<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

311 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام به همه دوستان

آيا بايد حتما سالي يك بار موتور ماشينو فيلر گيري كرد؟

موقعي كه موتور گرم ميشه يه صداي تيك تيك خفيفي داره از چيه؟

ماشيني كه 50000 راه رفته چه سرويس هايي لازم داره ؟ فيلر گيري هم ميخواد؟

با تشكر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

ماشین شما تیپ چنده؟ موتور های 1400 نیاز به فیلرگیری دارند و موتور های 1600 خیر

صدای تک تک و چک چک کم نشانه باز بودن فیلره و مشکلی نیست، تا حدودی بهتر از فیلر بسته است

برای 50000 کیلومتر فیلرگیری نه زوده نه دیر، بد نیست!

هر سال هم نیاز به فیلرگیری نیست

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
salam.gifممنون از راهنماييتان ماشينم تيپ 2 اين صداي فيلر مشكلي براي ماشين ايجاد نمي كنه ؟

لینک به ارسال

اگه یه مکانیک خوب فیلر سوپاپ دود رو 35وفیلر سوپاپ هوا رو 15بگیره شتاب ماشینتم عالی میشه.تو جزوه های ایرانخودرو گفته دود40 و هوا20 ولی مکانیکا یه کم تنگ تر میگیرن که صدا کمتر بده البته تو جزوه هم گفته که 5صدم تلرانس ایرادی نداره.

لینک به ارسال

با سلام

لطفا اول توضيح بدين فيلر گيري چه فرآيندي داره و براي چي انجام ميشه؟/بعد من با 206 تيپ دو آخر 86، 34000 كاركرد نيازمند انجام اين كار هستم يا نه؟

لینک به ارسال

سلام دوست من سوپاپهادر 206 توسط اسبک باز میشن و بعد توسط فنرسوپاپ بسته میشن واسبک یا همون انگشتی توسط پیچ و یک مهره قفلی که متصل به اسبک هستند به سوپاپ فشار میاره تا سوپاپ باز بشه و به فاصله ای که بین ته پیچ و سر سوپاپ هست میگن فیلر و این فاصله با همین پیچ تنظیم میشه یعنی پیچ رو میبندی یا باز میکنی فاصله کم و زیاد میشه بعد وقتی فاصله استاندارد بوجود اومد سر پیچ رو نگه میداری و مهره قفلی رو سفت میکنی که دیگه پیچ باز یا بسته نشه و فیلر بهم بخوره البته فاصله با اچار فیلر باید تنظیم بشه یعنی تیغه مورد نظر مثلا 20 صدم میلیمتر رو برای سوپاپ هوا بین سر سوپاپ و ته پیچ قرار میدی بعد مهره رو شل میکنی و پیچ رو سفت میکنی تا تیغه فیلر بین پیچ و سر سوپاپ کمی گیر کنه که کمی سخت در بیاد بعد مهره رو سفت میکنی و میری سراغ سوپاپ بعدی ..... و دلیل اینکه این فاصله بین سوپاپ و پیچ اسبک باید حتما باشه اینه که سوپاپ بر اثر داغ شدن انبساط پیدا میکنه و طولش زیاد میشه و با اسبک در گیر میشه و مشکلات زیادی بوجود میاد برای مثال ماشین سوپاپ میزنه ... و دلیل اینکه فیلر سوپاپ دود 40 وهوا20 هست یکی این که به دلیل جنس انبساط سوپاپ دود بیشتره و دوم این که سوپاپ هوا با هوا وبنزین در ارتباط هست و خنک میشه انبساطش کمتره ....و اینم بگم برای فیلر گیری باید حتما قانون قیچی سوپاپ ها رو بلد باشی . اگه یه فیلر تمیز بگیری هم شتابش بیشتر میشه و هم سوخت کمتر اگه 15 و 35 بگیری صدای موتور هم کمتر میشه وقبلا گفتم که 5 صدم تلرانس ایرادی نداره. خلاصه بگم اگه انجام بدی پشیمون نمیشی امیدوارم مطلب رو خوب رسونده باشم و سرت رو به درد نیاورده باشم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

دست به فیلرش بزنید دیگه ماشین بشو نیست و من تجربشو دارم.

لینک به ارسال

اونی که برات فیلر گیری کرده ناشی بوده چون بعضی مکانیکا فقط اسم و رسم مشهوری دارن .moretex78فیلر گیری کن ضرر نمیکنی من خودم مکانیک هستم البته فقط مکانیک پژو دیدم که سایت واقعا خوبی هست و مطالب مفیدی داره که میتونه به تجربه ام اضافه کنه برای همین عضو شدم که هم بتونم اگه کسی مایل باشه کمکی بکنم و هم تجربه بیشتری کسب کنم .ماشینی که صدای فیلرش زیاد باشه باید فیلر گیری بشه چون درسته که فیلر شل از سفت بهتره ولی شل بودن زیادی هم ضررهای خودش رو داره.

لینک به ارسال

تا ماشین موتورش به خرابی نیفته و باز نشه احتیاجی به این کار نیست. هرکی دست بزنه حسابی گیر میوفته و دیگه ماشینش ماشین بشو نیست.

لینک به ارسال

من هم موافقم که تا وقتی نیاز نیست بهتره دست نزنیم ولی امیر جان اگر مکانیک تبحر کافی داشته باشه مشکلی ایجاد نمیشه شاید بهتر هم بشه

البته بعد از فیلر گیری مواردی هم مهمه مثل درست جا زدن لاستیک در سوپاپ و خوب تمیز کردن لبه های سر سیلندر تا روغنی نباشه و بعد بستن در روغن بیرون نزنه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری