moeinsali

حل مشکل معاینه فنی برای ماشین

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

40 ارسال در این موضوع قرار دارد

دوستان سلام صف انقدر طول کشید و من با موبایل ور رفتم شارژم تموم شد

اول برای معاینه برتر شرکت کردم 

یه گزبنه ای به نام fastco شد ۰.۷۸که حد مجازش ‌زیر ۰.۶ بود co منم شد ۰.۸۱ که حد مجاز ۰.۷ بود گفت برو تنظیم موتور تو خود بیهقی تنظیم موتور بود تا دید گفت این مربوط میشه به کاتالیزور قیمت کاتارم گفت ۴۰۰ هر چی بهش گفتم یه تنظیم موتور کن من برم اندفعه معمولی شرکت کنم گفت نمیشه که نمیشه که منم باهاش یه‌مقدار تند صحبت کردم و رفتم

اندفعه معاینه پارسالمم نگاه کردم co بود ۰.۴ و حد مجازش ۲.۵ خوشحال شدم که احتمالا معاینه معمولی ۲.۵ هست و من چون برتر شرکت کرده بودم ۰.۷ زده بود 

خلاصه‌ رفتم دوباره صف اندفعه معمولی کهfastco نداشت ولی دوباره رد شدم اندفعه فقط co ایراد داشت که ۰.۹۱ بود و حد مجاز ۰.۷ و خود متصدی ام گفت این مربوط میشه به کاتالیزور یا سنسور اکسیژن دوباره اومدم تنظیم موتور طرف چون شلوغم بود و اندفعه تو برگم fastco نخورده بود گفتم شاید تنظیم کنه خودمم رفتم تو حیاط که تو چشم نباشم دیدم دوباره طرف گفت این مربوط به کاتالیزوره بگید بره اون قسمت یهو  منو که دید گفت ا تو که باز اومدی گفتم داداش رفتم معاینه معمولی گفتم شاید قبول شم خلاصه طرف گفت این فقط باید کاتا عوض شه نمیزاره ماشین نفس بکشه و این مشکل به وجود میاد  که منم دست از پا درازتر برگشتم

تو راه برگشت به سرم زد ببرم بدم کاتارو سوراخ کنن که دودها زودتر خالی شه و تو منیفولد جمع نشه یهو یادم افتاد اونها که دیاگ نمیزنن که از طریق سنسور دود رو چک کنن از اگزوز حسگر فرو‌میکنن که باید کاتا سالم باشه و co رو جذب کنه 

دلیل اینم که سالهای قبل حتی بدون کاتا قبول میکردن مقدار co مجاز ۲.۵ بود که امسال تا ۰.۷ اوردن پایین من از خیلیا شنیده زودم دیگه به کاتا گیر میدن ولی فکر میکردم منظورشون برای طرح برتره ولی معاینه معمولی ام دیگه باید کاتا ردیف باشه دلیلشم اینه حد مجاز co رو تا ۰.۷ پایین اوردن ولی تا پارسال ۲.۵ بود حالا هر کاری میکنم عکس اپلود نمیشه وگرنه میزارم 

لطفا دوستان راهنمایی کنن اصلا این co چی هست جنرال تست محل خودمونم بردم گفتم اینو افتادم و میگن از کاتا گفت راست میگن و باید عوض کنی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

IMG_20180415_194612.jpg

اینم عکسش این معاینه پارسالمه که رو مقدار مجاز co رو زدن ۲.۵ که خوب معلومه بدون کاتا هم قبول میشه امسال تا ۰.۷ پایین اوردن یعنی از یک سوم هم کمتر شده ∆

IMG_20180415_194549.jpg

اینم‌ معاینه اخرمه که معمولی بود و fastco نداشت ∆

IMG_20180415_165646.jpg

اینم معاینه اولم بود∆ که برتر یا ویژه تهران بود و fastco داشت تمام مراحل همونژور که میبینید یکیه فقط تو معاینه برتر یه دستگاه وصل کرد به فندکی و به کامپیوترشون و بهم گفت دور موتور را تا سه بالا ببر 

تو تنظیم موتور هم هر کی فست کو ایراد داشت میگفتن مربوط میشه به کاتا

لینک به ارسال

کاتالیزورم یه جا زنگ زدم ایساکویی که خیلیذام معروفه و چند وقت پیش ازش یه رو بوقی اورجینال قیمت مناسب خریده بودم گفت ۳۸۰ دارم اصلی حالا نفهمیدم منظورش از اصلی فرانسوی بود یا اصلی ایساکو

تو خود معاینه‌ فنی ام که همه چی دوبلس ایران دلکو گذاشته بود ۴۰۰ با تعویض بهش گفتم اگزوزسا ز محلمون بهم ۲۵۰ قیمت داده گفت اونارو بندازی ممکنه قبول نشی دوباره ولی برا ما کد داره ایران دلکو اصلیه 

داداشمم میگه بیهقی همینه گیر الکی میده برو خاوران قبولی حالا موندم به خدا تو این اوضاع بیپولی ریسک کنم ۲۵۰ ببندم یا اصلی بندازم یا برم شانسمو خاوران امتحان کنم قبلشم میتونم شمعهامو باز کنم یه تمیز کنم و اسپری انژکتور شور بزنم بعد برم 

دوستان با تجربه لطفا راهنمایی کنن که co رو میشه با اسپری یا عوض کردن شمع پایین اورد???

لینک به ارسال

منم کاتالیزورم مشکل داشت نمیتونستم قبولشم ولی شهرستان دیگه پول خیلی چیزارو حل میکنه گفت نمودارو دستکاری میکنم یا درست گفت یا چرت گفت 40گرفت قبول شدم منم کاتالیزورو با مادیفای جابجا کردم ماشین کلا حالش دگرگون شد به این نتیجه رسیدم کاتا لیزور مورد داشت یا اینکه سختگیرتر شدن چون قبل عید یکبار رفتم حرفی از آلودگی نزدو به لنت گیر داد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

من میگم اکه منبع وسط و منبع اخر نو باشن co میاد پایین.

من با کاتالیزور ۱۲۰ هزار کارکرد  و دوتامنبع نو رفتم و مقدار co شد ۰/۱۷ که خیلی زیر ۰/۷ بود.(البته tu5 دیگه در جریانی)

حالا نمیدونم ماشینت چندتا کار کرده گفتم شاید با اینکار حل بشه

ویرایش شده در توسط yoosefheidari
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

x113850_Screenshot_-.png

ترخدا ببینید به کجا رسیدیم اجاره کاتالیزور 

من اول فکر کردم دارم اشتباه میخونم یا منظور طرفو اشتباه فهمیدم یا مارک کاتا امانی هست بعدا با چند اگهی مشابه روبرو شدم 

یعنی طرف اجاره میکنه میره معاینه فنی بر میگرده کاتارو میده واس خودشو پس میگیره پنجاه تا صد تومنم هزینه نصب و اجاره میده مگه داریم مگه میشه 

البته میگن مسخره نکن سرت میاد ولیذ فکر کنم خودمم همینکارو کنم چون دستو بال خالیه خخخخخخ :::P :budo:

v371958_Screenshot_-.png

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

کاتالیزورم یه جا زنگ زدم ایساکویی که خیلیذام معروفه و چند وقت پیش ازش یه رو بوقی اورجینال قیمت مناسب خریده بودم گفت ۳۸۰ دارم اصلی حالا نفهمیدم منظورش از اصلی فرانسوی بود یا اصلی ایساکو

تو خود معاینه‌ فنی ام که همه چی دوبلس ایران دلکو گذاشته بود ۴۰۰ با تعویض بهش گفتم اگزوزسا ز محلمون بهم ۲۵۰ قیمت داده گفت اونارو بندازی ممکنه قبول نشی دوباره ولی برا ما کد داره ایران دلکو اصلیه 

داداشمم میگه بیهقی همینه گیر الکی میده برو خاوران قبولی حالا موندم به خدا تو این اوضاع بیپولی ریسک کنم ۲۵۰ ببندم یا اصلی بندازم یا برم شانسمو خاوران امتحان کنم قبلشم میتونم شمعهامو باز کنم یه تمیز کنم و اسپری انژکتور شور بزنم بعد برم 

دوستان با تجربه لطفا راهنمایی کنن که co رو میشه با اسپری یا عوض کردن شمع پایین اورد???

سلام دوست عزیز

بنده همین مشکلو داشتم co  و o2 مقدارش بالا بود،همونجا رفتم تنظیم موتور کنم سریع گفت کاتالیزورته(ماشین v8مدل 90 125تا رفته) دیدم برای همه داره ی نسخه میپیچه،رفتم پیش مکانیک مورد اعتماد دیاگ زد و گفت موتوری هیچ مشکلی نداری ،برو فیلترای ماشینو عوض کن و اگزوز ماشین هم عوض کن(چون پارگی داشت) برو حله

منم کارایی که گفتو انجام دادم و نتیجه هم شد co= 0.08 و o2=0.09

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم

یا علی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1395/03/06, 17:09:35، naser206 گفته است :

دوستانیکه تازه معاینه گرفتن به ارتفاع گیرمیدن؟نبود کاتالیزور خودشو نشون میده؟

کاتالیزور ندارم ارتفاعم وسط تقریبا بین3تا4انگشت بالای لاستیک بدنه چراغا و ترمز همش ردیف ماشینم حالش خیلی خوب نمیدونم لازم هست دوباره کاتالیزورو ببندم

مشکل نداره ماشین سالم باشه قبول میشه

دوستان ماشین سالم باشه از لحاظ احتراق و اگزوز بدون کاتالیزر هم قبول میشه اصلا برای 206 متوجه نمیشوند

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 41 دقیقه قبل، 308 گفته است :

مشکل نداره ماشین سالم باشه قبول میشه

دوستان ماشین سالم باشه از لحاظ احتراق و اگزوز بدون کاتالیزر هم قبول میشه اصلا برای 206 متوجه نمیشوند

دقیقا درسته ماشین موتوری اکی باشه میزان قبوله

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

معضل تازه طرح ترافیک جدید؛ ناتوانی کاتالیزور خودروهای ایرانی برای اخذ معاینه فنی برتر 

در سریال دنباله دار اجرای طرح ترافیک جدید و الزام خودروها به داشتن معاینه فنی معتبر، «سید نواب حسینی منش» مدیرعامل مراکز معاینه فنی شهر تهران خبر از فروش کاتالیست های فاقد الزامات آلایندگی داد.

کاتالیست که به عنوان قطعه کاهش دهنده آلایندگی خودروها شناخته می‌شود باید درون سوز باشد و اجازه ندهد که آلاینده‌ها وارد هوا شوند، اما این روزها بازار کاتالیست های تقلبی داغ شده است. جالب آنکه روی کاتالیست حک شده است: «فاقد الزامات آلایندگی» یعنی هیچ کارکردی در کاهش آلایندگی خودروها ندارند.

حسینی منش در گفت و گو با دیجیاتو عنوان کرد: «این کاتالیست ها با ارقام بالا خرید و فروش می‌شود. در حالیکه کاتالیست پراید ۲۰۰ تومان و کاتالیست گروه خودرویی ایران خودرو حدود ۴۰۰، ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. متاسفانه خودروهای صفر کیلومتر تولید داخل هم نمی‌تواند معاینه فنی برتر را پاس کند، چرا که کاتالیست آنها کیفیت نازلی دارد. موضوعی که سازمان ملی استاندارد باید روی آن دقت نظر بیشتری داشته باشد.»

با این حساب می توان گفت که اخذ معاینه فنی برتر عملا برای بسیاری خودروها غیر ممکن است و از سوی دیگر خرید کاتالیزور خارجی نیز با خروج ارز همراه خواهد بود. از این رو شاید لازم باشد قبل از وضع چنین قوانینی زمینه لازم برای اجرایی شدن آنها را در حجم کلان فراهم کرد.

مخصوصا که با توجه به آلودگی بسیاری از کلان شهرها، احداث کارخانه تولید کاتالیزورهای با کیفیت بسیار ضروری است. مواردی که ضعف و نقص در آنها پازل هوای پاک تهران را تکمیل نخواهد کرد.

دوستان این مطلبو در یکی از سایتها به اسم دیجایتو دیدم گفتم بد نباشه اینجا کپیش کنم واقعا اینم داستان جدیدی شده بدون اینکه دولت و سازمان محیط زیست سوبسید یا کمکی برای تعویض کاتالیزور خودروها کنه حتی اجناس درست و با کیفیتم در اختیار مردم قرار نمیده این کاتالیزورهایی که ۵۰۰ تا ۸۰۰ برای تیپ دو پنج میفروشن با کاتالیزور فابریک حتی خط تولید فرق داره نهایت یک یا دو سال کار کنه و تو این شرایط اقتصادی تحمیل همچین هزینه ای روی دوش قشر متوسط و رو به پایین که خودرو داخلی مدل پایین دارن واقعا دور از انصافه 

و کاتالیزورهای قیمت پایینتر هم که هیچ اعتباری ندارن و مطمعنا بودن یا نبودنشون تفاوتی ندارن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری