ebrahimi

شیر کنیستر و مباحث مربوطه

205 ارسال در این موضوع قرار دارد

مقصود شما اینطور که مشخصه منبع کنیستر هست.

قطعه مهم تر از اون شیر کنیستر هست و اهمیت بسیاری داره

اگر شیر کنیستر عمل نکنه و یا درست عمل نکنه ، اولین موردی که پیش خواهد آمد هوا گرفتن باک بنزین است

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اگر شیر کنیستر عمل نکنه و یا درست عمل نکنه ، اولین موردی که پیش خواهد آمد هوا گرفتن باک بنزین است

سلام

این شیر کنیستر کجاست و چه جوری میشه تستش کرد؟

لینک به ارسال

مدیر جان دقیقا درسته همون منبع که پشت گلگیر هست برای بنده خورد شده و اصلا مشکلی پیدا نشده

شیر کنیستر مشکلی نداره همون که پشت قمقمه اب هست

منظورم منبع بود شرمنده اسمش رو نمیدونستم منبع کنیستر منظورم بود و نباید میگفتم کنیستر که اشتباهی کسی برداشت نکنه

لینک به ارسال

سلام

منم حدود 3 هفته ای میشه که هر بار باک رو پر میکردم استارت میزدم خیلی خشک استارت میخورد و دور موتور گیج میزد ! ولی همین که باک یکم خالی میشد حل بود

حالا الان که ماشین رو 7.4.4 کردم کلا دیگه خشک استارت میخوره و حتی خطای کنیستر و چراغ چک میده و کلا هم ماشین تو گاز خوردن گیج هست الان که 7.4.4 شده کمتر ولی وقتی 7.4.5 بود که دیگه افتضاح شده بود و خیلی بد گاز میخورد ماشین و جون هم نداشت آیا ربطی به کنیستر داره ؟

لینک به ارسال

سلام . 206 تیپ 2 مدل 82 با 128000 کارکرد . حدود 5 سالی میشد که با مشکل روبرو بودم . بعضی وقتا موقع دور زدن و یا بعد از عبور از دست انداز ، ماشین چند ثانیه ای گاز نمی خورد و اگه خاموش نمیشد ، یک دفعه خودش گازمیخورد . خیلی هم خرجش کرده بودم . فیلرگیری ، پمپ بنزین ، استپ موتور ، دریچه گاز ، شمع و وایر ، کوئل ، سنسور هیدرولیک دور موتور پتانسیومتر مپ ، تعمیر سیم کشی و .... . در حالیکه از حل مشکل ناامید شده بودم ، دوستی در تاپیک "عدم تنظیم گاز با فشار پدال " پیشنهاد داد که به طور موقت لوله هوا که از منیفولد به شیر کنیستر وصل میشه رو ، در بیارم و با یک پیچ شش ، کورش کنم . همینکارو کردم و در کمال ناباوری به مدت دو ماهه که مشکلم رفع شده . خیلی بررسی کردم و چند تا مورد به ذهنم رسید :

1- تا اونجایی که من میدونم ، این لوله که از شیر کنیستر به منیفولد هوا وصل میشه ، با عمل کردن شیر کنیستر ، وبا توجه به مکش موجود ، بخارات بنزین رو که در مخزن کنیستر (داخل گلگیر ) جمع شده ، وارد محفظه منیفولد هوا میکنه ، تا همراه هوا وارد موتور شده و بسوزه و باعث بشه که هم بخارات بنزین در باک جمع نشه و هم به نوعی هر چند جزئی مصرف سوخت پایین بیاد . اگر شیر درست کار کنه و مخزن کنیستر و لوله ها مشکلی نداشته باشند ، فرضیه ای که به ذهن من میرسه اینه که شاید ماده ای با بنزین ترکیب شده که تبخیر بیشتری نسبت به بنزین داره و در صورت عملکرد شیر کنیستر و ورود به منیفولد ، نسبت اکسیژن به بنزین رو به هم میزنه و موجب کپ موتور میشه .

2- از اونجاییکه این ورودی هوا به منیفولد به صورت موازی با دریچه گاز و استپ موتور عمل میکنه ، تصمیم گرفتم زمانی که ای سی یو با ارسال جریان ، شیر کنیستر رو فعال میکنه ، شناسایی کنم . بدین منظور سوکت شیر کنیستر رو جدا کردم و یک لامپ کوچک را به جاش وصل کردم . با روشن کردن موتور ، مشاهده کردم که بطور متناوب لامپ روشن و خاموش میشه و به تدریج زمان روشن موندن لامپ بیشتر میشه . در صورت گاز دادن لامپ خاموش میشه . به نظرم میاد که شیر کنیستر هم همانند استپ موتور در دور موتور پایین وارد جریان میشه . ولی اینکه آیا استپ موتور و شیر کنیستر به صورت فلیپ فلاپ عمل می کنن یا نه ، برام سواله. یعنی ایندو تا مکمل هم هستند یا نه ؟

فرضیه ای که به ذهن من میرسه اینه که : با بستن لوله منیفولد به شیر کنیستر و برطرف شدن مشکل ، فرضیه مسدود بودن مخزن کنیستر رد میشه . در این حالت و با تغییر فشار هوای منیفولد در دور پایین ، مپ سنسور به ای سی یو اطلاع میده تا استپ موتور بیشتر عمل کنه تا فشار هوا برای خاموش نشدن ماشین تنظیم بشه . به نظر من مشکل در وهله اول از بنزین و ترکیبات همراه اونه چرا که مشکل از جایگاه به جایگاه و شهر به شهر ، فرق میکنه . اما ممکنه مشکل از ای سی یو و استپ موتور هم باشه .

در هر صورت گفتم تجربه ام رو در اختیار دوستان متخصص قرار بدم تا بررسی بفرمایند و اعلام نظر کنند و دیگران را هم از این نظرات بی نصیب نگذارن . از لطفتون ممنونم .

لینک به ارسال

سلام. خیلی دقیق و اصولی کار کردید

هر موردی که باعث بهم خوردن فشار منیفولد بشه، مثل ترک (tarak) در منیفولد ، ترک در لوله های متصل به منیفولد ، شکستگی در کلاهک استپر و.... باعث کُپ کردن موتور میشه ، هرچند ترک و یا محل ورود هوا کوچک و ریز باشه

شیر کنیستر شما یا اتصالات مربوط به اون به شکلی خراب شده که فشار هوای منیفولد رو بهم میزنه

لینک به ارسال

یعنی دو تا مشکل که راه حلهاش برعکس هم بوده؟

شما لوله شیر کنیستر به مانیفولد رو بستید و مشکلتون حل شده

یعنی دیگه مکشی از طریق شیر کنیستر نداره و تنها ورودی هوا از طریق دریچه گاز هست

این یعنی مثلا شیر کنیستر شما همیشه باز میمونده؟

یا مثلا لوله ها و خود کنیستر شکستگی داشتند؟

برای بعضی دوستان هم برعکس بوده

و وقتی لوله ورودی شیر کنیستر به مانیفولد رو در می آوردند مشکلشون حل میشده

این یعنی شیر کنیستر اونها همیشه بسته بوده یا منبع کنیستر پر شده بوده و نمیزاشته هوا وارد بشه ؟

لینک به ارسال

دیروز جهت پیگیری شکی که به کارکرد ماشین داشتم شیر برقی کنیستر رو باز کردم تا بیرون بتونم دقیق امتحانش کنم

برای باز کردن این شیر باید قمقمه باز بشه

بعداز امتحان مطمئن شدم که کارکردش کاملا درست هست و مشکلی نداره

برای امتحان کردنش یه 12 ولت به دو تا پایه هاش دادم و توی لوله ورودیش فوت کردم تا ببینم کاملا قطع و وصل میکنه جریان هوا رو یا نه

دوستان در مورد پست قبلی من هم اگر اطلاعی دارن راهنمائی کنن ممنون میشم

2k2f24880c11.jpg2k2f24880c11.jpg"><a href=http://ir206.net/richedit/upload/2k2f24880c11.jpg' alt='URL>'>

لینک به ارسال

یعنی دو تا مشکل که راه حلهاش برعکس هم بوده؟

شما لوله شیر کنیستر به مانیفولد رو بستید و مشکلتون حل شده

یعنی دیگه مکشی از طریق شیر کنیستر نداره و تنها ورودی هوا از طریق دریچه گاز هست

این یعنی مثلا شیر کنیستر شما همیشه باز میمونده؟

یا مثلا لوله ها و خود کنیستر شکستگی داشتند؟

برای بعضی دوستان هم برعکس بوده

و وقتی لوله ورودی شیر کنیستر به مانیفولد رو در می آوردند مشکلشون حل میشده

این یعنی شیر کنیستر اونها همیشه بسته بوده یا منبع کنیستر پر شده بوده و نمیزاشته هوا وارد بشه ؟

با سلام خدمت آقا بهزاد عزیز

والا راجع به این موضوع

به نطر من شاید برگرده به مشکل دریچه گاز واسه هر دو قسمت

اگر دریچه ی گاز یه خورده باز باشه یا حتی حتی! اورینگ سوزن های انژکتور نشت هوا داشته باشند این در مورد اول صق شاید کنه

اما در مورد دومم شاید عملکرد بد و یا تنبلی استوپر سبب دیر باز شدن و کم شدن نسبت هوا به سوخت میشه که اینم یعنی فاجعه

نمیدونم دوستان با نظرم موافقند یا نه

این همه سنسور کنترل کننده و تنظیم کننده درسته واسه ایده آل ترین تنظیمه و قدرت موتور بیشتره و سوخت کامتر ودقیقتره

اما

اینها منوط به سرویس کنترل تعمیر و نگهداری و تعویض قطعات بعد از اتمام ساعات کار بهینه شونه

به فرض اگه مپ سنسور 30000 ساعت و مینیفولد یا کاتالیزور یا کنیستر 200000 ساعت عمر مفید دارند تعویض گردند که این محتاج نیروی فنی ماهر در دسترس بودن ارزانی و کیفیت قطعات جدیدتر و به روزتر است

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

تشکر عزیز

البته طوریکه این دوستان نوشته اند یکی با شستشوی لوله رابط شیر تا مانیفولد

و یکی هم با بستن مسیر کنیستر مشکلشون حل شده پس ظاهرا نباید مشکل از استپر یا دریچه بوده باشه

متاسفانه این دو دوست عزیز هم بعد از رفع مشکلشون حاظر نیستند چند کلمه نه در اینجا و نه پیام خصوصی پاسخ بدند که چکار کردند happy.gifhappy.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/happy.gif' alt='URL>'>

که البته شاید دوست نداشتند یا حوصله نداشتند یا به هر دلیل شخصی دیگه..از بحث ما خارج هست

من فعلا ماشین رو بستم و باید یک مدت دیگه روی این موضوع دقیق بشم تا مطمئن بشم مشکل وجود داره یا نه

و چه وقتهائی ایجاد میشه (من فکر میکنم وقتی ماشین سرده اینطوریه)

یه تستی هم به نظرم رسیده برای اطمینان از سلامت خود کنیستر که زیر گلگیر هست و رسیدن بهش مشکله و مجموعه لوله هاش (ایشالا اونم انجام دادم مینویسم تا شاید دوستانیکه مثل خودم علاقمند هستند استفاده کنند)

باز هم دوستان اگر راهنمائی کنند استفاده میکنیم

ویرایش شده در توسط

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری