ebrahimi

شیر کنیستر و مباحث مربوطه

205 ارسال در این موضوع قرار دارد

باسلام

با اجازه

شیر کنیستر مانند یک سوپاپ عمل میکنه و این صدا تق تقی که میده طبیعی هست این صدا به علت باز و بسته شدن دریچه داخل اون هست

و این نکته در نظر داشته باشید شیر کنیستر دائم کار نمیکنه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

باسلام

با اجازه

شیر کنیستر مانند یک سوپاپ عمل میکنه و این صدا تق تقی که میده طبیعی هست این صدا به علت باز و بسته شدن دریچه داخل اون هست

و این نکته در نظر داشته باشید شیر کنیستر دائم کار نمیکنه

متاسفانه دائم کار میکنه حتی تو یه سفر400 کیلومتری مدام صدا تق تق میداد

لینک به ارسال

سلام دوستان میخوام منبع کنسیتر رو خودم عوض کنم اگه میشه راهنمایی کنید

لینک به ارسال

سلام

باید شل گیر سمت شاگرد رو باز کنید اگر چرخ رو هم باز کنید راحتتر میتونید کار کنید بعد باز کردن شلگیر درست پشت چراغ جلو و در فضای خالی گلگیر کنیستر دیده میشه. سپس از داخل موتور دو تا پیچ اگه اشتباه نکنم 10 هست پشت کنیستر هست برا دیدنشون مجبورید ecu رو باز کنید بعد باز کردن پیچ ها کنیستر از جاش خارج میشه شلنگ هاشو باز کنید و به همون ترتیب به کنیستر نو ببندید و مراحل رو بر عکس انجام بدید.آسونه کل زمان لازم برا تعویض 30 دقیقه

لینک به ارسال

این عکس ها هم کمکتون میکنه:

DSC01246.jpgautom ... C01246.jpg"><a href=http://zqz54.persiangig.com/image/automobil/DSC01246.jpg' alt='URL>'>

DSC01249.jpgautom ... C01249.jpg"><a href=http://zqz54.persiangig.com/image/automobil/DSC01249.jpg' alt='URL>'>

لینک به ارسال

کنیسترم صدای بدی میداد رو اعصاب بود با چسب زدن به اتصالات لوله ها حل شد

لینک به ارسال

:salam:

اساتید محترم چند تا سوال دارم:

1) شیر کنیستر یه لوله (شیلنگ) به تهش و یه لوله به کنار سوکتش متصل میشه، درسته؟ اون لوله ای که میخوره به تهش از کجا باید بیاد؟

من نگاه کردم دیدم کلا چیزی به تهش وصل نیست! از کجا لوله بکشم بزنم بهش؟

2) زیر شلگیر سه رشته لوله (شیلنگ) میاد، یکیشون انگار که قطع شده باشه از بین راه، این به اون مربوطه؟

3) شیر کنیستر باید مکش داشته باشه؟ (از همونجایی که شیلنگ نداره دست میذارم دائم مکش داره)

4) این قطعه به طور کل میتونه باعث ایجاد صدای سوت بسیار زیر بشه؟ موقع خاموش کردن یه لحظه این صدا میاد، در حین کار هم گاه گداری بدون هیچ ریتم خاصی میاد و تابع هیچ عاملی نیست، فقط گاز که میدم برطرف میشه

5) به جز بوی بنزین و اون صدای سوت (اگه مربوط باشه) در مدار نبودن اون شیلنگ میتونه مشکلی ایجاد کنه؟

دوستان میبخشید زیاد سوال میپرسم، مطالب راجب شیر کنیستر کمه و عکسها هم منقضی شدن...

لازم به ذکره کارکرد موتور و شتاب و غیره بسیار عالیه و تنها مشکل بوی بنزین و اون سوت کذایی هستش (که موقع بازدید دیدم شیر کنیستر یه طرفش به جایی وصل نیست)

پیشاپیش از بذل توجهتون ممنون :razz:

لینک به ارسال

اساتید محترم چند تا سوال دارم:

1) شیر کنیستر یه لوله (شیلنگ) به تهش و یه لوله به کنار سوکتش متصل میشه، درسته؟ اون لوله ای که میخوره به تهش از کجا باید بیاد؟

من نگاه کردم دیدم کلا چیزی به تهش وصل نیست! از کجا لوله بکشم بزنم بهش؟

2) زیر شلگیر سه رشته لوله (شیلنگ) میاد، یکیشون انگار که قطع شده باشه از بین راه، این به اون مربوطه؟

3) شیر کنیستر باید مکش داشته باشه؟ (از همونجایی که شیلنگ نداره دست میذارم دائم مکش داره)

4) این قطعه به طور کل میتونه باعث ایجاد صدای سوت بسیار زیر بشه؟ موقع خاموش کردن یه لحظه این صدا میاد، در حین کار هم گاه گداری بدون هیچ ریتم خاصی میاد و تابع هیچ عاملی نیست، فقط گاز که میدم برطرف میشه

5) به جز بوی بنزین و اون صدای سوت (اگه مربوط باشه) در مدار نبودن اون شیلنگ میتونه مشکلی ایجاد کنه؟

دوستان میبخشید زیاد سوال میپرسم، مطالب راجب شیر کنیستر کمه و عکسها هم منقضی شدن...

لازم به ذکره کارکرد موتور و شتاب و غیره بسیار عالیه و تنها مشکل بوی بنزین و اون سوت کذایی هستش (که موقع بازدید دیدم شیر کنیستر یه طرفش به جایی وصل نیست)

پیشاپیش از بذل توجهتون ممنون :razz:

1 شیر کنیستر زیر منبع قرار داره و یک طرفش به منوفیلد هوا و یک طرفش به کنیستر وصله.

2 دو تا از لوله ها مربوط به کنیستر میشه .یکیش میره سمت باک و یکیش وصله به شیر کنیستر.

3 این حالت یعنی شیر کنیستر سالمه و داره کار خودشو انجام میده

4 ممکنه این صدا مربوط به این قطعه باشه. بیشتر کار کردن شیر کنیستر در زمانی هست که ماشین در حالت سلو کار میکنه

5 اگه این لوله وصل نباشه هوا مستقیم و بدون فیلتر به منوفیلد کشیده میشه و این میتونه در بلند مدت برا ماشین خطرناک باشه. در ضمن وصل بودنش خیلی کم توی مصرف تاثیرگزاره. و همچنین در حالت وصل نبودن بخار بنزین اطراف ماشین جمع میشه که در محیط های بسته خطرناکه

معمولا وقتی کنیستر از توی مدار میاد بیرون چون مکش هوا راحت تر میشه ماشین بهتر گاز میخوره.

تجربه کمی در مورد کنیستر دارم که شاید به کار دوستان بیاد.

عمر منبع کنیستر حدود 50000 کیلومتر هست.و بعد از اون ذرات داخلش خاصیت خودشونو از دست میدن.

چند سالی درگیر کپ کردن ماشین بودم(تیپ 2 دریچه گاز سیمی). بعد از تعویض شمع _ کویل _ وایر _ پمپ بنزین _ تمام صافی ها _ فیلر گیری _ اپدیت ecu و ... توی کیلومتر 160000 منبع کنیستر عوض کردم و تا حالا که ماشین خوب کار کرده.

تاثیر کمی هم توی صاف کار کردن موتور در حالت سلو داشت.

موفق باشید

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

اساتید محترم.

.

.

ممنون :razz:

سلام.

شیر کنیستر 2تا لوله میره بهش یکی مکش از منیفولد و دیگری از کنیستر داخل گلگیر سمت شاگرد.

بله صدای سوت از همونه هم از طرف کنیستر و هم از طرف شیرش میتونه باشه ،رفیقم تصادف کرده گلگیر رفته به فنا دقیقا همین صدای سوت ازش میاد.نبودنش تاثیری رو راندمان نداشته تا الان مشکلی هم ندیدم من باب خطا در دیاگ یا روشن شدن چراغ چک در تیپ 2.

وظیفشم وارد کردن بخارات بنزین از باک به منیفولد و سوزوندنشونه تا جایی که من اطلاع دارم. :hello:

لینک به ارسال

:razz:

1 شیر کنیستر زیر منبع قرار داره و یک طرفش به منوفیلد هوا و یک طرفش به کنیستر وصله.

2 دو تا از لوله ها مربوط به کنیستر میشه .یکیش میره سمت باک و یکیش وصله به شیر کنیستر.

3 این حالت یعنی شیر کنیستر سالمه و داره کار خودشو انجام میده

4 ممکنه این صدا مربوط به این قطعه باشه. بیشتر کار کردن شیر کنیستر در زمانی هست که ماشین در حالت سلو کار میکنه

5 اگه این لوله وصل نباشه هوا مستقیم و بدون فیلتر به منوفیلد کشیده میشه و این میتونه در بلند مدت برا ماشین خطرناک باشه. در ضمن وصل بودنش خیلی کم توی مصرف تاثیرگزاره. و همچنین در حالت وصل نبودن بخار بنزین اطراف ماشین جمع میشه که در محیط های بسته خطرناکه

معمولا وقتی کنیستر از توی مدار میاد بیرون چون مکش هوا راحت تر میشه ماشین بهتر گاز میخوره.

تجربه کمی در مورد کنیستر دارم که شاید به کار دوستان بیاد.

عمر منبع کنیستر حدود 50000 کیلومتر هست.و بعد از اون ذرات داخلش خاصیت خودشونو از دست میدن.

چند سالی درگیر کپ کردن ماشین بودم(تیپ 2 دریچه گاز سیمی). بعد از تعویض شمع _ کویل _ وایر _ پمپ بنزین _ تمام صافی ها _ فیلر گیری _ اپدیت ecu و ... توی کیلومتر 160000 منبع کنیستر عوض کردم و تا حالا که ماشین خوب کار کرده.

تاثیر کمی هم توی صاف کار کردن موتور در حالت سلو داشت.

موفق باشید

:razz:

سلام.

شیر کنیستر 2تا لوله میره بهش یکی مکش از منیفولد و دیگری از کنیستر داخل گلگیر سمت شاگرد.

بله صدای سوت از همونه هم از طرف کنیستر و هم از طرف شیرش میتونه باشه ،رفیقم تصادف کرده گلگیر رفته به فنا دقیقا همین صدای سوت ازش میاد.نبودنش تاثیری رو راندمان نداشته تا الان مشکلی هم ندیدم من باب خطا در دیاگ یا روشن شدن چراغ چک در تیپ 2.

وظیفشم وارد کردن بخارات بنزین از باک به منیفولد و سوزوندنشونه تا جایی که من اطلاع دارم. :hello:

ممنون از هر دو عزیز، فردا بازش میکنم نظراتتون رو روش اعمال میکنم :razz:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری