه

که جمع کلش با یه موتور 100 تومانی نزدیک 150 الی 180 میشه...

اگه یه موتور سالم با قیمت مناسب گیر بیارم میسازمش..البته من برای مکش نمیخوام..برای پمپ باد میخوام

مشکل یکی منبع خوب و مقاوم و یکی قیمت بالای کمپرسور یخچاله

لینک به ارسال

موتر یخجال تا 6 بار و بیشتر فشار ایحاد میکند و برعکش فشار منفی هم در همین حد.و برای تخلیه به چیزی حدود 2 بار فشار منفی نیاز هست. مانومتر فشار منفی خود ساکشنهای آماده د ربازار هم تا 1.5 با رماکزیمم مدرج شده اند. من با موتور یخچال یک کمپرسور باد ساخته ام که دارای مخزن 5 لیتری با مانومتر و کلید پنیوماتیک میباشد . برای ایحاد فشار منفی میشه از شیلنگ ورودی و مکش هوای اون استفاده کرد. دنبال تلق پلکسی گلاس استوانه بودم که مخزن خلا رو باهاش بسازم که قیمت استوانه 5 لیتری ا ش 120 چوب میشدو برا مخزن تخلیه هم از مخزن گاز کولر که تو باطری سازیا خالیشو میتونین به قیمت 4 یا 5 تومن تهیه کنین.اکه کامل کردم عکساشو براتون قرار میدم

دوست عزیز فشار منفی، بیشتر از منفی 1 نداریم(بیشترش رو میشه ایجاد کرد که باید خلا در خلا باشه و کلی داستان داره)

یعنی وقتی 100% خلا باشه(هیچ هوایی وجود نداشته باشه) فشار میشه منفی یک ، عدد فشار منفی رو توی 99% گیجهای معمول بازار با دهم نشون میدن:

0.1- 0.2- 0.3- 0.4- 0.5- 0.6- 0.7- 0.8- 0.9- 1-

شما میتونید با فشار منفی 0.6 روغن موتور که هیچ، کل موتور رو بکشید داخل رسیور خلا!

لینک به ارسال

دوست عزیز فشار منفی، بیشتر از منفی 1 نداریم(بیشترش رو میشه ایجاد کرد که باید خلا در خلا باشه و کلی داستان داره)

یعنی وقتی 100% خلا باشه(هیچ هوایی وجود نداشته باشه) فشار میشه منفی یک ، عدد فشار منفی رو توی 99% گیجهای معمول بازار با دهم نشون میدن:

0.1- 0.2- 0.3- 0.4- 0.5- 0.6- 0.7- 0.8- 0.9- 1-

شما میتونید با فشار منفی 0.6 روغن موتور که هیچ، کل موتور رو بکشید داخل رسیور خلا!

پس اگه اینجور باشه حتما باید یه فشار منفی استانداردی برای دستگاه های ساکشن باشه.چون در غیر این صورت فشار به قطعات داخلی موتور وارد میکنه.

لینک به ارسال

من اینبار که رفتم برای تعویض روغن دقت کردم گیچ روی منفی 0.8 بود

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری