<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

296 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 ساعت قبل، ramin_gm گفته است :

سلام به همه عزیزان

چند روز پیش متوجه شدم هوای خروجی از اگزوز به شدت داغ شده (تیپ۵) به صورتی که بیشتر از ۲ تا ۳ ثانیه نمیشه دست رو جلوش گرفت و حتما پوست دست رو می‌سوزونه( دمای موتور هم روی ۹۰ درجه بود )

یه پرشیا داشتم که بعد از تعمیر موتور سوپاپ دود خوب فیلرگیری نشده بود و دقیقا هوای خروجی اگزوز به همین داغی بود و بعد از چند روز رانندگی سوپاپ دود ذوب شد

توی مرحله انفجار سوپاپ دود کامل بسته نبود و باعث میشد حرارت حاصل ازمرحله انفجار از کنار سوپاپ به داخل منیفولد راه پیدا کنه و همین باعث سوختن سوپاپ شد

الان نگران شدم که همون حالت برای سوپاپ دود پیش اومده باشه

البته کارکرد موتور خیلی خوبه و هیچ مشکلی از نظر قدرت یا مصرف سوخت و صدای سوپاپ نداره...اما چون قبلا با این مشکل آشنا شدم نگرانم کرده! چون قبلا خروجی اگزوز فقط یکم گرم بود و اصلا به این شدت داغ نمیشد

نظرتون چیه دوستان؟ موتور TU5 که فیلر اتوماتیک هستش چرا باید این حالت پیش بیاد؟

سلام اقا رامین به نظر من چون شما یه بار دچار این مشکل شدید کمی روش حساس شدید وگرنه دلیلی نداره ادم ماشینیو که داره خوب کار میکنه دمای خروجی دود رو چک کنه با دست 

بلاخره دمای خروجی دود هم خیلی وقتها داغه اونم 206 که کلا موتورش طراحیش با دمای بالا سازگاری داره 

من خودم یادمه سر اگزوز بسته بودم و به سپر چسبیده بود سپر رو اب کرد پس صد در صد دمای دود بالا بوده که سر اگزوز انقدر داغ شده 

یه سوپاپم کامل بسته نشه قطعا توی کارکردم ماشین تاثیر میزاره تک کار میکنه چک روشن میشه یا لا اقل مصرف بالا میره و خطا تو دیاگ میاد

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 32 دقیقه قبل، amin6062 گفته است :

دوستان کسی نیس راهنمایی کنه؟[helpme]

ضمنا اگه کسی میخواد انجام بده میتونم با چنتا عکس و زبان ساده (چون خودم هم آماتورم) آموزششو بذارم .

توصیه میکنم اگه بالای 100 تا کارکرده ماشینتون حتما انجام بدید تاثیرش رو شتاب و صدا کاملا محسوسه 

سلام والا من فیلرگیریو بدی یه مکانیک وارد و با حوصله بهتر باشه چون میلیمتریه و بعد فیلر کردن ممکنه رد هنگام سفت کردن پیچ تنظیم مجدد به هم بخوره 

اچارم برای شل کردن اون پیچهای شش رو انگشتی که اچار ده فکر کنم بهش میخوره خوب بود از رینگی استفاده میکردی که گرد نشه چون اچارهای تخت مخصوصا این روزها که جنس الیاژشونم اشغال شدهبعد یه مدت لبه هاش خورده میشه یا ریخته گریش دقیق نیست و باعث میشه خوب دور مهره کیپ نشه ئ رد کنه و مهره رو گرد کنه ولی رینگی خیلی بهتره الانم بیشتر از این با اون پیچهایی که لبه هاش گرد شده دست نزن شاید ببری یه مکانیک رینگی یا بکس بندازه گیر کنه و بازش کنه یا خودتون با اچار رینگی بکس یا انبر قفلی سعی کنید شاید باز شه

در مورد تایمم والا بنده اطلاعاتی ندارم بخوام راهنمایی کنم امیدوارم دوستان که واردترن توضیح بدن ولی اینی که وقتی سوراخ فولی میل لنگ در جایی باشه و وضعیت سوپاپها باید چجوری باشه میشه تایمینگ ماشین که برای خودرو شما قطعا درست بوده که ماشین روشن میشه و ایرادی نداره اگه به هر دلیلی اون تایم اشتباه باشه یا ماشین روشن نمیشه یا سوپاپها کج میشه 

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 57 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام والا من فیلرگیریو بدی یه مکانیک وارد و با حوصله بهتر باشه چون میلیمتریه و بعد فیلر کردن ممکنه رد هنگام سفت کردن پیچ تنظیم مجدد به هم بخوره 

اچارم برای شل کردن اون پیچهای شش رو انگشتی که اچار ده فکر کنم بهش میخوره خوب بود از رینگی استفاده میکردی که گرد نشه چون اچارهای تخت مخصوصا این روزها که جنس الیاژشونم اشغال شدهبعد یه مدت لبه هاش خورده میشه یا ریخته گریش دقیق نیست و باعث میشه خوب دور مهره کیپ نشه ئ رد کنه و مهره رو گرد کنه ولی رینگی خیلی بهتره الانم بیشتر از این با اون پیچهایی که لبه هاش گرد شده دست نزن شاید ببری یه مکانیک رینگی یا بکس بندازه گیر کنه و بازش کنه یا خودتون با اچار رینگی بکس یا انبر قفلی سعی کنید شاید باز شه

در مورد تایمم والا بنده اطلاعاتی ندارم بخوام راهنمایی کنم امیدوارم دوستان که واردترن توضیح بدن ولی اینی که وقتی سوراخ فولی میل لنگ در جایی باشه و وضعیت سوپاپها باید چجوری باشه میشه تایمینگ ماشین که برای خودرو شما قطعا درست بوده که ماشین روشن میشه و ایرادی نداره اگه به هر دلیلی اون تایم اشتباه باشه یا ماشین روشن نمیشه یا سوپاپها کج میشه 

سلام ممنون:razz:

با آچار رینگی اینجوری شد ایرانی بود آخریا خود آچاره هم گرد شده بود و کامل پیچو نمیگرفت. انبر قفلی رو امتحان میکنم. واقعا بکس از اوجب واجباته کاش قبل گرونیا میخریدم

مشکل سر یافتن مکانیک وارد و با حوصله و با وجدانه

ضرر هایی که این مکانیکا بهم زدن از تشخیص اشتباه و ... گرفته تا  پیچوندن لوازم داخل ماشین رو بخوام بنویسم یه کتاب 200 صفحه ای میشه:grin:

با خودم عهد کردم تا جایی که از دستم برمیاد کارای ماشین رو خودم انجام بدم حتی شده هزینه خرید لوازمو آچارو ... هم بیشتر از پولی بشه که مکانیک میگیره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، amin6062 گفته است :

سلام ممنون:razz:

با آچار رینگی اینجوری شد ایرانی بود آخریا خود آچاره هم گرد شده بود و کامل پیچو نمیگرفت. انبر قفلی رو امتحان میکنم. واقعا بکس از اوجب واجباته کاش قبل گرونیا میخریدم

مشکل سر یافتن مکانیک وارد و با حوصله و با وجدانه

ضرر هایی که این مکانیکا بهم زدن از تشخیص اشتباه و ... گرفته تا  پیچوندن لوازم داخل ماشین رو بخوام بنویسم یه کتاب 200 صفحه ای میشه:grin:

با خودم عهد کردم تا جایی که از دستم برمیاد کارای ماشین رو خودم انجام بدم حتی شده هزینه خرید لوازمو آچارو ... هم بیشتر از پولی بشه که مکانیک میگیره

عجب پس رینگیه لبه هاش خراب بوده والا خود من دو روز پیش یه اچار 13 اومدم یه پیچی که روی کاتر بود باز کنم اچار لبش شکست اونورش رینگی بود انداختم با رینگیش باز کردم میخوام اینو بگم رو اچارهای جدید حالا ایرانی یا چینی یه چیزهایی میبینی که اچارهای قدیمی 50 سالم کار میکرد براش اتفاق نمیفتاد 

اچار میخری جتما جنس خوب بخر هر دفعه حالا بکس کامل گرونه جنس خوبش ولی خواستی یه جا تو چراغ برق بهت ادرس میدم یه بکسی داره 160 تومن از شماره 10 تا 32 1\2 کامل من تا حالا دو تا خریدم بد نبوده بدرد کارهای خونگی میخوره ولی مثلا یه شماره اچار یا یه ستاره ای یا یه سری بکس میخوای بخری جنس خوب بخر همیشه برات بمونه 

در مورد مکانیک خوبم باهات موافقم 

الان اینترنت اومده خیلی خوب شده ماهایی که مبتدی هستیم هم میتونیم هم تو. ک

گوکل سرچ کنیم هم تو سایتهایی مثل اینجا از اطلاعات بقیه استفاده کنیم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اقا رامین به نظر من چون شما یه بار دچار این مشکل شدید کمی روش حساس شدید وگرنه دلیلی نداره ادم ماشینیو که داره خوب کار میکنه دمای خروجی دود رو چک کنه با دست 

بلاخره دمای خروجی دود هم خیلی وقتها داغه اونم 206 که کلا موتورش طراحیش با دمای بالا سازگاری داره 

من خودم یادمه سر اگزوز بسته بودم و به سپر چسبیده بود سپر رو اب کرد پس صد در صد دمای دود بالا بوده که سر اگزوز انقدر داغ شده 

یه سوپاپم کامل بسته نشه قطعا توی کارکردم ماشین تاثیر میزاره تک کار میکنه چک روشن میشه یا لا اقل مصرف بالا میره و خطا تو دیاگ میاد

مرسی آیدین جان

خداکنه بیخودی حساس شده باشم

راستش ماشین روشن بود منم با شلوارک بودم

رفتم از صندوق عقب یه چیزی بردارم دیدم پای چپم سوخت...این شد که متوجه شدم، و چون هیچ وقت حس نکرده بودم این ماشین انقدر خروجی اگزوزش داغ شده باشه یاد اون بلایی که سرم اومد افتادم

لینک به ارسال

سلام دوستان وقت شما بخیر...بنده یه تیپ 3 85 دارم ک به دلیل شتاب کم ماشین چند وقت پیش رفتم و سوپاپ هارو فیلر زدم اولش مکانیک ک اشنا  بود پیشنهاد داد ک  فیلر 25-30 یا 25-35 دقیق نیست برام بزنه و ببینیم عملکرد ماشین چطور میشه منم قبول کردم خلاصه گذاشتیم ماشین کامل سرد شد و به روش قیچی فیلر زد ماشین صدایی اضافی نداشت خیلی خوب و ریتمیک کار میکرد ولی توی دور بالا دود سیاه میکرد نصفه روزی باهاش گشتم شاید درست بشه ولی فایده نداشت رفتم و اینبار فیلر 20-40 برام زد ماشین دیگه دود نمیکرد بازم صدای موتور خوب بود ولی مصرف سوخت شد صدی 10 چند وقت بعد رفتم و ماشینو دیاگ زدم فشار منیفولد 430 بود و زمان پاشش انژکتورها روی 4 میلی ثانیه و بار موتور روی 28... تمام مواردی ک به این پارامتر ها مربوط میشد چک کردم(نشتی منیفولد دود و هوا- سنسور اکسیژن و مپ سنسور استپر سنسور دریچه گاز  کنسیتر شستشوی انژکتور و ...) ولی این پارامتر ها هیچ تغیری نکرد هیچکی نمیدونه مشکل از چیه بنظر شما مشکل از فیلر سوپاپ هاست ؟؟؟؟ کسی تا حالا به این مشکل بر خورده؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری