<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

286 ارسال در این موضوع قرار دارد

من تصمیم گرفتم فیلر میلیمتری بخرم و خودم این کار رو انجام بدم. فوقش اگه خراب از آب در اومد یه تعمیرگاه رجوع می کنم. اینجوری این حس جستجوگرانه ام ارضا می شه و فکر می کنم یه چیزایی یاد میگیرم.

فقط محض اطمینان اگر درست فهمیده باشم، برای تیپ 3 مدل سال 82 که موتور TU3 داره فیلر سوپاپ دود 40 وهوا 20 هست (وقتی که به قول استاد موتور کاملا سرد باشه) mayi.gif

منتظر تایید اساتید هستم

با احترام

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
من تصمیم گرفتم فیلر میلیمتری بخرم و خودم این کار رو انجام بدم. فوقش اگه خراب از آب در اومد یه تعمیرگاه رجوع می کنم. اینجوری این حس جستجوگرانه ام ارضا می شه و فکر می کنم یه چیزایی یاد میگیرم.

فقط محض اطمینان اگر درست فهمیده باشم، برای تیپ 3 مدل سال 82 که موتور TU3 داره فیلر سوپاپ دود 40 وهوا 20 هست (وقتی که به قول استاد موتور کاملا سرد باشه) mayi.gif

منتظر تایید اساتید هستم

با احترام

104.gifدوست عزیزخیلی خوشم اومداین کارروانجام بده ولی باحوصله وتمیزکاری متمعاباش جواب میگیریداگرمشکلی پیداکردی بابنده تماس بگیرکمکت خواهم کردشماره تماس درپیغام خصوصی ارسال خواهدشد

لینک به ارسال

منتظر تایید اساتید هستم

با احترام

سلام

بله همون 20 - 40 استانداردشه

فقط یک نکته

زیر درب سوپاپ پایین پیچ های درب سوپاپ 2 عدد بوش هست که مراقب باشید بعد از باز کردن و برداشتن درب سوپاپ اون بوشها نیفتن داخل موتور

لینک به ارسال

دوستان موتور tu3 فیلر گیریش با بقیه موتور ها فرق داره...به دلیل زاویه 90 درجه بادامک ها روش قیچی به هیچ هنوان جواب نمیده...یه روش مخصوصی داره...واسه همینه هر کی دست به فیلرش میزنه جواب نمیگیره...مکانیکا هم واسه همین فیلر رو متغیر میگیرن تا ردست در بیاد...

لینک به ارسال

من خودم فیلرش رو گرفتم و هیچ مشکلی هم نداره

میشه شما بیشتر توضیح بدین؟

لینک به ارسال

سلام

من امروز عملیات فیلرگیری را با موفقیت انجام دادم.

فقط دوستان به خاطر داشته باشند که یک چسب حرارتی (مثل چسب مزدا طوسی رنگ) داشته باشند که بعد از اتمام کار دور درپوش موتور را آب بندی کنبد.

یک عدد جک هم لازمه که یکی از چرخ های جلو از زمین بلند بشه و بشه چرخوندش، ماشین هم تو دنده 5 باشه ترجیحا که چرخ راحت بچرخه

لازم هم نیست که قاعده قیچی یا ترتیب 1432 رعایت بشود.

سوپاپ های دود سمت منیوفولد دود (جلوی موتور) و سوپاپ های هوا طرف اتاق هستند.

هر کدام از اسبک ها که به بالاترین نقطه خود می رسند تا نیم دور چرخ همانجا می مانند و تا مدتی که در بالاترین نقطه خود هستند می توان فیلرها را چک و اصلاح کرد.

اسبک وقتی که سوپاپ در بالاترین نقطه است کمی لقی دارد که باید تا حد امکان اسبک را از سوپاپ دور کرد (با کشیدن اسبک به سمت مخالف ساق سوپاپ) و سپس فیلرگیری کردن.

فعلا امروز وقت نشد که دور بزنم عمکلرد موتور رو بررسی کنم. ماشین رو درجا روشن کردم و دیدم مشکلی نیست. فردا امتحان می کنم و نتیجه رو گزارش می کنم.

یک سئوال دارم. روغن بخش بالای موتور (قسمت اسبک ها و میل بادامک) خیلی سیاه و کثیف بود. روغن موتور رو 6000 تا قبل عوض کردم. آیا باز لازمه که عوض کنم یا طبیعیه؟

دوستان کسی شستشوی موتور با گازوئیل رو امتحان کرده؟ قبل از تعویض روغن بهتر نیست این کار رو انجام بدم؟ یعنی روغن موتور رو تخلیه کنم و 4 لیتر گازوئیل بریزم تو موتور و موتور درجا کمی کار کنه و سپس گازوئیل تخلیه و روغن موتور نو بریزم؟

لینک به ارسال

سلام

جک لازم نیست بزنی زیر موتور

شما میتونی با رینگ 22 پولی میلنگ رو دور بدی و نیاز به دور دادن چرخ نیست

واشر هم اگه سالم باشه چسب نمیخواد

اصلا اصلا اصلا گازوئیل داخل موتور بدبخت نریزین

لینک به ارسال

سلام و ممنون برای اظهار نظر

برای تمیزکاری قبل از ریختن روغن اصلی چیزی به عنوان روغن فلاشینگ هست؟

پیشنهاد می کنید چنین کاری رو ؟

لینک به ارسال

دوست عزیز شما اگه امتحان کرده باشی برای تمیز کردن رسوبات داخل موتور باید با بنزین و به کمک فرچه اقدام به تمیز کردن بکنین حالا به نظر شما این محلول ها چیکار میتونن بکن بجز اسیب به موتور

حالا بگیم اسیب نزنن ولی هیچ چیز مفید هم ندارن

لینک به ارسال

سلام دوستان

بنده بعد از اینکه ماشین رو فیلر گیری کردم، سوپاپ دود 40صدم میلیمتر و سوپاپ هوا 20صدم میلیمتر، حالا که درب روغن روی موتور رو باز می کنم، بوی بنزین و به صورت پالسی بخار (احتمالا حاوی بخار روغن و بنزین و شاید هم دود خروجی) خارج می شود. این می تونه به دلیل فیلرگیری غیر حرفه ای باشه؟ ماشین بقیه دوستان این جوریه؟

راه حل رفع این مشکل فیلرگیری مجدد با همین دقت است یا اینکه با تلرانس بسته تر (مثلا 0.35 و 0.15). اگر باز هم مشکل برطرف نشد علت از رینگ های روغن می تواند باشد؟

منتظر اظهارنظر دوستان هستم

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری