ebrahimi

شیر کنیستر و مباحث مربوطه

205 ارسال در این موضوع قرار دارد

واسه منم در شرایط خاصی مثل دما روی 70 باشه بعد استارت

آره انشاله تلاشت رو بکن من بارها با دوستان

مطرح کردم که ان موضوع باید حل شه ولی متاسفانه کسی پیگیر ی نکرد

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

امروز فرصتی شد و سعی کردم دو کار رو همزمان با هم انجام بدم

اول آب بندی چراغ سمت شاگرد و دوم چک کردن کنیستر

چراغ رو که باز کردم کنیستر مشخص شد

2k64a856fb6f.jpg2k64a856fb6f.jpg"><a href=http://ir206.net/richedit/upload/2k64a856fb6f.jpg' alt='URL>'>

باز هم از دوستان خواهش میکنم اگر راجع به سوال صفحه قبل اطلاعی داند لطفا راهنمائی کنند

لینک به ارسال

یعنی دو تا مشکل که راه حلهاش برعکس هم بوده؟

شما لوله شیر کنیستر به مانیفولد رو بستید و مشکلتون حل شده

یعنی دیگه مکشی از طریق شیر کنیستر نداره و تنها ورودی هوا از طریق دریچه گاز هست

این یعنی مثلا شیر کنیستر شما همیشه باز میمونده؟

یا مثلا لوله ها و خود کنیستر شکستگی داشتند؟

برای بعضی دوستان هم برعکس بوده

و وقتی لوله ورودی شیر کنیستر به مانیفولد رو در می آوردند مشکلشون حل میشده

این یعنی شیر کنیستر اونها همیشه بسته بوده یا منبع کنیستر پر شده بوده و نمیزاشته هوا وارد بشه ؟

سلام . عذرخواهی بابت تاخیر . این چند روز تعطیلات رو گرفتار ماشین بودم . ماشین واشر سرسیلندر سوزونده بود.

من هم وقتی لوله مربوطه رو در میارم مشکلم حل میشه . لازم نیست کورش کنم . فقط برای اینکه آت و آشغال رو نکشه تو ، ترجیحاً کورش کردم . و این یعنی :دخالت کنیستر موجب به هم خوردن فشار منیفولد میشه . تصویر زیر ، راههای ورود هوا به منیفولد رو برای موتور tu3 نشون میده . فکر میکنم اگر بررسیش کنیم به نتیجه خوبی برسیم . مسیر شماره 3 همون مسیر اتصال به شیر کنیستره . مسیر شماره 2 ، مسیر دائمی تامین هوا برای جمع آوری بخارات روغنه . مسیر شماره 1 ، مسیر اصلی یعنی دریچه گازه ، و مسیر شماره 4 هم ، مسیر استپره . برای مدلهای دریچه گاز برقی ، که استپر وجود نداره و وظیفه اون رو دریچه گاز انجام میده . در صورت درست بودن اتصالات و هوا نکشیدن ، درست بودن شیر کنیستر و سالم بودن مخزن مربوط به اون ، به نظر من دو حالت پیش میاد . از اونجایی که شیر کنیستر مطابق اونچه که تست کردم ، فقط در دور موتور پایین و منقطع ، عمل میکنه ، برای مواردی که کپ مقطعی ( مثل مورد من) ایجاد میشد ، با حذف کردن اون ، مشکل من حل میشد . وقتی که با کور کردن لوله مسیر 3 ، هم مشکل من حل شد ، این یعنی کپ ماشین من ، ربطی به کمبود هوای منیفولد نداشت . اما در حالت دوم که فرمودین دوستی با جدا کردن لوله ، مشکلش حل میشه . در حقیقت یک مسیر دائمی هوا برای موتور از مسیر 3 باز میشه . من موردی رو سراغ دارم که برای برطرف شدن کپ ، نمایندگی تغییری در ای سی یو داده بود که استپ موتور به طور دائم فعال بود و مسیر دائمی جدیدی برای تامین هوا باز شده بود بدون اینکه خطایی برای استپر نشون داده بشه . (هر چند موجب افزایش سوخت شده بود ) . منظورم اینه که : اون دوستی که با باز کردن این لوله و بدون کور کردن اون ، مشکلش حل میشه ، اگر با کور کردن لوله ، مشکلش حل نمیشه ، مشکلش ربطی به کنیستر نداره و فکر میکنم بهتره روی فشار منیفولد تمرکز کنه و دلایل به هم خوردن فشار رو پیدا کنه . فرد دیگه ای رو من تو یک نمایندگی دیدم که مسیر شماره 2 و 3 رو خذف کرده بود و با یک شیلنگ گاز و دو تا بست ، مستقیماً ، رزناتور رو به محل منیفولد وصل کرده بود ( بیخیال بخارات روغن و بنزین و محیط زیست شده بود ) و مشکلش حل شده بود .

77086370640098549346.jpg77086370640098549346.jpg"><a href=http://upload7.ir/imgs/2014-01/77086370640098549346.jpg' alt='URL>'>

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

تشکر دوست عزیز

شما چک کردین که کنیستر و شیر برقیش و لوله هاش سالم هستند یا نه ؟

لینک به ارسال

تشکر دوست عزیز

شما چک کردین که کنیستر و شیر برقیش و لوله هاش سالم هستند یا نه ؟

خودم چک نکردم ولی دادم نمایندگی . که گفت سالمه . فرض رو بر این گذاشتم که راست گفته . با این فرض بود که به این نتیجه میرسم که مشکل از بنزینه . یعنی ممکنه بنزین چیزی قاطیش باشه که فراره و تو کنیستر جمع میشه ؟ یا خود بنزین یه مرگیشه ؟ در هر صورت اینا همش با فرض راستگویی نمایندگیه . که خوب میدونیم چیز بعیدیه اینهمه راستگویی . اینقدر گرفتارم که وقت نمیکنم ، خودم دست به کار بشم . تا چی پیش بیاد .

لینک به ارسال

اگر سالم هست چرا باید وقتی شما کلا از مدار خارجشون میکنید ماشین درست کار کنه ؟

دو علت به نظر من میرسه :

1- کنیستر یا شیر برقیش یا لوله ها مشکل دارند مثلا شکستن

2- مشکل در واقع در مانیفولد یا مپ سنسور و قسمتهای اولیه مسیر هوا هست و وقتی شما این ورودی کنیستر رو کور میکنید اون ایراد اصلی رو به نحوی جبران میکنید

که البته ممکن هست باز یه مدت دیگه که ایراد اصلی بیشتر بشه با کور کردن کنیستر هم جوابگو نباشه

من به نظرم رسید اگر به سوکت شیر کنیستر از بیرون 12 ولت بدم

و لوله خروجی شیر به مانیفولد رو جدا کنم و توش فوت کنم میشه مسیر لوله ها شیر برقی و کنیستر رو چک کرد

البته من شیر کنیستر رو در آوردم و چک کردم سالم بود

لینک به ارسال

البته مسیر چهارمی هم وجود داره که این انشعاب منتهی به بوستر میشه

لینک به ارسال

اگر سالم هست چرا باید وقتی شما کلا از مدار خارجشون میکنید ماشین درست کار کنه ؟

دو علت به نظر من میرسه :

1- کنیستر یا شیر برقیش یا لوله ها مشکل دارند مثلا شکستن

2- مشکل در واقع در مانیفولد یا مپ سنسور و قسمتهای اولیه مسیر هوا هست و وقتی شما این ورودی کنیستر رو کور میکنید اون ایراد اصلی رو به نحوی جبران میکنید

که البته ممکن هست باز یه مدت دیگه که ایراد اصلی بیشتر بشه با کور کردن کنیستر هم جوابگو نباشه

من به نظرم رسید اگر به سوکت شیر کنیستر از بیرون 12 ولت بدم

و لوله خروجی شیر به مانیفولد رو جدا کنم و توش فوت کنم میشه مسیر لوله ها شیر برقی و کنیستر رو چک کرد

البته من شیر کنیستر رو در آوردم و چک کردم سالم بود

سلام . من فرض رو بر این گذاشتم که یا شیر خرابه و مسیر بسته و یا اینکه شیر درسته و مخزن کنیستر پر شده . بنابراین لوله رو کور کردم ببینم چی میشه . که مشکل حل شد . دقیقاً من هم سوالم همینه وقتی سالم هستند چرا وقتی از مدار خارج میشن ماشین درست کار می کنه ؟ علتهایی که من به نظرم میرسه :

1- دقیقاً همونی که شما گفتین . فکر میکنم بایستی راه دیگه ای رو برای بررسی لوله ها پیدا کنیم. راهی که به ذهنم میرسه اینه که اول لوله منیفولد به شیر کنیستر رو از محل اتصال به شیر جدا کنیم و ببینیم مکش داره یا نه ؟ بعد لوله رو سر جاش ببندیم و لوله مخزن کنیستر به شیر برقی رو از محل شیر برقی جدا کنین و ببینیم آیا هر از گاهی ، مکش پیدا میکنه یا نه ؟ بعد لوله رو سر جاش ببندیم و لوله اتصال از مخزن کنیستر به شیر برقی رو از محل مخزن کنیستر جدا کنیم و ببینیم هر از گاهی مکش داره یا نه ؟ و در نهایت لوله رو سر جاش ببندیم و ببینیم که آیا ورودی هوا در مخزن کنیستر هر از گاهی مکش دارد یا نه ؟ البته چون لوله ها خشک و شکننده هستند بایستی دقت بشه که نشکنن. فکر میکنم این روش برای بررسی وضعیت از لحاظ گرفتگی لوله ها و عملکرد مناسب باشه ولی برای شکستگی احتمالی لوله ها ممکنه جواب نده . چون اگر لوله ها شکستگی جزئی داشته باشن بالاخره مکش در انتهای لوله ، کم یا زیاد وجود داره . دوستی بهم یه پیشنهاد داد که با دیاگ فشار منیفولد رو چک کنم و همزمان در زمانی که کنیستر وارد مدار میشه ، فشار رو چک کنم ببینم چی میشه . برای اینکه زمان عمل شیر کنیستر رو بفهمم دو راه به ذهنم میرسه . اول اینکه یک لامپ رو به پشت سوکت شیر وصل کنیم و در زمانهایی که لامپ روشن میشه ، فشار رو بررسی کنیم . راه دوم هم اینه که لوله های ورودی و خروجی شیر رو به هم وصل کنیم و ببینیم فشار چی میشه .

2- اگر فقط لوله رو جدا میکردم و مشکل حل میشد میتونستیم نتیجه بگیریم که این ورودی هوای دائمی روی مشکل فشار هوای منیفولد و یا سنسورها رو میپوشونه . اما وقتی این مسیر موقت رو ، میبندم و مشکلم حل میشه ، این نشون میده بقیه اجزا مثل مپ و استپر کارشون رو که تنظیم هوای منیفولده رو درست انجام میدن . بنابراین مشکل از شیر و کنیستر و اتصالاتشه و یا بنزین مشکلی داره .

لینک به ارسال

من مشکلم با کنیستر اینه که موقع عمل کردن صدا میده.اول فکر میکردم از شیر برقی هست دوتا شیربرقی نو عوض کردم یکی اصلی یکی هم کره ای بود اما هردوتا صدا میده معلوم شد که از سیر صدا نمیاد حالا موندم صدا کنیستر دلیلش چیه؟

لینک به ارسال

من مشکلم با

کنیستر

اینه که موقع عمل کردن صدا میده.اول فکر میکردم از شیر برقی هست دوتا شیربرقی نو عوض کردم یکی اصلی یکی هم کره ای بود اما هردوتا صدا میده معلوم شد که از سیر صدا نمیاد حالا موندم صدا

کنیستر

دلیلش چیه؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری