<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

296 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام به تمام دوستان

چون مدتی به علت مشغله و رسیدن به 40 سالگی خودم کمتر به ماشینم دست میزدم ،درمورد سایزهای فیلر 206 شک داشتم که با گشت وگذار توی گوگل ناخود آگاه وارد این سایت شدم والبته مطمئن شدم حافظه ام انقدرا هم بد نشده :::P به نظرم این سایت سایت نسبتاخوبیه و ای کاش برای تمام زمینه ها همچین سایتهایی درست بشن البته بخاطر وجود نظرات مختلف و بعضآ اشتباه باید مواظب باشید و هر کاری که هر کس میگه رو انجام ندید که ممکنه تجربه ای با بهایی بسیار زیادتر از بهای واقعیش نصیب تون بشه

داشتم بحث هایی که در مورد فیلر کردن بود و میدیدم به نظرم آمد تجربه خودمو بهتون بگم شاید بدردتون بخوره!

اینجا بعضی از افراد نوشتن اصلا دست نزنید که دیگه موتور ماشینتون موتور نمیشه در مقابل دوست و استاد عزیز(یا کاربری3140020236 )که توضیحات خوب و کاملی میدادن در صورت سفت و شل بودن فیلر ، مخالف این حرف بودن

دوستان درمورد ماشین مسئله کی و چند سال و حتی چند کیلومتر هیچ ملاک نیست که بگیم سالی یک بار فلان باید کرد و هر دوسال بیسار باید کرد .چرا که مسائل زیادی مثل نوع و برند وکیفیت ساخت ماشینتون ،نو و فرسوده بودن و کیلومتر کلی ، مقدار کارکرد و کیلومتر طی شده بین سرویسهای دورهای و نحوه رانندگی خودتون ، نوع و کیفیت لوازم تعویضی و مکانیکی که براتون تعویض کرده ، آب و هوای کارکرد ،میزان خواب و عدم استفاده از ماشین، مصرف شهری یا جاده ای ،و داشتن پارکینگ مسقف یا روباز و.... باید در نظر گرفته شود به هیچ وجه نمیشه گفت سالی یکبار باید فیلر کرد یا نباید کرد چون هر کس در یکسال با ماشین چقدر و چطور و با چه آب و هایی راه میرود فرق داره .یک مثال از خودم میزنم من روغن توتال 7000 میریزم و تقریبا هر12- 15 ماه یکبار تعویض روغن میکنم و ماشینم تیپ 2مدل 83 هست و الان با کیلومتر کارکرد 230000 کیلومتر هنوز موتور باز نشده و مشکل خاصی هم نداره چون تقریبا درسال 9000_10000کیلومتر با آب و هوای تهران بیشتر نمیرم و کمک های ماشینم کاملا سالمن و هنوز عوض نشدن چون جاهایی که میرم چاله چوله نداره و کمکهای این مدل اورجیتنال بوده .آیا این زمانها و شرایطی که گفتم برای همه شما یکسانه که نسخه بپیچم بگم سالی یک بار روغن عوض کنید و دوسال یک بار لنت جلو و ..... مسلما نه ! ولی در کل اگر قسمت خاصی از ماشین مشکلی براتون ایجاد نکرده و کاری به کارتون نداره شما هم کاری بهش نداشته باشید (البته روغن و تسمه تایم و قبل از اینکه به شما کار داشته باشن شما بهشون کار داشته باشیدا) ولی وقتی مشکلی احساس میکنید باید درست بشه و سعی کنید با بهترین قطعه و تعمیر کار خوب و باسواد انجام بشه مثلا همین فیلر اگر سفت باشه اسیبش بیشتره ولی شلش هم صدای زیاد داره ، کشش کم میشه و در سر بالایی بیشتر گاز میدید پس مصرف بالا میره و تابستون میتونه داغ کنه همچنین با تک استارت معمولا روشن نمیشه حالا زمستون دیگه بدتر ،فکرکن زمستون بخاطر سرما باطریت به آخر عمرش رسیده میری استارت میزنی با تک روشن نمیشه بعدش یکبار روشن میشه و زود خاموش میشه حالا میای استارت بزنی باطری دیگه جون نداره :shock: از اونجا که ما خیلی ها مون خودمونو عقل کل میدونیم :-):-( اگه بنده خدایی به طورمون بیفته و کابلی هم وجود داشته باشه یک باطری به باطری و میتونه بعضی موارد در ecu یکی از دو ماشین مشکل ایجاد کنه یا میپریم پشت فرمون و میگیم داداش یه هل بدی روشنه [doa] و میذاریم دنده دو و کلاچ و ول میکنیم ولی بخاطر شلی فیلر سخت روشن میشه و یکبار دیگه کلاچ و میگیریم و چشمت روز بد نبینه تسمه تایمت رد کرده و وقتی روشن میشه سوپاپاتم خم میشن حالا برو بکسل بیار که اینم میتونه باعث ترکیدن جلوی ماشین خودتون و عقب یک بدبختی بشه یا جرثقیل خلاصه اش مکانیکی و سرسیلندر و تراشکار و .....و یک خرج حداقل 1200000 ببین ارزششو داره! [gerye] .بله اگه چیزی که لازم نیست و دست بزنید بخاطر نبود قطعه خوب و تعمیر کار خوب شاید بدتر هم بشه ولی الان تو بحث فیلر دوست و استادمون توضیحات خیلی خوب و کاملی داده ولی یک چیز کلی که میخواستم بهتون بگم اینه که توی هر کاری اول علم و سوادشو باید داشت بعدش از نظر انجام و عمل وارد بود و اصطلاحا دست به آچار بود حالا وقتی شرایطی که گفتم و داشتید60- 70 درصد کار ابزاره مثلا وقتی مهره قفلی فیلر و شل میکنید باید با آچار فیلر فاصله تنظیم بشه بعدش خدایی کدومتون کجا دیدید که وقتی که مهره قفلی و میخواهن سفت کنن با ترکمتر و گشتاور مخصوصش اینکارو بکنن در حالی که استفاده از ترکمتر برای تمام پیچها مخصوصا جاهای حساس الزامیه حالا به یک مکانیک بگو یا نمی دونه ترکمتر چیه یا بهش بر میخوره و میگه که من دستم عیاره و از ترکمتر دقیق ترم و..... نمیدونم بعضیا شون چطوری سر سیلندر و میبندن ،شانسی یا با شمارش دورهای پیچ و یا .... :::P:::P من تو این مدت خودم دست به ماشین نمیزدم ولی چند بار آخر شاهکارهایی از بعضی از مکانیکا دیدم که با تمام تنبلیم مجبور شدم خودم کارامو بکنم ولی تجربه ای که برای شما دوستان میخوام بازگو کنم اینه که اولا چیزهایی که مشکل دارند را حتما درست کنید اگر شرایطی که گفتم و داشتید میتوانید خودتون انجام بدید و از کمک افردی وارد مثل استاد عزیزمون استفاده کنید و اگر شرایطش و ندارید پیش یک مکانیک خوب و مجهز برید و سعی کنید به کارش دقت کنید و یاد بگیرید و در آینده تکه تکه ابزار هاتون رو کامل کنید وقت خرید مثل من بگید که مکانیک نیستید که بهترین و گرونترین جنس و بخواهید از طرفی هم آشغال هم نمیخواهید که دو روز هم کار نکنه بلکه متوسط به بالا باشه کافیه(چون اکثر چیزا خیلی گرونن) اینطوری دفعه های بعد بدون خراب کاری خودتون انجام بدید اون ابزارهارو هم خوب نگه دارید مطمئنا با دو سه بار انجام کاراتون پولشون در میاد البته به شرط یاد گیری تئوری و عملی قبل از انجام هر کار و استفاده از راهنمایی کسانی که حرفهاشون منطقی و درسته ،از اینجور سایتها و .... مثل دوست عزیزمون

ببخشید سر تون و درد آوردم .موفق باشید

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

یک 206 مدل 84 داشتم تا 4 سال اول روشن بودنش تو کابین به راحتی حس نمیشد و هیچگونه صدای موتور به گوش نمیرسید به پیشنهاد یه مکانیک فیلر گیری کردم  برای اولین بار و بعدش چشمتون روز بد نبینه موتور به صدا افتاد و دیگه هیچوقت مثل اولش نشد اگرچه چندین بار برای تغییر فیلر گیری کردم و 6 سال بعد هم اون را داشتم. الان چشم ترس شدم و به هیچوچه سراغ فیلر گیری نمیرم.

لینک به ارسال
در 13 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام

یک 206 مدل 84 داشتم تا 4 سال اول روشن بودنش تو کابین به راحتی حس نمیشد و هیچگونه صدای موتور به گوش نمیرسید به پیشنهاد یه مکانیک فیلر گیری کردم  برای اولین بار و بعدش چشمتون روز بد نبینه موتور به صدا افتاد و دیگه هیچوقت مثل اولش نشد اگرچه چندین بار برای تغییر فیلر گیری کردم و 6 سال بعد هم اون را داشتم. الان چشم ترس شدم و به هیچوچه سراغ فیلر گیری نمیرم.

احتمالا بد فیلر گرفته یا خیلی باز گرفته...

کمی فیلر رو تنگ تر کنید؛ صدا کمتر میشه...

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، !Mehdi گفته است :

احتمالا بد فیلر گرفته یا خیلی باز گرفته...

کمی فیلر رو تنگ تر کنید؛ صدا کمتر میشه...

سلام

البته الان دیگه آقا مهدی  اون ماشین را ندارم ولی بیش از 10 بار پیش چند مکانیک مختلف بردم و اون هام فیلر گیری کردند ولی پس از هر بار فیلر گیری موارد مثبت و  منفی  مختلفی به وجود می امد که خیلی ازار دهنده نبود ولی ولی متاسفانه  صدای موتور 6 سال باهاش بود و کم نشد که نشد.

لینک به ارسال
نقل قول
نقل قول
نقل قول

(در صورتی که فیلر شما غیر استاندارد باشه , پس از فیلر زدن متوجه تغییرات ذکر شده میشید.  

لینک به ارسال

چیزی که به فکر من میرسه اینه که صدای چک چق یا تق تق خفیف همشم مال فیلر نیست
مقداریش  مال صدای سوزنه و مقداریش برای کمپرسی  که از درب روغن نشت میکنه

ویرایش شده در توسط m.baghmirani
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان چند سوال

1) واسه فیلر گیری بجز اچار فیلر چه اچار با چه شماره ای لازمه؟

2) وقتی رو به موتور وایمیستیم سوپاپ نزدیک خودمون دوده یا هوا؟

3) حالت قیچی ینی چجوری باشن سوپاپ ها 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان من فیلر گیری کردم منتهی یه مشکلاتی پیش اومد 

دوتا از از پیچهایی که نقش قفل کردنو دارن باز نشدن و لبه هاشون گرد شد چارش چیه؟

توی y/o/u*t/u/b/e دیدم که از روی سوراخی که روی فولی میل لنگ بود اینکارو انجام میداد بطوری که وقتی سوراخ بالاترین نقطه بود سوپاپ دود سیلندر 1 باز و ادامه داستان... 

مشکل اینجاس که وقتی اون سوراخ بالاس سوپاپ دود 1 کاملا باز نیست و با ادامه چرخوندن چرخ هنوزم باز میشه

قضیه چیه ؟

لینک به ارسال

سلام به همه عزیزان

چند روز پیش متوجه شدم هوای خروجی از اگزوز به شدت داغ شده (تیپ۵) به صورتی که بیشتر از ۲ تا ۳ ثانیه نمیشه دست رو جلوش گرفت و حتما پوست دست رو می‌سوزونه( دمای موتور هم روی ۹۰ درجه بود )

یه پرشیا داشتم که بعد از تعمیر موتور سوپاپ دود خوب فیلرگیری نشده بود و دقیقا هوای خروجی اگزوز به همین داغی بود و بعد از چند روز رانندگی سوپاپ دود ذوب شد

توی مرحله انفجار سوپاپ دود کامل بسته نبود و باعث میشد حرارت حاصل ازمرحله انفجار از کنار سوپاپ به داخل منیفولد راه پیدا کنه و همین باعث سوختن سوپاپ شد

الان نگران شدم که همون حالت برای سوپاپ دود پیش اومده باشه

البته کارکرد موتور خیلی خوبه و هیچ مشکلی از نظر قدرت یا مصرف سوخت و صدای سوپاپ نداره...اما چون قبلا با این مشکل آشنا شدم نگرانم کرده! چون قبلا خروجی اگزوز فقط یکم گرم بود و اصلا به این شدت داغ نمیشد

نظرتون چیه دوستان؟ موتور TU5 که فیلر اتوماتیک هستش چرا باید این حالت پیش بیاد؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/04/12, 23:47:02، amin6062 گفته است :

دوستان من فیلر گیری کردم منتهی یه مشکلاتی پیش اومد 

دوتا از از پیچهایی که نقش قفل کردنو دارن باز نشدن و لبه هاشون گرد شد چارش چیه؟

توی y/o/u*t/u/b/e دیدم که از روی سوراخی که روی فولی میل لنگ بود اینکارو انجام میداد بطوری که وقتی سوراخ بالاترین نقطه بود سوپاپ دود سیلندر 1 باز و ادامه داستان... 

مشکل اینجاس که وقتی اون سوراخ بالاس سوپاپ دود 1 کاملا باز نیست و با ادامه چرخوندن چرخ هنوزم باز میشه

قضیه چیه ؟

دوستان کسی نیس راهنمایی کنه؟[helpme]

ضمنا اگه کسی میخواد انجام بده میتونم با چنتا عکس و زبان ساده (چون خودم هم آماتورم) آموزششو بذارم .

توصیه میکنم اگه بالای 100 تا کارکرده ماشینتون حتما انجام بدید تاثیرش رو شتاب و صدا کاملا محسوسه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری