yousef.ahmadi

تاپیک جامع روغن هیدرولیک(سرویس و رسیدگی)

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

468 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 14 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام دوست عزیز شما به چه روشی روغن هیدرولیکو عوض کردید؟ روغن منبع رو ساکشن کردید؟ 

یا شیلنگ برگشتو باز کردید و ماشینو روشن کردید و انقدر روغن ریختید تا از شیلنگ برگشت روغن جدید بیرون بزنه؟

سلام.

من از روش دوم یعنی دستی استفاده کردم و دقیقا همین کاری که گفتید، چند بار روشن کردن و چرخوندن فرمون، فکر میکنم حداقل 90 درصد روغن کهنه خارج شده باشه.

البته روش درست تر و اصولی تر تعویض با دستگاه دقیقا مشابه روغن گیربکس اتومات هست که دستگاه تو مسیر قرار میگیره و روغن کهنه رو تخلیه و روغن تازه رو جایگزین میکنه.

تاکید میکنم که این دستگاهها چه برای گیربکس چه هیدرولیک چه ترمز، به هیچوجه ساکشن انجام نمیدن و نباید هم انجام بدن و فقط تو مسیر قرار میگیرن و با فشار طبیعیه سیستم کار میکنن. به خصوص برای سیستمهای حساستر و الکترونیکی تر مثل گیربکس اتومات و حتی ترمز این مسئله خیلی مهمتره. ولی خب به اشتباه به ساکشن معروفن!

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

دوستان جهت تعویض روغن هیدرولیک روش کم هزینه و بی دردسر همان تخلیه و اضافه کردن چندباره روغن مخزن هستش. منتها بجای سرنگ من از پمپ ظرف مایع دست استفاده کردم که هم انعطاف داره و  هم طول شلنگ بیشتر هست. بالای  مخزن از طریق یک سوراخ به پایین مخزن راه داره (داخل مخزن  نگاه کنید این سوراخ میبینید.) . از این سوراخ براحتی شلنگ تا پایین مخزن راه پیدا میکنه و اینطوری بجای صد سی سی در حالت گرم بودن ماشین حدود سیصدو پنجاه سیس سی میتونید روغن بکشید. حالا همین حدود روغن جدید اضافه کنید و چند کیلومتر مثلا بیست سی کیلومتر ماشین برونید و همین سیکل را تکرار کنید. بعد از سه بار حدودا یک لیتر روغن جدید جایگزین میشه که بنظرم کافی است اما در صورت حساسیت شما این سیکل میتونه ادامه پیدا کنه. الان روغن هیدرولیک شرکتی ایساکو هست لیتری 25 ت. دوستانی که خیلی وقته روغن عوض نکردید و کاملا سیاه و کثیف شده برای نتیجه گیری بهتر میتونید برای مرتبه اول از این روغن ارزون یه لیتر (یا حتی روغن ارزونتر) استفاده کنید که بار اول فقط پاکسازی کنید و بار دوم روغن باکیفیت تر و گرانتر استفاده کنید.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 1 ساعت قبل، piran گفته است :

با سلام

دوستان جهت تعویض روغن هیدرولیک روش کم هزینه و بی دردسر همان تخلیه و اضافه کردن چندباره روغن مخزن هستش. منتها بجای سرنگ من از پمپ ظرف مایع دست استفاده کردم که هم انعطاف داره و  هم طول شلنگ بیشتر هست. بالای  مخزن از طریق یک سوراخ به پایین مخزن راه داره (داخل مخزن  نگاه کنید این سوراخ میبینید.) . از این سوراخ براحتی شلنگ تا پایین مخزن راه پیدا میکنه و اینطوری بجای صد سی سی در حالت گرم بودن ماشین حدود سیصدو پنجاه سیس سی میتونید روغن بکشید. حالا همین حدود روغن جدید اضافه کنید و چند کیلومتر مثلا بیست سی کیلومتر ماشین برونید و همین سیکل را تکرار کنید. بعد از سه بار حدودا یک لیتر روغن جدید جایگزین میشه که بنظرم کافی است اما در صورت حساسیت شما این سیکل میتونه ادامه پیدا کنه. الان روغن هیدرولیک شرکتی ایساکو هست لیتری 25 ت. دوستانی که خیلی وقته روغن عوض نکردید و کاملا سیاه و کثیف شده برای نتیجه گیری بهتر میتونید برای مرتبه اول از این روغن ارزون یه لیتر (یا حتی روغن ارزونتر) استفاده کنید که بار اول فقط پاکسازی کنید و بار دوم روغن باکیفیت تر و گرانتر استفاده کنید.

روش شما خوبه ولی اون یک لیتری که اضافه میشه کاملا روغن نو داخل محفظه نیست و اون یک لیتری که کشیده میشه هم کاملا روغن مستعمل نیست چون اون کارکرد بعد از اضافه کردن باعث قاطی شدن روغن نو و کهنه میشه ولی روش جالبیه و کثیف کاری و نفر اضافه و بست شلنگی نمیخاد و اگر روغن خوب قیمتش مناسب بود با چند بار تکرار غلظت روغن نو بیشتر و بیشتر میشد

ویرایش شده در توسط hamid-fateh
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 58 دقیقه قبل، hamid-fateh گفته است :

روش شما خوبه ولی اون یک لیتری که اضافه میشه کاملا روغن نو داخل محفظه نیست و اون یک لیتری که کشیده میشه هم کاملا روغن مستعمل نیست چون اون کارکرد بعد از اضافه کردن باعث قاطی شدن روغن نو و کهنه میشه ولی روش جالبیه و کثیف کاری و نفر اضافه و بست شلنگی نمیخاد و اگر روغن خوب قیمتش مناسب بود با چند بار تکرار غلظت روغن نو بیشتر و بیشتر میشد

بله درسته در هر حال مقداری ولو جزئی روغن کهنه باقی میمونه. ولی با دولیتر (یک لیتر ارزان و معمولی جهت پاکسازی اولیه و یک لیتر با کیفیت بالا مثل Total ATF42.) میشه تا حد زیادی به شفافیت و جایگزینی رسید. به هر حال حتی وقتی روغن موتور یا گیربکس هم عوض میکنیم مقداری روغن کهنه و آثارش باقی میمونه که با روغن جدید قاطی میشه. چاره اینه به نظرم بهتره درجه حساسیتمان را در همین حدود تنظیم کنیم.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/11/26, 21:27:30، hamid-fateh گفته است :

۱ لیتر ظرفیتش هست منتها اگر به روش اصولی تعویض بشه کمی بیشتر میخای تا سرریز کنی

یعنی من که الان میخوام کامل تعویض کعویض کنم دو لیتر باید بگیرم؟؟ چون تعویض روغنیا ندارن  این روغنو باید خودم تهیه کنم 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، amir_.mo گفته است :

یعنی من که الان میخوام کامل تعویض کعویض کنم دو لیتر باید بگیرم؟؟ چون تعویض روغنیا ندارن  این روغنو باید خودم تهیه کنم 

ببینید اون روش که شلنگ فشار کم باز میشه و با سرریز کردن و چرخوندن فرمون در حالت روشن و استفاده دو نفره هست معمولا یک لیتر کافی نیست چون تا روغن نو از لوله خارج بشه و شما بگید ماشین خاموش بشه و کشیدن شلنگ و جا زدنش کمی روغن جدید پرت میشه و برای سرریز کم میارید.شما همون دو لیتر رو بگیرید که برای سر ریزهای بعدی هم مشکلی نداشته باشید‌

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، hamid-fateh گفته است :

ببینید اون روش که شلنگ فشار کم باز میشه و با سرریز کردن و چرخوندن فرمون در حالت روشن و استفاده دو نفره هست معمولا یک لیتر کافی نیست چون تا روغن نو از لوله خارج بشه و شما بگید ماشین خاموش بشه و کشیدن شلنگ و جا زدنش کمی روغن جدید پرت میشه و برای سرریز کم میارید.شما همون دو لیتر رو بگیرید که برای سر ریزهای بعدی هم مشکلی نداشته باشید‌

خب‌من‌ میخوام ساکشن کنم  بهتر نیست 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 58 دقیقه قبل، amir_.mo گفته است :

در مورد ساکشن نظری ندارم.دوستانی که انجام دادن یا تجربه دارن بهتر راهنمایی می کنن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، amir_.mo گفته است :

سلام اگه منظورتون همین روشی هست که تعویض روغنی ها انجام میدن به نظرم فایده نداره فقط مخزن خالی میکنند روغن داخل شلنگ ها  تعویض  نمیشه 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام اگه منظورتون همین کاری که تعویض روغنی ها انجام میدن به نظرم فایده نداره فقط منبع خالی میکنند روغن داخل شلنگ ها  خالی نمیشه 

سلام 

متاسفانه من هرجا سوال کردم حتی خود نمایندگی همه با ساکشن عوض میکنن و هیچکی به صورت کامل عوض نمیکنه یا بلد نیستن یا حوصلشو ندارن

الان ماشینم 80 هزار کار کرده هنوز جایی پیدا نکردم عوض کنم،،، فکر کنم با این وضعیت مجبور بشم ساکشن کنم،،، جالبه مکانیک نمایندگی میگفت نمیخواد عوض کنی هروقت کم کرد فقط سر ریز کن!!

.

.

دوستان روغن هیدرولیک ایرانی با کیفیت چه مارکی پیشنهاد میدین؟ و اینکه دو خط یا سه خط بریزم؟ متاسفانه دفترچه ماشینو نمیتونم پیدا کنم

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری